Setari Cookie-uri

De ce pui suflet daca l-ai vrut doar ca amant?

Am observat ca multe fete insala .Am citit pe forum.Si nu inteleg daca ai decis ca el sa iti fie amant, de ce pui suflet?de ce nu incerci sa te rezumi doar la sex? sau doar la atentia ce ti-o da( nu stiu defapt care sunt avantajele inselatului)...De ce nu incercati fetelor in momentul cand va faceti un amant sa fiti constiente ca nu aveti voie sa va indragostiti de acela.Voi aveti iubitul sau sotul acasa, pe care il iubiti( doar pe el) .Nu ar fi mai bine sa incercati sa nu mai puneti suflet?Asa mai departe nu ajungeti sa va confruntati cu dilema ''pe cine sa aleg'', sau toata viata sa inselati ( ca nu puteti renunta la nici unul ) .....
Parerea mea e ca amantul este un surplus in viata amoroasa, dar nu trebuie tratat dupa un timp, ca iubitul nostru, sau iubirea vietii noastre.Daca ai decis sa il ai de amant, nu il tine mult timp, ca poate si asta e cauza care incepi sa pui suflet.Amantul ar trebui sa fie de max o luna.Sau dupa o luna poti deja sa iubesti pe cineva? Si mai ales stiind ca esti langa un barbat amant.......ce barbat mai e si asta? Amant?( in mintea ta )

Postat pe 3 Iunie 2009 15:11
l_diana_c
Postat pe 3 Iunie 2009 15:12
De la: l_diana_c, la data 2009-06-03 15:12:09



Diana. M-am gandit sa postez ceva care poate le-ar ajuta pe fete sa inteleaga sa nu mai fie asa de sentimentale cand vine vb de amant.AMANTUL E AMANT. iUBITUL E IUBIT.

Postat pe 3 Iunie 2009 15:13
mmmm....eu cred ca amantul inceteaza sa mai fie doar amant, atunci cand nu mai primesti akas atentie...si ti-o da ala in plus. eu nu inteleg inschimb femeile care spun "il iubesc foarte mult pentru ca ma face sa ma simt cu adevarat femeie!". adica daca te-a f...t bine inseamna ca doar asa te simti cu adevarat femeie???asta e dilema mea. si eu cand eram mai tanara si mai prostuta, am gresit. dar a fost doar sex. a fost odata si gata frate! ce atatea sentimentalisme?
l_diana_c
Postat pe 3 Iunie 2009 15:36
De la: l_diana_c, la data 2009-06-03 15:36:26mmmm....eu cred ca amantul inceteaza sa mai fie doar amant, atunci cand nu mai primesti akas atentie...si ti-o da ala in plus. eu nu inteleg inschimb femeile care spun "il iubesc foarte mult pentru ca ma face sa ma simt cu adevarat femeie!". adica daca te-a f...t bine inseamna ca doar asa te simti cu adevarat femeie???asta e dilema mea. si eu cand eram mai tanara si mai prostuta, am gresit. dar a fost doar sex. a fost odata si gata frate! ce atatea sentimentalisme?


Asa e Dia ce zici, vad ca intelegi ceea ce vreau sa zic si eu

Postat pe 3 Iunie 2009 23:18
De la: l_diana_c, la data 2009-06-03 15:36:26mmmm....eu cred ca amantul inceteaza sa mai fie doar amant, atunci cand nu mai primesti akas atentie...si ti-o da ala in plus. eu nu inteleg inschimb femeile care spun "il iubesc foarte mult pentru ca ma face sa ma simt cu adevarat femeie!". adica daca te-a f...t bine inseamna ca doar asa te simti cu adevarat femeie???asta e dilema mea. si eu cand eram mai tanara si mai prostuta, am gresit. dar a fost doar sex. a fost odata si gata frate! ce atatea sentimentalisme?



dianaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pe unde umbli lume???lucic ce mai face????
scorpyoW
Postat pe 3 Iunie 2009 23:25
De la: l_diana_c, la data 2009-06-03 15:36:26 "il iubesc foarte mult pentru ca ma face sa ma simt cu adevarat femeie!". adica daca te-a f...t bine inseamna ca doar asa te simti cu adevarat femeie???


