Setari Cookie-uri

vopesea de par

buna fetelor, scriu pentru prima oara si am emotii.vreu sa va intreb care ii cea mai buna vopsea de par? ma vopsesc singura, acasa si as vrea sa folosesc o vopsea mai buna fara multe chimicale, chiar daca ii un pic mai scumpa. m-am facut o data cu hena, dar n-as mai repeta
kudika016641
Postat pe 5 Iunie 2009 17:25
Garnier imi place mie.
Kathara
Postat pe 5 Iunie 2009 17:28
de ce sa ai emotii? scapa de ele ca nu isi au locul cat despre vopseaua de par...sincer daca stiam te ajutam..dar eu una nu m-am vopsit niciodata .
Cretzulica
Postat pe 5 Iunie 2009 17:29
Wellaton e mai blanda cu parul. Kallos e iar bunutza.. Iar daca vrei sa incerci ceva care sa nu ti "chinuie" parul prea tare, opteaza pentru vopselele fara amoniac. Gasesti la L'oreal, Kallos...
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 18:08
Buna fetelor... ca vopsea de par eu am folosit l'oreal casting creme gloss! ce-i drept iti cam pica parul :( asta in prima saptamana ... mie cel putin asa mi s-a intamplat... si ajung sa cred ca nu exista o vopsea buna. Eu v-as recomanda pentru par ceva foarte intereasant si natural si sanatos in acelasi timp : pt brunete,satene folositi ceai din nuci verzi si frunze iar pentru blonde si satene deschis ceai concentrat de musatel :) face parul superb! Iar daca vreti sa ii da-ti stralucire incercati galbenus de ou cu vitamina A si ulei de ricin (regenereaza si da stralucire) .... cat pentru problemele de cadere a parului e buna si varianta cu vit A, galbenus, ricin dar si un catzel de usturoi :D credeti-ma functioneaza :P inca ceva ... pt rezultate maxime stati cu masca de par 2-3 ore apoi clatiti fara sampon si stati asa macar 24-48 h apoi folositi sampon; folositi masca 1 data pe saptamana timp de 1 luna apoi faceti pauza o luna si tot asa pana la rezultatul dorit; daca adaugati usturoi la preparat folositi 1 data pe luna si stati cam 1 ora maxim ca pe urma o sa miroasa parul prea tare a usturoi :D :D :D incercati si spuneti-mi cum va este! numai bine fetelor
andreea22d
Postat pe 26 Iulie 2009 16:41
buna..poti sa incerci color&soin de la les 3 chenes..se gaseste in farmacie..costa in jur de 35 ron si e din plante, fara amoniac..
coookye
Postat pe 26 Iulie 2009 17:07
WELLATON e superioara celorlalte sintetice. L'oreal e intradevar oribila - cum a spus cine a spus ca ataca parul.
HENNA e f. buna si naturala. Culoarea care ti se potriveste f. bine. Eu am parul negru dar culorile saten inchis si deschis mi s-au potrivit cel mai bine si ca aspect si in felul in care am reactionat. Mahonul care e mai inchis m-a iritat desi nu ma asteptam. Ma refer la HENNA naturala - frunze pe care le amesteci cu ulei si galbenus de ou (explica bine in prospect), nu vopsea cu henna.
Ma bucur ca am aflat ca exista in farmacii si alte vopsele naturale. Oricum henna e f. buna.
ema_rice
Postat pe 27 Iulie 2009 21:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensiile cu clip-on 1 De la: extensii_perfecte 4 Februarie 2009 16:14
protejarea parului pt intins 8 De la: balrog 14 Martie 2011 13:07
curs de frizerie 2 De la: Metal_spell 27 Noiembrie 2009 12:07
hello 3 De la: G_Bogdan 25 Februarie 2009 22:34
hello 2 De la: Kathara 8 Februarie 2009 19:27