Setari Cookie-uri

Solar sau autobronzant?!

Deci...care e modalitatea pe care o folositi ca sa aveti o piele mangaiata mereu ,,de razele soarelui''? Sedintele la solar sau autobronzantul? Sau asteptati vacanta de vara pentru plaja? Care ar fi motivele pro si contra care va determina sa preferati o anumita modalitate in detrimentul celeilalte/celorlalte ?
Daniel_a
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:59
Nici una nici alta
Solar , nu multumesc, nu vreau cancer de piele
iar autobronzant nu ma pricep sa-l aplic si iese foarte urat la mine
prefer sa astept sa ma mangaie razele soarelui si pana si atunci folosesc protectie mare
kitty_krieger
Postat pe 21 Aprilie 2009 22:01
de preferabil un bronz natural
ktyy
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:15
Toate mai putin razele soarelui...ce pot sa spun sunt model si atunci sunt dependenta de bronz mai ales cand vorbim de lenjerie intima.
Solarul e ok, daca folosesti cremele speciale recomandate, nu faci mai mult de 2 sedinte pe saptamana si faci pauze considerabile e ok.
Autobronzantul e ok, e mult mai comod decat solarul poate fi purtat cu tine cand pleci la drum iar daca intr-o zi chiar nu ai timp sa ajungi 10 minute la solar autobronzantul in trepte te scapa ....
Cel mai des folosesc autobronzant in schimb e un cerc vicios si cu el in sensul ca inainte de aplicare trebuie un piling serios astfel incat dupa indepartare sa nu ramana acele pete....
Regula numarul 2 la fiecare final de zi uleiul de corp...
Oricum ideea cu pilingul si uleiul de corp aplicat zilnic nu sunt o pedeapsa ele fac parte din activitatea mea zilnica fie ca folosesc autobronzant fie ca fac pauza...
Inyo
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:15
Sincer?Le-am folosit pe amandoua dar autobronzantul nu imi place deloc,poate nu stiu sa il folosesc cum ar trebui,dar la solar nu am nimic impotriva,ti se face un test de piele ca sa vada cu cate minute poti incepesi tipul de piele care il ai ,eu de obicei mergeam din 2 in 2 zile...iar de bronzul natural pot spune ca e mai periculos sa faci cancer de piele decat la solar,la solar sunt creme speciale pentru protectie si cand stam la soarele natural sunt dar mna...cunoc multe persoane care au facut cancer de piele de la soarele natural in schimb de la solar niciuna..Eu sunt adepta bronzului la mine nu exista vara sa nu fiu "neagra tuci":D

Postat pe 27 Aprilie 2009 20:52
frate nu e nimic mai relaxant decat sa stai ..pur si simplu sa stai degeaba la plaja..ore in sir
si sa nu faci nimic ...sa stai... in ceea ce priveste solarul m'm gandit si m'm razgandit de 1000de ori...stiu pe cineva care nu exagera,cam2 sedinte pe sapt..si acum trage cu tot felul de creme k si'a imbatranit pielea de la solar..iar autobronzantul ce sa zic??e chin si pedeapsa din pct meu de vedere.pete,urme,neste treburi..mai bine lasa..asa k tot soarele ne rezolva..tu alegi ce crezi k e mi bine pt tine si sanatatea ta si cu ce crezi k ai rabdare
anka_eda
Postat pe 27 Septembrie 2009 16:33
Eu as alege autobronzantul iarna si soarele vara.
Solarul mi se pare periculos si chiar daca nu provoaca cancer de piele ,o imbatraneste.
angelfromheaven
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:06
De la: , la data 2009-04-27 20:52:49Sincer?Le-am folosit pe amandoua dar autobronzantul nu imi place deloc,poate nu stiu sa il folosesc cum ar trebui,dar la solar nu am nimic impotriva,ti se face un test de piele ca sa vada cu cate minute poti incepesi tipul de piele care il ai ,eu de obicei mergeam din 2 in 2 zile...iar de bronzul natural pot spune ca e mai periculos sa faci cancer de piele decat la solar,la solar sunt creme speciale pentru protectie si cand stam la soarele natural sunt dar mna...cunoc multe persoane care au facut cancer de piele de la soarele natural in schimb de la solar niciuna..Eu sunt adepta bronzului la mine nu exista vara sa nu fiu "neagra tuci":D


Nu stiu daca te-ai informat dar solarul creste riscul de cancer de piele cu 70%. 20 min la solar echivaleaza cu o zi in soare. Acum iti place sa fii "neagra tuci" dar o sa te trezesti la o anumita varsta ca ai pielea plina de riduri si de pete.
E problema ta ca iti asumi anumite riscuri dar macar nu mai da sfaturi si la altii.
rosebud
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:39
niciuna nicialta, prefer sa raman alba ca branza decat sa la razele sa imi arde pielea si la 30 sa arat de 50
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Piscine,stranduri,cluburi 41 De la: Gaelex 11 Iulie 2011 17:22
salon Azaleea 6 De la: Cherrylips 11 Noiembrie 2009 16:48
barbatul sagetator... 17 De la: etta 10 Ianuarie 2010 11:17
eu balanta-el scorpion 15 De la: accsbaby 8 Decembrie 2009 05:31
confuza.. 5 De la: luna_alba 12 August 2008 09:12