Nu cred ca declaratia respectiva se refera doar la partea sexuala pentru ca ar insemna ca toate cele care isi inseala partenerii sa fi fost anorgasmice pana la apartia amantului

Cred ca se refera la felul cum o trateaza amantul , cum o face sa se simta dorita ,frumoasa s.a.m.d........
iris_4_ever
Postat pe 4 Iunie 2009 05:03
daca tot inveti tu fetele sa nu mai puna suflet la amanti nu mai bine le inveti tu sa nu mai aiba amanti deloc si ai rezolvat 2 probleme deodata ?
Peony
Postat pe 4 Iunie 2009 23:50
De la: XOXO_GG_, la data 2009-06-04 23:50:37daca tot inveti tu fetele sa nu mai puna suflet la amanti nu mai bine le inveti tu sa nu mai aiba amanti deloc si ai rezolvat 2 probleme deodata ?


si asta ar fi o idee.acum fiecare face ce vrea..

Postat pe 7 Iunie 2009 00:21
Problema este corecta. Dar prietenul meu Suzuki, m-a rugat sa te intreb ceva: Poti oare sa faci omleta fara oua?
kudika023770
Postat pe 7 Iunie 2009 08:38
De la: kudika023770, la data 2009-06-07 08:38:06Problema este corecta. Dar prietenul meu Suzuki, m-a rugat sa te intreb ceva: Poti oare sa faci omleta fara oua?


Tu crezi ca poti compara o fiinta umana cu un fel de mancare? Nu cred dragule.Si nu are nici o treaba intrebarea ce ai afisat-o aici

Postat pe 8 Iunie 2009 10:43
Dragoste adevarata sau tradare in dragoste?

as putea sa iti spun:

http://cassandraspune.webs.com

CASSANDRA
Postat pe 8 Iunie 2009 15:41
Pot sa fac aceasta afirmatie, din moment ce o descendenta a Evei, mi-a spus de la obraz ca dragostea trece si prin stomac, desi eu am contrazis-o si i-am spus ca ea trece mai repede prin manecile kimonoului si pe sub poalele camasutei.
kudika023770
Postat pe 8 Iunie 2009 16:23
De la: Rafinata, la data 2009-06-03 15:11:05Am observat ca multe fete insala .Am citit pe forum.Si nu inteleg daca ai decis ca el sa iti fie amant, de ce pui suflet?de ce nu incerci sa te rezumi doar la sex? sau doar la atentia ce ti-o da( nu stiu defapt care sunt avantajele inselatului)...De ce nu incercati fetelor in momentul cand va faceti un amant sa fiti constiente ca nu aveti voie sa va indragostiti de acela.Voi aveti iubitul sau sotul acasa, pe care il iubiti( doar pe el) .Nu ar fi mai bine sa incercati sa nu mai puneti suflet?Asa mai departe nu ajungeti sa va confruntati cu dilema ''pe cine sa aleg'', sau toata viata sa inselati ( ca nu puteti renunta la nici unul ) .....
Parerea mea e ca amantul este un surplus in viata amoroasa, dar nu trebuie tratat dupa un timp, ca iubitul nostru, sau iubirea vietii noastre.Daca ai decis sa il ai de amant, nu il tine mult timp, ca poate si asta e cauza care incepi sa pui suflet.Amantul ar trebui sa fie de max o luna.Sau dupa o luna poti deja sa iubesti pe cineva? Si mai ales stiind ca esti langa un barbat amant.......ce barbat mai e si asta? Amant?( in mintea ta )

