Setari Cookie-uri

emo...

am observat ca ,acest curent a luat amploare .oare de ce in Romania manelisti,emo,''vedetele'' si multe altele ....au devenit foarte la moda cu toate ca ,nu avem nimic de invat,si nu ne transmite nimic aceste specimene.....cel putin asta e parerea mea....?voi ce parere aveti despre curentul emo?si despre cei ''curentati'' cu acest curent?
alic3utza
Postat pe 18 Mai 2009 17:30
emo vad ca peste tot se deschid topice pe tema asta e un curent care ia amploare pt ca lumea e interesat de el in rest nimic important
yumy
Postat pe 20 Mai 2009 18:27
mda...ce e nou ...mereu atrage atentia dar unii chiar abuzeaza de subiectul asta
alic3utza
Postat pe 23 Mai 2009 19:32
moda avanseaza moda scade moda bate moda rupe etc restu` le stii
unii nu pot trai fara moda...motivul? daca nu ar fi moda noi am fi ca o planeta plicticoasa si cei care sunt emo nu-s toti unii se prefac ca-s emo pentru ca le place felul de a se imbraca a se coafa etc al celor emo iar emo pot fi niste persoane placute daca sti sa nu-i judeci sau sa fi impotriva lor
nebuna94
Postat pe 23 Mai 2009 19:41
s intzeleg k ''moda'' e de vina?poi emo nu pare -dupa parerea me-un lucru kare sa alunge plictiseala....nu cred k as vr s imi alung plictiseala folosind tehnici de sado-maso
alic3utza
Postat pe 24 Mai 2009 18:39
bine,ca unii ca sa atraga atentia se dau ''emo'' ...nu reactioneaza ca niste emo dar imprumuta vestimentatia si coafura
alic3utza
Postat pe 24 Mai 2009 18:45
emo=personalitati in cautare de identitate si nimic mai mult
ameelia
Postat pe 14 August 2010 21:40
Emo... niste adolescenti care nu se simt bine in pielea lor si din cand in cand se mai zgaraie cu o lama
Barbie30
Postat pe 14 August 2010 21:43
De la: alic3utza, la data 2009-05-18 17:30:46am observat ca ,acest curent a luat amploare .oare de ce in Romania manelisti,emo,''vedetele'' si multe altele ....au devenit foarte la moda cu toate ca ,nu avem nimic de invat,si nu ne transmite nimic aceste specimene.....cel putin asta e parerea mea....?voi ce parere aveti despre curentul emo?si despre cei ''curentati'' cu acest curent?


din contra, eu am observat ca acest curent se diminueaza, atat in ro cat si in afara. spre binele tuturor
100101
Postat pe 14 August 2010 21:46
De la: zaharica, la data 2010-08-14 21:40:46emo=personalitati in cautare de identitate si nimic mai mult

si uite inca una care habar nu are cu ce se papa societatea...ca si emo...esti in cautarea unei identitati...

oameni deprimati exista de cand lumea, curentul emo nu e ceva nou, pt ca roackeri deprimati, sau specimene care reusesc sa-si rateze viata sau sa aiba oameni care fac asta pt ei se gasesc cu sutele, pana si in randul manelistilor, sigura diferenta e ca se imbraca in negru...
faza enervanta la emo, e insusi noua generatie care a dus totul la extrem...si au inceput sa se copieze unul pe celalat, si al drq ca toti sunt la fel dar fiecare zice ca e ceva nemaivazut pana acum...ei au inteles gresit mesajele muzicii pe care o asculta, iau totul addliteram, si sunt puternic influentati de idolii lor din muzica rock, genul "NU metalul" care e acum la moda.

nu sunt o sustinatoare a stilului, ii detest cand ii vad pe toti in turma, desii ii inteleg cu toate astea imi par niste prosti..insa ce detest cel mai mult, sunt oamenii care habar nu au ce inseamna emo, si care pun etichete in necunostiinta de cauza, ei sunt mai de condamnat decat orice maniaco-depresiv care se joaca cu lamele pt disractie si se fereste de lumea care arunca cu pietre in ei fara sa gandeasca prea mult...si uite asa totul devine un cerc vicios...emo uraste lumea...si lumea uraste emo...
_calandrinon_
Postat pe 14 August 2010 22:26
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-14 22:26:17
De la: zaharica, la data 2010-08-14 21:40:46emo=personalitati in cautare de identitate si nimic mai mult

si uite inca una care habar nu are cu ce se papa societatea...ca si emo...esti in cautarea unei identitati...

