Setari Cookie-uri

Fetele voi ce parere aveti despre cerceii de aur,mari si rotunzi?

mi'am luat asa ceva,si multa lume imi spune ca imi stau foarte bine si mi se potrivesc,dar altii zic ca ma fac sa par tiganca...:)) voua va plac,asa in general?
rock90
Postat pe 24 Mai 2009 16:40
kitty_krieger
Postat pe 24 Mai 2009 17:06
mie imi place argintul.si imi plac cerceii de toate marimiile si formele(sa fie cat mai trazniti si cat mai colorati).prin bijourile mele am doar 3 inele de aur atat(verigheta,inelul de logodna si un inel primit la 18 ani de la mama)
daca tie iti place cum iti sta cu ei ,de ce te intereseaza ce zic altii?
ETE_EU
Postat pe 24 Mai 2009 17:10
Intrebarea e daca iti plac tie. Daca te simti bine purtandu-i... Ce conteaza pentru tine parerea mea, o necunoscuta
Daca in cercul tau se poarta, daca tie iti plac.... Asta e! Sa-i porti sanatoasa sau - vorba unei prietene "Enjoy-este-te"!
Dor_a
Postat pe 24 Mai 2009 17:12
De exemplu, eu, personal, nu amestec aur cu argint... Mi se pare de prost gust.... Asta include si accesoriile de metal de la geanta, curea, etc.... Ori e una, ori e alta... Cand am bijuterii din aur combinat (alb/galben), restul accesoriilor sunt aurii... Dar, cum spuneam, asa fac eu...
Tu fa ce-ti place....
Dor_a
Postat pe 24 Mai 2009 17:17
e aur
yumy
Postat pe 24 Mai 2009 19:47
De la: rock90, la data 2009-05-24 16:40:02mi'am luat asa ceva,si multa lume imi spune ca imi stau foarte bine si mi se potrivesc,dar altii zic ca ma fac sa par tiganca...:)) voua va plac,asa in general?


daca nu vrei sa ajungi pe vreun site cu cocalari si pitzipoance din cauza cerceilor nu-ti face poze cu ei
nebuna94
Postat pe 24 Mai 2009 22:02
Recunosc ca mie mi se par oribili. :-&

Dar acum depinde de persoana.
De ex, lui J Lo ii sta chiar bine at cand ii poarta.
annab
Postat pe 25 Mai 2009 12:51
mie imi plac, cand ii vad la voi, fetelor
puinebun
Postat pe 25 Mai 2009 13:47
De la: puinebun, la data 2009-05-25 13:47:27 mie imi plac, cand ii vad la voi, fetelor
bn ca nu-i porti tu ;))
yumy
Postat pe 26 Mai 2009 08:19
nu imi place aurul ..
roz5blue6lila7
Postat pe 26 Mai 2009 15:32
mie imi place argintul (www.argintarie.ro) Iar la cerceii rotunzi, de dimensiuni mari (avem si noi o pereche pe stoc fff frumosi si MARI) tot argintul mi se pare ca da mai bine.. asta tocmai in scopul de a evita impresia de "tigancusa" ..insa fiecare cu gusturile, stilul si aprecierile ei...
carla10
Postat pe 19 Martie 2010 16:37
Nu port astfel de cercei - dar imi place sa ii vad la alte persoane, si mai ales daca le sta bine...
Si se pare ca da, sunt inspirati din moda creola, sau chiar gipsy, dar sunt deja "clasici" si, daca tie iti stau bine, nu trebuie sa iti faci atatea probleme, serios
ice_flower
Postat pe 19 Martie 2010 17:12
Daca tie iti place sa ai porti,ce foc ai ce zice unu si altu ??

Mie personal nu imi place aurul,prefer argintul ....doar ca in cazul tau ,daca sunt mai subtiri ,nu cei clasici cum isi iau toate tigancile,( cei "impletiti" si sa atarne urechea si isi mai pun si 10 kile de lanturi plus 10 de bratari sa fie treaba treaba ) ca sa spun asa ...sunt ok ,dupa parerea mea .

blaa
Postat pe 19 Martie 2010 17:58
sunt oribili.
iacinta
Postat pe 19 Martie 2010 18:22
De la: rock90, la data 2009-05-24 16:40:02mi'am luat asa ceva,si multa lume imi spune ca imi stau foarte bine si mi se potrivesc,dar altii zic ca ma fac sa par tiganca...:)) voua va plac,asa in general?