Parerea mea e ca atunci cand o femeie inseala mai ales cu sufletul...atunci ea nu-si mai iubeste partenerul si sta cu el din diverse motive dar nu din dragoste...
camelusha83
Postat pe 8 Iunie 2009 16:31
Camelush, fata desteapta.Sta pentru ca ii menajeaza anumite comoditati.La fel ca si la barbati.
kudika023770
Postat pe 8 Iunie 2009 19:52
DELOC "rafinata"......"Amantul este un surplus amoros"pe care nu trebuie sa-l iubesti- este ca si cind ai zice ca faci sex cu sotul, dar mai ai nevoie si de un VIBRATOR...AMANTUL apare tocmai din disponibilitatea femeii de A IUBI!,cind simte ca se sufoca intr-o casatorie"idioata",cind ofera totul si nu primeste nimic. Nu inseamna decit lipsa de CARACTER sa mergi cu ambii in paralel gindind ca ti se cuvine HA...HA,,,HA! SURPLUSUL AMOROS????....!!!!
kudika002015
Postat pe 18 Iunie 2009 13:15
constat k se pune atat de mult accent pe acest subiect..tre`sa`mi trag si eu unu`...oare e bine???hmm...
Lis
Postat pe 18 Iunie 2009 13:25
De la: Rafinata, la data 2009-06-03 15:11:05Am observat ca multe fete insala .Am citit pe forum.Si nu inteleg daca ai decis ca el sa iti fie amant, de ce pui suflet?de ce nu incerci sa te rezumi doar la sex? sau doar la atentia ce ti-o da( nu stiu defapt care sunt avantajele inselatului)...De ce nu incercati fetelor in momentul cand va faceti un amant sa fiti constiente ca nu aveti voie sa va indragostiti de acela.Voi aveti iubitul sau sotul acasa, pe care il iubiti( doar pe el) .Nu ar fi mai bine sa incercati sa nu mai puneti suflet?Asa mai departe nu ajungeti sa va confruntati cu dilema ''pe cine sa aleg'', sau toata viata sa inselati ( ca nu puteti renunta la nici unul ) .....
Parerea mea e ca amantul este un surplus in viata amoroasa, dar nu trebuie tratat dupa un timp, ca iubitul nostru, sau iubirea vietii noastre.Daca ai decis sa il ai de amant, nu il tine mult timp, ca poate si asta e cauza care incepi sa pui suflet.Amantul ar trebui sa fie de max o luna.Sau dupa o luna poti deja sa iubesti pe cineva? Si mai ales stiind ca esti langa un barbat amant.......ce barbat mai e si asta? Amant?( in mintea ta )


Eu am o alta intrebare: daca amantul iti ofera ce-ti doresti tu ca femeie asa mult si e asa bun incat sa-ti inseli barbatul / iubitul cu el de ce nu divortezi / te desparti si-ti refaci viata cu amantul? Ma tot gandesc la doamnele/ domnisoarele care inseala cum pot sa dea ochii cu partenerul, sa se comporte normal cu el dupa ce tocmai au terminat "una mica" cu amantul?
Sau in cazul in care si amantul are partenera oare tu te intrebi cum ar fi sa fi tu in locul ei? Sau sotul tau sa te insele cu cineva?Cum te-ai simti?
Ma gandeam eu asa......"in prostia mea"(ca doar o "prietena" imi tot spunea ca-s proasta sau ce am ca nu vreau sa-mi insel iubitul cu tipul x ca doar arata asa bine) de ce ne dorim o familie, de ce visam toate la vestita rochie alba, daca tot nu putem sau nu vrem sa fim femeia unui singur barbat(dupa nunta)?
In zilele noastre nu se mai uita lumea dubios la tine daca nu esti maritata la 30 de ani, nu arunca nimeni cu pietre daca ai un copil "din flori"La ce mai vrem maritat?Sa facem pe cineva sa sufere?
Va rog sa-mi raspundeti si mie sa ma mai luminez putin si eu ca vad ca lumea asta "evolueaza" cu viteza luminii.
Si pentru ca vor fi sigur persoane care ma vor considera intr-un anumit fel(cum am mai citit pe mii fe topicuri) vreau sa va spun ca: nu sunt o sotie inselata, nu sunt frustrata si nici o baba "comunista".
roxirose
Postat pe 18 Iunie 2009 13:58
sunt o sotie implinita ,dar sotul meu pt mine a cladit turnul in care m-a( inchis)impropriu . intamplator am intalnit un barbat ,pt care sunt printesa ,nu stiu cat va dura relatia insa imi place abia acum sa fiu printesa din turn .cred ca unele dintre noi sunt create pt a fi amazoane.
kudika052116
Postat pe 23 August 2009 21:29
De la: kudika052116, la data 2009-08-23 21:29:28sunt o sotie implinita ,dar sotul meu pt mine a cladit turnul in care m-a( inchis)impropriu . intamplator am intalnit un barbat ,pt care sunt printesa ,nu stiu cat va dura relatia insa imi place abia acum sa fiu printesa din turn .cred ca unele dintre noi sunt create pt a fi amazoane.
kudika002015
Postat pe 24 August 2009 18:14
De la: kudika023770, la data 2009-06-07 08:38:06Problema este corecta. Dar prietenul meu Suzuki, m-a rugat sa te intreb ceva: Poti oare sa faci omleta fara oua?



