Setari Cookie-uri

Ajuta-ti-ma va rog ca sunt disperat!

Intai de toate va salut,si ma bucur ca exista un astfel de forum in care se poate sa iti asterni gandurile si sentimentele fara sa fii luat in deradere si sa se faca mishto.
Am si eu ca orice om o problema care imi apasa inima,si una destul de mare,mi-a dat Dumnezeu un dar in viata asta,pe care nu am stiut sa il apreciez la momentul in care a venit in viata mea,am avut o relatie la distanta timp de 2 ani de zile in care am fost fizic impreuna cu prietena mea doar 7 luni,7 luni care au fost o poveste de dragoste minunata si eu nu credeam ca poate sa existe asa ceva,vedeam filme dar ziceam ca nu am eu norocul sa traiesc una ca asta,ea e mai mare decat mine cu 6 ani implineste anul acesta 30 iar eu am 24,pe langa toate astea ea mai are si un copil care mi-a fost drag si imi este si acum,dar s-au intamplat lucruri destul de urate intre noi,certuri,jigniri,neincredere,minciuni (minciuni - mai mult din partea mea deoarece mama nu era deacord imi era greu sa o impac pe mama dar si pe ea intr-un final le-am ranit pe amandoua),sunt taur iar ea e rac,relatia a mers foarte bine dar mai putin momentele in care nu ne puteam vedea si eram cu nervii la pamant,uneori nu puteam sa plec din cauza serviciului,alteori mama fiind grav bolnava trebuia sa stau cu ea,imi era greu sa o vad pe prietena mea ca sufera,si intr-un final ne-am certat foarte urat,incercam sa aflu daca ma mai iubeste si daca mai tine la mine,fiind o fire care oscileaza foarte mult nu stiam ce sa fac,nu stiam daca mai mai iubeste sau nu,si am incercat sa aflu asta prin diferite mijloace,care au fost la drept vorbind niste minciuni,am incercat sa o fac sa vada ca eu o iubesc,dar nici nu vrea sa auda,nu stiu ce sa fac,imi e dor teribil de ea,imi e dor de lumea noastra,imi e dor sa o stiu ca e in casa in jurul meu.Viata a facut ca dupa ce a hotarat sa ne despartim ultimele lucruri care mi le-a spus a fost ca sa o caut doar atunci cand ma voi muta in orasul eu,as vrea sa o fac dar imi e frica,as vrea sa pot sa ma rup de locul meu,dar nu stiu ce mai simte pentru mine nu mai stiu nimic.Totodata in viata mea a aparut o noua persoana dar mie imi sta gandul tot la ea,nu pot uita nu pot trece peste nu pot sa fac nimic,sunt trist,suparat,obosit,ma doare sufletul si imi vine sa urlu in draci,as fii cel mai tampit om din lume sa renunt la o poveste atat de frumoasa,dar cu noua persoana nu pot sa ma acomodez nu pot nici cum,si nu vreau sa o ranesc,sunt destul eu ranit,dar nu vreau sa fac si pe altii sa sufere,ca eu inca o iubesc pe fosta mea prietena.Nu stiu ce sa mai fac si cum sa mai fac.
Va rog ajuta-mi si sfatui-ti-ma,va rog din suflet.
Multumesc anticipat.
Kudikull
Postat pe 11 Mai 2009 11:09
raspunsul ti l-ai dat singur in ceea ce ai scris numai k trebuie citit cu atentie...o iubesti, sti k o asemenea relatie se construieste cu greu...deci dak sentimentul e reciproc eu zic sa nu mai stai prea mult pe ganduri...multa bafta
bruneagra25
Postat pe 11 Mai 2009 11:42
ar trebui sa-ti pese mai putin ce zice mama ta, pt ca nu vei trai cu ea si ea nu traieste vesnic...
daca o iubesti caut-o si impacati-va, dar renunta la minciuni si jigniri...dor cel mai rau...
pana la urma sunt sigura ca si mama ta isi va schimba parerea...

