Setari Cookie-uri

saru-ma doamnelor,..salut baieti

Sunt un barbat ratacit, foarte indragostit, dar ca si toata lumea, orice bucurie in viata dureaza putin...nu stiu cum sa incep si sincer nu stiu unde ar tr sa ma opresc...e greu..totu a inceput acum 5 ani, cand absolvisem BAC-ul si ma intorceam in tren de la Campina, unde picasem la politie cu 2 puncte..eram f. suparat si de la gara Craiova, m-au asteptat parintii unde m-au incurajat si am plecat cu masina la tara, caci aveam o nunta...eu in timpul liceului am fost un fel de baiat puritan, fara nici o iubire, in vacanta respectiva imi facusem o iubita, care era din Targu Jiu, dar care la aceea nunta nu a mers...si aolo am intalnit-o pe femeia care mi-a transformat viata..pe care am ajuns sa o iubesc dar care ma ucide incet....deci era cea mai frumoasa fata din sat, de la nunta, era in clasa a -11a, eu doar ce luasem la facultatea de drept-Cr.,,si cum am zis, eram mai timid, poate mai puritan si nu eram un fotomodel, dar am cucerit-o caci facusem un pariu cu verii mei caci voi sta cu ea...a fost super, am stat impreuna 5 ani, pana acum, de Craciun, eu o iubesc enorm,,este deosebita, dar intr-o zi s-a hotarat sa ma paraseasca...de ce?nici azi nu stiu...mi-a zis ca am o gandire de om de 30 ani, ca nu ies mereu cu ea in cluburi, dar totu este ca mama ei, acum in Italia, vrea sa o aduca acolo si asa a despartit-o de mine, obligand-o sa aleaga...ea insa nu stiu ce a ales..acum e acasa la ea si cateodata imi da telefon plangand ca sufera, ca ma iubeste ,ca s-a saturat si ca nu stie ce va face...eu am insistat sa ne impacam, dar ea nu vrea,,refuza,,este tulburata nu stiu ce sa fac..am incercat orice, sincer am o luna de cand dorm singur, fara ea,,si jumate din nopti nu pot dormi pt ca nu pot sa ignor amaraciunea din sufletul meu, nu pot sa nu ma fac ca nu aud vocea ei, ca nu tresar cand suna telefonul..caci o iubesc,,dar nu stiu ce sa fac,,cert este ca ea m-a iubit, ma iubeste si acum, dar nu vrea sa mai fim impreuna, am mers la ea acasa de 4 ori, am mancat pizza, am ras, am vb, ne-am sarutat de cateva ori, dar ea mereu alearga spre necunostere, spre durere si lacrimi,,,,,,iar eu sufar, in perioada asta s-a cuplat cu 3 baieti, dar cu nici unu nu a stat mai mult de 3 zile, caci ei cand au auzit povestea, fie de la mine, fie de la ea,,au lasat-o,,caci le-a fost frica...nu stiu.simt ca innebunesc, ca as ignora-o, dar nu pot...ajutti-ma
TOBITZA85
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:27
cu mircea radu ai vorbit!?

Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:29
De la: geo_tz, la data 2009-01-19 16:29:56cu mircea radu ai vorbit!?



Geo, eu zic ca daca faci pe "desteptu' " nu vei fi mai apreciat de catre prietenele tale kudice si nici de catre nenea. Punct.
Cat despre confesiunea de mai sus....eu zic ca ai gresit site-ul. Iti doresc insa mult succes in a o recupera. Parerea mea e ca tu duci o relatie plina de obsesie si nu de iubire....parererea mea.
Ca posibila solutie poti lua in considerare statistica care spune ca raportul femei la barbati este de 7 la 1.

Succese nebanuite!
dragos_quicki
Postat pe 7 Februarie 2009 13:49
De la: dragos_quicki, la data 2009-02-07 13:49:33
De la: geo_tz, la data 2009-01-19 16:29:56cu mircea radu ai vorbit!?



Geo, eu zic ca daca faci pe "desteptu' " nu vei fi mai apreciat de catre prietenele tale kudice si nici de catre nenea. Punct.
Cat despre confesiunea de mai sus....eu zic ca ai gresit site-ul. Iti doresc insa mult succes in a o recupera. Parerea mea e ca tu duci o relatie plina de obsesie si nu de iubire....parererea mea.
Ca posibila solutie poti lua in considerare statistica care spune ca raportul femei la barbati este de 7 la 1.

