Setari Cookie-uri

De la ce varsta ar trebui folosite creme anti rid?



De la ce varsta ar trebui folosite cremele anti-rid.
Eu sunt obsedata de liniile fine care apar la ochi, le condifer riduri,e o exagerare insa vreau sa am pielea intinsa si fara nici un fel de linii si riduri cat mai mult timp posibil.

Insa nu stiu de la ce varsta ar trebui sa folosesc creme anti rid.
Voi ce parere aveti?

Postat pe 20 Mai 2008 09:20
eu cred ca o crema anti-rid e pt pielea matura..dar sunt creme pt riduri fine pe care eu am inceput sa le folosesc de anul acesta..adica de la 27. Nu am riduri, zic eu, dar se spune ca e mai usor sa previi decat sa combati :)
oana81
Postat pe 20 Mai 2008 09:44
ce fel de creme?
un exemplu, ceva :)))

Postat pe 20 Mai 2008 11:26
paaaaii.. deocamdata folosesc gama vichy.. mie imi face bine. MIOKYNE este o crema cu o textura foaaaarte placuta si are si efect de lifting.. e pt ridurile fine de expresie. Folosesc crema de zi.. la cea de noapte voi trece abia in iarna sau la inceputul anului viitor. Pt noapte, acum folosesc doar o crema nutritiva pt ochi.. nu-mi aduc aminte ce gama e, dar e o crema grasuta, nu gel..pt ochi sunt mult mai eficiente cele cu textura mai unsuroasa..in fiecare seara ma demachiez si ultimul pas este stergerea fetei cu ceai de musetel. efectul e super..pielea impecabila, fara pete, intinsa si foarte curata.
oana81
Postat pe 20 Mai 2008 11:37
eu folosesc l'oreal revitalift si pielea mea se simte f bine.depinde cu ce te simti confortabil.si cred ca nu e prea devreme sa incepi sa ai grija de pielea ta.ridurile fine sunt normale,sunt de riduri de expresie.dar si eu sunt asa sa nu vad un rid!:)si crema asta chiar ajuta:)

Postat pe 20 Mai 2008 12:27
pey luna ai 21 de ani, revitaliftul mi se pare pt piele matura



Postat pe 20 Mai 2008 12:37
da da.. si eu cred ca nu e prea potrivita crema pt 21 de ani
oana81
Postat pe 20 Mai 2008 12:49
eu il folosesc ca am pielea uscata,mai ales dupa demachiere.si daca nu imi dau cu crema apar riduri.ti am zis,fiecare cu ce se simte bine.daca ti se pare ca e prea repede,cand o sa incepi sa ai grija de riduri sau de fata ta?cand o sa fie prea tarziu?si nu o sa mai mearga cu nici o crema?nu stiu ce crede alta lume,dar eu nu consider ca e prea repede.eu am grija de pielea mea mereu.si nu am probleme.


Postat pe 20 Mai 2008 12:50
si apropo,am o prietena tot de 21 de ani,si lucreaza de 2 ani.si are riduri pe fata de parca ar avea 30 de ani!si am intrebat o daca nu si da cu crema,si mi a zis:"ce ai fata,de la varsta asta?"eu am lasat o in pace,dar mai incolo chiar ca nu mai are ce sa faca cu cremele..poate cu injectiile dupa aia.bine,eu chiar daca nu lucrez ma dau cu crema.e ceva normal la cati poluanti exista in aer..

Postat pe 20 Mai 2008 12:55
stressul e de vina :))

Postat pe 20 Mai 2008 12:59
pielea trebuie hidratata chiar de la o varsta frageda.nici eu nu stiam. foloseam fond de ten si fata mi se uscase.o prietena esteticista mi-a spus ca trebuie sa folosesc creme mai ales cu protectie solara pt ca soarele este primul care "ajuta" la formarea ridurilor.(normal crema de zi)
hidratare seara si dimineata; si ce este mai important pielea trebuie curatata bine inainte de aplicarea cremei.un tonic bun e de mare ajutor.
si nu uitati de pielea de pe gat! trebuie sa aplicam crema si pe gat pt ca este primul loc unde apar riduri...nu trebuie neglijat...

Postat pe 20 Mai 2008 13:14
eu una am citit ca, cremele anti rid trebuie folosite dupa 30 de ani.

Postat pe 20 Mai 2008 13:59
si eu sunt de parere ca pt 20 de ani e foarte devreme sa folosesti creme antirid.
Asta nu inseamna ca nu trebuie sa folosesti deloc...
Dar la 20 de ani poti merge linistita pe creme de hidratare, cu protectie solara, etc.
Daca folosesti prea devreme creme cu principii antirid , atunci cand pielea o sa aiba cu adevarat nevoie de ele, nu o sa mai raspunda bine la acele ingrediente, pt ca este deja obisnuita.
serena1
Postat pe 20 Mai 2008 14:02
nu cred ca e cazul sa folosesti o crema antirid...sunt foarte multe creme cu diferite proprietati pe care le poti folosi.parerea mea e ca in timp pielea se obisnuieste cu o anumita substanta, iar aceasta nu-si mai face efectul.deaceea sunt creme speciale fiecarei varste.

