Solar sau autobronzant?!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Fosta membra Kudika.ro
Deci...care e modalitatea pe care o folositi ca sa aveti o piele mangaiata mereu ,,de razele soarelui''? Sedintele la solar sau autobronzantul? Sau asteptati vacanta de vara pentru plaja? Care ar fi motivele pro si contra care va determina sa preferati o anumita modalitate in detrimentul celeilalte/celorlalte ?
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Nici una nici alta
Solar , nu multumesc, nu vreau cancer de piele
iar autobronzant nu ma pricep sa-l aplic si iese foarte urat la mine
prefer sa astept sa ma mangaie razele soarelui si pana si atunci folosesc protectie mare
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
ktyy Avatarul lui ktyy

14 mesaje

de preferabil un bronz natural
Inyo Avatarul lui Inyo

27 mesaje

Toate mai putin razele soarelui...ce pot sa spun sunt model si atunci sunt dependenta de bronz mai ales cand vorbim de lenjerie intima.
Solarul e ok, daca folosesti cremele speciale recomandate, nu faci mai mult de 2 sedinte pe saptamana si faci pauze considerabile e ok.
Autobronzantul e ok, e mult mai comod decat solarul poate fi purtat cu tine cand pleci la drum iar daca intr-o zi chiar nu ai timp sa ajungi 10 minute la solar autobronzantul in trepte te scapa ....
Cel mai des folosesc autobronzant in schimb e un cerc vicios si cu el in sensul ca inainte de aplicare trebuie un piling serios astfel incat dupa indepartare sa nu ramana acele pete....
Regula numarul 2 la fiecare final de zi uleiul de corp...
Oricum ideea cu pilingul si uleiul de corp aplicat zilnic nu sunt o pedeapsa ele fac parte din activitatea mea zilnica fie ca folosesc autobronzant fie ca fac pauza...
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Sincer?Le-am folosit pe amandoua dar autobronzantul nu imi place deloc,poate nu stiu sa il folosesc cum ar trebui,dar la solar nu am nimic impotriva,ti se face un test de piele ca sa vada cu cate minute poti incepesi tipul de piele care il ai ,eu de obicei mergeam din 2 in 2 zile...iar de bronzul natural pot spune ca e mai periculos sa faci cancer de piele decat la solar,la solar sunt creme speciale pentru protectie si cand stam la soarele natural sunt dar mna...cunoc multe persoane care au facut cancer de piele de la soarele natural in schimb de la solar niciuna..Eu sunt adepta bronzului la mine nu exista vara sa nu fiu "neagra tuci":D
anka_eda Avatarul lui anka_eda

54 mesaje
Oras: bucuresti

frate nu e nimic mai relaxant decat sa stai ..pur si simplu sa stai degeaba la plaja..ore in sir
si sa nu faci nimic ...sa stai... in ceea ce priveste solarul m'm gandit si m'm razgandit de 1000de ori...stiu pe cineva care nu exagera,cam2 sedinte pe sapt..si acum trage cu tot felul de creme k si'a imbatranit pielea de la solar..iar autobronzantul ce sa zic??e chin si pedeapsa din pct meu de vedere.pete,urme,neste treburi..mai bine lasa..asa k tot soarele ne rezolva..tu alegi ce crezi k e mi bine pt tine si sanatatea ta si cu ce crezi k ai rabdare
angelfromheaven Avatarul lui angelfromheaven

193 mesaje
Oras: bucuresti

Eu as alege autobronzantul iarna si soarele vara.
Solarul mi se pare periculos si chiar daca nu provoaca cancer de piele ,o imbatraneste.
Fosta membra Kudika.ro
De la: , la data 2009-04-27 20:52:49Sincer?Le-am folosit pe amandoua dar autobronzantul nu imi place deloc,poate nu stiu sa il folosesc cum ar trebui,dar la solar nu am nimic impotriva,ti se face un test de piele ca sa vada cu cate minute poti incepesi tipul de piele care il ai ,eu de obicei mergeam din 2 in 2 zile...iar de bronzul natural pot spune ca e mai periculos sa faci cancer de piele decat la solar,la solar sunt creme speciale pentru protectie si cand stam la soarele natural sunt dar mna...cunoc multe persoane care au facut cancer de piele de la soarele natural in schimb de la solar niciuna..Eu sunt adepta bronzului la mine nu exista vara sa nu fiu "neagra tuci":D

Nu stiu daca te-ai informat dar solarul creste riscul de cancer de piele cu 70%. 20 min la solar echivaleaza cu o zi in soare. Acum iti place sa fii "neagra tuci" dar o sa te trezesti la o anumita varsta ca ai pielea plina de riduri si de pete.
E problema ta ca iti asumi anumite riscuri dar macar nu mai da sfaturi si la altii.
Fosta membra Kudika.ro
niciuna nicialta, prefer sa raman alba ca branza decat sa la razele sa imi arde pielea si la 30 sa arat de 50
Eye for an eye tooth for a tooth.