Setari Cookie-uri

nici dupa un an de zile

am un prieten de una n zile si nu stiu daca e vorba de caracterul meu sau de orgoliu, sau poate de cresterea ce am avut-o......dar eu si dupa un an de zile simt ca daca ii zic prietenului meu sa cumpere ceva am impresia ca profit de el, simt o neliniste in mine.o singura data i-am zis daca cumpara niste cipsuri....dar ma simt f prost..cel mai bine ma simt cu banii mei...sau de ex daca vad ceva la magazin nici nu as indrazni vreodata sa ii zic sa imi cumpere......mai bine tin in mine....si la fel el mi-a propus de cateva ori sa ma mut acasa la el unde locuieste cu mama lui, dar nu as indrazni asa ceva , chiar daca muncesc si am banii mei, nu as reusi sa ocup toate cheltuielile ce am nevoie si m-as simti o povara pe capul iubitului..nush de ce dar nu suport. am impresia ca ma injosesc daca i-as zice sa imi cumpere un lucru anume

Postat pe 19 Mai 2009 17:07
si mi-e firca si ca mai tarziu sa apara reprosuri

Postat pe 19 Mai 2009 17:09
pai shi care-i baiul?

bv tie k nu vrei sa devii o poavara pt partenerul tau!

shi bv tie k nu i ceri sa ti ia una, alta...

dar el iti cere sa i cumperi una alta?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 19 Mai 2009 17:12
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-19 17:12:53pai shi care-i baiul?

bv tie k nu vrei sa devii o poavara pt partenerul tau!

shi bv tie k nu i ceri sa ti ia una, alta...

dar el iti cere sa i cumperi una alta?


nu imi cere, nicigand, are destui bani....

Postat pe 19 Mai 2009 17:21
shi atunci? daca el are placerea sa ti cumpere ceva.... ffffff bine
daca te invita undeva pp k plateste el, nu?
ei bine... care e problema? nu stiu care e problema.... d c sa apara reprosuri mai tz?

mai bine ai spune ce anume sta la baza acestei intrebari... asta dc vrei sa primesti niste sfaturi bune....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 19 Mai 2009 17:33
Daca mie mi-ar reprosa iubitul vreodata ca mi-a luat o punga de cartofi prajiti, intai as rade cu hohote si apoi i-as da papucii. i
Laura_cute
Postat pe 19 Mai 2009 17:52
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-19 17:33:16shi atunci? daca el are placerea sa ti cumpere ceva.... ffffff bine
daca te invita undeva pp k plateste el, nu?
ei bine... care e problema? nu stiu care e problema.... d c sa apara reprosuri mai tz?

mai bine ai spune ce anume sta la baza acestei intrebari... asta dc vrei sa primesti niste sfaturi bune....[/quo

Nu mi-a reprosat niciodata , dar era vorba daca e sa ma mut acasa la el, poate gresesc cu ceva prin casa, sparg ceva sau nu stiu si ajunge sa imi reproseze ca stau in casa lui etc...in fine ...subiectul meu e ca inca ma simt prost sa ii zic sa imi cumpere ceva, si asta ca eu ma gandesc inainte ca poate crede ca sunt materialista si prefer sa nu tac, chiar daca imi doresc lucrul ala.astept sa am eu bani si mi-l cumpar singura

Postat pe 20 Mai 2009 09:38
De la: r_girl, la data 2009-05-20 09:38:24
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-19 17:33:16shi atunci? daca el are placerea sa ti cumpere ceva.... ffffff bine
daca te invita undeva pp k plateste el, nu?
ei bine... care e problema? nu stiu care e problema.... d c sa apara reprosuri mai tz?

mai bine ai spune ce anume sta la baza acestei intrebari... asta dc vrei sa primesti niste sfaturi bune....[/quo

