Setari Cookie-uri

Ce sa fac sa imi creasca parul ?

Parul meu e distrus pentru ca l-am tot indreptat cu placa..Eu sunt creatza natural si nu imi prea place...Acum de ceva timp nu il mai indrept dar vreau sa imi si creasca...De un an nu mi-a crescut mai deloc :((( Astept sfaturi...Va multumesc
Frumushica59
Postat pe 9 Iunie 2009 02:38
Mi-e greu sa cred ca nu ti-a mai crescut deloc...eu nu stiu cum sa fac sa nu-mi ma creasca asa..azi ma vopsesc, saptamana viitoare pe vremea asta sunt neagra la radacina si se vede!!! E oribila senzatia si e inestetic dar ma decolorez o data la 4 saptamani si consider ca e mai mult decat suficient insa nu am avut nici un fel de problema cu firul de par.
Ai incercat sa iti iei produse din farmacie, ceva care sa hraneasca foarte bine parul..Rene Furterer de exemplu? Si evident trebuie sa ai rabdare sa isi faca efectul..o luna, doua, mergi eventual si la salon si intreaba ce fel de masti iti pot oferi (filolele de la L'oreal sunt hidratante).
Ai incercat si sa iti incalzesti un pic de ulei de masline la microunde si sa stai o ora doua cu el pe par inainte de a te spala pe cap (chiar si jumatate de zi daca poti..cat mai mult) ? Ar trebui sa faci asta macar o data pe saptamana cand te speli pe par.
Stiu ca nu e prea incurajator dar un par frumos necesita ingrijire si produse de calitate, ceea ce inseamna ca va trebui poate sa renunti la cateva lucruri ca sa il ai. Tu stii ce iti doresti si mai ales cat de mult iti doresti sa-ti arate parul intr-un anume fel.
liliana2005
Postat pe 17 Iunie 2009 23:27
Pai la noi cretele parul creste mai greu in general, ca vb aia, pana ia suvita virajele, la altele se intinde pe spate.

Maseaza-ti radacina parului in fiecare zi, practic joaca-te cu degetele la radacina parului, cam de 3-4 ori pe zi macar cate 1-2 minute.

Taie-ti varfurile arse (chiar daca trebuie sa-l scurtezi mai mult decat iti doresti), caci firele arse sunt ''moarte'' si se despica in continuare, fara atitudine vei ajunge sa-l tunzi la zero.

Spala-te la 2-3 zile, indiferent daca ai par gras sau uscat.
E bine sa iti speli parul in lighean si nu sub dus, ca sa agresezi radacina.
Nu te clati cu otet!
Nu te usca deloc cu foenul!
Nu iti tine parul ud in prosop fiindca asta usuca si mai rau parul!
Ia 10 zile da, apoi pauza 10 zile, si apoi iar iei 10 zile, multivitamine.
Incet vei vedea rezultate, spre finele verii ai sa incepi sa te bucuri de lungime vizibila si sanatoasa.
90701
Postat pe 24 Iunie 2009 11:17
am si eu o problema imi cade foarte mult parul, zi de zi vad in perie mai mult. nu styu ce sa mai fac am incercat si produse naturiste si de la avon si degeaba . poate ca din cauza k m-am vopsit imi cade si mai mult ?va rog ajutati-ma.

Postat pe 25 Iunie 2009 15:22
De la: kudika044042, la data 2009-06-25 15:22:42am si eu o problema imi cade foarte mult parul, zi de zi vad in perie mai mult. nu styu ce sa mai fac am incercat si produse naturiste si de la avon si degeaba . poate ca din cauza k m-am vopsit imi cade si mai mult ?va rog ajutati-ma.


