Setari Cookie-uri

cum sa fac sa trec peste...?

cum sa fac sa trec peste faptul ca iubitul meu a avut o relatie de vreo 5 luni cu o tipa,"prietena"a lui,din acelasi oras.....a trecut aproape un an de cand a terminat o cu ea,dar tot se mai suna,poate se si vad.....
vi se pare normal?el stie ca ma deranjeaza foarte tare si ca ma obsedeaza tipa.mai ales ca si parintii lui o placeau si imi spun"oricand ea ar vrea sa fie din nou cu el,il intelege si asculta,ii place tot ce face el si accepta tot".daca m ar iubi cu adevarat nu ar fi intrerupt orice relatie cu ea?mai pot fi simpli prieteni dupa tot ce a fost intre ei?(destul de serios de altfel)exagerez eu?
pls help!!!simt ca o iau razna.....
n_cris_tina
Postat pe 20 Mai 2009 22:42
Unde a fost foc a ramas jar . Daca el se intalneste inncontinuare cu ea , chiar crezi ca a uitat-o?
ionia
Postat pe 20 Mai 2009 22:46
draga mea e momentul sa ii pui conditia.ori o termina cu ea, ca sa ramana cu tine in continuare, ori daca nu, tu termini relatia cu el..si atunci vezi ce alege...daca alege ea, inseamna ca nu exista iubire fata de tine...

Postat pe 24 Mai 2009 00:37
Cred ca e bine sa ramai amic cu fostul sau fosta...dar nici chiar asa . si eu am prieten de 8 luni si pe el nu il cauta nimeni inafara de parinti,colegi. Iar eu vb f rar cu vreun fost sau amic,dar numai daca ei ma suna, l-am intrebat ,a zis ca nu il deranjeaza atata timp cat e rar...dar daca ar fi ca la tine suta la suta l-ar deranja...deci ceva e putred la mijloc .. cum ziceam nu e rau sa ramai amic cu cineva, ca o oarecare legatura tot ramane oricat ar trece timpul...dar daca si pana in ziua de azi se intalnesc si chestii... incearca sa vb cu el..sau cum zicea cineva mai sus, pune-l sa aleaga,daca o alege pe ea..nici nu are rost sa fii trista pt ca inseamna ca intr-un fel sau altul te-a inselat (chiar daca nu fizic ci increderea, sentimentele,etc)... si nu merita sentimentele tale. Bafta!
kudika86
Postat pe 19 Iulie 2009 00:09
de ce te chiuni singura,,,,lasa-l ,,stiu ca este greu dar VA TRECE --daca continui asa TE VEI DISCTRUGE si gandeste-te daca va fi al tau VEI MAI AVEA INCREDERE IN EL,,,i--iti spun eu ca NICIODATA NU VEI AVEA INCREDERE IN EL,,,CEEA CE SIMTI ACUM ESTE AMAGIREEEEEE
kudika045323
Postat pe 19 Iulie 2009 09:45
eu sunt....cea care a postat subiectul....au trecut cateva luni si s au intamplat multe.adica l am inselat si eu,dar el nu poate trece peste:(...am aflat ca nu a fost singura cu care m a inselat....imi zice ca nu v a mai gasi pe cineva ca mine,ca ii pasa foarte mult de mine ,vine sa stea cu mine doar pt ca"stii...sunt unele persoane cu care iti place sa stai pur si simplu" si a incercat sa fie indiferent dar nu poate,dar momentan nu vrea nimic si nu vrea sa ma mai iubeasca....
si eu ma amagesc in continuare....stiu ca am facut o greseala imensa,dar s a intamplat pur si simplu!nu stiu cum.....dar oare are el dreptul sa ma judece???si sa nu poata treaca peste?....
crsfmv
Postat pe 16 Octombrie 2009 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Realizam lucrari de licenta, proiecte, referate, recenzii, comentarii 1 De la: LucrareaTa 25 Februarie 2009 22:07
Confort la cele mai mici preturi 1 De la: inventator 7 Decembrie 2008 16:27
Caut femeie de serviciu.....cu experienta !! 2 De la: anastasia_m 5 August 2010 23:20
'nesuportatorii' de critici... 1 De la: iulia_little 14 Martie 2008 10:36
va cer din toata inima parerea!!!!!!! 48 De la: cristio2006 11 Decembrie 2009 11:50