Setari Cookie-uri

RASA FEMININA

Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 14:07
Hmmm...citate despre femei..am si eu

1. Femeile cred ca daca o femeie fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite. Femeile cred ca daca un caine fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite. Femeile cred ca daca o pisica fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite. Femeile cred ca daca un barbat fuge de acasa este din cauza ca barbatii sunt porci.- Necunoscut

2. Femeile sunt pasionate de matematica. Isi impart varsta la 2, dubleaza pretul hainelor si adauga intotdeauna 5 ani la varsta prietenei cele mai bune. - Marcel Achard

3. Cand femeia spune “Nu”, insemana “Poate”, cand spune “Poate”, inseamna “Da”. Si daca spune “Da”, Inseamna ca nu-i femeie! - Necunoscut

4. Femeia frumoasa place ochiului, femeia blanda place inimii. Prima este o adevarata bijuterie, dar a doua este o comoara. - Napoleon Bonaparte

5. Marea intrebare, la care nu stiu sa raspun, in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: ce vrea, de fapt, o femeie? - Sigmund Freud

6. Femeia nu este catusi de putin inferioara barbatului, in afara lipsei de putere. - Xenofon
andreea1976
Postat pe 16 Mai 2009 14:27
:) citatele tale sunt interesante,mai putin primul care nu are nici o logica..in fine...oricum nu ai raspuns la nimic din ce am propus eu in subiectul asta...astept o definitie a ta despre femei,avantaje,dezavantaje si daca ai rabdare :P sa comentezi si cele 3 citate :D
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 14:37
Ti-am raspuns tot prin citate Tu zici ca primul meu citat,nu are nici o logica....ei bine ...te inseli Face parte din modul de a gandii a unora din femei.
Cat despre o definitie a femeii....e mai greu,pt ca fiecare persoana are personalitate diferita.
Avantaje....in momentul de fata,nu sunt intr-o dispozitie prea buna,ca sa le enumar.
Dezavantaje....modul de a gandire al unor barbati,care claseaza femeia pe o treapta inferioara.
andreea1976
Postat pe 16 Mai 2009 14:56
Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna
Laura_cute
Postat pe 16 Mai 2009 15:03
"Ti-am raspuns tot prin citate Tu zici ca primul meu citat,nu are nici o logica....ei bine ...te inseli Face parte din modul de a gandii a unora din femei."

Gândirea femininã se bazeazã pe un singur lucru, URA mai mult sau mai puþin conºtientã faþã de bãrbati...din ce cauza aceasta ura??? pentru ca femeile cred ca orice li se intampla lor e din cauza barbatilor
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:06
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:06:48"Ti-am raspuns tot prin citate Tu zici ca primul meu citat,nu are nici o logica....ei bine ...te inseli Face parte din modul de a gandii a unora din femei."

Gândirea femininã se bazeazã pe un singur lucru, URA mai mult sau mai puþin conºtientã faþã de bãrbati...din ce cauza aceasta ura??? pentru ca femeile cred ca orice li se intampla lor e din cauza barbatilor



Asta o fi modul tau personal de a gandi. Si daca e asa, te compatimesc. Eu niciodata nu mi-am pus nemultumirile pe seama barbatilor
Laura_cute
Postat pe 16 Mai 2009 15:08
deci si la tine , tot femeile sunt de vina!!?
geo_x
Postat pe 16 Mai 2009 15:13
draguta,lumea apreciaza capodopera nu ciorna
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:13
RASA feminina????

ai lipsit de la orele de biologie sau esti by default un misogin?
kitty_krieger
Postat pe 16 Mai 2009 15:14
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:06:48"Ti-am raspuns tot prin citate Tu zici ca primul meu citat,nu are nici o logica....ei bine ...te inseli Face parte din modul de a gandii a unora din femei."

Gândirea femininã se bazeazã pe un singur lucru, URA mai mult sau mai puþin conºtientã faþã de bãrbati...din ce cauza aceasta ura??? pentru ca femeile cred ca orice li se intampla lor e din cauza barbatilor


Hai sa nu generalizam.......tocmai de asta am scris "unora".Acesta nu e si modul meu de a gandii.
Dar....daca fiecare persoana...si nu ma refer doar la femei...si-ar asuma responsabilitatile unei fapte,indiferent de natura acesteia....nu ar mai fi "ura" asta de care vorbesti.
Bine....sa nu uitam ca mai sunt si exceptii.
Depinde doar de modul de a vedea lucrurile
andreea1976
Postat pe 16 Mai 2009 15:15
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:13:33draguta,lumea apreciaza capodopera nu ciorna


Si banuiesc ca facand aceasta precizare ai impresia ca ai spus ceva inteligent? Sau ceva nou?
Laura_cute
Postat pe 16 Mai 2009 15:16
nu, nu doar femeile sunt de vina...nici barbatii nu sunt usa de biserica...dar m-am plictisit de fazele de genul "barbatii sunt niste porci,numai din cauza lor suferim....noi ne dedicam trum si suflet lor iar ei umbla fleaura..."etc nu e chiar asa
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:17
iar tu draguta prin mesajul asta :"
Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna " ce ai vrut sa spui??
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:21
De la: blacka, la data 2009-05-16 14:07:08Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais


tu nu esti femeie??deci daca vrei sa afli raspunde singura la acele citate ºi vei afla caci nu toate suntem la fel.
roscatika23
Postat pe 16 Mai 2009 15:23
daca ai citi ce am scris la inceput ai intelege ce vreau sa spun...am mentionat ca urmeaza si rasa masculina..dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla...
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:24
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:24:50daca ai citi ce am scris la inceput ai intelege ce vreau sa spun...am mentionat ca urmeaza si rasa masculina..dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla...