alea de la avon nus bune..am fost coor si stiu ce iti spun..faloseste de la gerovital 6 luni sampon si ulei si ai sa vezi ca nu o sa iti mai cada parul si o sa se intareasca..apropo il gasesti in farmacie
rahella
Postat pe 25 Iunie 2009 18:15
sfatul meu este : parul se hraneste in primul rand din interior
sa mananci sanatos, sa consumi in fiecare zi, fructe,legume, miere si proteine, (din lactate is carne )
dupa cateva luni o sa ai un par mult mai sanatos
si evident trebuie sa folosesti sampoane si balsame pt tipul tau de par, si sa nu l vopsesti macar un an de zile deloc
antoniett
Postat pe 29 Iunie 2009 00:18
buna,

eu cand am avut perioada mea de "placa" tot la fel am avut parul super deteriorat ...ba mai mult eu mergeam la bazin si il imbacseam de clor ....deci iti dai seama ce matura aveam ... :)))
dar am gasit un tratament in 4 pasi de la joico suuuuper bun!! si nici nu costa mult!
eu de obicei dupa bazin (dinamo) mergeam la un salon pe acolo pe aproape sa imi faca tratamentu si parul meu arata grozav si arata k desi m-am lasat de inot inca imi fac tratamentul o data pe saptamana!
traiesteclipa007
Postat pe 30 Iunie 2009 13:21
cat de bune sunt rezultatele tratamentului cu ulei de ricin?
mymy_shor
Postat pe 6 Iulie 2009 08:27
De la: mymy_shor, la data 2009-07-06 08:27:56cat de bune sunt rezultatele tratamentului cu ulei de ricin?


Destul de bune sa stii. Poate mai depinde si de firul de par, dar in general daca te tii macar o luna, de fiecare data cand te speli pe cap sa folosesti..ar trebui sa se vada rezultate. Incearca sa-l combini si cu 2 lingurite de miere si un galbenus de ou..eventual cu o fiola de vitamina A de la farmacie..sau pur si simplu incalzeste ulei de masline, cum a mai spus cineva si stai o ora inainte sa te speli pe cap. Macar o data pe saptamana. Ar trebui sa functioneze.
Am descoperit zilele trecute niste fiole pentru par..la farmacia naturista mergeti si cereti fiola cu Gin seng si/sau cu placenta. Eu le combin, nu costa mult, 4 ron fiecare. Se rup fiolele si se pun pe par si se coafeaza, asta dupa ce in prealabil a fost spalat, dat cu masca/balsam si clatit bine.
Bafta!
liliana2005
Postat pe 6 Iulie 2009 17:01
sunt bune tratamentele cu ulei de ricin ,la mine a avut efect
kudika378618
Postat pe 23 Martie 2011 20:32
De la: kudika378618, la data 2011-03-23 20:32:36sunt bune tratamentele cu ulei de ricin ,la mine a avut efect


l-ai baut si ti-a crescut paru'?
850
Postat pe 23 Martie 2011 20:40
In farmacii se gaseste ulei de ricin pur,sticlute de 50 ml.(aprox 7 lei)Amestecati o parte ulei de ricin(aprox 10 picaturi)2 parti miere si zeama de la o jumatate de lamaie apoi aplicati amestecul, de preferat, pe parul umed,acoperiti cu o boneta de plastic apoi cu un prosop,fes(ce aveti mai la indemana).Tineti pe par cat mai mult posibil,1,2,3..ore.Daca faceti tratamentul o data pe saptamana,dupa o luna veti avea rezultate vizibile 100%.Atentie pentru persoanele cu par gras,evitati sa aplicati la radacina,numai lungimi si varfuri.Mixtura tinde sa ingrase mai tare parul.Multa bafta.Stiu ca o sa sughit ca o sa ma pomeniti.
girl_and_flowers
Postat pe 6 Aprilie 2011 23:30
De la: Frumushica59, la data 2009-06-09 02:38:30Parul meu e distrus pentru ca l-am tot indreptat cu placa..Eu sunt creatza natural si nu imi prea place...Acum de ceva timp nu il mai indrept dar vreau sa imi si creasca...De un an nu mi-a crescut mai deloc :((( Astept sfaturi...Va multumesc


stiu ca poate parea o gluma, dar incearca sa-l tunzi in mod regulat- nu stiu unde este stilistul Angel, cred ca si- a luat talpasita cu vreo domnisoara de nu mai apare( ), el iti putea confirma asta... sau ba
mitura
Postat pe 6 Aprilie 2011 23:34
De la: mitura, la data 2011-04-06 23:34:39
De la: Frumushica59, la data 2009-06-09 02:38:30Parul meu e distrus pentru ca l-am tot indreptat cu placa..Eu sunt creatza natural si nu imi prea place...Acum de ceva timp nu il mai indrept dar vreau sa imi si creasca...De un an nu mi-a crescut mai deloc :((( Astept sfaturi...Va multumesc


stiu ca poate parea o gluma, dar incearca sa-l tunzi in mod regulat- nu stiu unde este stilistul Angel, cred ca si- a luat talpasita cu vreo domnisoara de nu mai apare( ), el iti putea confirma asta... sau ba


