Setari Cookie-uri

BARBATI MATERIALISTI CARE AMENINTA

SA VEDETI CE AM PATIT .
Am fost cu el 2 ani. Am stat zi de zi impreuna. L-am ajutat sa-si ia licenta, sa castige proiecte si burse in timp ce crestea si cariera mea. Asta nu impidica dragostea noastra sa se manifeste in toate formele. Cand trebuia sa hotaram ce facem cu viata noastra..... hop.. ce-mi spune: "Ma insor, totul s-a terminat, dar vreau sa ramai in viata mea pt ca esti singura femeie pe care o iubesc , si-mi povestea cum o va insela pe cealalta. Are bani si vila si masina si nu vreau sa pierd, asa ocazii apar o data in viata " Am refuzat sa ma fac parte din viata lui si am renuntat sa-l mai ajut la proiecte...
El crede ca ma razbun si ma ameninta ( DACA PIERD POTUL... ai sa vezi tu ce patesti ). A pus-o si pe aia sa ma ameninte ( cine stie ce i-a zis de se comporta ca o mahalagioaica ).

Ce sa fac ?? Unde am gresit ?
rushhour
Postat pe 14 Mai 2009 20:43
ai gresit ajutandu`l pentru ca acum el nu apreciaza ceea ce ai facut pentru el si chiar daca iubesti uneori de multe ori mai bine sa nu te bagi pentru ca nu sti ce se poate instampla... e mai bine sa`l uiti pentru ca din cate spui u ...ca te ameninta el doar se foloseste de tine pentru a urca pe plan profesional


uita`l si fi fericita cu altcineva[stiu usor de zis greu de facut dar macar incearca ]
nebuna94
Postat pe 14 Mai 2009 20:55
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 21:08
De la: nebuna94, la data 2009-05-14 20:55:29ai gresit ajutandu`l pentru ca acum el nu apreciaza ceea ce ai facut pentru el si chiar daca iubesti uneori de multe ori mai bine sa nu te bagi pentru ca nu sti ce se poate instampla... e mai bine sa`l uiti pentru ca din cate spui u ...ca te ameninta el doar se foloseste de tine pentru a urca pe plan profesional


uita`l si fi fericita cu altcineva[stiu usor de zis greu de facut dar macar incearca ]


da, dar de unde era ea sa stie ca el e asa?...l-a ajutat pt ca il iubea
deelisha
Postat pe 14 Mai 2009 21:09
Pai crezi ca ar fi capabil sa-ti faca ceva?Si ce ar putea sa-ti faca?
Si nu inteleg cum ar putea sa piarda "potul" daca tu iesi din viata lui...Doar ca nu-l mai ajuti la proiecte?

Ce sa faci??Daca te mai ameninta mergi la politie!
Unde ai gresit? Asta doar tu stii...
ella_c
Postat pe 14 Mai 2009 21:14
mie nu mi se pare ca ai gresit cu nimic
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 21:17
N-ai gresit cu nimic, dar vei gresi cu singuranta daca nu iei acum atitudine!

Intai scoate-l din sufletul tau ca sa-l poti scoate din viata ta.

Fii tu insati, iar fata de lasii care iti fac viata amara arata dezinvoltura!

Deschide ochii ca iei se merita intre ei, nicidecum tu pe el sau el pe tine.

Spune tuturor ceea ce ne-ai spus noua (rude, prieteni, colegi, etc)!!

Schimba ce poti (cheia, viata, nr. tel., atitudinea) si curaj, ca esti desteapta si poti!

Bafta!!!

90701
Postat pe 25 August 2009 21:25
De la: rushhour, la data 2009-05-14 20:43:24SA VEDETI CE AM PATIT .
Am fost cu el 2 ani. Am stat zi de zi impreuna. L-am ajutat sa-si ia licenta, sa castige proiecte si burse in timp ce crestea si cariera mea. Asta nu impidica dragostea noastra sa se manifeste in toate formele. Cand trebuia sa hotaram ce facem cu viata noastra..... hop.. ce-mi spune: "Ma insor, totul s-a terminat, dar vreau sa ramai in viata mea pt ca esti singura femeie pe care o iubesc , si-mi povestea cum o va insela pe cealalta. Are bani si vila si masina si nu vreau sa pierd, asa ocazii apar o data in viata " Am refuzat sa ma fac parte din viata lui si am renuntat sa-l mai ajut la proiecte...
El crede ca ma razbun si ma ameninta ( DACA PIERD POTUL... ai sa vezi tu ce patesti ). A pus-o si pe aia sa ma ameninte ( cine stie ce i-a zis de se comporta ca o mahalagioaica ).

Ce sa fac ?? Unde am gresit ?

Draga mea , nu ai gresit nimic ! Ai ajutat, te-ai ajutat si pe tine. "tradari" de acest gen sunt in multe cupluri care se bazeaza pe iubire si bani. Dupa cum stim , iubirea te ajuta sa rastorni muntii.Din pacate oamenii vor mereu mai mult si uita de unde au plecat sau ajutorul pe care l-au primit. Cei inteligenti pastreaza macar amintirea frumoasa a faptelor si realizarilor, altii dimpotriva distrug totul- considera ca sunt prea sus . In viata nu exista constanta, doar incercari.Gandeste-te ca acea relatie te-a ajutat si pe tine...lasa-l sa-si urmeze drumul si mergi mai departe. Ai acum destula experienta in acest sens....si incearca sa fii mai prudenta ..o lectie neinvatata se repeta pana stim ce trebuie sa schimbam in viata noastra. Mai devreme sau mai tarziu "nici o fapta nu ramane fara rasplata!".
pacifista
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:48
Asta e prea trasa de par! Mie imi suna a "facatura" toata povestea asta, zau!
Dor_a
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:53
Lasa-l sa se descurce singur cu mahalagioaica lui... ...sa vezi ce ai sa te distrezi tu atunci...oricum nu e frumos ce ti-a facut,poate te iubeste si nu stie sa arate ,sau este sigur ca o sa stai langa el indiferent de relatia dintre voi,dar pe oricare parte o invartim nu e bine ce se intampla cu santajele astea.Din moment ce l-ai ajutat atat am incredere ca esti o fata isteata care se pooate descurca si pe propriile picioare...vrei sa isi bata joc de tine cu toata vila lui cu piscina sau cu banii lui???tocmai...tu ai inteligenta si stii ce sa faci cu ea...el are bani si n-are creier...si santajist pe deasupra Lasa-l in pace parerea mea,balta e plina de peste,si mai sunt tipi cu bani pe lumea asta daca acest aspect chiar te intereseaza(nu judec).succes si sper sa iei o decizie inteleapta
Lady_Gaga9
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce e viata asta asa complicata? 21 De la: iacobescuali 23 Ianuarie 2009 16:29
hai sa va zic si eu un subiect tare de tot :D 45 De la: Dor_a 18 Iunie 2009 16:43
Ajutor! Mi s-a rupt proteza, nu mai pot sa merg! 1 De la: dragalaspui 28 Septembrie 2008 18:34
NE IUBESTE PE AMANDOUA?!?! 29 De la: rashela 13 Noiembrie 2009 18:05
CE PARERE AVETI? 1 De la: constantinco 15 Martie 2009 07:29