Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfaturi...

Help me...am 22 de ani si o relatie de un an ...locuiesc deja impreuna cu prietenul meu de cateva luni...inaintea mea el a avut o relatie de 8 ani cu o tipa care l-a parasit pentru altcineva...in fine el a suferit mult si la vreun an s-a combinat cu mine...nimic anormal pana acum...ideea e k...mi-a zis asa de multe detalii de relatia lui precedenta incat acum sunt obsedata de imaginea ei...si ma tot gandesc dak pe mine ma poate vreodata iubi cat a iubit-o pe aia...
..faza e ca de curand, cautand ceva in calc am gasit poze si filmulete cu ei 2...facand sex...facute prin 2007...toate bune...pe atunci nu stiam de existenta lui..dar filmuletele alea erau asa de scarboase k acum simt k mi-e rau de la stomac.....de ce ma obsedeaza chestia asta? si de ce reactionez asa...de ce oare nu ma impac cu gandul e face parte din trecutul lui...ce as putea sa fac..de ce urasc fata aia fara sa o cunosc...de ce urasc scenele alea..
pana acum nu am vorbit cu el de chestiile astea...si nici nu stiu ce sa fac,,,de ce ma obsedeaza trecutul lui???help me...
ninette22
Postat pe 6 Mai 2009 18:29
Eu zic sa vorbesti cu el despre ceea ce te deranjeaza pt. ca in felul asta nu o sa ajungeti nicaieri, chiar daca stati impreuna. Esti sigura ca sta cu tine pt. ca te iubeste, sau sta cu tine pt. ca vrea sa o uite pe aia?
Sasha101
Postat pe 6 Mai 2009 18:33
Si inca ceva: eu zic sa nu disperi, daca ti-a povestit atat de multe lucruri despre fosta lui prietena inseamna ca te simte aproape si ca poate avea incredere in tine. Daca te deranjeaza (si e normal sa te deranjeze daca tii la el sa fii si putin geloasa) spune-i. Vorbeste. Comunica cu el pt. a clarifica situatia. Nu stiu daca e o idee buna, dar daca este calculatorul tau, sterge-i filmuletele sa vezi cum reactioneaza. Poate mai raspunde si altcineva - eu una, daca m-as putea abtine, asa i-as face ca sa vad cum se comporta.
Sasha101
Postat pe 6 Mai 2009 18:46
Cum are inca filmulete in pc poate inca se mai gandeste la fata aia...ar fi mai bine sa vb o data cu el si sa'i spui ce te deranjeaza decat sa ti in tine...si sterge'i filmulete ca alea apartine de trecut akm ii cu tine dc ar mai fi trebuit sa ii pese de ea...Bafta!!!

Postat pe 6 Iunie 2009 00:16
De la: kudika034140, la data 2009-06-06 00:16:55Cum are inca filmulete in pc poate inca se mai gandeste la fata aia...ar fi mai bine sa vb o data cu el si sa'i spui ce te deranjeaza decat sa ti in tine...si sterge'i filmulete ca alea apartine de trecut akm ii cu tine dc ar mai fi trebuit sa ii pese de ea...Bafta!!!


Nu-i asa ? si eventual sa-i spele si lui creierul sa fie sigura ca nu se va gandi niciodata la fosta
iris_4_ever
Postat pe 6 Iunie 2009 05:41
De la: ninette22, la data 2009-05-06 18:29:42Help me...am 22 de ani si o relatie de un an ...locuiesc deja impreuna cu prietenul meu de cateva luni...inaintea mea el a avut o relatie de 8 ani cu o tipa care l-a parasit pentru altcineva...in fine el a suferit mult si la vreun an s-a combinat cu mine...nimic anormal pana acum...ideea e k...mi-a zis asa de multe detalii de relatia lui precedenta incat acum sunt obsedata de imaginea ei...si ma tot gandesc dak pe mine ma poate vreodata iubi cat a iubit-o pe aia...
..faza e ca de curand, cautand ceva in calc am gasit poze si filmulete cu ei 2...facand sex...facute prin 2007...toate bune...pe atunci nu stiam de existenta lui..dar filmuletele alea erau asa de scarboase k acum simt k mi-e rau de la stomac.....de ce ma obsedeaza chestia asta? si de ce reactionez asa...de ce oare nu ma impac cu gandul e face parte din trecutul lui...ce as putea sa fac..de ce urasc fata aia fara sa o cunosc...de ce urasc scenele alea..
pana acum nu am vorbit cu el de chestiile astea...si nici nu stiu ce sa fac,,,de ce ma obsedeaza trecutul lui???help me...


1.Filmuletele alea pe care le-ai gasit ....nu erau puse pe desktop si scria pe ele ,,deschide-ma'' nu ?

2. Scarboase in ce sens ? face cu ea altceva decat face cu tine in pat ....adica nush , practica alt tip de sex cu ea sau scarboase in sensul ca e ciudat sa-ti vezi partenerul satisfacand o alta femeie ?

3.Eu daca as fi in locul tau nu i-as spune ca i-am umblat in videoteca personala pentru ca increderea pe care a avut-o in timp se va duce dracului odata cu spovedania ta.

Poti fi linistita , daca a inceput sa-ti povesteasca despre ea si locuiti deja impreuna....inseamna ca a reusit sa depaseasca momentul tradarii fostei ...o sa se gandeasca la ea mult timp de acum inainte dar asta nu inseamna ca te iubeste pe tine mai putin .

Trecutul lui te obsedeaza pentru ca tii la el si il vrei doar pentru tine , sentimentul de proprietate este atat de mare incat daca l-ai fi luat virgin probabil ca ai fi fost mai linistita dar asa ....ideea ca a mai apartinut si alte femei pe care a si iubit-o ....te roade destul de tare nu ?
Acum ca ai si imaginile alea in cap .....
iris_4_ever
Postat pe 6 Iunie 2009 05:48
dar tu erai virgina cand l'ai cunoscut? :D poate ca si el s'a gandit ca ai fost cu altii si nu ti'a zis nimic.
vorbeste cu el si spune'i si de filmulete ca doar stai cu el in casa, dar dupa ce te lamureste eu zic sa nu mai cauti motive sa iti faci rau singura. hellooo!!! sta cu tine in casa, nu cu ea
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hello, any English speaker staying in Timisoara ? 60 De la: mimoz 19 August 2009 16:40
buna fetele 4 De la: geo_sh 8 Februarie 2009 13:52
ce pantofi se potrivesc ? 4 De la: kudika414141 29 Iulie 2011 17:41
un sfat mi-ar prinde f binee,,, 18 De la: anca_m22 22 August 2009 22:59
Zilele astea sunt ocupata cu ganditul. 17 De la: vali_pc2007 18 Octombrie 2009 13:35