Setari Cookie-uri

Mama, sotie versus angajata

As vrea sa aflu parerile voastre (cu exemple personale daca se poate) in ceea ce priveste distributia responsabilitatilor casnice, considerati ca sunt activitati pe care numai femeile trebuie sa le faca, pentru ca este datoria lor, sau ca ar trebui sa fie egalitate intre soti. Cum vedeti inegalitatile de gen, ca pe un lucru normal, pentru ca barbatul este capul familiei si el trebuie sa aduca mai mult venit, sau anormale, intrucat femeile ar trebui sa aiba sanse egale cu barbatii. Este bine sa ne conformam la regulile sociale sau sa construim propriile reguli, chiar daca acest lucru ar aduce dezaprobare (dezacordul soacrei, spre exeplu). Precizez ca raspunsurile voastre ma vor ajuta la lucrarea de licetza , deci exemplele din viata voastra ma vor ajuta enorm
timeAftertime
Postat pe 29 Aprilie 2009 12:26
De la: timeAftertime, la data 2009-04-29 12:26:55As vrea sa aflu parerile voastre (cu exemple personale daca se poate) in ceea ce priveste distributia responsabilitatilor casnice, considerati ca sunt activitati pe care numai femeile trebuie sa le faca, pentru ca este datoria lor, sau ca ar trebui sa fie egalitate intre soti. Cum vedeti inegalitatile de gen, ca pe un lucru normal, pentru ca barbatul este capul familiei si el trebuie sa aduca mai mult venit, sau anormale, intrucat femeile ar trebui sa aiba sanse egale cu barbatii. Este bine sa ne conformam la regulile sociale sau sa construim propriile reguli, chiar daca acest lucru ar aduce dezaprobare (dezacordul soacrei, spre exeplu). Precizez ca raspunsurile voastre ma vor ajuta la lucrarea de licetza , deci exemplele din viata voastra ma vor ajuta enorm


hai sa-ti raspun ca esti valceanca de-a mea.........................in ceea ce ma priveste consider ca este normal si natural ca atributziile sa fie impartzite in mod egal(acum depinde de la caz la caz),nu merg pe principiul ca barbatul trebuie sa aduca bani mai multzi in casa daca poate si il duce capul bravo lui iar in ceea ce priveste soacra sa-si vada de familia ei daca vine cu tot felul de aberatzii sau pretentzii absurde(m-a ferit dumnezeu de-o asa soacra)sper ca am fost cat de cat explicita
donttouch
Postat pe 29 Aprilie 2009 12:32
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 22:35
cred ca trebuie sa se ajute unu pe celalalt... sa isi imparta responsabilitatile
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 02:20
Responsabilitatile se impart....la noi era altfell..cateodata..el gatea...eu zugraveam...am facut schimb..doar asa...si a spalat si vasele:))...dar cand e vorba de copii...atunci amndoi sunt responsabili!!copii te copiaza...uitat-te la un copil mic..asclta..pentru ca asa afli ce fel de parinti are:!
Iar pe soacra-ta..trimite la oalelel ei..daca nu intelege cu frumosu...atunci ridica tonul un pic..vezi ce va fi.
Succes
lizzy74
Postat pe 30 Iunie 2009 12:26
De la: donttouch, la data 2009-04-29 12:32:19
De la: timeAftertime, la data 2009-04-29 12:26:55As vrea sa aflu parerile voastre (cu exemple personale daca se poate) in ceea ce priveste distributia responsabilitatilor casnice, considerati ca sunt activitati pe care numai femeile trebuie sa le faca, pentru ca este datoria lor, sau ca ar trebui sa fie egalitate intre soti. Cum vedeti inegalitatile de gen, ca pe un lucru normal, pentru ca barbatul este capul familiei si el trebuie sa aduca mai mult venit, sau anormale, intrucat femeile ar trebui sa aiba sanse egale cu barbatii. Este bine sa ne conformam la regulile sociale sau sa construim propriile reguli, chiar daca acest lucru ar aduce dezaprobare (dezacordul soacrei, spre exeplu). Precizez ca raspunsurile voastre ma vor ajuta la lucrarea de licetza , deci exemplele din viata voastra ma vor ajuta enorm


hai sa-ti raspun ca esti valceanca de-a mea.........................in ceea ce ma priveste consider ca este normal si natural ca atributziile sa fie impartzite in mod egal(acum depinde de la caz la caz),nu merg pe principiul ca barbatul trebuie sa aduca bani mai multzi in casa daca poate si il duce capul bravo lui iar in ceea ce priveste soacra sa-si vada de familia ei daca vine cu tot felul de aberatzii sau pretentzii absurde(m-a ferit dumnezeu de-o asa soacra)sper ca am fost cat de cat explicita


subscriu...desi nush cata importanta mai are la ora asta.
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 12:27
in mod cert responsabilitatile sunt ale amindoura asa este corect intr-o familie...despre soacra nu trebuie sa o lasam sa se bage in relatia noastra...cit mai departe de tot...
pamela_1
Postat pe 30 Iunie 2009 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jucarii Sexuale 37 De la: ioanababy 2 Aprilie 2020 13:30
analize 1 De la: kudika008324 6 August 2010 16:19
concurs kudika seductie 25 De la: iacinta 13 Octombrie 2009 13:56
As dori foarte mult un sfat 42 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:20
Fanteziile sau experientele sexuale adevarate? 85 De la: juliaster 13 Mai 2013 22:45