Postat pe 11 Mai 2009 12:09
Nu tin cont de ce zice mama mea stiu ca nu va trai vesnic,iar jignirile nu au venit din partea mea,ea e cea care e mai vulcanica si vorbeste urat,pentru ca eu nu pot,simt ca ma sufoc si mi se pune o mana in gat nu pot sa jignesc pe cineva pe care iubesc,dar eu nu mai stiu daca ma iubeste sau nu,daca mai are nevoie de mine sau nu,e prea rece si prea distanta,desi o iubesc ca un nebun,nu stiu sincer,iar persoana care a aparut recent in viata mea o vad ca e indragostita de mine dar eu nu simt nimic,si nu vreau sa o ranesc,lucru pe care ii l-am spus.Ce fac daca ma mut,iar fosta mea prietena nu ma mai vrea,suferinta ar fii mult mai mare de aceea incerc sa vorbesc cu ea,dar ea o tine tot ca vom discuta atunci cand ma voi muta definitv acolo.
Imi vine sa urlu,si sufletul in mine urla dar nu il aude nimeni,nu mai pot.
Kudikull
Postat pe 11 Mai 2009 12:35
pai mai banuiesc ca din moment ce tipa insista sa te muti in orasul ei vrea cu adevarat sa fiti impreuna!altfel nu ar insista atat pt ca la varsta ei banuiesc ca e destul de matura si nu te-ar face sa renunti la viata ta pentru nimic...parerea mea ca te iubeste si ca te vrea doar pentru ea...nu vrea sa te mai imparta cu mama ta
kudika023530
Postat pe 11 Mai 2009 19:59


HEY ...crede ma ca mi am impus sa am rabdare si sa citesc avand in vedere cum suna titlul
asculta aici ...
mama e mama ...crede ma k si eu am o mama care ma adora sunt singurul copil...dar veci nu s a bagat in treburile mele ...imi da sfaturi ..una alta ...insa atat .sarcutza a acceptat multe ...si chiar aveam mom cand ma certam cu iub meu in casa mea si tot isi vedea de treaba ..in fine ..
acum in prezent am un iubit care e genul' catelulsul mamei ...l am dat la scoala si acum face ce ii zick eu ..si a lasat o pe mama ..
in situatia ta ....,fii tare....indiferent..asta e singura solutie ..esti tanar
las-o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
numai knd ai sa intalnesti o criminalitate de femeie ..ai sa iti revii ;) pana atunci ai sa o consideri o muza numai pe ...DANSA
kudika012429
Postat pe 11 Mai 2009 20:08
De la: Kudikull, la data 2009-05-11 11:09:11Intai de toate va salut,si ma bucur ca exista un astfel de forum in care se poate sa iti asterni gandurile si sentimentele fara sa fii luat in deradere si sa se faca mishto.
Am si eu ca orice om o problema care imi apasa inima,si una destul de mare,mi-a dat Dumnezeu un dar in viata asta,pe care nu am stiut sa il apreciez la momentul in care a venit in viata mea,am avut o relatie la distanta timp de 2 ani de zile in care am fost fizic impreuna cu prietena mea doar 7 luni,7 luni care au fost o poveste de dragoste minunata si eu nu credeam ca poate sa existe asa ceva,vedeam filme dar ziceam ca nu am eu norocul sa traiesc una ca asta,ea e mai mare decat mine cu 6 ani implineste anul acesta 30 iar eu am 24,pe langa toate astea ea mai are si un copil care mi-a fost drag si imi este si acum,dar s-au intamplat lucruri destul de urate intre noi,certuri,jigniri,neincredere,minciuni (minciuni - mai mult din partea mea deoarece mama nu era deacord imi era greu sa o impac pe mama dar si pe ea intr-un final le-am ranit pe amandoua),sunt taur iar ea e rac,relatia a mers foarte bine dar mai putin momentele in care nu ne puteam vedea si eram cu nervii la pamant,uneori nu puteam sa plec din cauza serviciului,alteori mama fiind grav bolnava trebuia sa stau cu ea,imi era greu sa o vad pe prietena mea ca sufera,si intr-un final ne-am certat foarte urat,incercam sa aflu daca ma mai iubeste si daca mai tine la mine,fiind o fire care oscileaza foarte mult nu stiam ce sa fac,nu stiam daca mai mai iubeste sau nu,si am incercat sa aflu asta prin diferite mijloace,care au fost la drept vorbind niste minciuni,am incercat sa o fac sa vada ca eu o iubesc,dar nici nu vrea sa auda,nu stiu ce sa fac,imi e dor teribil de ea,imi e dor de lumea noastra,imi e dor sa o stiu ca e in casa in jurul meu.Viata a facut ca dupa ce a hotarat sa ne despartim ultimele lucruri care mi le-a spus a fost ca sa o caut doar atunci cand ma voi muta in orasul eu,as vrea sa o fac dar imi e frica,as vrea sa pot sa ma rup de locul meu,dar nu stiu ce mai simte pentru mine nu mai stiu nimic.Totodata in viata mea a aparut o noua persoana dar mie imi sta gandul tot la ea,nu pot uita nu pot trece peste nu pot sa fac nimic,sunt trist,suparat,obosit,ma doare sufletul si imi vine sa urlu in draci,as fii cel mai tampit om din lume sa renunt la o poveste atat de frumoasa,dar cu noua persoana nu pot sa ma acomodez nu pot nici cum,si nu vreau sa o ranesc,sunt destul eu ranit,dar nu vreau sa fac si pe altii sa sufere,ca eu inca o iubesc pe fosta mea prietena.Nu stiu ce sa mai fac si cum sa mai fac.
