Setari Cookie-uri

Relatii legate pe internet

Nu stiu daca s-a mai discutat pe tema aceasta, insa este o curiozitate de-a mea si as dori sa aud mai multe opinii.
Au fost momente in viata mea in care ma simteam f singura si as fi vrut sa discut cu cineva...prietenele mele fie erau ocupate....plecate din oras..fie nu credeam in obiectivitatea lor....etc. Mi-as fi dorit sa intru pe un site si sa gasesc o persoana careia sa ma pot destainui, fara sa ma judece....doar sa ma asculte si sa-si spuna parerea despre o anumita situatie...in special as fi vrut sa discut cu o pers de gen masculin....par mai obiectivi barbatii. Mi s-a parut totusi penibil si nu stiu de ce, dar intotdeauna am fost reticenta in privinta acestor lucruri...M-ar incanta sa cunosc oameni noi, atunci cand nu am posibilitatea sa socializez si sa ies prea des......sa leg relatii de orice fel.....(sper sa nu se interpreteze in fel si chip... :D ).Am prieteni care s-au cunoscut pe internet si acum s-au si casatorit si se inteleg de minune....nu stiu de ce, dar uneori imi imaginezi ca in astfel de locuri pot gasi numai oameni fara ocupatie si neseriosi...cu toate ca experientele altora mi-au demonstrat contrariul.
Voi ce parere aveti?

kiki_1234
Postat pe 12 Mai 2009 15:58
De la: kiki_1234, la data 2009-05-12 15:58:23Nu stiu daca s-a mai discutat pe tema aceasta, insa este o curiozitate de-a mea si as dori sa aud mai multe opinii.
Au fost momente in viata mea in care ma simteam f singura si as fi vrut sa discut cu cineva...prietenele mele fie erau ocupate....plecate din oras..fie nu credeam in obiectivitatea lor....etc. Mi-as fi dorit sa intru pe un site si sa gasesc o persoana careia sa ma pot destainui, fara sa ma judece....doar sa ma asculte si sa-si spuna parerea despre o anumita situatie...in special as fi vrut sa discut cu o pers de gen masculin....par mai obiectivi barbatii. Mi s-a parut totusi penibil si nu stiu de ce, dar intotdeauna am fost reticenta in privinta acestor lucruri...M-ar incanta sa cunosc oameni noi, atunci cand nu am posibilitatea sa socializez si sa ies prea des......sa leg relatii de orice fel.....(sper sa nu se interpreteze in fel si chip... :D ).Am prieteni care s-au cunoscut pe internet si acum s-au si casatorit si se inteleg de minune....nu stiu de ce, dar uneori imi imaginezi ca in astfel de locuri pot gasi numai oameni fara ocupatie si neseriosi...cu toate ca experientele altora mi-au demonstrat contrariul.
Voi ce parere aveti?

