Setari Cookie-uri

de ce nu EU?

Nu stiu daca sa spun DATORITA sau DIN CAUZA jobului , dar asa l-am cunoscut pe EL, cu care am petrecut mai multe luni zi de zi si seara de seara intr-un orasel departe de casa fiecaruia. Ne intalneam duminca seara si ne desparteam vinerea. EU 22 de ani, el 32. Eu iesita dintr-o relatie care m-a marcat destul demult , el cu planuri de logodna si o relatie de 2 ani de zile.
Daca la inceput nici nu ne suportam , am inceput sa ne sicanam si apoi sa ne ciupim, muscam , imbrancim si tot felul de jocuri tampite in care nu faceam altceva decat sa ne lasam semne unul altuia. Credeam k e doar joaca dar de fapt era nevoia de a ne atinge unul pe celalalt.
Intr-o noapte din joaca ne am trezit ca facem sex, am zis k a fost doar o greseala si dorinta fizica . A doua zi ne am facut ca nu s-a intamplat nimic. Am repetat in mai multe seri aceasi greseala, seara eram mai mult decat iubiti, amanti, soti, eram totul unul pentru celalalt si ziua doi buni prieteni si colegi.
Asa au trecut lunile, nu am vb niciodata de NOI DOI pana cand am ajuns in teribila zi a despartiri. M-a luat in brate, m-a sarutat si mi-a zis la ureche soptit: "De ce a trebuit sa te cunosc?"
Drumul pana acasa a fost groaznic si plin de lacrimi. Au urmat ore de vb la telefon strict de munca si diverse fara nici o legatura cu NOI DOI.
Ne am mai revazut pe diverse motive fara logica la maxim o saptamana. Beam o cafea si vorbeam fara macar sa existe un sarut sau o atingere. Poate cateva sicaneli si o ciupitura.
Dupa inca 2 luni de intalniri provocate de colegi sau in interes de serviciu i-am zis ca vreau sa incetam ca am depasit orice limite, k m-am implicat fara sa vreau si akm imi este greu sa-l uit daca tot interactionam. Nici nu a vrut sa auda de asta. Nu a acceptat sa nu mai vb, k nu concepe asa ceva. Ca e de parere sa lasam timpul sa treaca. Sa lasam timpul sa treaca si sa ma trezesc cu invitatie la nunta lui.
Se vede atat de mult ca si el ma iubeste, i se lumineaza fata cand ma vede si e fericit cand e cu mine.
Dar nu face nimic pentru a fii impreuna. E prea complicata relatia cu cealalta incat nu poate sa renunte la ea. Nu am inteles ce poate fii atat de complicat. I-am cunoscut mama, catelul si o parte din prieteni in calitate de colega bineinteles.
Se vede ca nu se simte bine cu ea dar nici nu renunta. Cealalta isi face planuri de nunta, el refuza sa vb dar continua relatia anosta in care nu e fericit....
am facut tot pentru el, inclusiv de 2 saptamani i-am dat de inteles k am o relatie (inexistenta dealtfel) care se vede clar ca-l macina si de cate ori aduc vorba de celalalt schimba vorba......
Oare ce as mai putea sa fac pentru EL?
De ce nu EU?
blue_angel1986
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:58
Explica-i foarte clar ca vrei sa fii cu el...Daca el nu vrea zii ca s-a terminat chiar daca el nu accepta...si cauta pe altcineva...Nu prea ai ce sa faci intr-o situatie de genul asta...mai bine iti vezi de viata ta decat sa suferi pentru el degeaba...Fii sincera si spune-i ca iti face rau...Daca te iubeste o sa ramana cu tine...
camelusha83
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:10
De ce nu TU ?
Pentru ca oamenii sunt cam idioti cand vine vorba de sentimentele lor si promisiunea facuta cuiva.

PEntru ca se gandeste ca deja cealalta fata isi face planuri de nunta si e pacat sa-i strice bucuria de moment.

Pentru ca nu sta sa-si imagineze cum se va simti peste n luni cand deja va fi casatorit si probabil si cu un copil pe drum .

PEntru ca probabil considera ca va fi suficient de puternic sa treaca peste dragostea pe care o simte fata de tine si nu se gandeste daca TU vei reusi sa depasesti momentul la fel de usor ca el.

PEntru ca ......vrea sa vasleasca la doua barci ?
iris_4_ever
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:36
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-30 17:36:25De ce nu TU ?
Pentru ca oamenii sunt cam idioti cand vine vorba de sentimentele lor si promisiunea facuta cuiva.