Va rog ajuta-mi si sfatui-ti-ma,va rog din suflet.
Multumesc anticipat.


la ani astea mama u i'ti mai spune ce sa faci????
nu e bine,dute de o cauta,spunei ce simt si daca te iubeste norocul u,daca nu ghinionul u

bafta
scorpyoW
Postat pe 11 Mai 2009 20:14
Buna
Am reusit sa vb cu ea,o sa plec cat pot de repede,sper sa pot sa salvez tot ceea ce a fost frumos si sa schimb ceea ce a fost urat si rau.
Va multumesc din suflet si va rog sa ma iertati in cazul in care v-am suparat cu tampeniile mele.
Kudikull
Postat pe 12 Mai 2009 09:34
Parerea mea e sa nu te muti definitiv, stai o vreme la ea si vezi cum va intelegeti. Doar cand consideri ca merge totul struna, poti face pasul definitiv. Pana atunci, deschide bine ochii si gandeste si cu mintea, oricat de greu ar fi. In fond, e vorba de viata ta, de linistea ta sufleteasca. Succes mult!
Tweety08
Postat pe 13 Mai 2009 16:45
nu mi se pare ca e de tine tipa cu copil , o fi fost poveste frumoasa dar mai devreme sau mai tarziu se stinge
Peony
Postat pe 13 Mai 2009 23:39
Buna
Am vb cu ea si am hotarat sa o luam de data asta incet si sa incercam sa reparam,ceea ce a fost urat intre noi.Nu ma voi muta inca,asteptam sa vedem cat de bine se indreapta lucrurile,pentru ca amandoi am fost raniti si sa vedem daca mai putem trece peste toate acestea.
Ce ma sfatuiti ca as putea sa fac ca sa imi dau seama daca se mai poate repara?
Simt ca sunt linistit de cand am reinceput sa vorbesc cu ea,ce credeti ca s-ar putea intampla din experientele voastre??
Astept parerile voastre si sfaturile,va multumesc mult de tot pana acum tuturor celor care mi-ati raspuns.
Kudikull
Postat pe 14 Mai 2009 11:44
De la: kudika017531, la data 2009-05-13 23:39:57nu mi se pare ca e de tine tipa cu copil , o fi fost poveste frumoasa dar mai devreme sau mai tarziu se stinge



Dar de ce? Daca are un copil e ciumata?
valita76
Postat pe 14 Mai 2009 14:13
De la: Kudikull, la data 2009-05-14 11:44:43Buna
Am vb cu ea si am hotarat sa o luam de data asta incet si sa incercam sa reparam,ceea ce a fost urat intre noi.Nu ma voi muta inca,asteptam sa vedem cat de bine se indreapta lucrurile,pentru ca amandoi am fost raniti si sa vedem daca mai putem trece peste toate acestea.
Ce ma sfatuiti ca as putea sa fac ca sa imi dau seama daca se mai poate repara?
Simt ca sunt linistit de cand am reinceput sa vorbesc cu ea,ce credeti ca s-ar putea intampla din experientele voastre??
Astept parerile voastre si sfaturile,va multumesc mult de tot pana acum tuturor celor care mi-ati raspuns.