Nu mi-a reprosat niciodata , dar era vorba daca e sa ma mut acasa la el, poate gresesc cu ceva prin casa, sparg ceva sau nu stiu si ajunge sa imi reproseze ca stau in casa lui etc...in fine ...subiectul meu e ca inca ma simt prost sa ii zic sa imi cumpere ceva, si asta ca eu ma gandesc inainte ca poate crede ca sunt materialista si prefer sa nu tac, chiar daca imi doresc lucrul ala.astept sa am eu bani si mi-l cumpar singura


huh?
staai ca pe mine m-ai pierdut pe drum.
din moment ce locuiti impreuna mi se pare normal ca totul sa se imparta la doi....
si daca spargi ceva ??
wtf?
cati nu stau in casa celuilalt??
ca-ti faci poftele singura nu e nici o problema
deci? care e problema???
sheeva
Postat pe 20 Mai 2009 12:51
De la: r_girl, la data 2009-05-19 17:07:57am un prieten de una n zile si nu stiu daca e vorba de caracterul meu sau de orgoliu, sau poate de cresterea ce am avut-o......dar eu si dupa un an de zile simt ca daca ii zic prietenului meu sa cumpere ceva am impresia ca profit de el, simt o neliniste in mine.o singura data i-am zis daca cumpara niste cipsuri....dar ma simt f prost..cel mai bine ma simt cu banii mei...sau de ex daca vad ceva la magazin nici nu as indrazni vreodata sa ii zic sa imi cumpere......mai bine tin in mine....si la fel el mi-a propus de cateva ori sa ma mut acasa la el unde locuieste cu mama lui, dar nu as indrazni asa ceva , chiar daca muncesc si am banii mei, nu as reusi sa ocup toate cheltuielile ce am nevoie si m-as simti o povara pe capul iubitului..nush de ce dar nu suport. am impresia ca ma injosesc daca i-as zice sa imi cumpere un lucru anume


pfuaiiiiiiiiii ce nebuloasa este viatza ta dar stai linistita incet ,incet o sa adun toate piesele de la puzzle
donttouch
Postat pe 20 Mai 2009 12:57
De la: donttouch, la data 2009-05-20 12:57:35
De la: r_girl, la data 2009-05-19 17:07:57am un prieten de una n zile si nu stiu daca e vorba de caracterul meu sau de orgoliu, sau poate de cresterea ce am avut-o......dar eu si dupa un an de zile simt ca daca ii zic prietenului meu sa cumpere ceva am impresia ca profit de el, simt o neliniste in mine.o singura data i-am zis daca cumpara niste cipsuri....dar ma simt f prost..cel mai bine ma simt cu banii mei...sau de ex daca vad ceva la magazin nici nu as indrazni vreodata sa ii zic sa imi cumpere......mai bine tin in mine....si la fel el mi-a propus de cateva ori sa ma mut acasa la el unde locuieste cu mama lui, dar nu as indrazni asa ceva , chiar daca muncesc si am banii mei, nu as reusi sa ocup toate cheltuielile ce am nevoie si m-as simti o povara pe capul iubitului..nush de ce dar nu suport. am impresia ca ma injosesc daca i-as zice sa imi cumpere un lucru anume


pfuaiiiiiiiiii ce nebuloasa este viatza ta dar stai linistita incet ,incet o sa adun toate piesele de la puzzle



mersi donttouch ...sa te ajut ?

Postat pe 20 Mai 2009 15:56
De la: Rafinata, la data 2009-05-19 17:07:57am un prieten de una n zile si nu stiu daca e vorba de caracterul meu sau de orgoliu, sau poate de cresterea ce am avut-o......dar eu si dupa un an de zile simt ca daca ii zic prietenului meu sa cumpere ceva am impresia ca profit de el, simt o neliniste in mine.o singura data i-am zis daca cumpara niste cipsuri....dar ma simt f prost..cel mai bine ma simt cu banii mei...sau de ex daca vad ceva la magazin nici nu as indrazni vreodata sa ii zic sa imi cumpere......mai bine tin in mine....si la fel el mi-a propus de cateva ori sa ma mut acasa la el unde locuieste cu mama lui, dar nu as indrazni asa ceva , chiar daca muncesc si am banii mei, nu as reusi sa ocup toate cheltuielile ce am nevoie si m-as simti o povara pe capul iubitului..nush de ce dar nu suport. am impresia ca ma injosesc daca i-as zice sa imi cumpere un lucru anume