PEntru ca se gandeste ca deja cealalta fata isi face planuri de nunta si e pacat sa-i strice bucuria de moment.

Pentru ca nu sta sa-si imagineze cum se va simti peste n luni cand deja va fi casatorit si probabil si cu un copil pe drum .

PEntru ca probabil considera ca va fi suficient de puternic sa treaca peste dragostea pe care o simte fata de tine si nu se gandeste daca TU vei reusi sa depasesti momentul la fel de usor ca el.

PEntru ca ......vrea sa vasleasca la doua barci ?
Bine spus.Ai dreptate.
dana_mv
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:38
i-am zis ca vreau sa incetam si nu a vrut sa accepte, cica macar sa vb daca intre noi fizic nu v-a mai fii nimic. si asa a fost ,fizic nu s-a mai intamplat nimic desi au fost ocazii dar pe mine atitudinea lui ma doare groaznic. si foarte adevarat in ceea ce priveste promisiunea facuta. el a recunoscut fata de un coleg ca intr-adevar ii este greu sa se desparta de cealalta pentru k o vede ca isi face planuri de nunta si e fericita. el nici nu vrea sa auda de discutia asta , nu se simte bine cu ea dar se complace in situatie. e speriat de diferenta de varsta probabil si de distanta dintre noi (150 de km).
e greu sa renunt sa mai vb cu el, daca trece o zi si nu am vb cu el innebunesc, astept cu nerabdare sa intre pe mess sau sa sune.
il iubesc cum nu credeam k se poate iubi si asta i-am zis-o si lui.
daca pana akm orice era legat de casatorie si de o relatie serioasa si stabila ma speria, akm imi doresc sa-i fiu sotie...........dar alta a fost cu 2 ani mai inteligenta.......
de ce tot timpul barbatii perfecti sunt luati?
oare o sa pot uita vreodata tot ce a fost intre noi si sa imi vad de viiata mea?
a trecut jumatate de an si sentimentele mele sunt din ce in ce mai intense..........mi-e dor de sarutariile lui, de imbratisariile lui, de noptile salbatice in care faceam dragoste , mi-e dor de tot ce inseamna el...........
blue_angel1986
Postat pe 1 Mai 2009 11:22
faina povestea. esti la fel de fraiera ca si mine . iris a pus punctul pe i. de ce nu TU? de ce nu EU ? pt ca intotdeauna altii sunt mai importanti decat noi. pentru ca nu stim sa ne cerem drepturile. pentru ca nu avem respect fatza de noi insene. il vrei? cere`ti drepturile! ce daca e cu ea? ce daca isi face planuri de nunta? va fi mai fericit cu ea?
asa ar trebui sa gandim. dar pe mine una nu ma lasa constiinta sa gandesc asa si nu am decat de pierdut. adevarul e ca dupa ce experiente anterioare am avut, am ajuns la concluzia ca iubirea nu dureaza. poate asta e motivul pt care nu lupt si las totul sa treaca.
mainedimineata
Postat pe 6 Iulie 2009 08:50
De la: blue_angel1986, la data 2009-04-30 16:58:55Nu stiu daca sa spun DATORITA sau DIN CAUZA jobului , dar asa l-am cunoscut pe EL, cu care am petrecut mai multe luni zi de zi si seara de seara intr-un orasel departe de casa fiecaruia. Ne intalneam duminca seara si ne desparteam vinerea. EU 22 de ani, el 32. Eu iesita dintr-o relatie care m-a marcat destul demult , el cu planuri de logodna si o relatie de 2 ani de zile.
Daca la inceput nici nu ne suportam , am inceput sa ne sicanam si apoi sa ne ciupim, muscam , imbrancim si tot felul de jocuri tampite in care nu faceam altceva decat sa ne lasam semne unul altuia. Credeam k e doar joaca dar de fapt era nevoia de a ne atinge unul pe celalalt.
Intr-o noapte din joaca ne am trezit ca facem sex, am zis k a fost doar o greseala si dorinta fizica . A doua zi ne am facut ca nu s-a intamplat nimic. Am repetat in mai multe seri aceasi greseala, seara eram mai mult decat iubiti, amanti, soti, eram totul unul pentru celalalt si ziua doi buni prieteni si colegi.
Asa au trecut lunile, nu am vb niciodata de NOI DOI pana cand am ajuns in teribila zi a despartiri. M-a luat in brate, m-a sarutat si mi-a zis la ureche soptit: "De ce a trebuit sa te cunosc?"
Drumul pana acasa a fost groaznic si plin de lacrimi. Au urmat ore de vb la telefon strict de munca si diverse fara nici o legatura cu NOI DOI.
Ne am mai revazut pe diverse motive fara logica la maxim o saptamana. Beam o cafea si vorbeam fara macar sa existe un sarut sau o atingere. Poate cateva sicaneli si o ciupitura.