oameni deprimati exista de cand lumea, curentul emo nu e ceva nou, pt ca roackeri deprimati, sau specimene care reusesc sa-si rateze viata sau sa aiba oameni care fac asta pt ei se gasesc cu sutele, pana si in randul manelistilor, sigura diferenta e ca se imbraca in negru...
faza enervanta la emo, e insusi noua generatie care a dus totul la extrem...si au inceput sa se copieze unul pe celalat, si al drq ca toti sunt la fel dar fiecare zice ca e ceva nemaivazut pana acum...ei au inteles gresit mesajele muzicii pe care o asculta, iau totul addliteram, si sunt puternic influentati de idolii lor din muzica rock, genul "NU metalul" care e acum la moda.

nu sunt o sustinatoare a stilului, ii detest cand ii vad pe toti in turma, desii ii inteleg cu toate astea imi par niste prosti..insa ce detest cel mai mult, sunt oamenii care habar nu au ce inseamna emo, si care pun etichete in necunostiinta de cauza, ei sunt mai de condamnat decat orice maniaco-depresiv care se joaca cu lamele pt disractie si se fereste de lumea care arunca cu pietre in ei fara sa gandeasca prea mult...si uite asa totul devine un cerc vicios...emo uraste lumea...si lumea uraste emo...



cunosc foarte bine stilul emo crede-ma si cand treci prin diverse etape,esti in cautare de identitate/personalitate pana iti formezi caracterul ! s-au facut multe reportaje pe baza acestui subiect si la tv,am citit si pe net deci nu sunt deloc in necunostinta de cauza.

"sunt oamenii care habar nu au ce inseamna emo" de unde ai tras tu concluzia ca nu stiu ce inseamna?
in plus,din ceea ce am postat mai devreme nu rezulta ca sunt anti-emo!era o constatare,dar din pacate tu nu prea stii sa faci diferenta

"esti in cautarea unei identitati..." vezi ca tu esti cea care habar nu ai ce vorbesti;chiar n-ai avut de unde sa deduci lucrul asta,din moment ce nu ma cunosti:)) e absurd sa faci o asemenea declaratie!in cazul in care ma cunosteai personal,era alta treaba.
am o varsta,am principii legate de viata,imi cunosc personalitatea si NU sunt NEsigura pe ceea ce fac,deci, prin urmare,nu sunt in cautare de identitate,asa cum spuneai tu.

in adolescenta treci prin diferite etape,in care iti cauti personalitatea.Cum iti explici toate schimbarile emotionale care au loc in perioada asta?Multi trec de la un stil la altul,pentru a afla daca ii caracterizeaza..isi formeaza caracterul! asta am vrut sa spun prin afirmatia mea,nu ca as fi impotriva sau mai stiu eu ce.
Fiecare are dreptul sa fie ce vrea,sa gandeasca liber si sa-si exprime opinia dar e aiurea sa judeci in necunostinta de cauza.

Sunt pasionata de psihologie si urmaresc foarte multe pe aceasta tema, asa ca stiu ce vorbesc,pentru ca atunci cand nu stiu,nu ma bag ca sa nu fac pe desteapta cand nu e cazul.
ameelia
Postat pe 16 August 2010 23:12
De la: zaharica, la data 2010-08-16 23:12:22
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-14 22:26:17
De la: zaharica, la data 2010-08-14 21:40:46emo=personalitati in cautare de identitate si nimic mai mult

si uite inca una care habar nu are cu ce se papa societatea...ca si emo...esti in cautarea unei identitati...

oameni deprimati exista de cand lumea, curentul emo nu e ceva nou, pt ca roackeri deprimati, sau specimene care reusesc sa-si rateze viata sau sa aiba oameni care fac asta pt ei se gasesc cu sutele, pana si in randul manelistilor, sigura diferenta e ca se imbraca in negru...
faza enervanta la emo, e insusi noua generatie care a dus totul la extrem...si au inceput sa se copieze unul pe celalat, si al drq ca toti sunt la fel dar fiecare zice ca e ceva nemaivazut pana acum...ei au inteles gresit mesajele muzicii pe care o asculta, iau totul addliteram, si sunt puternic influentati de idolii lor din muzica rock, genul "NU metalul" care e acum la moda.

nu sunt o sustinatoare a stilului, ii detest cand ii vad pe toti in turma, desii ii inteleg cu toate astea imi par niste prosti..insa ce detest cel mai mult, sunt oamenii care habar nu au ce inseamna emo, si care pun etichete in necunostiinta de cauza, ei sunt mai de condamnat decat orice maniaco-depresiv care se joaca cu lamele pt disractie si se fereste de lumea care arunca cu pietre in ei fara sa gandeasca prea mult...si uite asa totul devine un cerc vicios...emo uraste lumea...si lumea uraste emo...



cunosc foarte bine stilul emo crede-ma si cand treci prin diverse etape,esti in cautare de identitate/personalitate pana iti formezi caracterul ! s-au facut multe reportaje pe baza acestui subiect si la tv,am citit si pe net deci nu sunt deloc in necunostinta de cauza.

