Setari Cookie-uri

Toate dietele care dau rezultate

va rog sa postati toate dietele care dau rezultate :)
dyana2412
Postat pe 3 Iunie 2009 15:40
SE PARE CA NU EXISTA O DIETA CARE SA DEA REZULTATE

ADEVARATELE DIETE TREBUIESC PERSONALIZATE

DAR ASTEPTAM POATE CINEVA A DESCOPERIT-O
BBFluturas
Postat pe 11 Iunie 2009 23:41
De la: dyana2412, la data 2009-06-03 15:40:33va rog sa postati toate dietele care dau rezultate :)

Eu am postat-o pe a mea,chiar a functionat-"cure de slabire-"trebuie sa ai f mare ambitie sa slabesti",daca va ajuta ,o puteti incerca.
luyyzz
Postat pe 11 Iunie 2009 23:45
si care este acea dieta?merci poop
denisa_coporan
Postat pe 22 Iunie 2009 15:05
De la: denisa_coporan@yahoo.com, la data 2009-06-22 15:05:40si care este acea dieta?merci poop

Am scris-o pe forum aici-la sectiunea "cure de slabire"-"trebuie sa avem mare ambitie sa slabim"-intrii acolo si o sa o vezi!Succes!
luyyzz
Postat pe 23 Iunie 2009 20:34
dieta care a aparut mai nou la noi a lui montigniac.la mine si 2 fete a functionat.e mai usoara ca nu presupune neaparat sport.cartea cu ea se gaseste si pe net :)
maya66
Postat pe 12 Iulie 2009 00:39
Buna...eu am propria mea dieta..si a dat rezultate...pe la inceputul lunii mai avem 62 kg....am pus-o pe mama sa-mi faca din doua in doua zile mancare speciala ..consta in : legume fierte + piept de pui fiert...cum prepari..simplu...pui niste piept de pui la fiert..peste ceva timp adaugi si legumele..cand au fiert toate..comdimentezi doar cu sare..piper si la sfarsit verdeatza ...asta este tot...cam pentru 4 portii prepari ...este super buna ...si mai poti manca orice fruct vrei...la orice ora.....cum spuneam..aveam 62 kg in luna mai ....am slabit pana la 56 kg la sfarsitul lunii iunie..dar am fost la mare si am pus 2 kg :D pup..sper sa dea rezultate si la voi..dc o incercati
P.S: fara ulei (nici de masline) . fara paine..etc
bubu15
Postat pe 12 Iulie 2009 11:38
o dieta buna ii aia facuta dupa gena ta. http://www.ro-online.ro/ruby09-28037.html
kudika018164
Postat pe 12 Iulie 2009 17:44
buna..va recomand o dieta buna,care sper sa functioneze si la voi....deci iti trebuie o mare ambitie si ceva miscare si mai putina mancare o cura care tine 12 zile si te ajuta sa slabesti aproape 10 kg....incepi cu 3 zile fructe..aproape orice mai putin banane,apoi alte 3 zile cu lactate...(orice:branza ,lapte,iaurt..dar nu foarte gras),urmeaza alte 3 zile pentu legume (salate si merg si supele de cruditati...cum credeti k e mai bn)si urmeaza ultimele 3 zile cu preparate din peste...(conserve,peste marinat..la cuptor etc.)si foarte multa apa...evitati sucurile...
dak aveti ambitie va da si rezultate...:*
Bafta!
brigada_roz07
Postat pe 12 Iulie 2009 18:14
Buna seara,tuturor!!!!! Cea mai buna dieta,dar si cea mai sanatoasa este cea pe baza calcularii caloriilor pe care le...mancam....Deci,dragele mele,puteti manca orice,in limita a ....1000cal/zi.Este o dieta,la prima vedere,greu de tinut,dar ve ti vedea ca nu va fi chiar asa. Eu am slabit intr un an 15kg. Eliminati bauturile dulci,sau daca nu puteti,face ti calculul acestora/zi si continuati pana la 1000cal zilnic. In plus,nu va ve ti mai ingrasa dupa,aceasta avand rolul de a schimba si metabolismul.Va urez succes
P.S. este o prostie sa slabesti multe kg intr un timp rapid,deoarece,tot atat de repede le pui inapoi!!!!
carcri61_yahoo_com
Postat pe 12 Iulie 2009 19:03
De la: carcri61_yahoo_com, la data 2009-07-12 19:03:16Buna seara,tuturor!!!!! Cea mai buna dieta,dar si cea mai sanatoasa este cea pe baza calcularii caloriilor pe care le...mancam....Deci,dragele mele,puteti manca orice,in limita a ....1000cal/zi.Este o dieta,la prima vedere,greu de tinut,dar ve ti vedea ca nu va fi chiar asa. Eu am slabit intr un an 15kg. Eliminati bauturile dulci,sau daca nu puteti,face ti calculul acestora/zi si continuati pana la 1000cal zilnic. In plus,nu va ve ti mai ingrasa dupa,aceasta avand rolul de a schimba si metabolismul.Va urez succes