Ma bucur ca esti mai linistit. Din experienta iti spun ca relatiile la distanta nu tin. Poate ar fi mai bine sa va mutati o perioada impreuna, asa cred ca v-ati da seama mai bine daca mai merge sau nu( e doar parerea mea). Succes.
valita76
Postat pe 14 Mai 2009 14:17
nu faptul ca ea are un copil al ei e pb, nu faptul ca mama ta e impotriva... ci faptul ca nici tu nu esti sigur ca e bine cu ea.. chiar daca spui ca o iubesti, ai retineri... sa fie din cauza ca ai visat la mai mult? sau ca nu ai trait toate etapele vietii tale...? esti sigur ca diferenta de varsta nu va deveni o noua pb in relatia voastra? eu cred ca deocamdata nu esti in masura sa iti iei un angajament.. poti experimenta.. incerca.. si daca dupa o vreme vei mai avea indoieli... mai cauta.... ai doar 24 de ani... doar 24...
kudika015950
Postat pe 14 Mai 2009 14:24
Cu ea am trait tot ceea ce am putut visa si aici ma refer chiar la toate planurile intelegere,comunicare,dragoste absolut tot,sunt sigur si constient ca nu voi putea gasi o persoana la fel ca ea,poate sa fie mai bine sau poate sa fie mai rau,dar momentan in sufletul meu e destul de nesigur viitorul,stiu ca o iubesc stiu ca putem sa dam uitarii anumite lucruri,dar va fi greu atat increderea cat si toate lucrurile pentru ca fiind un nou inceput consider ca va trebui sa fim mai atenti,sper din suflet sa fie bine si sa se sudeze ceva,nici eu nu am fost adeptul relatiilor la distanta dar sincer chiar nu stiu.O iubesc,nu m-am putut apropria de nimeni in toata perioada asta,desi sincer ocazii s-au ivit,am incercat sa ma rup,dar nu am putut,lucru care l-a incercat si ea,dar nici unul nu a reusit,stiu ca acel copil nu e vinovat cu nimic,stiu ce pot sa ii ofer eu,stiu si diferenta de varsta e destul de apasatoare,dar ma gandesc incerc sa imi imaginez ce si cum va fii,imi e greu oricum,dar pana acum sunt impacat si linistit.As fi vrut sa pot sa fiu ca altii barbati sa mi se rupa,dar nu sunt genul acesta de om,si nici nu pot fii.
Nu stiu mai spune-ti-mi din experientele voastre.
Va rog si va multumesc.
Kudikull
Postat pe 14 Mai 2009 15:21
Fa ceea ce-ti spune INIMA !!!..........caci rareori inima da gres !!.........
etta
Postat pe 14 Mai 2009 16:01
ori esti un tip ... unicat, romantic si pasional, ori esti un timid disperat... scuze daca pare cam nepotrivita aprecierea... nu stiu daca sa te admir sau sa imi fie mila... daca sa va invidiez dragostea...de fapt, e vorba de dragostea ta... caci ea pare sa nu aiba nicio parere... tu te agiti, te framanti... dar ea? exceptand ultimatumul , sa-ti schimbi domiciliul, si acordul de pace., faptul ca e dispusa sa "negociati"... ea vorbeste cu tine despre aceasta pb?
mai e ceva... daca ti-a spus cuvinte grele.. indiferent de furia pe care o simtea atunci... gandeste-te ca se poate infuria in fiecare zi... va spune mereu lucruri crude?
ideea e urmatoarea: daca tu esti singurul care se zbate si sufera pentru relatia asta... singura certitudine despre ceea ce trebuie facut o vei avea doar cand vei discuta cu ea...
ai grija.... sa simti si din partea ei macar jumatate din dragostea pe care .. cel putin crezi.... ca o ai tu pentru ea...
bafta multa.. iar daca ea te iubeste cu adevarat... nu te mai lamenta!
cumpara o data inelul!!!!!
kudika015950
Postat pe 18 Mai 2009 14:46
Cititnd povestea mea am constatat ca seamana fantastic de mult cu povetea mea cu fostul meu prieten (doar cu exceptia distantei).
Iti spun din experienta mea ca racii sunt oameni pasionali si traiesc totul cu o intensitate maxima, iar femeia rac iubeste cu toata fiinta ei si nu uita usor o dragoste adevarata. Ma pun pe mine in locul ei si sunt convinsa ca inca te mai iubeste. Faptul ca si tu o iubesti e foarte frumos, eu zic sa lupti pt ea, te inteleg ca ai gasit echilibrul la ea fiind o femeie matura.
Merita sa lupti pt dragsotea ta, a voastra. Mergi si stai o perioada la ea si incercati sa faceti lucrurile putin altfel (adica sa excludeti din relatie mometele tensionate, pline de jigniri).