Dupa inca 2 luni de intalniri provocate de colegi sau in interes de serviciu i-am zis ca vreau sa incetam ca am depasit orice limite, k m-am implicat fara sa vreau si akm imi este greu sa-l uit daca tot interactionam. Nici nu a vrut sa auda de asta. Nu a acceptat sa nu mai vb, k nu concepe asa ceva. Ca e de parere sa lasam timpul sa treaca. Sa lasam timpul sa treaca si sa ma trezesc cu invitatie la nunta lui.
Se vede atat de mult ca si el ma iubeste, i se lumineaza fata cand ma vede si e fericit cand e cu mine.
Dar nu face nimic pentru a fii impreuna. E prea complicata relatia cu cealalta incat nu poate sa renunte la ea. Nu am inteles ce poate fii atat de complicat. I-am cunoscut mama, catelul si o parte din prieteni in calitate de colega bineinteles.
Se vede ca nu se simte bine cu ea dar nici nu renunta. Cealalta isi face planuri de nunta, el refuza sa vb dar continua relatia anosta in care nu e fericit....
am facut tot pentru el, inclusiv de 2 saptamani i-am dat de inteles k am o relatie (inexistenta dealtfel) care se vede clar ca-l macina si de cate ori aduc vorba de celalalt schimba vorba......
Oare ce as mai putea sa fac pentru EL?
De ce nu EU?
criss_sweet
Postat pe 6 Iulie 2009 15:19
Vad ca nimeni nu ti-a pus aceasta intrebare asa ca ..citind mesajul tau am hotarat sa ti-o pun eu.. In locul ei te-ai pus? Este vina ta ca te-ai lasat prada acestui joc si acum ceea ce suferi este plata pt ceea ce ai facut. Stiai ca este logodit si totusi nu te-ai dat in laturi in a-l ispiti s-o insele(chiar simplul fapt ca te "jucai" cu el ca va ciupeati samd.. a insemnat pt el ca i-ai dat verde..si el a luat ceea ce a putut obtine usor.. )..barbatii sunt slabi.. asta nu inseamna ca trebuie sa profiti ..si sa i-l iei alteia.. Daca ai fi fost tu in locul ei.. in pragul de a te casatori cu el.. ti-ar fi convenit sa se bage alta persoana peste voi ? probabil ca si ea il iubeste la fel de mult ca si tine sau poate mai mult.. ea a fost norocoasa de a-l gasi inaintea ta .. daca era sa fie al tau il gaseai tu inaintea ei .. eu asa cred.. faptul ca el nu pune punct cu ea dupa tot ceea ce s -a intamplat intre voi doi inseamna ca tine la ea mai mult decat la tine si nu vrea s-o piarda.. un barbat care iubeste cu adevarat pe altcineva isi lasa si nevasta cu copii pt ea.. nu e inca casatorit s-ar putea desparti de ea daca te-ar iubi pe tine cu adevarat .. daca n-a facut asta pana acum e clar..nici nu o va face, distanta sau diferenta de varsta nu conteaza atunci cand iubesti.. oricine stie asta... asa ca eu zic sa-ti vezi de viata ta si sa faci tot posibilul sa nu mai repeti aceasta greseala de a te baga in alte relatii.. gaseste-ti barbatul tau .. nu pe al alteia .. eu zic ca il vei gasi daca nu vei mai pierde timpul cu ..si suferind pt barbati luati..
criss_sweet
Postat pe 6 Iulie 2009 16:00
De la: criss_sweet, la data 2009-07-06 16:00:19 Vad ca nimeni nu ti-a pus aceasta intrebare asa ca ..citind mesajul tau am hotarat sa ti-o pun eu.. In locul ei te-ai pus? Este vina ta ca te-ai lasat prada acestui joc si acum ceea ce suferi este plata pt ceea ce ai facut. Stiai ca este logodit si totusi nu te-ai dat in laturi in a-l ispiti s-o insele(chiar simplul fapt ca te "jucai" cu el ca va ciupeati samd.. a insemnat pt el ca i-ai dat verde..si el a luat ceea ce a putut obtine usor.. )..barbatii sunt slabi.. asta nu inseamna ca trebuie sa profiti ..si sa i-l iei alteia.. Daca ai fi fost tu in locul ei.. in pragul de a te casatori cu el.. ti-ar fi convenit sa se bage alta persoana peste voi ? probabil ca si ea il iubeste la fel de mult ca si tine sau poate mai mult.. ea a fost norocoasa de a-l gasi inaintea ta .. daca era sa fie al tau il gaseai tu inaintea ei .. eu asa cred.. faptul ca el nu pune punct cu ea dupa tot ceea ce s -a intamplat intre voi doi inseamna ca tine la ea mai mult decat la tine si nu vrea s-o piarda.. un barbat care iubeste cu adevarat pe altcineva isi lasa si nevasta cu copii pt ea.. nu e inca casatorit s-ar putea desparti de ea daca te-ar iubi pe tine cu adevarat .. daca n-a facut asta pana acum e clar..nici nu o va face, distanta sau diferenta de varsta nu conteaza atunci cand iubesti.. oricine stie asta... asa ca eu zic sa-ti vezi de viata ta si sa faci tot posibilul sa nu mai repeti aceasta greseala de a te baga in alte relatii.. gaseste-ti barbatul tau .. nu pe al alteia .. eu zic ca il vei gasi daca nu vei mai pierde timpul cu ..si suferind pt barbati luati..


