Cum faci fata unui esec??

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Cum faci fata unui esec??: (5 din 1 vot)

ingerash_cu_cornitze Avatarul lui ingerash_cu_cornitze

65 mesaje

Saptamana trecuta am aflat in ultima clipa de o tabara de jurnalism si m-am hotarat sa incerc chiar daca nu-mi puneam mari sperante. Dupa ce am luat proba scrisa am inceput sa am ceva sperante . Azi am aflat ca nu am fost admisa (ultima proba fiind un interviu) . Chiar daca la inceput ziceam ca nu conteaza daca reusesc si m-am dus mai mult sa vad cum e acum sunt foarte suparata si deprimata si nu stiu ce sa fac.
Voi cum treceti peste un insucces??
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Eu ma gandesc ce pot sa fac ca data viitoare sa-mi iasa mai bine... sunt o luptatoare de fel
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
Fosta membra Kudika.ro
Nu stii inca,nu ai aflat ????? N-o sa aflii nici de la mine daca nu esti in stare sa "treci strada".
ingerash_cu_cornitze Avatarul lui ingerash_cu_cornitze

65 mesaje

De la: nocturnalia, la data 2009-06-17 10:02:49 Nu stii inca,nu ai aflat ????? N-o sa aflii nici de la mine daca nu esti in stare sa "treci strada".[/qu

M-ai bagat in ceta
90701 Avatarul lui 90701

257 mesaje

Eu dupa un esec imi spun: Ce nu ma omoara, ma intareste!
Cat de suparata sunt, replica asta ma face sa rad. Zambetul imi reda curajul. Iar curajul vine din intelepciune.
Nu exista o reteta standard.
Depinde de prea mutli factori.
Totul e sa ai rabdare sa vezi in viitor scopul pozitiv al acestui bluf!
life-care.ro/consultant
ameelia Avatarul lui ameelia

121 mesaje
Oras: bucuresti

eu mereu imi spun:Ok,am un esec...dar totusi,mai am o mie de reusite in spate!
chiar daca pierzi,gandeste-te la lucrurile bune pe care le-ai luat/castigat/primit etc:) si ce ar fi fost fara ele...chiar merge!
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

razi in loc sa plangi, bei in loc sa mananci
"Orice lucru pe care l faci n via va fi nesemnificativ, dar este foarte important s l faci. Deoarece nimeni nu l va mai face", Mahatma Gandhi.
Fosta membra Kudika.ro
Nu e curajos cel care nu cade deloc ci acela care reuseste sa se ridice de fiecare data!Puterea o gasesti in tine.
"Mi-a luat toata viata sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totul"-Rene Coty
bombonik_babardik Avatarul lui bombonik_babardik

2513 mesaje
Oras: bucuresti

De la: Barbie30, la data 2010-08-12 18:58:34Nu e curajos cel care nu cade deloc ci acela care reuseste sa se ridice de fiecare data!Puterea o gasesti in tine.
CORECT!!!
Ascut cutzitu
kudika228464 Avatarul lui kudika228464

40 mesaje

In mare e aceeasi chestie: sa gandesti pozitiv!
In kic, mai putin "filozofic", iata niste tips-ulete pe care eu una le aplic pe mina insami cand
"sunt in butoiul cu melancolie"
1. Fa-ti o zi de vis sau implineste-ti un vis. In functie de "bugetul" disponibil ziua de vis inseamna sa faci ceea ce-ti palce tie mai mult sau n-ai facut de mult timp, gen: programeaza o iesire in oras cu cele mai bune prietene, shopping (acu' sunt si multe reduceri cam peste tot), mergi la un film pe care vroiai sa-l vezi demult sau pur si simplu iesi intr-un parc... Ceva care sa necesite iesit din casa, miscare, distractie...Sau pur si simplu da un party :)
2. Cand simti ca iti vine iar sa te gandesti la insuccesul tau, alunga repede acest gand cu noi proiecte de viitor...
3. Treci peste starea proasta de moment si vezi cum poti actiona sa-ti fie mai bine. Eu era cat p-aci sa fiu concediata fiindca nu vorbesc fluent o limba straina, dar am avut puterea sa negociez si sa-i conving sa imi acorde un ragaz sa-nvat...plus ca asta se prinde repede...acu fac cursuri eurocor. Ma rog...Da chestia e ca , mai mult ca sigur in jurnalism tu trebuie sa fi tare, cum se zice, daca te da afara pe usa sa intri pe fereastra :)