Setari Cookie-uri

FETELE HELP, CUM SA IES BASMA CURATA????

Va spuneam in alt topic, de actualul meu ex, sau ce o fi... ca nu mai stiu. Ideea e ca pt mine e clar ca o sa ma car de la el de tot, dar deocamdata imi astept apartamentul (mai cateva zile) ca sa ma pot duce acolo cu catrafuse cu tot si pt totdeuna. relatia noastra e rece cam dupa Pasti incoace, eu i-am zis ca plec de la el (asta si dupa ce el mi-a zis sa ma car). Faza e ca stiu ca s-a terminat, eu de o sapt stau mai mult singura in apartamentul alor lui, in timi ce el sta la sat cu ai lui si vine doar in vizite. Pe mine nu ma ia acolo, oricum nici eu nu ma duc, ca ma enerveaza ma-sa, Mamicuta s-a bagat prea mult intre noi si se pare ca o castigat de data asta.

Ce ma fac eu sa nu raman cu imaginea de persona non grata in ochii lui si alor lui? Pt ca mie nu ji se pare sa fi gresit asa de grav, poate doar ca i-am permis prea mult maica-sii sa imi dea sfaturie ei "pretioase", etc.

Ce ziceti? Eu sapt viitoare ma mut (s-a oferit sa ma ajute el la carat) si peste 2 sapt ma car din tara, aveti idee ce sa-i zic asa ca de ramas bun, ceva sa-l atinga, sa-l doara...

Si inca ceva, eu banuiesc ca are o femeiusca pe la ma-sa pe la sat, ca tare ii ard talpile sa stea numa pe acolo de la o vreme...

Idei?
pisicuta_trista
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:28
Pisicuto ,daca tot ai pierdut ,de ce nu o faci cu demnitate?
Ce mai conteaza parerea alor lui daca tot va despartiti ?Si daca vrea sa scape de tine ..ma indoiesc ca il va atinge ceva .

Din ce ai scris tu eu nu pot decat sa inteleg ca nu prea ai vrea sa te lase sa pleci.
ella_c
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:43
Ba sa ma lase sa plec, ca oricum is hotarata si totul e aranjat. Acum eu am insa o pb cu fosta soacra, ca mi s-au deschis ochii cat de mult s-a bagat intre noi si eu ca fraiera i-am permis... si am fost luata de fraiera si tratata ca o carpa.... of-of-of....ai dreptate, nu prea mai am ce demonstra acestor oameni.

Poate ca se comporta asa si pt ca am reusit sa obtin ce mi-am propus (pe plan material) si le-am provocat frustrari?
pisicuta_trista
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:55
stai tu linistita daca o fi sa le para rau.. o sa le para pana la urma... daca nu .. nu te'o meritat.. nici el (in special el).. nici ma'sa....
tu vezi'ti in continuare de viata ta si fii fericita ca ai scapat de asemenea specimene...
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:04
Ioi da, si cum zicea o prietena de-a mea: "Fata, daca era sa te mariti cu ala, trebuia sa te mariti cu tot neamul lui... asta iti doresti????"

Pai na, i-l las pe baiat la ma-sa, ca oricum nici una nu va fi ca ea.... eu sa fiu sanatoasa si fericita, ca necazul vine.....
pisicuta_trista
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:22
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-30 22:55:41Ba sa ma lase sa plec, ca oricum is hotarata si totul e aranjat. Acum eu am insa o pb cu fosta soacra, ca mi s-au deschis ochii cat de mult s-a bagat intre noi si eu ca fraiera i-am permis... si am fost luata de fraiera si tratata ca o carpa.... of-of-of....ai dreptate, nu prea mai am ce demonstra acestor oameni.

Poate ca se comporta asa si pt ca am reusit sa obtin ce mi-am propus (pe plan material) si le-am provocat frustrari?


Parerea mea este sa-ti vezi de viata , sa lasi in urma si pe fosta soacra si pe el.O poti lua ca pe o experienta .
Indiferenta doare mai tare decat cuvintele "grele"...Asta daca ii pasa.Daca nu ,nu o sa-i miste nimic.
Am avut si eu o soacra,candva .Dar m-a considerat copilul ei si m-a tratat ca atare ,de aceea poate nu inteleg foarte bine ce simti tu acum.
ella_c
Postat pe 1 Mai 2009 08:19
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-30 22:55:41Ba sa ma lase sa plec, ca oricum is hotarata si totul e aranjat. Acum eu am insa o pb cu fosta soacra, ca mi s-au deschis ochii cat de mult s-a bagat intre noi si eu ca fraiera i-am permis... si am fost luata de fraiera si tratata ca o carpa.... of-of-of....ai dreptate, nu prea mai am ce demonstra acestor oameni.

Poate ca se comporta asa si pt ca am reusit sa obtin ce mi-am propus (pe plan material) si le-am provocat frustrari?

soacra las-o in durerea ei
yumy
Postat pe 1 Mai 2009 08:24
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-30 23:22:18Ioi da, si cum zicea o prietena de-a mea: "Fata, daca era sa te mariti cu ala, trebuia sa te mariti cu tot neamul lui... asta iti doresti????"


Pai il iei cu totul , pachet complet! Numai ca trebuiesc stabilite niste limite.
Daca o sa fi mama de baiat vei intelege de ce " nici o femeie nu e ca mama" :))

Sa nu intelegi gresit, nu sunt mama de baiat
ella_c
Postat pe 1 Mai 2009 08:25
Probabil ca va mai trece ceva vreme pana sa imi ridic eu moralul sifonat din cauza lor, dar o sa treaca... indifernta ma doare pe mine deocamdata, dar am sa le-o aplic si lor.

Probabil un multumesc ca m-ati primit la voi in casa ar fi suficient, si apoi p-aci ti-e drumul.

Multumesc fetelor pt solidaritate
pisicuta_trista
Postat pe 1 Mai 2009 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 sufletele 4 De la: diana1981 8 Mai 2009 23:07
Vrei sa fii ALTFEL? Vezi ce bijuterioara ti se potriveste mai bine! 1 De la: AdelinaL 4 Iunie 2009 20:44
Kitaro 10 De la: Alexandra09 16 Martie 2009 16:17
FETELE HELP, CUM SA IES BASMA CURATA???? 9 De la: pisicuta_trista 1 Mai 2009 10:44
PORTRETE LA COMANDAAA....cine vrea? 1 De la: lil_devil 18 Martie 2009 23:59