Da, asa controlezi cel mai bine DZR dar e cam plictisitor si nu cred ca mai ai timp si de numarat si gramuit bucatele,cel putin in timpul zilei
mitura
Postat pe 12 Iulie 2009 19:07
bre, incetati cu POOP ca nu mai pot!
Kathara
Postat pe 12 Iulie 2009 19:11
Orice inceput este greu,dar dupa cateva zile vei retine cu usurinta cate cal contine ce vei manca.va dau un ex: dim- 1ou,o felie cascaval,2felii paine cu cereale si o cafea,
pranz: o salata de sezon ,un gratar,o fructa
intre pranz si cina:un iaurt sau un fruct (oricare ar fi acela)
seara:o rosie,un castravete,un ardei gras si branza(sau peste)
Uitandu va pe etichetele produselor va va fi mai usor sa calculati. In general,legumele si fructele contin mult mai putine calorii,decat orice altceva. Sora mea,care era mai durdulie(ca sa nu spun grasuta bine),a slabit 23 kg,dar nu si a permis nici macar o inghetata timp de aproape 2 ani. Acum are 52kg si o inaltime de1,68m . Trebuie sa fi ti pregatite psihic,in primul rand,apoi toate vin de la sine. Cu bine si succes din nou
carcri61_yahoo_com
Postat pe 12 Iulie 2009 19:54
Asta ti o stabileste dieteticianul,in urma unor analize amanuntite.Ceea ce am recomandat eu,este de fapt,un procent intre 20-30% din ceea ce mananci in fiecare zi si care se aduna la cantar,inainte
carcri61_yahoo_com
Postat pe 12 Iulie 2009 20:07
daca dai si un search pe google la "diete" primul lucru e Faci sport si slabesti... :)
nu fac reglama dar cred ca au dreptate...
cea mai buna dieta e sportul...

- eu insa iti recomand 3 mese pe zi, cea de diminiata sa fie cea mai bogata, (eu mananc si carne diminiata, si tot ce nu ar avea voie o femeie sa manance ca le e teama ca se ingrasa eu mananc diminiata), apoi zilnic sa mergi la sala si sa lucrezi nu sa te uiti la ceas (ca sa nu zic la altceva :P)... eu aleg sa merg seara la sala din cauza programului dar si pt ca ultima mea masa e la 6 cel tarziu 7 si dupa sala nu mananc nimik decat daca mi-e foame din cauza exerciitor fizice, o banana sau un iaurt... banana doar daca mi-e f foame pt ca e satioasa... in rest orice fruct, dar nu kilograme intregi... ci 1 sau 2 fructe...
- minim 2 litri de apa pe zi
- si am ales si un masaj anticelulitic la 2 zile, asta pt ca pana pe 31 iulie vreau sa arat perfect pt concediu si pt soare... daca nu ai probleme cu celulita, ca deh, nici eu nu am... :P e f bun acest masaj ca te ajuta sa-ti tonifici pielea dandu-i fermitate, si daca mai ai probleme cu aripioarele ai rezolvat si asta...
la mine a mers si anul trecut, si acesta sunt multumita... si ce-i mai important e sa nu te abati de la cele 3 mese principale pe zi... si multe fructe si apa... pe tot parcusul anului, nu doar 5 zile inainte de ziua cea mare...
daca mai ai nevoie de alt sfat, poti sa ma intrebi...
nu uita, ca sa slabesti iti trb energie obtinuta prin sport si hrana pt sanatate... nu poti slabi stand intr-un fotoliu in mana cu un bol de cereale asteptand sa scazi in kg in cateva zile... doar daca vrei sa te imbolnavesti..
bafta...
originall
Postat pe 13 Iulie 2009 15:00
Buna tuturor
Parerea mea este ca cea mai buna dieta este cea disociata
-schimba metabolismul si te ajuta sa nu te mai ingasi pe o perioada cam de 4 ani si daca stii sa te mentii ,chiar nu pui la loc indiferent cit maninci.Eu am testat-o pe pielea mea si nu numai eu,cred ca am dat-o la 30-40 de persoane si la toata lumea afunctionat.inainte de paste aveam 70 kg (1,51m inaltime ) si acum am 55 kg
trebuie doar sa ai ambitie si sa fie tinuta strict
Luni