Nu vreau sa intru in polemici cu tine, dar roaga-te la Domnul sa nu ajungi niciodata in situatia ei... Si sa nu spui niciodata, niciodata, atata timp cat nu ai de unde stii ce iti rezerva viitorul... Scuzele de rigoare daca am parut rautacioasa sau vreun fel de "aparator al poporului", dar stiu eu de ce spun asta.
ciella
Postat pe 6 Iulie 2009 18:43
Tentatia fructului oprit, draga mea. La voi amandoi, dealtfel, nu numai la el... Si lui ii convine sa va mai vedeti, tie insa nu. Crede-ma, NU!
(ma indoiesc ca o sa ma asculti, dar ai cerut pareri, asta e a mea)
El o sa aiba tot - adica o sa-si tina si cuvantul fata de fata aia pe care trebuie ca o iubeste, oricat vrei tu sa crezi ca nu - si pe tine, care-i esti draga, esti tinerica si crocanta (cu toate avantajele fizice ale celor... cati? 22 de ani?)
Iar tu? Tu, o sa ai resturile... Si o sa-ti petreci timpul vanand cateva clipe cu el, trecand oarba pe langa ocazii... Stii, ai nevoie de amandoi ochii si un branci de la cate un prieten ca sa-l recunosti pe Fat Frumos. Sau doar de mai mult timp si atentie... Cateodata, nu-ti dai seama ca "El" e din prima...
Deci, care sunt sansele tale sa gasesti pe altcineva prea curand, daca tu umbli legata la ochi?

Revin si spun: Vezi-ti de treaba.
Asta are doua avantaje:
1- Daca intr-adevar te iubeste DOAR pe tine si nu e fericit cu cealalta, asa cum pari tu sa crezi, despartirea de tine il va zdruncina destul si va lua decizia care trebuie. Daca NU POATE sta fara tine, N-O SA STEA!
2 - Daca nu o sa vina dupa tine, atunci.... ei bine, ai sa suferi un pic, dar sincer-sincer, vorbind cu tine insuti, tu CHIAR poti fi indragostita de un las si un profitor? Pentru ca presupunand ca nu o iubeste, dar sta cu ea, si iti cere si tie sa intri in jocul asta, asta e... Eu zic ca meriti mai mult...

Pe de alta parte, pentru CAT timp te vezi tu asa, in situatia asta? Si stii de ce nu TU? Pentru ca nu te merita, d-aia! Nu ma crezi tu acum, dar as vrea sa vorbim intr-un an de acum incolo
Dor_a
Postat pe 6 Iulie 2009 19:19
De la: criss_sweet, la data 2009-07-06 16:00:19 Vad ca nimeni nu ti-a pus aceasta intrebare asa ca ..citind mesajul tau am hotarat sa ti-o pun eu.. In locul ei te-ai pus? Este vina ta ca te-ai lasat prada acestui joc si acum ceea ce suferi este plata pt ceea ce ai facut. Stiai ca este logodit si totusi nu te-ai dat in laturi in a-l ispiti s-o insele(chiar simplul fapt ca te "jucai" cu el ca va ciupeati samd.. a insemnat pt el ca i-ai dat verde..si el a luat ceea ce a putut obtine usor.. )..barbatii sunt slabi.. asta nu inseamna ca trebuie sa profiti ..si sa i-l iei alteia.. Daca ai fi fost tu in locul ei.. in pragul de a te casatori cu el.. ti-ar fi convenit sa se bage alta persoana peste voi ? probabil ca si ea il iubeste la fel de mult ca si tine sau poate mai mult.. ea a fost norocoasa de a-l gasi inaintea ta .. daca era sa fie al tau il gaseai tu inaintea ei .. eu asa cred.. faptul ca el nu pune punct cu ea dupa tot ceea ce s -a intamplat intre voi doi inseamna ca tine la ea mai mult decat la tine si nu vrea s-o piarda.. un barbat care iubeste cu adevarat pe altcineva isi lasa si nevasta cu copii pt ea.. nu e inca casatorit s-ar putea desparti de ea daca te-ar iubi pe tine cu adevarat .. daca n-a facut asta pana acum e clar..nici nu o va face, distanta sau diferenta de varsta nu conteaza atunci cand iubesti.. oricine stie asta... asa ca eu zic sa-ti vezi de viata ta si sa faci tot posibilul sa nu mai repeti aceasta greseala de a te baga in alte relatii.. gaseste-ti barbatul tau .. nu pe al alteia .. eu zic ca il vei gasi daca nu vei mai pierde timpul cu ..si suferind pt barbati luati..