Ala mic si nerusinat e ok doar ca e foarte busy si nu mai are timp de kudika Mi-a soptit mie o pasarica
Barbie30_
Postat pe 7 Aprilie 2011 00:03
De la: Barbie30_, la data 2011-04-07 00:03:45
De la: mitura, la data 2011-04-06 23:34:39
De la: Frumushica59, la data 2009-06-09 02:38:30Parul meu e distrus pentru ca l-am tot indreptat cu placa..Eu sunt creatza natural si nu imi prea place...Acum de ceva timp nu il mai indrept dar vreau sa imi si creasca...De un an nu mi-a crescut mai deloc :((( Astept sfaturi...Va multumesc


stiu ca poate parea o gluma, dar incearca sa-l tunzi in mod regulat- nu stiu unde este stilistul Angel, cred ca si- a luat talpasita cu vreo domnisoara de nu mai apare( ), el iti putea confirma asta... sau ba


Ala mic si nerusinat e ok doar ca e foarte busy si nu mai are timp de kudika Mi-a soptit mie o pasarica


nu e nerusinat; e doar negru si urat
te , Barbii;o noapte linistita sa ai!
mitura
Postat pe 7 Aprilie 2011 00:07
Tuns 2 cm in fiecare luna,tratament cu sol de regenerare si pieptan electrostatic 10 zile/luna,supliment Nutrilite-Par ,piele si unghii-2tb/zi=3 luni
Nu te mai vopsi sau decolora pe timpul tratamentului,nu folosi placa.
carmen_natural
Postat pe 30 Aprilie 2011 15:11
Vand extensii din par 100 % natural si fibra tongable clip-on la cele mai bune preturi de pe piata la ora actuala. Disponibile in seturi de 12 piese ( 2x20 cm,2x15cm, 2x10 cm , 6 x 7 cm) sau de 15 piese ( 2x20 cm, 2x15 cm,2x10 cm , 9x7 cm) , lungimea 60 de cm. Seturile de 12 piese par natural costa acum numai 250 lei , cele de 15 piese 270 lei, iar cele din fibra tongable 120 lei respectiv 150 lei. Extensiile sunt disponibile intr-o gama larga de culori . Livrez in 24 de ore in toata tara prin curier rapid si prin Posta Romana. Pt detalii, poze si comenzi ma gasiti la id-ul de mess extensii4u sau la nr de telefon 0762834866
extensii4u
Postat pe 6 August 2011 13:46
Si eu am patit-o, m-a tuns prea scurt si in trepte din pacate, mi-am luat ceaiuri si altele. Uite aici ceva mai complet:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/
Andy_Cumul_1
Postat pe 11 Iunie 2012 15:45
In primul rind tunde parul scurt,apoi aplica masti regeneratoare cu galbenus de ou si ulei de ricin de 2 ori pe saptamina efectuind un masaj energic cu degetele pe pielea capului.Daca ai timp pune un prosop cald pe cap si stai asa minimum 10 minute.Spala parul si in apa de clatire stoarce zeama de la o lamiie.Daca ai o relatie la farmacie roaga sa ti se prepare o lotiune pe baza de pilocarpina cu care sa te frectionezi in fiecare seara la radacina parului.Si daca ai un cabinet cosmetic prin preajma fa tratament 10 zile cu un pieptan electrostatic.Si ai rabdare -nu se bate din palme,dar nu te mai vopsi si nu mai folosi placa !
carmen_natural
Postat pe 12 Iunie 2012 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Placa de par..HELP!!! :) 3 De la: just_andreyutza 16 August 2011 09:41
hair stylist bun Bucuresti 13 De la: Cristina_Dumitrescu_Mihai_1 24 Septembrie 2013 13:52
Vopsea de par: roscat cu aspect natural 1 De la: vulturash 8 Iunie 2011 13:07
Vopsea de par Wellaton 3 De la: kudika340644 26 Martie 2011 08:39
Extensii de par 14 De la: balrog 14 Martie 2011 14:01