Setari Cookie-uri

Cat de mult greseste o femeie maritata , cand spune ca s-a indragostit de alt barbat , insurat si el


buna seara . Eu sunt nevasta inselata . Amanta are tupeul sa-mi spuna ca traieste o poveste de dragoste .

kudika018075
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:06
iar.. buna seara,te inteleg..e primul tau mesaj
ralu_zar
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:07
mai deschide de 10 ori topicu' ca sa primesti raspunsu'
Diavolyta_
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:13
Amanta ...surprinzator ca nu a fost redusa la tacere....vina...a noastra a tuturor....a ta ca ai aflat a lui ca n-a fost discret si a amantei care spera sa-l lasi tu ca sa-l ia ea...eu as face un aranjament ca s-o lase pe ea pentru alta pe care as alege-o eu...si as controla-o eu si dupa care i-as pasa pe toti ...masca...dar nu poti pentru ca te simti ranita...pacat
jermaine168
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:43
De la: kudika018075, la data 2009-04-28 19:06:16
buna seara . Eu sunt nevasta inselata . Amanta are tupeul sa-mi spuna ca traieste o poveste de dragoste .




e un incident nefericit faptul ca mai e un tpic cu nume asemanator nu-i asa?
si inselata sau nu... Daca amanta acea are tupeul sa-ti spuna tie care esti nevasta aceluiasi barbat pe care ea sustine ca il "iubeste" greseste dar nu stiu daca mult sau putin pentru ca eu nu am trecut prin asta ..si sper sa nu trec
nebuna94
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:56
De la: kudika018075, la data 2009-04-28 19:06:16Eu sunt nevasta inselata . Amanta are tupeul sa-mi spuna ca traieste o poveste de dragoste

Tu ce i-ai raspuns?

Postat pe 29 Aprilie 2009 00:47

pentru Roco:

furie , suparare , iertare , iar furie,suparare , iertare
doare tradarea , cand ai foarte multi ani de trai in doi , cand amandoi spuneam ca povestea noastra este cea mai frumoasa , copilul nostru cel mai frumos , intelegere deplina , nici macar o cearta de genul asta in multi....ani de casnicie .
cel mai mult doare ca de un an simteam anumite lucruri , dar le-am pus pe seama stresului , am vorbit direct , iar marea mea pretentie era sa renunte pe ascuns , sa nu aflu eu nicviodata , macar din respect pentru ce a fost .
nu a facut-o , nu a renuntat , i-am prins , iar acuma cere iertare si spune ca si-a iubit nevasta si ca o iubeste in continuare .
cum sa cred asemenea minciuna ?
esti barbat , fa-ma sa inteleg.

kudika018075
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:51
De la: kudika018075, la data 2009-04-29 16:51:55
pentru Roco:

furie , suparare , iertare , iar furie,suparare , iertare
doare tradarea , cand ai foarte multi ani de trai in doi , cand amandoi spuneam ca povestea noastra este cea mai frumoasa , copilul nostru cel mai frumos , intelegere deplina , nici macar o cearta de genul asta in multi....ani de casnicie .
cel mai mult doare ca de un an simteam anumite lucruri , dar le-am pus pe seama stresului , am vorbit direct , iar marea mea pretentie era sa renunte pe ascuns , sa nu aflu eu nicviodata , macar din respect pentru ce a fost .
nu a facut-o , nu a renuntat , i-am prins , iar acuma cere iertare si spune ca si-a iubit nevasta si ca o iubeste in continuare .
cum sa cred asemenea minciuna ?
esti barbat , fa-ma sa inteleg.


Draga 018075,
In cazut povestit aici e greu de dat un sfat pe care sa-l poti urma avand o anumita garantie a sfatuitorului...
Poate ar trebui sa incerci o reincarcare a relatiei pentru ca ai spus ca tie ti-a placut aceasta relatie de 19 ani.Plus ca el a spus ca te iubeste in continuare.
Ar trebui sa ierti macar odata - totusi oamenii sunt oameni, mai gresec, mai calca stramb... si pana la urma nu e totul alb sau negru, nu?
Cred ca felul relatiei conteaza cel mai mult in cazul tau.

(eu dau sfaturi pe bani de obicei, doar aci pe forum ma mai scap si mai ratez niste beri, dar si niste tzuici, tii da' bleg sunt ! )

Postat pe 29 Aprilie 2009 20:09
Buna seara! Sa inteleg ca aveti 19 ani de casnicie ; e bine sa ierti,Dumnezeu iarta, numai ca sotul tau trebuie sa-ti dovedeasca iubirea si parerea de rau sa fie reala; cred ca eu i-as spune: " Hai cu mine la amanta si spune ca mi-ai spus mie si ca ea a fost o variatie, ca renunta pe veci la ea , ca nu o iubeste"; l-as pune sa jure in biserica.... sincer, cred ca o sa-ti fie greu sa te culci cu el; din nou spun, sa-ti demonstreze ca se caieste cu adevarat si apoi iarta-l si " tine-l in frau"....
alina02
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:09
Roco, dau eu berea, ca m-ai scutit sa spun acelasi lucru :D
googoodoll
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:30
De la: googoodoll, la data 2009-04-29 22:30:30Roco, dau eu berea, ca m-ai scutit sa spun acelasi lucru :D

Blonda sa fie, cu spume !

Postat pe 30 Aprilie 2009 00:35
sa inteleg ca bere neagra nu agreezi? :D
googoodoll
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:00
multumesc frumos pentru sfat , lupta pe care o duc , intre ratiune si suparare , ma macina faorte tare .
sa-l iert , de dragul a ceea ce a fost , a copilului , la asta ma gandesc de tei luni , de cand am aflat .
dar mai poti avea incredre intr-un astfel de barbat ? Daca s-a putut ascunde atata timp de ce nu o va face si de acuma ?
cum sa am incredere in el ? Nu stiu cum sa ma vindec , sa pot trai fara golul asta imens in stomac , sa ma bucur doar de mine si de copil .



kudika018075
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:28
Eu greu sa-ti recapeti increderea, poate nu o sa mai ai incredere in el niciodata; Viata iti dovedeste in fiecare zi ca nu poti avea incredere in nimeni; ai incredere in tine, si tine minte :cine are constiita curata doarme linistit:)
alina02
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Veninul Trecutului! 4 De la: my_melody 10 Martie 2009 14:12
Mesaje private 21 De la: valivieru96 28 Ianuarie 2010 13:01
MASCARA 6 De la: GABYTA13 23 Octombrie 2009 08:55
:neata soareeE:X 34 De la: MissMe2 24 Aprilie 2009 14:16
ajutooooorrrrrrrrrrrr 7 De la: nicusor 27 Martie 2009 19:56