mai gasittttttttttttttttttttttt,,,gand la gand cu bucurieeee
ya zi vrei sa ne cunoastem
thadoog
Postat pe 12 Mai 2009 16:02
eu am o parere buna despre relatiile legate pe net.pe net mi-am cunoscut si eu prietenul si totul merge foarte bine intre noi.chiar vrem anul acesta sa ne casatorim,sa facem cununia la starea civila......cateodata mai face si internetu asta minuni
sopterean
Postat pe 11 Septembrie 2009 16:15
imda... dar doar cateodata!
loveactually
Postat pe 11 Septembrie 2009 16:17
Si eu am o parere ft buna despre acest subiect.M-am cunoscut cu iubitul meu pe mirc in urma cu 4 ani buni intr-o zi frumoasa de primavara.Am vb.cam un an,prima data pe mirc si apoi ne-am dat idurile pe mess.Dupa ce am fost intr-un fel convinsa ca nu s-ar putea intampla nimic daca ma intalnesc cu el am zis haide ca ii fac pe plac sa ne vedem si uite asa sa ajuns sa avem o relatie ft frumoasa bazata pe iubire,respect si incredere.In unele cazuri chiar functioneaza dar trebuie sa fi o persoana care are tupeu sa mearga sa se intalneasca cu cineva de pe net.Nu ai de unde sa sti ce pers.se ascunde in spatele acelor cuvinte scrise la mine a functionat.Bafta si voua
Dalya
Postat pe 11 Septembrie 2009 16:28
si eu si prietenul meu ne-am cunoscut pe net,a fost o intamplare ciudata:el a reusit sa intre la mine in calc si sa ia id-urile de mess care intrasera din calcul meu pe mess.erau doar patru id-uri de fete,dar dintre toate doar eu l-am acceptat.am inceput sa vb si ne-am inteles super bn din prima clipa.ne stim deja de 2 ani,desi el la inceput avea prietena,s-a despartit de ea pt mine....ne iubim si avem ganduri mari, ne-am batut apropo-uri de casatorie,desi inca nu suntem chiar pregatiti...internetul chiar face uneori minuni,dar sa nu aveti incredere din prima clipa in persoanele care le cunosteti astfel,deoarece(va zic din proprie experienta) nu poti stii cu cine ai de-a face.....cu exceptia prietenului meu,cei pe care i-am cunoscut pe net au fost toti disperati dupa sex...va pup
kudika051401
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:13
De la: kudika051401, la data 2009-09-11 17:13:57si eu si prietenul meu ne-am cunoscut pe net,a fost o intamplare ciudata:el a reusit sa intre la mine in calc si sa ia id-urile de mess care intrasera din calcul meu pe mess.erau doar patru id-uri de fete,dar dintre toate doar eu l-am acceptat.am inceput sa vb si ne-am inteles super bn din prima clipa.ne stim deja de 2 ani,desi el la inceput avea prietena,s-a despartit de ea pt mine....ne iubim si avem ganduri mari, ne-am batut apropo-uri de casatorie,desi inca nu suntem chiar pregatiti...internetul chiar face uneori minuni,dar sa nu aveti incredere din prima clipa in persoanele care le cunosteti astfel,deoarece(va zic din proprie experienta) nu poti stii cu cine ai de-a face.....cu exceptia prietenului meu,cei pe care i-am cunoscut pe net au fost toti disperati dupa sex...va pup
kudika045776
Postat pe 11 Septembrie 2009 18:37
Sa inteleg ca se poate sa-ti intalnesti perechea pe net....
alina02
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:06
De la: alina02, la data 2009-09-12 11:06:12 Sa inteleg ca se poate sa-ti intalnesti perechea pe net....



eu zic ca DA...la mine asa a fost dar trebuie sa fi ft ft ft atenta:X:X:x
Dalya
Postat pe 12 Septembrie 2009 17:42
ehh...eu am avut o rel de 2 luni cu un tip cunoscut pe mess...si a fost cea mai nereusita rel din viata mea....tipu era un mare idiot..dar am invatat sa cun mai intai oamenii apoi sa ma cuplez...si am vb cu un tip 7 luni pe mess...eram cei mai buni pireteni...si dupa 7 luni mam int cu el...si ...mai departe....pretenia a continuat cu o frumoasa relatie...de 1 an si o luna...si care inca dureaza...ne iubim enorm... deci cred ca da...miam gasit perechea pe net:D
kudika053522
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:55
Si eu am cunoscut un tip pe net...incepeam o fraza si el o termina...ne intelegeam super bine...abia asteptam sa vin acasa sa povestesc cu el...dupa un an jumate de discutii, am hotarat sa ne intalnim, desi ne era frica sa nu stricam "relatia virtuala". Ne-am intalnit de cateva ori, dar pe parcurs s-a stins vraja si interesul fiecaruia pt celalalt.
andra_ale
Postat pe 15 Septembrie 2009 14:51
eu cred ca aceste relatii sunt ok atata timp cat oamenii implicati nu au alte relatii.daca au iubiti sau sunt casatoriti parerea mea este ca sunt niste oameni fara scrupule.
kudika062129
Postat pe 13 Octombrie 2009 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tanti Francia2008 174 De la: etta 9 Mai 2009 17:11
EURO 2008 60 De la: Georgia99 12 Septembrie 2008 12:48
,,,,,,,, 6 De la: kudika_950728 19 Iunie 2014 11:58
Parerile voastre ar putea schimba situatia. 24 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 12:24
hy hy hy 31 De la: ETE_EU 7 Mai 2009 00:28