E clar ca nu poti sa o uiti si sa o inlocuiesti usor, desi femeia rac poate fi mai lunatica si mai nebunatica uneori (iti spun ca asa sunt si eu), este foarte stabila emotional si ofera acel confort si siguranta pe care un barbat il cauta si il apreciaza.

Deci, lupta pt voi, fa tot ce poti sa nu lasi sa moara iubirea voastra si tine-ne la curent!

Multa bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 18 Mai 2009 15:17
Buna din nou
Am discutat cu ea,de n ori problema si sincer eu unul nu mai inteleg nimic,situatia sta in felul urmator:
-nu imi mai poate spune nimic nici ca ma iubeste nici ca ma vrea absolut nimic,decat doar atunci cand voi fii acolo,deci e un zid mare si de netrecut in fata mea,oricat de mult as incerca sa aflu,nu vrea si punct.
-vinerea trecuta primesc un telefon de la actualul ei prieten,sau ma rog cel care a fost,si cu care a incercat sa isi refaca viata si nu a mers pe motiv ca inca ma iubeste pe mine,si imi spune ala pe un ton foarte interesant: "mosule ramai cu ea,ca si-a batut joc de mine si cu tine va face la fel",nu puteam sa vorbesc pe moment asa ca l-am sunat,mi-a explicat omul in lux de amanunte,ca ea nu vrea nici un ruptul capului sa se aproprie de el,ca ma iubeste pe mine.
Ok cum vineri era ziua mea de nastere,m-a sunat si mi-a zis ca tipul asta a venit la ea si a batut-o,ca vezi doamne ea nu mai vrea sa fie cu el.Ok ca orice om normal,suie-te pe masina fugi la ea,vezi ce si cum e cu ea,ca acolo sa imi spuna aceleasi lucruri,"iti spun daca te iubesc si daca mai vreau sa fiu cu tine doar atunci cand te vei muta aici",vroiam sa ii spun ca am cumparat o excursie in Sharm El Sheikh,si ca as vrea sa mergem acolo,toti trei,vroiam sa raman la ea,dar am ramas intr-o nenorocita de camera de hotel singur intre patru pereti.
Bun eu cum stau in situatia de fata,zice-ti-mi voi ca eu sincer ma urc pe pereti.Va rog mult.
Kudikull
Postat pe 18 Mai 2009 17:36
stii ce?
la multi tie, de ziua ta...
si, in locul tau, as cauta sa fiu fericita ... daca prietena ta are atat de multe sovaieli, las-o sa se lamureasca... nu ii permite sa te chinuie atat... bucura-te de viata si relaxeaza-te
daca va fi sa fiti impreuna, bine.. daca nu... viata ta trebuie sa o faci frumoasa...
cine te iubeste , nu te chinuie.. de acord???
kudika015950
Postat pe 19 Mai 2009 09:45
Pai.. e simplu:ea te vrea,tu nu ai uitat-o.Va intalniti la mijloc de drum, purtati o discutie sincera si deschisa si o sa reusiti sa ajungeti la un numitor comun,oricare ar fi urmarea.De ce sa lasi totul in virtutea inertiei si sa te intrebi peste ani ce-ar fi fost daca...?
mitura
Postat pe 21 Mai 2009 15:06
Scuzele mele pentru prima interventie ca am cam fost off topic .Nu incerca sa intelegi absolut totul la o femeie(vezi mesajele mele-mai intai postez si apoi citesc ).Femeile, de multe ori reactioneaza "ciudat" in situatii cat se poate de evidente pentru unii;iar asta se intampla numai din dorinta de siguranta si echilibru. Poate ca viata ei nu a fost tocmai usoara si te priveste cu o oarecare reticenta.Poate ca nu reuseste sa exprime prin cuvinte ce simte.Oare chiar tu simti daca te iubeste?De ce astepti sa iti deseneze?Ohhh,stiu..voi sunteti mai practici.