si dk pari tiganca ce? conteaza sa arati bine cu ei si sa iti placa tie...
yogeolove
Postat pe 19 Martie 2010 18:34
Nu as purta. Nu-s genul meu. Dar daca te simti ok cu ei, de ce nu ... ?! nu conteaza ce zic ceilalti!
kudika32
Postat pe 21 Martie 2010 01:02
Asa este!!! ;)
kudika32
Postat pe 21 Martie 2010 01:03
Important e sa iti placa tie, eu una nu suport arginul nu ca nu imi place...insa cercei din argint imi fac rani, de preferat aur galben imi place, chiar daca arat ca o tiganca imi plac cercei lungi toate formele...toate modelele...pentru ca am fata ovala si parul foarte lung! In rest ma mai rasfat cu fel si fel de margelute si kette ce au aparut acum funky panky...cool... ca tre sa fim si putin in pas cu moda...insa nu rezist la cercei mai mult de o zi... aurul ramane aur! Bine totul vine in functie de cum te asortezi...
ana_bahebbek
Postat pe 21 Martie 2010 05:20
De la: blaa, la data 2010-03-19 17:58:40Daca tie iti place sa ai porti,ce foc ai ce zice unu si altu ??

Mie personal nu imi place aurul,prefer argintul ....doar ca in cazul tau ,daca sunt mai subtiri ,nu cei clasici cum isi iau toate tigancile,( cei "impletiti" si sa atarne urechea si isi mai pun si 10 kile de lanturi plus 10 de bratari sa fie treaba treaba ) ca sa spun asa ...sunt ok ,dupa parerea mea .



Am urmarit... mult timp stilul femeilor de a se imbraca cat si accesoriile...acum sunt la moda accesoriile de plastic toate culoriile...candva era la moda argintul...anul trecut erau perlele in combinatie cu aur alb si aurul galben acum cativa ani...moda revine tot timpul... ca si modelele de cercei ba strasuri ba lungi... si asa mai departe...faptul ca eu sunt creola sa spun asa... si port niste cercei mai voluminosi aur sau argint este egal...inseamna neaparat ca sunt tiganca??? Inca o intrebare in afara de diferenta de pret intre aur si argint... ai vazut cat de repede se inegreste si numai poti sa il aduci la culoarea la care a fost? Eu consider ca fiecare isi alege ce ii place si cum considera ca ii sta bine...faptul ca spanioloaicele sunt creole si poarta cercei cerculete de aur nu inseamna ca sunt tiganci... Hai sa numai catalogam si sa evitam sa fim rasisti... Traiesc intro tara unde ai de afaceri cu toate natiile, Romania inca nu a ajuns in stadiul asta...peste cativa ani se va simti si in Ro. din toate punctele de vedere, imbracaminte, aspect fizic, mentalitate, bijuteri si asa mai departe!
ana_bahebbek
Postat pe 21 Martie 2010 05:36
Oribili...
Luciana___
Postat pe 21 Martie 2010 09:50
acuma si cerceii acestia se poarta de,,,in-diverse situatii si de anumite pesrsoane,,adik,,,daca,,iti puieu stiu o super rochita eleganta,,,si anume si ti mai trantesti si niste cercei,,,mari rotunzi si de aur,,pun pariu ca suntsi modelul impletit,,clar esti,,,,naspa,,,rauuuu,,,,plus ca in general,,,dc vrei sa fii la fel cam cu toateeee,,,,pai foloseste,i,,,,plusssssssssssss,,ca,,,in general da tiganii poarta,,mult aur,,,,,
botez
Postat pe 21 Martie 2010 13:26
De la: ana_bahebbek, la data 2010-03-21 05:36:10
De la: blaa, la data 2010-03-19 17:58:40Daca tie iti place sa ai porti,ce foc ai ce zice unu si altu ??

Mie personal nu imi place aurul,prefer argintul ....doar ca in cazul tau ,daca sunt mai subtiri ,nu cei clasici cum isi iau toate tigancile,( cei "impletiti" si sa atarne urechea si isi mai pun si 10 kile de lanturi plus 10 de bratari sa fie treaba treaba ) ca sa spun asa ...sunt ok ,dupa parerea mea .