Postat pe 20 Mai 2008 16:16
eu am riduri pe frunte mai mult cand ma trezesc dimineata,si sub ochii sau ridurile de la expresia fetei...nu stiu ce crema ar trebui sa folosesc ca am tenul foarte sensibil si fac alergii...

Postat pe 20 Mai 2008 16:47
Atata timp cat are ridurile clare la 20 de ani, cred ca acea persoana ar trebui macar sa foloseasca niste masti.

Postat pe 20 Mai 2008 22:13
daca te referi la mine draga nazanin,sa sti ca nu am riduri.poti sa te uiti la pozele mele,cred ca se vede f clar.si apropo..pe nepotica mea o cheama asa:)

Postat pe 21 Mai 2008 10:09
sau te refereai la prietena mea?in cazul asta scuze..

Postat pe 21 Mai 2008 10:10
nu azizami, ma refeream la prietena ta
tu stai f bine, relax !

Postat pe 21 Mai 2008 10:15
nazanin..inca nu cred ca ai ajuns sa fii aziz ami..asta se spune doar iubitului.

Postat pe 21 Mai 2008 13:03
ups eu am invatat persana doar din carti, scuza-ma in limba persana nu exista genuri feminin/masculin, si azizami are inteles si de draga mea dupa cartea de pe care invat eu

Postat pe 21 Mai 2008 13:09
stiu ca nu exista genul fem sau masculin,dar dupa cum sti,sau nu,in carti se scrie ceva dar se vorbeste altfel..si eu am incercat sa invat dintr o carte,si cand eram sigura ca stiu,iubitul meu radea de mine.:)

Postat pe 21 Mai 2008 13:15
pai oricum trebuie sa incerci pe pielea ta crema care iti convine.degeaba poate iti zic eu ca a mea e buna ca poate tie nu ti face bine.eu mai foloseam nivea q 10,da am uitat ca nu fol.antirid.nu stiu ce sa ti zic.eu am alte creme dar din afara..asa ca mult succes la alegerea ei!

Postat pe 21 Mai 2008 16:27
Am auzit ca se recomandata dupa 25 de ani.

Postat pe 4 Iulie 2008 01:59
aziz e masculin si aziza e feminin ,iar i de la sfarsit inseamna "al meu" asa ca nu va mai certati
namona
Postat pe 18 Iulie 2008 12:35
In mod normal la 20-25 de ani ar trebui sa folosesti o crema hidratanta (ziua) si nutritiva (noaptea). Acum, partea cu ridurile e discutabila. Daca o persoana de 25 de ani are riduri intense, poate folosi o crema anti-rid. Crema actioneaza pe problema, nu pe varsta. Si oricum, dupa 21-22 de ani, capacitatea celulelor de a se regenera incepe sa scada. Cu alte cuvinte, pielea trebuie ajutata.
corina05
Postat pe 19 Iulie 2008 02:27
pai si la 26 de ani cam ce ar trebui sa folosim?care crema?
ANDA25
Postat pe 25 Iulie 2008 00:48
Trebuie sa le folosesti cat mai devreme . Cele mai bune sunt cremele din gama ROC daca ma intrebi pe mine si mai trebuie sa stii ceva : CONTROLEAZA-TI MIMICA FETEI . Ca fara asta nu faci nimic . Cel putin fruntea .

Postat pe 25 Iulie 2008 04:07
Costa mult cremele din aceasta gama?de unde as pute sa cupar?se gasesc in magazine?mersi mult si o sa incerc sa nu stau incruntata:)
ANDA25
Postat pe 25 Iulie 2008 23:00
Nu costa prea mult caci merita .Setul (zi-ochi-seara)e 100 de euro si pe mine ma tine 3 luni (sa nu-ti spun ca face fata fina si stralucitoare incat eu nu folosesc fond de ten decat ocazional-asa ca scade banii ) . Se distribuie in farmacii (nu in toate dar sunt care au contract cu marca asta ). Eu am incercat nivea , loreal care-s cam slabute .Nu am nici un rid dar folosesc cremele astea fiindca fragezesc pielea si o tonifica .Acneea si punctele negre am rezolvat-o cu BENZAMYCIN (care e o minune nu alta si costa 20 de euro-se vinde in farmacii) .BAFTA ! Dupa cum am zis cheia e sa-ti controlezi mimica -cand vezi ca te incrunti descrunta-te imediat stai calma si relaxata caci si pentru cei din jurul tau conteaza asta ´

Postat pe 26 Iulie 2008 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ingrijire ten cu probleme 28 De la: camelusha83 22 Mai 2014 20:29
Puncte negre 20 De la: MsDelilah_ 12 Septembrie 2010 22:13
Cine ma poate ajuta cu un sfat,o idee,o sugestie?:( 21 De la: kudika058558 30 Aprilie 2013 15:51
Face 1 De la: promovare_sanatate 2 Septembrie 2010 10:25
buna 1 De la: kudika152282 26 Martie 2010 21:44