Setari Cookie-uri

Puterea cuvantului

Vi s-a intamplat vreodata sa vedeti intamplandu-se in realitate ceea ce doar ati afirmat la un moment dat (un cuvant rostit la intamplare ...) in sens pozitiv sau negativ? CUVINTELE PE CARE LE SPUNEM SE POT MATERIALIZA SI SE POT INTOARCE IMPOTRIVA NOASTRA - CELE NEGATIVE?
kudika025094
Postat pe 25 Mai 2009 17:19
da. mi s-a intamplat. ex: intru la facultate (si prima si a 2-a); ma mut in Bucuresti; ma mut in Ploiesti; ma angajez; ma logodesc etc
l_diana_c
Postat pe 25 Mai 2009 17:22
Hefe, nu ma laud!
l_diana_c
Postat pe 25 Mai 2009 17:22
De la: kudika025094, la data 2009-05-25 17:19:08Vi s-a intamplat vreodata sa vedeti intamplandu-se in realitate ceea ce doar ati afirmat la un moment dat (un cuvant rostit la intamplare ...) in sens pozitiv sau negativ? CUVINTELE PE CARE LE SPUNEM SE POT MATERIALIZA SI SE POT INTOARCE IMPOTRIVA NOASTRA - CELE NEGATIVE?




da mi s a intamplat .....am ajuns ieri pe la piata desi nu mi pusesem in plan aceasta..... ....normal ca da......gandestete si la puterea autosugestiei......la imaginatia permanenta ....la dorintele noastre ....si la Secretul atractiei universale.....dar mai ales la toate emotiile pozitive sau negative....ele ne influenteaza enorm.....dar si starile de optimism si pesimism care ne conduc viata.....daca ne lasam purtati de ele.....o zi buna fara nori......
gratuit89
Postat pe 28 Mai 2009 10:20
se poate subconstientul e mai puternic decat constientul si face multe lucruri posibile,adica le materializeaza.... depinde cat de mult crezi in ceva si se poate materializa... totul tine de gandire :) mi s'a intamplat si mie
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 14:59
De la: kudika025094, la data 2009-05-25 17:19:08Vi s-a intamplat vreodata sa vedeti intamplandu-se in realitate ceea ce doar ati afirmat la un moment dat (un cuvant rostit la intamplare ...) in sens pozitiv sau negativ? CUVINTELE PE CARE LE SPUNEM SE POT MATERIALIZA SI SE POT INTOARCE IMPOTRIVA NOASTRA - CELE NEGATIVE?

draga ema...este intai puterea gandului ..si apoi ce exprimi...la nivel de subconstient se intampla multe...cand repeti ceva , sau te gandesti cu profunzime la ceva in general se intampla...eu cred si la o manipulare metala a noastra....dovada ca uneori nu ne dorim ceva si tocmai asta se intampla....sau ne trezim in anumite locuri fara sa ne fi propus asta....cred deasemenea ca tot ce se intampla ne comunica ceva ce trebuie sa stim...eiii este o adevarata polemica despre asta....imi place emisiunea lui Oreste...
pacifista
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:06
De la: kudika025094, la data 2009-05-25 17:19:08Vi s-a intamplat vreodata sa vedeti intamplandu-se in realitate ceea ce doar ati afirmat la un moment dat (un cuvant rostit la intamplare ...) in sens pozitiv sau negativ? CUVINTELE PE CARE LE SPUNEM SE POT MATERIALIZA SI SE POT INTOARCE IMPOTRIVA NOASTRA - CELE NEGATIVE?


Da se cheama deja vu si e coincidenta dintre premonitii si momentul lor de realitate.
ASta cu puterea gandului mi se pare deja SF.Eu imi doresc foarte mult ca o persoana X sa moara si ce fac ? Ma screm cu ganditu pana crapa X? Cred ca as astepta inca vreo 20 de ani daca X nu sufera de nici o boala.Sunt simple coincidente.


Postat pe 7 Septembrie 2009 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pisicuti birmanezi de vanzare 2 De la: Larisa25101996 26 Aprilie 2010 19:21
Test IQ - Sa vedem cat va tine inteligenta 16 De la: morticia_adams 21 Mai 2009 23:18
Sarah Brightman 1 De la: rogodica 6 Mai 2009 10:30
animale de casa 9 De la: kudika029927 6 Martie 2010 18:11
One_size....unde esti ???????????? 12 De la: anastasia_m 28 Iunie 2010 19:54