Cafea fara zahar
2 oua fierte tari si spanac
Friptura la gratar cu salata verde si telina

Marti

Cafea fara zahar si o chifla
Friptura si salata + un fruct
Sunca presata
Miercuri

Cafea si o chifla
2 oua fierte ,salata si rosii
sunca presata si salata
Joi

Cafea si o chifla
Un ou fiert ,sfecla(fiarta sau cruda)
Brinza cit vrei un iaurt si un fruct
Vineri

Cafea fara zahar
Peste alb fiert sau rasol cu rosii
Friptura cu salata verde
Sambata

Cafea si o chifla
Piept de pui la gratar
2 oua fierte si telina

Duminica

Ceai cu lamiie
Friptura la gratar si fructe la alegere
Liber la alegere din menuil saptamani

Cura se tine 2 saptamani si pe toata perioada nu se consuma alcol si sucuri si daca vrei o poti continua si a treia saptamana
Daca dieta se incepe si dupa citeva zile este intrerupta,nu ai voie sa o incepi din nou decit dupa 6 luni

Mult succes
sillyme
Postat pe 14 Iulie 2009 01:24
Si eu am nevoie de ajutorul vostru,cu un an in urma am luat reductil am slabit cam 16 kg in 3 luni,dupa care am luat o luna de intertinere,toate bune si frumoase pana cand in primavara am incept sa ma ingras si am pus la loc 10 kg.Mi-e foarte frica de efectul yo-yo si nu stiu ce sa fac ca sa scap de kg.Mentionez ca am 68 kg si 1.67m si nu prea imi place sportul.Astept pareri.
camelia_27
Postat pe 14 Iulie 2009 08:23
daca bei bere pui la loc toate kg care le-ai dat jos ??????????
DON_LUCIANO
Postat pe 14 Iulie 2009 08:26
Miscarea este buna nu numai pentru ca te ajuta sa slabesti, ci si pentru sanatate. Si ca sa fiu la obiect, nu stiu care va fi rezultatul final, dar incepand cu ziua de sambata nu am mai mancat absolut nimic de lla cel tarziu ora 18. Astazi este marti, iar acul cantarului arata cu 2 kg mai putin. Stiu ca la inceput slabesti mult mai usor. Sa nu uit: 2 litri de ceai (apa) pe zi, iar in cursul serii pana la culcare, 2 cani de ceai verde antiadipos. Bafta tuturor !
luchianramona
Postat pe 14 Iulie 2009 16:10
cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro
wellness_coach
Postat pe 15 Iulie 2009 19:16
eu vreau sa slabesc in 2-3 lunii cam 15-20 de kg
dar e greu ca nu ma pot abtine sa nu manank
kudika_10190
Postat pe 20 Iunie 2012 14:43
nici chiar asa dar cand tii un regim nu e bn sa consumi bere niki sucuri ku acid
kudika_10190
Postat pe 20 Iunie 2012 14:44
De la: luyyzz, la data 2009-06-11 23:45:34
De la: dyana2412, la data 2009-06-03 15:40:33va rog sa postati toate dietele care dau rezultate :)

Eu am postat-o pe a mea,chiar a functionat-"cure de slabire- sa ai f mare ambitie sa slabesti",daca va ajuta ,o puteti incerca.




eu nu am slabit cu nici o dieta doar cu inpachetari si regenon am slabit 25 kg in 45 de zile
kudika494614
Postat pe 12 August 2012 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce as putea manca seara? 17 De la: kudika_8888 21 August 2012 04:36
Un concurs organizat de o gama pentru slabit. 2 De la: anastasia_m 10 Noiembrie 2010 19:08
slabiti usor si sanatos 7 De la: kudika192550 4 Iunie 2010 11:24
Cura de slabire prin dieta+ceaiuri+acupunctura 5 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:18
Bine de stiut, daca veti merge la mare ! 5 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:20