Setari Cookie-uri

peelingul facial

Buna!As vrea si eu sa stiu cate ceva despre peelingul facial.Ce riscuri implica..ce preturi..in ce consta..eu am inteles ca este o interventie cu laser ,foarte dureroasa post-operatorie si care interzice expunerea la soare dupa efectuarea ei ,mai ales dc vine vorba de pistrui sau semne de mama.In schimb se zice ca pielea fetei se regenereaza impecabil ramanand ca pielea de bebelus..voi ce stiti?
diamondrianya
Postat pe 21 Mai 2009 20:39
buna,

parerile sunt impartite in ceea ce priveste peelingul cu laser si cel chimic medical. toata lumea se lauda ca face peeling ... inclusiv cosmeticienele.
consider ca daca tot platesti pentru un serviciu, macar sa il faci intr-un loc sigur , cu personal experimentat.
din ce stiu eu, peelingul cu laser e mai mult o arsura superficiala.
peelingul medical iti pregateste fata, cu o crema, timp de 2 saptamana. pielea se usuca usor si se descuameza. apoi se aplica substanta de peeling, si in urmatoarele zile pielea imbatranita, usoarele pete, puncte negre, riduri fine, vor face o usoara crusta si vor cadea de la sine. iarasi, foarte important este sa faci acest tratament in anotimpul rece.
succes!
medeeadea
Postat pe 14 Decembrie 2012 17:43
peelingul facial te poate scapa de cosuri, ajuta la regenerare si inlatura celulele moarte de la suprafata. ustura putin dar eu zic ca merita
kudika_23805
Postat pe 19 Decembrie 2012 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imperfectiuni ale tenului 13 De la: carmen_natural 29 Aprilie 2011 22:50
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 17:41
FOND DE TEN IDEAL 5 De la: cosmetiq 21 Septembrie 2013 18:14
curatarea porilor 87 De la: vera11 11 Februarie 2016 17:55
cine a folosit derma genese contur ochi 4 De la: kudika138959 7 Martie 2010 14:16