Setari Cookie-uri

eu gemeni, el rac

Mi/ar placea sa stiu mai multe despre aceasta compatibilitate dintre femeia Gemeni si barbatul Rac.Daca mai exista cineva dintre membrii, in aceasta situatie.Am citit foarte multe pe siteuri cu profil astrologic, dar as vrea sa aflu mai multe despre cei care se afla in aceiasi situatie ca si mine.Multumesc
mirelamuresan
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:49
si eu sunt gemeni si el rac, despre zodii stiu ca nu prea sunt compatibile dar in realitate noi suntem:P

Postat pe 8 Decembrie 2008 17:55
pai si noi suntem foarte compatibili
mirelamuresan
Postat pe 9 Decembrie 2008 20:20
geamanul vesnic cautanad atentie, guraliv, plin de energie...racul sensibil, familist...diferenta de caracter si perceptie asigura compatibilitatea. geamanul are nevoie de echilibru si racul il poate oferi, iar geamanul ii ofera o viata piparata
Lulli
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:13
daca nu te intelegi cu el cauta pe altcineva.
ccalin_cotruta333
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:24
trebuie sa fii cu ochii n 4,daca esti cu un rac.sub aspectul de baiat cuminte si bun ...poate zace un adevarat distrugator de inimi.....ti o spun din experienta....te pune pe jar si pe urma te lasa cu buza umflata....mai bine ...NU !!! SAU AI GRIJA DE INIMA TA !!!! EU UNA NU M AS MAI COMPLICA CU UN RAC....SUNT DIFICILI, MINCINOSI, SI PERFIZI SI LE SARE TANDARA DIN ORICE

Postat pe 28 Decembrie 2008 14:19
te-as putea contrazice...nu cred in zodii...chiar deloc! oamenii sunt DIFERITI! daca am fi sa ne luam dupa zodii...nuntile ar scadea dramatic in romania si mai ales natalitatea
Lulli
Postat pe 29 Decembrie 2008 19:48
va multumesc pentru pareri si sfaturi.Deja sunt casatorita cu un Rac si ne intelegem bine.Eram curioasa sa aflu si parerile altora despre aceasta compatibilitate dintre zodii.
mirelamuresan
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:13
Salut!! Si eu sunt in aceeasi situatie!!Eu sunt gemeni si el rac, nu intotdeauna ne intelegem bine,mai sunt si certuri,despartiri,dar de fiecare data ne impacam... suntem impreuna de 7 luni...hmm putin nu? Si cine a sp ca le sare tandara din orice, a spus bine. As vrea sa aflu si eu mai multe despre aceasta "compatibilitate". Multumesc.

