vopesea de par

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika016641 Avatarul lui kudika016641

3 mesaje

buna fetelor, scriu pentru prima oara si am emotii.vreu sa va intreb care ii cea mai buna vopsea de par? ma vopsesc singura, acasa si as vrea sa folosesc o vopsea mai buna fara multe chimicale, chiar daca ii un pic mai scumpa. m-am facut o data cu hena, dar n-as mai repeta
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Garnier imi place mie.
Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Cretzulica Avatarul lui Cretzulica

48 mesaje

de ce sa ai emotii? scapa de ele ca nu isi au locul cat despre vopseaua de par...sincer daca stiam te ajutam..dar eu una nu m-am vopsit niciodata .
aricel Avatarul lui aricel

27 mesaje

Wellaton e mai blanda cu parul. Kallos e iar bunutza.. Iar daca vrei sa incerci ceva care sa nu ti "chinuie" parul prea tare, opteaza pentru vopselele fara amoniac. Gasesti la L'oreal, Kallos...
andreea22d Avatarul lui andreea22d

3 mesaje

Buna fetelor... ca vopsea de par eu am folosit l'oreal casting creme gloss! ce-i drept iti cam pica parul :( asta in prima saptamana ... mie cel putin asa mi s-a intamplat... si ajung sa cred ca nu exista o vopsea buna. Eu v-as recomanda pentru par ceva foarte intereasant si natural si sanatos in acelasi timp : pt brunete,satene folositi ceai din nuci verzi si frunze iar pentru blonde si satene deschis ceai concentrat de musatel :) face parul superb! Iar daca vreti sa ii da-ti stralucire incercati galbenus de ou cu vitamina A si ulei de ricin (regenereaza si da stralucire) .... cat pentru problemele de cadere a parului e buna si varianta cu vit A, galbenus, ricin dar si un catzel de usturoi :D credeti-ma functioneaza :P inca ceva ... pt rezultate maxime stati cu masca de par 2-3 ore apoi clatiti fara sampon si stati asa macar 24-48 h apoi folositi sampon; folositi masca 1 data pe saptamana timp de 1 luna apoi faceti pauza o luna si tot asa pana la rezultatul dorit; daca adaugati usturoi la preparat folositi 1 data pe luna si stati cam 1 ora maxim ca pe urma o sa miroasa parul prea tare a usturoi :D :D :D incercati si spuneti-mi cum va este! numai bine fetelor
coookye Avatarul lui coookye

7 mesaje

buna..poti sa incerci color&soin de la les 3 chenes..se gaseste in farmacie..costa in jur de 35 ron si e din plante, fara amoniac..
ema_rice Avatarul lui ema_rice

194 mesaje

WELLATON e superioara celorlalte sintetice. L'oreal e intradevar oribila - cum a spus cine a spus ca ataca parul.
HENNA e f. buna si naturala. Culoarea care ti se potriveste f. bine. Eu am parul negru dar culorile saten inchis si deschis mi s-au potrivit cel mai bine si ca aspect si in felul in care am reactionat. Mahonul care e mai inchis m-a iritat desi nu ma asteptam. Ma refer la HENNA naturala - frunze pe care le amesteci cu ulei si galbenus de ou (explica bine in prospect), nu vopsea cu henna.
Ma bucur ca am aflat ca exista in farmacii si alte vopsele naturale. Oricum henna e f. buna.