Bine punctat zic eu si sunt de acord cu ce ai spus.Nu s-a gandit la cealalta pt ca nu e problema ei,dar eu mi-as fi facut probleme cand un barbat ce urmeaza sa se insoare imi face avansuri-asta spune multe despre "calitatea " lui.Ea s-a indragostit,a pus suflet,el ce sa faca -mai copilareste un picutz inainte de a devenii un barbat "cu responsabilitati"!Imi pare rau de viitoarea lui sotie,cat despre ..."de ce nu eu "-simplu-pt ca el are alte planuri in care tu nu vei avea loc.
luyyzz
Postat pe 6 Iulie 2009 19:30
De la: blue_angel1986, la data 2009-05-01 11:22:08i-am zis ca vreau sa incetam si nu a vrut sa accepte, cica macar sa vb daca intre noi fizic nu v-a mai fii nimic. si asa a fost ,fizic nu s-a mai intamplat nimic desi au fost ocazii dar pe mine atitudinea lui ma doare groaznic. si foarte adevarat in ceea ce priveste promisiunea facuta. el a recunoscut fata de un coleg ca intr-adevar ii este greu sa se desparta de cealalta pentru k o vede ca isi face planuri de nunta si e fericita. el nici nu vrea sa auda de discutia asta , nu se simte bine cu ea dar se complace in situatie. e speriat de diferenta de varsta probabil si de distanta dintre noi (150 de km).
e greu sa renunt sa mai vb cu el, daca trece o zi si nu am vb cu el innebunesc, astept cu nerabdare sa intre pe mess sau sa sune.
il iubesc cum nu credeam k se poate iubi si asta i-am zis-o si lui.
daca pana akm orice era legat de casatorie si de o relatie serioasa si stabila ma speria, akm imi doresc sa-i fiu sotie...........dar alta a fost cu 2 ani mai inteligenta.......
de ce tot timpul barbatii perfecti sunt luati?
oare o sa pot uita vreodata tot ce a fost intre noi si sa imi vad de viiata mea?
a trecut jumatate de an si sentimentele mele sunt din ce in ce mai intense..........mi-e dor de sarutariile lui, de imbratisariile lui, de noptile salbatice in care faceam dragoste , mi-e dor de tot ce inseamna el...........






Nu te inteleg,daca tu ai urma sa te casatoresti cu barbatul acesta pe care-l iubesti,si te-ai pomeni ca el vrea relatie cu colega de servici,iar tu pa pa...ti-ar conveniI? In situatia asta este cealalta femeie,insa saraca nu stie.IMI pare rau de tine ca suferi,nu as vrea sa fii in situatia asta,si nu as vrea sa fie nimeni,insa daca evitai orice apropiere..acum nu sufereai atat.Poate o iubeste mai mult pe ea,daca te voi nici nu vrea sa auda.
Sper sa gasesti pe cineva special care sa te faca sa-l uiti,daca nu mai puteti fi impreuna.
cami_goanga10
Postat pe 26 Martie 2010 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 3 De la: ad__83 2 Mai 2011 09:08
EXISTA ? 14 De la: dana_mv 22 Martie 2009 13:45
ce sa cred 8 De la: fante_de_dorobanti 4 Octombrie 2010 11:18
Cum trebuie sa te comporti intr-o relatie? 95 De la: 2a3d 1 Ianuarie 2013 21:51
Be happy 33 De la: ramona_elisa 4 Aprilie 2009 22:05