Postat pe 6 Ianuarie 2009 14:31
pentru PISSY.Dupa cum am mai spus eu sunt casatorita cu un rac.La inceputul relatiei si noi am avut multe certuri, of de cate ori era sa ne despartim pentru ca amandoi suntem incapatanati.Dar vorba aceea" cu rabdarea treci si marea".Depinde cat de mult iti doresti sa fii cu persoana respectiva.Dar nu=i asa ca impacarea e foarte foarte dulce alaturi de un rac?Acum ne intelegem foarte bine.Am inceput sa ne cunoastem unul pe celalat si sa ne respectam.Am observat ca la barbatul rac ii place sa ii spui in fata ce te deranjeaza la el, pentru ca el nu intelege daca nu ii spui direct.Concluzia mea fata de aceasta compatibilitate? CU UN RAC TREBUIE SA AI MARE RABDARE, PENTRU CA LA UN MOMENT DAT O SA FACA LUCRURILE ASA CUM VREI TU!NU II PLACE SA VADA CA PERSOANA DE LANGA EL SUFERA!!!
mirelamuresan
Postat pe 6 Ianuarie 2009 21:55
spune-mi mai multe...vrea sa te vada suferind??? eu sufar cumplit dupa un rac....ma innebuneste pur si simplu....daca vede insa ca ma retrag...nu ma lasa pana nu ma impaca dar continua cu joaca lui ...de ce face asta??? spune-mi....eu vad asa lucrurile...imi place de cineva ma comport ca atare...nu imi place, fac in asa fel (fara sa jignesc sau sa supar) sa ii dau sa inteleaga...dar racul meu...eu un (d)rac....oare ma place sau nu? trebuie sa iti spun ca eu am cea care am recunoscut ca imi place de el si ca ii simt lipsa...poate ca am gresit....trebuia poate sa il las pe el....oh doamne...cine m-o fi pus??? raspunde-mi te rog....poate invat ceva nou de la tine
audreyhepburn
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:22
o, nu vrea sa te vada suferind.Asa e el.Nu isi da seama ca daca spune lucrurile pe sleau te va deranja, sau te va supara sau jigni.Tu mori de ciuda si de suparare cand il auzi ce scoate pe gura si el pur si simplu nu isi a seama unde a gresit.Asa e el.Obisnuieste/te sau lasa/l.Toate horoscoapele spun ca sunt niste familisti.Acest lucru este fals.Trebuie sa invete sa fie familisti.La inceutul relatiei mele aveam impresia ca toata lumea e mai importanta decat mine pentru el.Insa nu era asa.El nu stia sa isi arate sentimentele, foarte rar l/am auzit spunandu.mi ca ma iubeste.prima data trebuia sa io spun eu si apoi o spunea si el.Dar asta a fost la incepu.Acum stiu ca ma iubeste pt ca imi arata intr/o multime de moduri.Mai putin imi spune, dar de aratat imi arata in fiecare zi.Daca racul tau e ca si al meu sa stii ca nu ai facut rau spunandu/i ca il place.E genul de om caruia ii place sa iei tu initiativa, asteapta o multime de imbratisari, de mangaieri si de alintaturi, dar de multe ori ramai dezamagita pt ca lui nu prea ii sta la indemana sa faca la fel.Dar cand incepe sa o faca nu il mai poti opri.E ca si un copil, insa asta numai in particular.Inca ceva , cu un rac nu o sa duci grija zilei de maine, pt ca dupa ce isi da seama ca are o familie si in primul rand cel mai important, pe cine care tine la el, va face tot posibilul ca familia lui sa nu duca lipsa de nimic.Bine acum depinde de la caz la caz, insa eu iti spun cum e racul meu.
mirelamuresan
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:47
de obicei in relatia femeia gemeni si barbatul rac....racul e ascultator....si manevrabil...ca femeia gemeni e destul de inteligenta sa-si organizeze relatia dupa bunul ei plac....e adevarat ca depinde si de experianta fiecaruia....in timp lucrurile se imbunatatesc...si femeia gemeni incepe sa-l cunoasca destul de bine pe barbatu rac ..care chiar daca nu pare ...e foarte usor de citit.....conosc cupluri...femeie gemeni si barbat rac...care sunt casatoriti...si carora le-a mers relatia.....dar nu intotdeauna zodia spune totul....experienta,tactul si compromisul face totul....vb. din experianta mea...care tot un barbat rac am acasa...relatie care dureaza de aproape 2 ani....si inaintea careia am mai avut 2 relatii de durata cu barbati din aceeasi zodie...poate va intrebati de ce nu am ramas cu primul rac?...ei cum spuneam...experianta vorbeste...care mai taie din vulcanismul gemenilor....si compromisul pe care geamanul trebuie sa invete sa-l mai si faca...in timp....toate se invata.....
ariadna_106
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:21
depinde de amandoi...nu conteazaa zodiile atata timp cat va iubiti
matzyka
Postat pe 7 Iunie 2009 21:29
tind sa te anunt ca eu sunt un baiat din zodia racului si nu toti sunt la fel cum spui tu ;) cel putin eu sunt sentimental, grijuliu, si pun foarte mare atentie pe persoana de langa mine :) incapatanat sunt doar cu mama :)) sau cu tata :D dar asta e chestie de orgoliu ceea ce o fac numai cu parintii mei (desi nu ar trebui sa fac asta)...ideea pe scurt e ca am intalnit o fata din zodia gemeni si e exact pe aceeasi lungime de unda ca si mine...
Trifan_Iulian_1
Postat pe 8 Septembrie 2013 00:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De unde pot lua haine cu specific rock/gothic? 48 De la: kudika_935962 28 Septembrie 2013 12:03
EXTENSII PAR 1 De la: khristiana_30 22 Februarie 2010 18:18
Ce bine e sa ai o relatie buna. 17 De la: Kallliste 15 Iunie 2010 13:17
cizme ugg originale 1 De la: simona1023 6 Noiembrie 2009 12:04
ce sa fac? 4 De la: just_laura 1 Mai 2009 19:07