Setari Cookie-uri

este complexat de ceva?(mi-as dori sa-mi rasp m mult baietii)

suntem de aproape 2 ani impreuna si tot de atata timp avem si o viata sexuala activa...uneori f activa.El are 22 de ani si eu 20.Problema e ca el se simte stanjenit atunci cand e complet gol si incearca sa se eschiveze.Dupa ce facem dragoste intai se intoarce cu spatele,isi trage ceva pe el si abia dupa aia ma i-a in brate,sau cand face dus si eu intru in baie incearca sa ascunda ce are acolo jos...dar am observat ca atunci cand are erectie sau la sex oral nu mai are nici o problema si e destul de degajat.care ar putea fi problema?
Anonima_007
Postat pe 16 Mai 2009 16:03
Probabil se simte complexat de felul cum arata.Sau poate a avut parte de o educatie rigida din partea parintilor.Pot fi multe cauze.
Ceea ce poti face....sa-l ajuti sa iasa din starea asta cu multa blandete si rabdare.
Normal ca in momentele de intimitate e degajat.....atunci uita de inhibitii.
Discuta cu el despre asta......comunicarea e cea mai importanta intr-o relatie.
andreea1976
Postat pe 16 Mai 2009 16:22
da..se pare ca e complexat de felul cum arata,iar solutia cea mai buna este sa discuti cu el..dupa cum spunea andreea.intr-o relatie trebuie sa existe acea incredere in partener sa existe acea siguranta...ai spus ca aveti o relatie de 2 ani de zile deci nu vei avea probleme in a aborda subiectul asta cu el pt ca banuiesc ca in 2 ani de zile ai avut timp sa il cunosti...oricum sfatul meu este sa nu faci greseala sa il iei tare cu intrebarile"de ce te feresti,de ce te ascunzi....etc" o sa se simta mai frustrat..(barbatilor nu le place NICIODATA sa fie luati la intrebari de femeie(crede-ma)).incearca sa iti schimbi putin atitudinea fata de el cand este gol,de exemplu cand mergi in baie si el este la dus incearca sa il privesti doar in ochi...sa nu ii dai senzatia ca este spionat...incearca sa umbli goala prin casa fara nici o inhibitie...asta o sa il ambitioneze si pe el sa faca acelasi lucru desi o sa dureze ceva timp pana ce se v-a intampla...
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 18:08
Sunt cu prietena mea de juma de an, si am avt aceeasi problema cu ea, si inca o mai am. Insa am ales sa o tratez cu rabdare, afeciune si DRAGOSTE mai ales ! Chiar daca nu am facu inca sex datorita unei " probleme" de ale mele postata tot aici, ea usor usor da semne ca trece peste rusinea de a o vedea goala si de a ma lasa sa ating etc..... Tine minte : rabdare , afectiune, intelegere si dragoste!
Masarion
Postat pe 20 Mai 2009 01:16
Va multumesc pt sfaturi sper sa imi fie de folos...chestia e ca unele dintre ele deja le pusesem in aplicatie...de ex eu umblu tot timpul goala prin casa mai ales daca e cald..i-am propus de multe ori sa dormim goi dar gaseste tot felul de pretexte...ba ca ii e frig,desi in casa e f cald etc.Chestia care ma face sa nu mai inteleg nimic e ca de multe ori mi-a propus sa facem baie amandoi si acum vreo 3 luni am facut lucrul asta (si cum era de asteptat s-a ajuns la altceva) si pun pariu ca ar repeta oricat experienta fara nici un fel de inhibitie...in schimb daca l-as pune sa stea 1 min dezbracat in fata mea de ex,ar gasi un motiv sa nu fie de acord.Eu ce sa mai inteleg???
Anonima_007
Postat pe 22 Mai 2009 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATII CARE FAC SEX CU PROSTITUATE 451 De la: danut_lucian 17 Iunie 2009 17:30
cat te tine intr-o partida de sex? 218 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:37
uro 20 De la: yumalai 19 Mai 2009 17:46
10 ani si 8 luni 305 De la: Kathara 16 Mai 2012 15:37
Angajari VIDEOCHAT 1 De la: RTmodels_Constanta_1 25 Iulie 2012 13:44