"sunt oamenii care habar nu au ce inseamna emo" de unde ai tras tu concluzia ca nu stiu ce inseamna?
in plus,din ceea ce am postat mai devreme nu rezulta ca sunt anti-emo!era o constatare,dar din pacate tu nu prea stii sa faci diferenta

"esti in cautarea unei identitati..." vezi ca tu esti cea care habar nu ai ce vorbesti;chiar n-ai avut de unde sa deduci lucrul asta,din moment ce nu ma cunosti:)) e absurd sa faci o asemenea declaratie!in cazul in care ma cunosteai personal,era alta treaba.
am o varsta,am principii legate de viata,imi cunosc personalitatea si NU sunt NEsigura pe ceea ce fac,deci, prin urmare,nu sunt in cautare de identitate,asa cum spuneai tu.

in adolescenta treci prin diferite etape,in care iti cauti personalitatea.Cum iti explici toate schimbarile emotionale care au loc in perioada asta?Multi trec de la un stil la altul,pentru a afla daca ii caracterizeaza..isi formeaza caracterul! asta am vrut sa spun prin afirmatia mea,nu ca as fi impotriva sau mai stiu eu ce.
Fiecare are dreptul sa fie ce vrea,sa gandeasca liber si sa-si exprime opinia dar e aiurea sa judeci in necunostinta de cauza.

Sunt pasionata de psihologie si urmaresc foarte multe pe aceasta tema, asa ca stiu ce vorbesc,pentru ca atunci cand nu stiu,nu ma bag ca sa nu fac pe desteapta cand nu e cazul.





... emo ... tineri plecati cu sorcova ai caror parinti nu au fost suficienti de atenti sa le faca educatia celor 7 ani de acasa si nici nu au fost un exemplu pe care acesti tineri sa il admire ... saracii sint goliti de identitate si valori ... si sint usor de manipulat intr-o directie sau alta ... cine scapa se spune ca si-a recapata ''identitatea" !!! ... asa o fi ... eu ma indoiesc ...

marco918
Postat pe 16 August 2010 23:16
intr-adevar,cred ca parintii joaca un rol important in chestia asta.

sa stii ca este posibil sa-si recapete identitatea!de ex,pentru mine a fost un soc sa aflu ca fosta mea profa de romana(stilata si aranjata la maxim in prezent) a fost la tineretea ei,rockerita!Si nu pot sa spun ca a fost o profa a dracului sau alte chestii de astea.
Din contra,a fost una din putinele persoane dupa care mi-a parut rau cand nu i-am mai fost eleva!

La un moment dat,te schimbi,renunti la anumite lucruri.
Tu nu ai cunostinte/rude care au fost la vremea lor punkeri,rockeri,hippie sau mai stiu eu ce?Poate nu ti-au impartasit tie chestiile astea,dar s-ar putea sa ramai surprins daca vei afla:P
ameelia
Postat pe 17 August 2010 00:02
De la: zaharica, la data 2010-08-17 00:02:57intr-adevar,cred ca parintii joaca un rol important in chestia asta.

sa stii ca este posibil sa-si recapete identitatea!de ex,pentru mine a fost un soc sa aflu ca fosta mea profa de romana(stilata si aranjata la maxim in prezent) a fost la tineretea ei,rockerita!Si nu pot sa spun ca a fost o profa a dracului sau alte chestii de astea.
Din contra,a fost una din putinele persoane dupa care mi-a parut rau cand nu i-am mai fost eleva!

La un moment dat,te schimbi,renunti la anumite lucruri.
Tu nu ai cunostinte/rude care au fost la vremea lor punkeri,rockeri,hippie sau mai stiu eu ce?Poate nu ti-au impartasit tie chestiile astea,dar s-ar putea sa ramai surprins daca vei afla:P







... faci o mica confuzie ... identitate cu stabilitate ... tu te-ai stabilizat ... nu mai cauta ''ceva'' si sint bucurosi in pielea lor ... e o mare diferenta ... dar pina la identitate mai sint lucruri de pus la punct ... sint multe lucruri care ar trebui sa te caracterizeze si pe care sa le ai clare in minte decit faptul ca apreciezi o persoana care a fost rockeitza sau a cintat folk sau populara ... sa nu ramii in mijlocul drumului ... si nu uita de exemplu personal ... el e cel care creeaza reactia celor din jur ...

marco918
Postat pe 17 August 2010 00:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
emo... 14 De la: marco918 17 August 2010 00:08
urgent !!!!! acum am nevoie de voi fetelor ... sa vad ce sfaturi stiti sa dati ,,, plss , din suflet va rog 18 De la: danatisianu 19 August 2009 21:08
cum sa faci bani? 14 De la: deelisha 14 Mai 2009 22:28
VOT pentru BRÂNCUªI 3 De la: Dor_a 25 Martie 2009 14:30
filme bune . 117 De la: Fusun_ge 28 Martie 2014 09:58