Am urmarit... mult timp stilul femeilor de a se imbraca cat si accesoriile...acum sunt la moda accesoriile de plastic toate culoriile...candva era la moda argintul...anul trecut erau perlele in combinatie cu aur alb si aurul galben acum cativa ani...moda revine tot timpul... ca si modelele de cercei ba strasuri ba lungi... si asa mai departe...faptul ca eu sunt creola sa spun asa... si port niste cercei mai voluminosi aur sau argint este egal...inseamna neaparat ca sunt tiganca??? Inca o intrebare in afara de diferenta de pret intre aur si argint... ai vazut cat de repede se inegreste si numai poti sa il aduci la culoarea la care a fost? Eu consider ca fiecare isi alege ce ii place si cum considera ca ii sta bine...faptul ca spanioloaicele sunt creole si poarta cercei cerculete de aur nu inseamna ca sunt tiganci... Hai sa numai catalogam si sa evitam sa fim rasisti... Traiesc intro tara unde ai de afaceri cu toate natiile, Romania inca nu a ajuns in stadiul asta...peste cativa ani se va simti si in Ro. din toate punctele de vedere, imbracaminte, aspect fizic, mentalitate, bijuteri si asa mai departe!



LOL!Nu am zis ca sunt rasista!nu am nimic cu nimeni ! WTF????
Dar sa iti pui ditamai cerceii cu inca 10 kg de lanturi si alte 10 kg de bratari ...e cam de prost gust nu ???
Aici nu are nici o legatura pretul,cu faptul ca unii prefera argintu' si altii aurul !
Cand iti place ceva ...poa sa fie si ceva ieftin ,IMPORTANT E CA ITI PLACE !!!
Cred ca am fost destul de clara cu mesaju care l-am postat mai sus ....
oh gizas !
blaa
Postat pe 21 Martie 2010 14:11
Eu intotdeauna am purtat si aur si argint. Imi plac bijuteriile de orice fel dar ca preferinta tot aurul ramane, desi de exemplu mi-am cumparat recent o pereche de verigi f mari si groase, de argint si imi sta chiar f bn desi multi spun ca arat ca o "tarfa".... ....dar nici nu-i las, daca mie imi place nu mai conteaza parerea celorlalti. Deci eu sunt pro.... (mai ales daca sunt de aur )
lory08
Postat pe 21 Martie 2010 19:41
eu ii port de foarte multa vreme, pot sa spun chiar de cand eram domnisoara. Imi plac, si nu ma intereseaza ce spun altii, ma face mai sigura pe mine, celor care nu le place considera ca le este ciuda ca nu s-au gandit inaintea ta sa-i poarte.
kudika123276
Postat pe 22 Martie 2010 08:55
ii urasc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sexy_girl
Postat pe 31 Martie 2010 18:49
De la: rock90, la data 2009-05-24 16:40:02mi'am luat asa ceva,si multa lume imi spune ca imi stau foarte bine si mi se potrivesc,dar altii zic ca ma fac sa par tiganca...:)) voua va plac,asa in general?
Sunt ca rujul rosu...sau ca pojartierul...ca furoul din satin....sau ca pantofii stilleto....adica ceva foarte sexy ...ce mai maa...cerceii aceia in forma de cercuri fac parte dintre acele arme ale seductiei care nu au egal!..Eu tocmai asta ador: ca fac asa o magie si transforma pana si caucazienele in tiganci ! Sunt frumosi aia din aur si aia roz bonbon!!!
too_glamorous
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:08
Sunt frumosi cei subtiri, nu impletiti sau grosolani
too_glamorous
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:27
De la: rock90, la data 2009-05-24 16:40:02mi'am luat asa ceva,si multa lume imi spune ca imi stau foarte bine si mi se potrivesc,dar altii zic ca ma fac sa par tiganca...:)) voua va plac,asa in general?


mie imi plac cerceii de toate formele si culoriile .cu paiete fara...dar nu auriu...
iulia069834
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:29
cred k tocmai mam hotarat sami iau si eu unii.....dar caut incar unii potriviti
kudika468486
Postat pe 8 Noiembrie 2011 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bijuterii gravate 1 De la: carla10 16 August 2010 17:28
Cum se curata aurul ... ? 2 De la: uliu 1 Iulie 2011 16:59
Accesorii handmade cu personalitate! 3 De la: Deluxe 22 Noiembrie 2010 12:25
Targ handmade 4 De la: ivory_za 18 Aprilie 2014 12:36
bijuterii de orice fel la cele mai mici tarife 1 De la: ada2113 3 Decembrie 2009 22:27