Setari Cookie-uri

epilatul

buna am si eu o problema ,,, ma epilez cu ceara de vreo 2 ani dar imi creste inapoi in 1 -2 sapt :(( nu stiu ce sa mai folosesc in plus ca imi raman si niste bubite si imi cresc firele sub piele iar cu lama si crema nu ma pot epila ca mi se fac bubite si iritatii foarte urate si imi creste inapoi in 1 sau 2 zile :| ajutati-ma va rogf sa scap de firele crescute sub piele :(
yvette_15_sabina
Postat pe 26 Mai 2009 18:10
hm......am si eu o colega care a pateste acelasi lucru sau a patit (nu prea stiu fff multe). epilatul cu ceara este cel mai bun parerea mea...si parul care iti creste sub piele,nu stiu ce ar putea fi,dar presupun ca esti bruneta, si din cate stiu asa se intampla la brunete.nu ai ce face,asa e parull tau...pielea ta...incearca si cu epilatorul.poate e mai bine...
julyyy
Postat pe 26 Mai 2009 18:17
si presupun ca te dai cu creme dupa ce te epilezi nu? daca nu teai da tiar aparea bubitze....dar...:-??...foloseste o creme speciala..mai hidratanta.si eu ma iau cu ceara dar nu am nici o problema...si sunt satena deschis
julyyy
Postat pe 26 Mai 2009 18:19
Incearca inainte de epilare sa-ti faci un gomaj,ori intr-un centru de infrumusetare, ori acasa.Daca alegi sa efectuezi gomajul acasa,trebuie sa ai la indemana o crema de corp si zahar.Amesteca intr-un bol cam 50 de gr.de zahar si putina crema de masaj.Cu aceasta mixtura incearca sa-ti faci o curatare,ptr. a permite firelor de par sa iasa la suprafata.Gomajul fa-l ascendent,incepand cu gleznele.Dupa dus te poti epila.E bine sa nu incepi operatiunea de epilare chiar imediat ptr.ca gomajul este o metoda abraziva si nu stiu daca pielea ta poate suporta si alti stimuli externi,imediat dupa gomaj.Unele dintre cauzele care pot face firele de par sa ramana sub piele pot fi: ceara(daca este incalzita pe aragaz se poate arde ceara de albina din ea-ma refer la ceara traditionala) nu-si pastreaza proprietatile datorita fluctuatiilor de temperatura,intinderea acesteia in sens invers cresterii sau o ceara foarte des utilizata( in speta arsa).
messalinda
Postat pe 26 Mai 2009 18:28
pai te poti eplia definitiv,cu laser....
rock90
Postat pe 28 Mai 2009 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am celulita 42 De la: Inna30 26 Februarie 2010 17:19
castiga si tu un LAPTOP DELL PE : 1 De la: aipu_georgeta 23 Februarie 2010 18:01
mai bine prevenim vergeturile, dar cum? 10 De la: kudika012172 29 August 2012 08:37
Produse cu minerale si vitamine din Marea Moarta,imbogatite cu extracte de plante 6 De la: zinaceabunasinebuna 23 Ianuarie 2012 06:31
marirea sanilor 66 De la: kudika_1018192 30 Ianuarie 2017 12:34