Setari Cookie-uri

ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei?

ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei?in 2008 am absolvit facultatea si acum sunt asistenta medicala la doar 22 de ani.ideea e ca acum sunt intrun oras in care nu stiu sigur daca vreau sa si raman ...adica e mai mic sansele sunt mai putine de a te realiza profesional si, urmez si un master pe care acuma il termin.problema e ca prietenul meu nici nu vrea sa auda sa ne mutam la timisoara ....si eu cred ca as vrea deji is constienta ca miar fii destul de greu financiar .voi ce parere aveti .el zice ca nu vrea sa plateasca chirie avand casa si serviciu bun aici .eu in schimb am un loc de munca pana in toamna.u ce ati face?
adrianacarabas
Postat pe 3 Iunie 2009 20:49
eu as pleca ....daca asta iti doresti cu adevarat..cand e vb de tine si de viitorul tau nu trebuie sa decizi in functie de cel de langa tine.Nimeni nu iti poate garanta ca o sa ramai cu el pe viata insa diploma si copilul sunt ale tale pe viata.Bafta
sweet_mirela2
Postat pe 22 Iunie 2009 14:10
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:45
pleaca e viitorul tau in joc.daca te-ar iubi te-ar sprijini. mai ales ca a venit criza asta peste noi, daca ne mai ingradim si mai tare orizonturile atunci unde ajungem?
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:55
De la: adrianacarabas, la data 2009-06-03 20:49:31 ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei?in 2008 am absolvit facultatea si acum sunt asistenta medicala la doar 22 de ani.ideea e ca acum sunt intrun oras in care nu stiu sigur daca vreau sa si raman ...adica e mai mic sansele sunt mai putine de a te realiza profesional si, urmez si un master pe care acuma il termin.problema e ca prietenul meu nici nu vrea sa auda sa ne mutam la timisoara ....si eu cred ca as vrea deji is constienta ca miar fii destul de greu financiar .voi ce parere aveti .el zice ca nu vrea sa plateasca chirie avand casa si serviciu bun aici .eu in schimb am un loc de munca pana in toamna.u ce ati face?

POATE AI AVEA MAI MULTE OPORTUNITATI.
MERITA SA INCERCATI.
INCERCAREA MOARTE NU ARE.
MERCETI PENTRU VREO 3 ANI SI VEDETI CUM II, DACA NU VA CONVINE VENITI ACASA, CA DOAR SUNTETI TINERI.
anastas
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:01
aaa..daca ai inceput sa te intrebi asta ..mergi si lasa baiatu in pace ca oricum nu iei in considerare relatia voasta. El are un serviciu bun, spui, si o locuinta si crede-ma ca o locuinta nu o cumperi asa usor si eu ma pun in locul lui..."sa renunt la tot ce am reusit sa fac pe cont propriu sau ajutat pentru o himera?".
Oricum, repet, daca ai inceput sa te intrebi lucruri de astea inseamna ca relatia voastra cam scartie
:)
Iradiatu_
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:37
De la: adrianacarabas, la data 2009-06-03 20:49:31 ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei?in 2008 am absolvit facultatea si acum sunt asistenta medicala la doar 22 de ani.ideea e ca acum sunt intrun oras in care nu stiu sigur daca vreau sa si raman ...adica e mai mic sansele sunt mai putine de a te realiza profesional si, urmez si un master pe care acuma il termin.problema e ca prietenul meu nici nu vrea sa auda sa ne mutam la timisoara ....si eu cred ca as vrea deji is constienta ca miar fii destul de greu financiar .voi ce parere aveti .el zice ca nu vrea sa plateasca chirie avand casa si serviciu bun aici .eu in schimb am un loc de munca pana in toamna.u ce ati face?


l-aº pãrãsi p porcu ãla egoist,nici nu realizeazã ce pierde!
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 12:26
Eu zic ca trebuie sa pui in balanta toate datele problemelor, si sa cantaresti foarte bine. Si sa iei o decizie astfel incat sa fii impacata cu ea
ice_flower
Postat pe 15 Februarie 2010 13:49
De la: sweet_mirela2, la data 2009-06-22 14:10:37eu as pleca ....daca asta iti doresti cu adevarat..cand e vb de tine si de viitorul tau nu trebuie sa decizi in functie de cel de langa tine.Nimeni nu iti poate garanta ca o sa ramai cu el pe viata insa diploma si copilul sunt ale tale pe viata.Bafta


ªi totuºi nu pleci.
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 14:01
Daca el nu vrea si nu vrea mergi doar tu, uneori pauzele sunt bune ptr a vedea si verifica ce sentimente mai sunt, el poate veni si dupa aceea dak simte ca nu poate far tine
oana84onutza
Postat pe 16 Martie 2010 18:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hy 11 De la: c3ry_crazy 2 Septembrie 2014 15:24
voi ce credeti?inca se mai gandeste la ea? 13 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:02
vreau un sfat va rog 15 De la: kudika_935025 19 Septembrie 2013 15:59
voi ce a-ti face??? un sfat, o ideie..... orice... 7 De la: kudika_962496 28 Mai 2014 20:24
De cand el ma invinovatea ca il insel, m-am imbolnavit de gelozie 43 De la: AndrEEA515 22 Iulie 2009 22:49