hahah , mi-era dor de tine vanghelis , chiar voi intra si pe "ele" deoarece nu am mai facut acest lucru de cel putin jumatate de an ....voi intra express pt a mai citi cateva post-uri care iti apartin . pup
sufletzika
Postat pe 27 August 2009 09:55
De la: kudika002015, la data 2009-08-24 18:14:47
De la: kudika052116, la data 2009-08-23 21:29:28sunt o sotie implinita ,dar sotul meu pt mine a cladit turnul in care m-a( inchis)impropriu . intamplator am intalnit un barbat ,pt care sunt printesa ,nu stiu cat va dura relatia insa imi place abia acum sa fiu printesa din turn .cred ca unele dintre noi sunt create pt a fi amazoane.


probabil ai dreptate!
dar stii de ce esti printesa pt celalalt barbat?
(parerea mea,daca nu e asa.......imi fac mia culpa_)
pt ca cellalt barbat nu te vede nemachiata
nearanjata
la celalalt barbat nu tipi
nu injuri
nu te enervezi,nu-l trimiti sa-ti duca gunoiu,sa duca sa cumepere cartofi din piata si tampoane de la colt,cand se nimereste sa ramai in pana
la noi,ceilalti barbati femeile vin mereu ingrijite,aranjate,parfumate,binedispuse niciodata nervoase
eventual,."stii ce mai zicea....ala(sotul),nu-ti vine sa crezi iubitule...........numai tu ma faci sa ma simt femeie.....bla-bla"
in fine.........as propune barbatilor,sa deschidem si noi teme de discutii,daca citeste vreun brbat mai cu initiativa,pote propune ceva teme interesante
ady39_2007
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:48
De la: kudika002015, la data 2009-08-24 18:14:47
De la: kudika052116, la data 2009-08-23 21:29:28sunt o sotie implinita ,dar sotul meu pt mine a cladit turnul in care m-a( inchis)impropriu . intamplator am intalnit un barbat ,pt care sunt printesa ,nu stiu cat va dura relatia insa imi place abia acum sa fiu printesa din turn .cred ca unele dintre noi sunt create pt a fi amazoane.


Acum unul....apoi va mai di poate un altul, dupa o vreme...
De ce oare femeile nu au puterea sa recunoasca macar ca s-a terminat. Chiar daca din motive economice si sociale nu divorteaza. Auzi! Sunt o femeie implinita...
Pe cine naibii incearca sa minta?
cristinarudi
Postat pe 12 Octombrie 2009 07:59
De la: roxirose, la data 2009-06-18 13:58:16
De la: Rafinata, la data 2009-06-03 15:11:05Am observat ca multe fete insala .Am citit pe forum.Si nu inteleg daca ai decis ca el sa iti fie amant, de ce pui suflet?de ce nu incerci sa te rezumi doar la sex? sau doar la atentia ce ti-o da( nu stiu defapt care sunt avantajele inselatului)...De ce nu incercati fetelor in momentul cand va faceti un amant sa fiti constiente ca nu aveti voie sa va indragostiti de acela.Voi aveti iubitul sau sotul acasa, pe care il iubiti( doar pe el) .Nu ar fi mai bine sa incercati sa nu mai puneti suflet?Asa mai departe nu ajungeti sa va confruntati cu dilema ''pe cine sa aleg'', sau toata viata sa inselati ( ca nu puteti renunta la nici unul ) .....
Parerea mea e ca amantul este un surplus in viata amoroasa, dar nu trebuie tratat dupa un timp, ca iubitul nostru, sau iubirea vietii noastre.Daca ai decis sa il ai de amant, nu il tine mult timp, ca poate si asta e cauza care incepi sa pui suflet.Amantul ar trebui sa fie de max o luna.Sau dupa o luna poti deja sa iubesti pe cineva? Si mai ales stiind ca esti langa un barbat amant.......ce barbat mai e si asta? Amant?( in mintea ta )