deci ai lipsit de la orele de biologie

in orice caz, nu prea avem ce discuta, mai citeste nitel si apoi vorbeste
kitty_krieger
Postat pe 16 Mai 2009 15:26
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:24:50daca ai citi ce am scris la inceput ai intelege ce vreau sa spun...am mentionat ca urmeaza si rasa masculina..dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla...



nu, doar tu plasezi!
geo_x
Postat pe 16 Mai 2009 15:26
De la: roscatika23, la data 2009-05-16 15:23:31
De la: blacka, la data 2009-05-16 14:07:08Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais


tu nu esti femeie??deci daca vrei sa afli raspunde singura la acele citate ºi vei afla caci nu toate suntem la fel.


azi cand m-am trezit inca aveam vocea destul de groasa iar nevoia mica am facut-o din picioare...prin urmare sunt baiat..
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:27
De la: geo_x, la data 2009-05-16 15:26:36
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:24:50daca ai citi ce am scris la inceput ai intelege ce vreau sa spun...am mentionat ca urmeaza si rasa masculina..dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla...



nu, doar tu plasezi!


nimic din ce am spus pana acum nu cred ca plaseaza femeile pe o treapta inferioara....parerea mea ca se plaseaza singure prin atitudinea lor....in loc sa se apere ele ataca...ce sa zic...orgoliul ieftin...
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:30
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:27:33
De la: roscatika23, la data 2009-05-16 15:23:31
De la: blacka, la data 2009-05-16 14:07:08Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais


tu nu esti femeie??deci daca vrei sa afli raspunde singura la acele citate ºi vei afla caci nu toate suntem la fel.


azi cand m-am trezit inca aveam vocea destul de groasa iar nevoia mica am facut-o din picioare...prin urmare sunt baiat..


aaaa. dupa id pari femeie.dar daca esti baiat ar trebuie sa stii ca nu toate suntem la fel.
roscatika23
Postat pe 16 Mai 2009 15:32
Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais


oameni buni vad ca nu sunteti deloc la subiect,am rugat o definitie a voastra buna,rea (depinde de fiecare)..cat despre citate...dupa cum bine cred ca vedeti..nu sunt ale mele..au autorul alaturi...v-am rugat sa le comentati nu sa ma asociati pe mine cu ele....deja ma vedeti dusmanul femeilor si nu inteleg de ce...
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:35
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:21:44iar tu draguta prin mesajul asta :"
Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna " ce ai vrut sa spui??


Imi este greu sa cred ca cineva are dubii in legatura cu ceea am vrut sa spun prin acea fraza. E atat de evident!
Laura_cute
Postat pe 16 Mai 2009 15:37
Incultura = ignoranta => sentiment de superioritate
incultura ---> lipsa dorintei de perfectionare personala => lipsa dorintei de a invata ceva nou


mai vorbim dupa ce mai citesti.....
kitty_krieger
Postat pe 16 Mai 2009 15:37
Cat despre urmatorul capitol ''rasa masculina'' eu am sa vin cu aceeasi fraza!


Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna.
Laura_cute
Postat pe 16 Mai 2009 15:39
esti depasita de subiect,cred ca nu ai vazut ce am cerut eu....dar asa este cant stam prost cu dioptriile..
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:41
De la: blacka, la data 2009-05-16 14:07:08Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais

1-Femeia trebuie sa fie iubita si inteleasa.
2-Femeia nu este o fiinta slaba si nici nu trebuie sa adopte personalitatea barbatului GANDIM CA NU SUNTEM PLANTE
3-Femeia este si inger si demon
si fara ea nu puteti trai.

ETE_EU
Postat pe 16 Mai 2009 15:41
De la: nattalya, la data 2009-05-16 15:39:40Cat despre urmatorul capitol ''rasa masculina'' eu am sa vin cu aceeasi fraza!


Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna.


si eu revin cu ce am mai scris dar vad ca nu citeti tot.... :"dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla..."
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:43
De la: ETE_EU, la data 2009-05-16 15:41:32
De la: blacka, la data 2009-05-16 14:07:08Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais

1-Femeia trebuie sa fie iubita si inteleasa.
2-Femeia nu este o fiinta slaba si nici nu trebuie sa adopte personalitatea barbatului GANDIM CA NU SUNTEM PLANTE
3-Femeia este si inger si demon
si fara ea nu puteti trai.



ersti prima care ai fost la subiect..sper ca ceilalti sa mai lase orgoliul deoparte si sa loveasca in subiect nu in cel care a postat pt ca nu eu sunt subiectul
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:44
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:43:13
De la: nattalya, la data 2009-05-16 15:39:40Cat despre urmatorul capitol ''rasa masculina'' eu am sa vin cu aceeasi fraza!


Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna.


si eu revin cu ce am mai scris dar vad ca nu citeti tot.... :"dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla..."


''si iar va plasam pe o trepta inferioara''
Uite cum ti-ai dat de gol rasa
Laura_cute
Postat pe 16 Mai 2009 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Efecte dezvirginare ! 6 De la: felixcat 22 Mai 2010 10:50
Vagin special 167 De la: Petre_cel_Mare 14 Iunie 2013 18:09
Asscam 22 De la: denis_roxana 17 Februarie 2011 08:48
sex anal intr-o relatie !!! 117 De la: alexutza94 25 Noiembrie 2014 16:58
Legile lui Murphy despre dragoste si sex 75 De la: kudika141011 9 Ianuarie 2011 01:49