Setari Cookie-uri

posibil BTS

Buna seara fetelor,

Este prima data cand scriu pe acest forum, cu toate ca va urmaresc discutiile de mult timp. Situatia mea este una destul de complicata, as spune eu, si am nevoie de un sfat. Am avut o relatie de lunga durata, 3 ani, dar ne-am despartit de aproape 2 luni. Dupa ce m-am despartit de fostul meu prieten, am cunoscut pe altcineva si am intretitut raporturi fara sa ne protejam (o mare prostie). Acum nu mai este nimic intre noi, dar am ramas in relatii destul de bune, de amicitie :) . Dar sa va spun despre problemele medicale - am o rana pe col de care nu mai reusesc sa scap, pentru care am facut tratament, o anexita mai veche, de asemenea tratata, si de 2-3 zile am sangerari si o scurgere, insotite de o mancarime destul de slaba. Trebuie sa precizez ca analizele pe care le-am facut acum aproximativ o luna mi-au iesit bune si astept rezultatul la alte analize, de data asta petru BTS. Maine o sa ma programez iar la un control :). Deja m-am resemnat cu gandul ca am o astfel de boala si, cu putin optimism si multe medicamente, o sa scap de ea. Problema mea cea mai mare este cum ii spun "amicului" meu ca trebuie sa se trateze, tinanad cont de faptul ca mie imi place foarte mult de el si sper sa mai fie ceva intre noi. Multumesc :)
ADINA_BACIU
Postat pe 24 Mai 2009 21:23
ii spui .........fara menajamente.
n-ai cum sa-i spui intr-un anumit fel care sa-l determine pe el sa reactioneze cum vrei tu.,
tu ii spui ....si el reactioneaza cum vrea... nu ?
morticia_adams
Postat pe 24 Mai 2009 21:29
De la: ADINA_BACIU, la data 2009-05-24 21:23:42Buna seara fetelor,

Este prima data cand scriu pe acest forum, cu toate ca va urmaresc discutiile de mult timp. Situatia mea este una destul de complicata, as spune eu, si am nevoie de un sfat. Am avut o relatie de lunga durata, 3 ani, dar ne-am despartit de aproape 2 luni. Dupa ce m-am despartit de fostul meu prieten, am cunoscut pe altcineva si am intretitut raporturi fara sa ne protejam (o mare prostie). Acum nu mai este nimic intre noi, dar am ramas in relatii destul de bune, de amicitie :) . Dar sa va spun despre problemele medicale - am o rana pe col de care nu mai reusesc sa scap, pentru care am facut tratament, o anexita mai veche, de asemenea tratata, si de 2-3 zile am sangerari si o scurgere, insotite de o mancarime destul de slaba. Trebuie sa precizez ca analizele pe care le-am facut acum aproximativ o luna mi-au iesit bune si astept rezultatul la alte analize, de data asta petru BTS. Maine o sa ma programez iar la un control :). Deja m-am resemnat cu gandul ca am o astfel de boala si, cu putin optimism si multe medicamente, o sa scap de ea. Problema mea cea mai mare este cum ii spun "amicului" meu ca trebuie sa se trateze, tinanad cont de faptul ca mie imi place foarte mult de el si sper sa mai fie ceva intre noi. Multumesc :)


Da-l naibii pe "amicul tau" pt ca nu cred ca vrei sa o tii in tratamente ...... Si de unde stii ca atunci cand vei deschide subiectul , nu-ti va spune ca el este "curat" si tu esti aia care l-a imbolnavit......E cam cu doua sensuri. Dar mai bine te tratezi si iti vezi de viata ta, cu ALTCINEVA. Si poate gasesti si tu un partener stabil si curat....
amr2009
Postat pe 24 Mai 2009 21:29
Primul rand mare greseala , si nush ce analize ai facut ca oricum posibila speram sa nu fie bts se vedea in rezultatul serologiei , mna , cred ca acum ai facut VDRL sau wasserman :P ala e ok , dar nush , cat despre el , sa si puna dracu ' capul ala pe umeri sa numai umble din floare in floare , asa trulea ca poate fereasca sfantul infecteaza si pe altcineva
blue07scorpion
Postat pe 24 Mai 2009 23:28
asa mi sa intamplat si mie.eram cu cineva de 7 luni.dupa 3 luni am inceput sa am mancarimi care au disparut la scurt timp dupa spalaturi cu ceai ginecologic.mia ramas ca simplu simptom o arsura la urinare.am fost internata in spital,mi sa facut tratament pt anexita,nu mi sa dus arsura.am continuat la alt medic am facut papanicolau si surpriza...mi sa spus ca am tricomonas..mi sa dat tratament si acum sunt ok.cand l am informat pe respectivul,a dat vina pe mine ca de la mine sa infectat,asa ca nu rezolvi nimik daca i spui sa se trateze..multa sanatate si bafta..mergi la alt medic...tin sa mentionez ca nu aveam nici o scurgere urat mirositoare si tot mi sa spus ca am tricomonas
vio_pissy
Postat pe 5 Iulie 2010 04:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
azi am aflat ca am hepatitaB 2 De la: geo_reincarcat_iara 9 Iunie 2010 00:10
ce mi se intampla? 6 De la: kudika171513 23 Aprilie 2010 18:31
informatii despre hepatita cronica 1 De la: revista 7 Ianuarie 2010 13:54
care sunt BTS? si ce faceti atunci cand sunteti infectati? 22 De la: blecota 5 Octombrie 2010 10:48
analizele inaintea inceperii vietii sexuale cu o persoana...o necesitate? 9 De la: Cassey 15 Mai 2009 14:10