Eu am o alta intrebare: daca amantul iti ofera ce-ti doresti tu ca femeie asa mult si e asa bun incat sa-ti inseli barbatul / iubitul cu el de ce nu divortezi / te desparti si-ti refaci viata cu amantul? Ma tot gandesc la doamnele/ domnisoarele care inseala cum pot sa dea ochii cu partenerul, sa se comporte normal cu el dupa ce tocmai au terminat "una mica" cu amantul?
Sau in cazul in care si amantul are partenera oare tu te intrebi cum ar fi sa fi tu in locul ei? Sau sotul tau sa te insele cu cineva?Cum te-ai simti?
Ma gandeam eu asa......"in prostia mea"(ca doar o "prietena" imi tot spunea ca-s proasta sau ce am ca nu vreau sa-mi insel iubitul cu tipul x ca doar arata asa bine) de ce ne dorim o familie, de ce visam toate la vestita rochie alba, daca tot nu putem sau nu vrem sa fim femeia unui singur barbat(dupa nunta)?
In zilele noastre nu se mai uita lumea dubios la tine daca nu esti maritata la 30 de ani, nu arunca nimeni cu pietre daca ai un copil "din flori"La ce mai vrem maritat?Sa facem pe cineva sa sufere?
Va rog sa-mi raspundeti si mie sa ma mai luminez putin si eu ca vad ca lumea asta "evolueaza" cu viteza luminii.
Si pentru ca vor fi sigur persoane care ma vor considera intr-un anumit fel(cum am mai citit pe mii fe topicuri) vreau sa va spun ca: nu sunt o sotie inselata, nu sunt frustrata si nici o baba "comunista".

asa zic si eu nici eu nu inteleg....
mkdisk
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:35
Turn de fildes,rafinata,printesa? amant... ne-machiata dimineata , SI TOTUSI REZISTA UN BARBAT SA FACA SEX DOAR CU SOTIA Coboriti din turnul femeilor care inseala sau nu (in turn se primeste pedeapsa) ,dar fiiti printese pentru sot sau amant.iubiti si faceti sex TOTUL ESTE SA SIMTITI !
kudika002015
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:22
De la: kudika002015, la data 2009-10-12 20:22:05Turn de fildes,rafinata,printesa? amant... ne-machiata dimineata , SI TOTUSI REZISTA UN BARBAT SA FACA SEX DOAR CU SOTIA Coboriti din turnul femeilor care inseala sau nu (in turn se primeste pedeapsa) ,dar fiiti printese pentru sot sau amant.iubiti si faceti sex TOTUL ESTE SA SIMTITI !

de acord cu tine, asta inseamna sa traiesti ...si nu oricum...cu picioarele pe pamant, bine ancorata, constienta ca , in final trebuie sa-ti traiesti clipa...viata e scurta, e bine sa profiti, atunci cand te trezesti la realitate, de fiecare clipa, si in acelasi timp sa ramai cu capul pe umeri....
forfan
Postat pe 13 Octombrie 2009 00:53
se vede ca n ai avut o relatie mai lunga si bazata pe iubire ,daca iubesti iubesti pe aia si noaptea cand nu e machiata si dimineata cand se scoala,intelegi tu ,motivul inselatului nu e ca nu se machiaza ,ci ca are in caracter depravarea ,dc nu te desparti nu daca nu ti mai convine?pt ca este depravata
kudika004836
Postat pe 17 Octombrie 2009 12:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bãrbat gemeni - femeie rac 2 De la: scorpio67 21 Mai 2011 20:28
baiatul berbec.. fata gemeni 30 De la: kudika074819 14 Octombrie 2009 22:45
cat timp rezista un barbat fara sex? 303 De la: 1 Septembrie 2013 16:51
sentimente fata de un barbat gemeni? 33 De la: kudika_14249 13 Aprilie 2013 04:09
ciudat baiat mi-am ales, nu-mi dau seama ce vrea nici sa stau in cap 20 De la: hapciucalipta 26 Iulie 2009 06:15