e prea mult pentru mine
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 18:55
si pentru mine la fel,e prea mult..nu vad unde e prolema?de ce a fost deschis topicul?ce sfaturi vrei?
fa-l de bani!sau..ramai tot asa....?ce vrei sa auzi?wow ce fire altruista si nematerialista!super!
danny03121984ata
Postat pe 16 Septembrie 2009 13:01
Si eu sunt la fel nu i-as cere nimic sa imi cumpere iubitul pentru ca nu as vrea sa creada ca profit de el. Dar dc vrea sa imi cumpere el ceva fara ca eu sa-i cer asa accept. Inteleg ca preferi sa cumperi tot ce iti place din banii tai. Dar incearca sa nu mai fii asa orgolioasa daca cineva vrea sa iti ia ceva sau te intreba ce ti-ar placea primeste. Ar trebui sa te bucuri ca prin asta iti arata ca ii pasa de tine si ca vrea sa te faca fericita si mai ales ca nu e Zgarcit.
Narcisa_Ana
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:53
Trebuie sa te gandesti ca nu e vorba de o zi doua sunteti impreuna de un an de zile. Si daca pana acum i-ai demonstrat ca il iubesti eu nu cred ca ar aparea reprosuri sau te-ar considera o materialista. Cat despre mutatul la el....fa ce simti...dar puteti imparti cheltuielile jumate jumate,e cel mai bine pentru incepu.
Frumushica59
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:42
eh hai, un cips, o acadea, un film, astea nu sunt gauri in buget. Altele cer masini, firme si apartamente si tu iti faci probleme de genul asta.
E perfect normal sa-ti ia lucruri marunte, mai ales ca are bani ;) Daca n-avea, atunci imparteati jumi' juma' ca de, ar fii dovada de egoism ca n-o faci, insa daca are nu vad unde e problema.
scratty
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:59
De la: , la data 2009-05-19 17:07:57am un prieten de una n zile si nu stiu daca e vorba de caracterul meu sau de orgoliu, sau poate de cresterea ce am avut-o......dar eu si dupa un an de zile simt ca daca ii zic prietenului meu sa cumpere ceva am impresia ca profit de el, simt o neliniste in mine.o singura data i-am zis daca cumpara niste cipsuri....dar ma simt f prost..cel mai bine ma simt cu banii mei...sau de ex daca vad ceva la magazin nici nu as indrazni vreodata sa ii zic sa imi cumpere......mai bine tin in mine....si la fel el mi-a propus de cateva ori sa ma mut acasa la el unde locuieste cu mama lui, dar nu as indrazni asa ceva , chiar daca muncesc si am banii mei, nu as reusi sa ocup toate cheltuielile ce am nevoie si m-as simti o povara pe capul iubitului..nush de ce dar nu suport. am impresia ca ma injosesc daca i-as zice sa imi cumpere un lucru anume

si daca venea cu un buchet de flori t simteai la fel?nu profiti de el astea sunt lucruri normale intr-o relatie o punga de chips-uri o ciocolata sau mai stiu eu ce nu ar trebui sa te faca sa te simti astfel
alina_oana_pachef
Postat pe 26 Octombrie 2009 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Heeeeelp ! 15 De la: Madallina16 31 Iulie 2014 13:43
Batranii libidinosi si sexul 129 De la: yumy 31 Iulie 2010 08:20
Probabil sunt de vina cu ceva? 16 De la: anderson 3 Iunie 2009 14:18
nu ma simt satisfacuta! 7 De la: crissulinaa 8 Martie 2016 06:58
si dak sunt gravida ce sa fak???sa avortez??? 31 De la: blue07scorpion 25 Mai 2009 14:56