Setari Cookie-uri

Cine ii mai intelege pe barbati uneori?

Cu toate cred ca ati avut momente in fata carora nu ati stiut cum sa reactionati, ce sa faceti s.a.m.d...Pe mine una ma bufneste rasul cand ma gandesc cum primul meu prieten se comporta precum o fata inaintea menstruatiei. Avea tot felul de iesiri...din punct de vedere emotional...spunea ca are nevoie de spatiu sau sa fie lasat singur. il lasam singur, exploda de suparare ...voua vi s-a intamplat sa aveti parte de momente de genul acesta? cum ati reactionat sau ce ati facut? sunt curioasa daca acum pe la 26 de ani tot asa face [ vorba aia " vai cine le mai intelege pe femeie?"... cred ca e la fel de valabila si in cazul barbatilor]
Cretzulica
Postat pe 2 Iunie 2009 18:25
io nu ma inteleg nici pe mine unoeri d'apoi barbatii
Peony
Postat pe 4 Iunie 2009 23:52
De la: Cretzulica, la data 2009-06-02 18:25:45 Cu toate cred ca ati avut momente in fata carora nu ati stiut cum sa reactionati, ce sa faceti s.a.m.d...Pe mine una ma bufneste rasul cand ma gandesc cum primul meu prieten se comporta precum o fata inaintea menstruatiei. Avea tot felul de iesiri...din punct de vedere emotional...spunea ca are nevoie de spatiu sau sa fie lasat singur. il lasam singur, exploda de suparare ...voua vi s-a intamplat sa aveti parte de momente de genul acesta? cum ati reactionat sau ce ati facut? sunt curioasa daca acum pe la 26 de ani tot asa face [ vorba aia " vai cine le mai intelege pe femeie?"... cred ca e la fel de valabila si in cazul barbatilor]


crasmarita
scorpyoW
Postat pe 4 Iunie 2009 23:54
De la: XOXO_GG_, la data 2009-06-04 23:52:48io nu ma inteleg nici pe mine unoeri d'apoi barbatii



normal era raspunsul pentru u

adica ii intelege crasmarita
scorpyoW
Postat pe 4 Iunie 2009 23:55
mda....intr-adevar..cine sa ii mai inteleaga....am o noua relatie cu un tip de o luna...dar inca n-am facut nimic...in dormitor...:P...si in ultima perioada si-a schimbat atitudinea...e adevarat ca nici nu prea putem sa ne intalnim datorita programului..deci mai mult vorbim la telefon...dar nu mai e asa de atent...inainte simteam ca vrea sa ma cunoasca...ca ma vrea...si eu chiar vreau sa il cunosc mai bine...dar nu vrea sa imi povesteasca mai nimic...daca avem o discutie el zice...poveste lunga...si nu imi mai zice nimic...e putin introvertit...cum sa reactionez?nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca sunt aici pt el...si ca poate sa imi spuna orice...si va dati seama ca in ritmul asta nici n-o sa mai avem subiecte de discutie...ce sa fac?astept sugestii

PS....tipul e si f preocupat de imaginea lui....tot timpul sa arate bine...etc...
Suzi_diva
Postat pe 5 Iunie 2009 10:16
daca e introvertit incearca tu sa iei initiativa sa aduci anumite subiecte in discutie.un barbat introvertit e intradevar mai greu de inteles dar si mai usor de pastrat.think about it.
dar in general barbatii sunt mai usor de inteles decat femeile.oricum,buna comunicare spulbera orice enigma neinteleasa.
razz
Postat pe 5 Iunie 2009 11:05
suzana incearca sa fii tu cea care comunica mai mult...usor usor poate o sa se schimbe...sau chiar o sa capate incredere in tine incat sa inceapa si el sa vorbeasca despre ale lui vazand ca tu nu ai nici o retinere in a-i povesti despre tot ceea ce ti se intampla. bafta! [sper sa nu ii ia prea mult incat sa iti pierzi rabdarea ]
Cretzulica
Postat pe 5 Iunie 2009 17:17
eu cred ca ei se inteleg cu carciumarita si atat
Cretzulica
Postat pe 5 Iunie 2009 17:19
mda...uite l-am pus la incercare...si o zi intreaga nu i-am mai dat niciun semn de viata....si bineinteles...dupa cum ma asteptam...nici el mie...si l-am sunat pe seara pana la urma...pt ca ramasese sa merg la el la serviciu...e bodyguard...si nu m-am mai dus....si mi-a venit cu scuze penale....adica e mai important somnul decat sa-mi dea un telefon....sau prietenii...in fine...si i-am dat un ultimatum...daca vrea sa ne mai vedem zilele astea sa imi dea un semn...ca eu nu-l mai sun..nu-i mai dau nimic...si daca nu-mi da...sa fie sanatos...imi gasesc altul....care sa ma respecte si intr-adevar sa tina la mine, sa-mi demonstreze asta...e nevoie de 2 intr-o relatie...nu numai de unul...eu asa zic...ms oricum de sfat..dar inca cazul lui nu stie inca ce vrea de la viata...si cu atat mai putin sa se comporte cu o fata..finuta cum sunt eu..:P
Suzi_diva
Postat pe 6 Iunie 2009 14:08
sigur ca am intalnit si eu baieti pe care naiba ii intelegea da m'am lecuit repede de ei actualul vad ca e super ok pana acum..huh!
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 20:12
bv suzi . are balta destul peste
Cretzulica
Postat pe 6 Iunie 2009 20:53
foarte fain. multa bafta in continuare la cat mai multa fericire
Cretzulica
Postat pe 6 Iunie 2009 20:54
mda....nici azi nu m-a cautat...sa fie sanatos...din punctul meu de vedere ...de azi...oficial..nu mai am prieten....singura si disponibila...next....
Suzi_diva
Postat pe 7 Iunie 2009 00:05
welcome to the club
Cretzulica
Postat pe 7 Iunie 2009 08:52
cand o sa-si dea seama ca m-a pierdut o sa fie prea tarziu...eu cred ca n-a observat ca la adacina nu sunt blonda....si ca nu poate sa faca ce vrea cu mine...doar pt ca am vrut sa fac mai multe chestii pentru el...whatever
Suzi_diva
Postat pe 7 Iunie 2009 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati gelosi 143 De la: TangoFeliz 9 Februarie 2010 22:51
relatie - iubire cu o femeie cu 2 copii 38 De la: kudika_22896 20 August 2016 15:35
cum omori idila sotului 19 De la: balanta65 9 Iulie 2010 19:28
Cand au ei nevoie,se poate!cand avem noi nevoie de ei...intervin scuze 76 De la: UnOmObisnuit 5 Iunie 2009 16:28
Am nevoie de ajutor URGENT!!! 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:57