Setari Cookie-uri

Cum faci fata unui esec??

Saptamana trecuta am aflat in ultima clipa de o tabara de jurnalism si m-am hotarat sa incerc chiar daca nu-mi puneam mari sperante. Dupa ce am luat proba scrisa am inceput sa am ceva sperante . Azi am aflat ca nu am fost admisa (ultima proba fiind un interviu) . Chiar daca la inceput ziceam ca nu conteaza daca reusesc si m-am dus mai mult sa vad cum e acum sunt foarte suparata si deprimata si nu stiu ce sa fac.
Voi cum treceti peste un insucces??
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 9 Iunie 2009 14:18
Eu ma gandesc ce pot sa fac ca data viitoare sa-mi iasa mai bine... sunt o luptatoare de fel
kitty_krieger
Postat pe 9 Iunie 2009 15:23
Nu stii inca,nu ai aflat ????? N-o sa aflii nici de la mine daca nu esti in stare sa "treci strada".
nocturnalia
Postat pe 17 Iunie 2009 10:02
De la: nocturnalia, la data 2009-06-17 10:02:49 Nu stii inca,nu ai aflat ????? N-o sa aflii nici de la mine daca nu esti in stare sa "treci strada".[/qu

M-ai bagat in ceta
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 17 Iunie 2009 20:49
Eu dupa un esec imi spun: Ce nu ma omoara, ma intareste!
Cat de suparata sunt, replica asta ma face sa rad. Zambetul imi reda curajul. Iar curajul vine din intelepciune.
Nu exista o reteta standard.
Depinde de prea mutli factori.
Totul e sa ai rabdare sa vezi in viitor scopul pozitiv al acestui bluf!
90701
Postat pe 20 Iunie 2009 02:29
eu mereu imi spun:Ok,am un esec...dar totusi,mai am o mie de reusite in spate!
chiar daca pierzi,gandeste-te la lucrurile bune pe care le-ai luat/castigat/primit etc:) si ce ar fi fost fara ele...chiar merge!
ameelia
Postat pe 12 August 2010 16:52
razi in loc sa plangi, bei in loc sa mananci
yumy
Postat pe 12 August 2010 16:54
Nu e curajos cel care nu cade deloc ci acela care reuseste sa se ridice de fiecare data!Puterea o gasesti in tine.
Barbie30
Postat pe 12 August 2010 18:58
De la: Barbie30, la data 2010-08-12 18:58:34Nu e curajos cel care nu cade deloc ci acela care reuseste sa se ridice de fiecare data!Puterea o gasesti in tine.
CORECT!!!
bombonik_babardik
Postat pe 12 August 2010 19:11
In mare e aceeasi chestie: sa gandesti pozitiv!
In kic, mai putin "filozofic", iata niste tips-ulete pe care eu una le aplic pe mina insami cand
"sunt in butoiul cu melancolie"
1. Fa-ti o zi de vis sau implineste-ti un vis. In functie de "bugetul" disponibil ziua de vis inseamna sa faci ceea ce-ti palce tie mai mult sau n-ai facut de mult timp, gen: programeaza o iesire in oras cu cele mai bune prietene, shopping (acu' sunt si multe reduceri cam peste tot), mergi la un film pe care vroiai sa-l vezi demult sau pur si simplu iesi intr-un parc... Ceva care sa necesite iesit din casa, miscare, distractie...Sau pur si simplu da un party :)
2. Cand simti ca iti vine iar sa te gandesti la insuccesul tau, alunga repede acest gand cu noi proiecte de viitor...
3. Treci peste starea proasta de moment si vezi cum poti actiona sa-ti fie mai bine. Eu era cat p-aci sa fiu concediata fiindca nu vorbesc fluent o limba straina, dar am avut puterea sa negociez si sa-i conving sa imi acorde un ragaz sa-nvat...plus ca asta se prinde repede...acu fac cursuri eurocor. Ma rog...Da chestia e ca , mai mult ca sigur in jurnalism tu trebuie sa fi tare, cum se zice, daca te da afara pe usa sa intri pe fereastra :)
kudika228464
Postat pe 16 August 2010 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru liceeni 44 De la: Calandrinon 19 Decembrie 2009 23:35
ajutatima cu sfaturi va rog 16 De la: anastasia_m 27 Aprilie 2010 10:16
UN SFAT, VA ROG! 12 De la: deyankutza 28 Martie 2011 23:29
concurs 2 De la: portitza_ 3 Februarie 2009 14:19
Cum sa invat mai repede???????? 30 De la: LisaMe 25 Iunie 2015 10:19