mitura
Postat pe 21 Mai 2009 15:27
Buna din nou
Am ajuns la capatul rabdarii si chiar iar ma cuprinde nelinistea si disperarea,ieri dupa-amiaza am primit un telefon de la fostul ei prieten in care tipul imi zicea ca ea si-a petrecut mai mult timp cu el,chiar in astea 4 sau 5 luni in care s-au vazut destul de des,au mers impreuna la un botez de care eu nu stiu nimic,au fost acum 3 saptamani la o cabana si tot asa,nu l-am crezut in prima faza,asa ca am pus mana pe telefon si am sunat un prieten care stiu ca a fost si el acolo,si chiar mi-a confirmat lucrul acesta.Nu stiu ce sa mai fac simt ca totul e in zadar,sa o las balta sau nu?Nu stiu daca mai pot sa trec peste asa ceva pentru ca inceputul relatiei noastre a fost unul foarte bulversant in sensul ca ea atunci cand m-a cunoscut pe mine era inca cu fostul ei prieten,a fost mereu un dute vino intre mine si el,si simt ca sunt drept manta de vreme rea.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Kudikull
Postat pe 22 Mai 2009 09:21
citind primele scrieri ale tare as fi inteles ca ea ara nevoie de siguranta si pentru asta doreste sa va mutati impreuna! adevarul este ca asa cunosti cit de cit omul si ai certitudinea sentimentelor si chiar intensitatea lor.......;Citind ultimul tau mesaj regret a iti spun ca tu pentru ea esti mantaua de vreme rea iar daca ar fi avut ceva sentimente pentru tine si ar fi dorit ceva serios nu s-ar fi afisat la botez cu alt barbat,nu ar fi plecat la munte etc.......Cred ca dinsa nu stie inca ce vrea si nu a atins pragul de maturitate in ciuda virstei pe care o are!Iti imaginezi acel copil ce imagine isi creeaza despre mama lui care ii prezinta mai multi barbati?????? Va dezvolta in el sentimentul ca toate femeile sint c..ve........deci concluzionez :vezi-ti de viata ta ca vei gasii femeia potrivita si ai tot timpul din lume! cu anii astia nu te mai regasesti deci incearca sa traiesti conform virstei tale.........in legatura cu mama ta ....nu o lasa sa intervina in viata ta indiferent ca faci bine s-au rau macar sint propriile alegeri! nu fii mamos ca noi femeile fugim de genul asta de barbati......dar nici indiferent ca este mama ta! ai mare grija cind se imbolnaveste subit atunci cind tu ai alte planuri.......deoarece poate sa fie teatru!(cunosc cel putin cinci cazuri de acest gen) Fruntea sus ca va venii soarele si pe strada ta!Gindeste pozitiv(mie gindirea pozitiva mi-a schimbat intreaga viata in bine)......Mult curaj!
FRANNNCE
Postat pe 22 Mai 2009 10:55
De la: Kudikull, la data 2009-05-22 09:21:50Buna din nou
Am ajuns la capatul rabdarii si chiar iar ma cuprinde nelinistea si disperarea,ieri dupa-amiaza am primit un telefon de la fostul ei prieten in care tipul imi zicea ca ea si-a petrecut mai mult timp cu el,chiar in astea 4 sau 5 luni in care s-au vazut destul de des,au mers impreuna la un botez de care eu nu stiu nimic,au fost acum 3 saptamani la o cabana si tot asa,nu l-am crezut in prima faza,asa ca am pus mana pe telefon si am sunat un prieten care stiu ca a fost si el acolo,si chiar mi-a confirmat lucrul acesta.Nu stiu ce sa mai fac simt ca totul e in zadar,sa o las balta sau nu?Nu stiu daca mai pot sa trec peste asa ceva pentru ca inceputul relatiei noastre a fost unul foarte bulversant in sensul ca ea atunci cand m-a cunoscut pe mine era inca cu fostul ei prieten,a fost mereu un dute vino intre mine si el,si simt ca sunt drept manta de vreme rea.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Cred ca ar trebui sa incerci sa o uiti.Nu se merita sa suferi dupa nimeni.Gandeste-te ca viata merge intotdeauna inainte.Nu privi inapoi.
dana_mv
Postat pe 22 Mai 2009 11:17
Va multumesc mult pentru incurajari si pentru sustinere.
Tot ce mi-as dori e sa dau uitarii tot,o sa incerc sa imi ocup timpul,sa fac cat mai multe ca sa pot sa uit,si sa dau peste cineva de care sa ma indragostesc sa ma faca taitzai cu mac
Multumesc din suflet!
Kudikull
Postat pe 22 Mai 2009 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 28 De la: kudika124021 6 Decembrie 2010 19:36
cand 1+1 este egal cu 3! 345 De la: mara_andrei 27 Mai 2011 01:04
ast raspuns urgent!! 25 De la: andapui 26 Mai 2009 18:48
inima sau mintea? 16 De la: oana84onutza 30 Noiembrie 2009 17:39
Oare cum sa procedez? 25 De la: incertsoul 28 August 2009 09:01