Succese nebanuite!


aparusi ????
asshole asta in replica la alte comentarii belicoase ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Februarie 2009 13:51
De la: dragos_quicki, la data 2009-02-07 13:49:33
De la: geo_tz, la data 2009-01-19 16:29:56cu mircea radu ai vorbit!?



Geo, eu zic ca daca faci pe "desteptu' " nu vei fi mai apreciat de catre prietenele tale kudice si nici de catre nenea. Punct.
Cat despre confesiunea de mai sus....eu zic ca ai gresit site-ul. Iti doresc insa mult succes in a o recupera. Parerea mea e ca tu duci o relatie plina de obsesie si nu de iubire....parererea mea.
Ca posibila solutie poti lua in considerare statistica care spune ca raportul femei la barbati este de 7 la 1.

Succese nebanuite!



tot il doresc pe geo !!!

Postat pe 7 Februarie 2009 20:59




Tu cel cu Mircea Radu,nu trebuia sa fii ironic..........omul sufera.cand nu treci prin asa ceva nu ai de unde sa stii ! un sfat greu de urmat...incearca sa nu o mai cauti o perioada ,posibil ca ea sa revina(chiar daca-ti va fi crunt de greu)...incearca asta...daca nu, sfatul meu este sa mergi inainte.iti irosesti anii si timpul si deja devine un drog de care cu greu vei mai scapa.......si vei ramane cu siguranta cu sechele.dintr-o experienta ca asta e posibil sa nu mai poti iubi vreodata pe altcineva si sincer viata e asa de scurta.....ca merita traita din plin orice clipa (de la cineva care a trecut prin asa ceva!)
kudika001317
Postat pe 22 Mai 2009 09:12
De la: kudika001317, la data 2009-05-22 09:12:31



Tu cel cu Mircea Radu,nu trebuia sa fii ironic..........omul sufera.cand nu treci prin asa ceva nu ai de unde sa stii ! un sfat greu de urmat...incearca sa nu o mai cauti o perioada ,posibil ca ea sa revina(chiar daca-ti va fi crunt de greu)...incearca asta...daca nu, sfatul meu este sa mergi inainte.iti irosesti anii si timpul si deja devine un drog de care cu greu vei mai scapa.......si vei ramane cu siguranta cu sechele.dintr-o experienta ca asta e posibil sa nu mai poti iubi vreodata pe altcineva si sincer viata e asa de scurta.....ca merita traita din plin orice clipa (de la cineva care a trecut prin asa ceva!)


crezi tu ca am fost ironic!!?
te-ai uitat vreodata la emisiunea lui si sa vezi disperarea in chipurile oamenilor?
emisiunea lu' nea radu este ultima portita spre iubire, dupa un zbucium intern, exact ca nenea de mai sus, dupa ce toate solutiile au dat gres.
geo_x
Postat pe 22 Mai 2009 09:22
De la: geo_x, la data 2009-05-22 09:22:10
De la: kudika001317, la data 2009-05-22 09:12:31



Tu cel cu Mircea Radu,nu trebuia sa fii ironic..........omul sufera.cand nu treci prin asa ceva nu ai de unde sa stii ! un sfat greu de urmat...incearca sa nu o mai cauti o perioada ,posibil ca ea sa revina(chiar daca-ti va fi crunt de greu)...incearca asta...daca nu, sfatul meu este sa mergi inainte.iti irosesti anii si timpul si deja devine un drog de care cu greu vei mai scapa.......si vei ramane cu siguranta cu sechele.dintr-o experienta ca asta e posibil sa nu mai poti iubi vreodata pe altcineva si sincer viata e asa de scurta.....ca merita traita din plin orice clipa (de la cineva care a trecut prin asa ceva!)


crezi tu ca am fost ironic!!?
te-ai uitat vreodata la emisiunea lui si sa vezi disperarea in chipurile oamenilor?
emisiunea lu' nea radu este ultima portita spre iubire, dupa un zbucium intern, exact ca nenea de mai sus, dupa ce toate solutiile au dat gres.


ma geo sa sti ca io ma uitam la emisiune dar ma uitam la disperarea din ochii lui mircea dar acu nu mai e si io la cin ma mai uit?
donttouch
Postat pe 22 Mai 2009 09:25
adica s-a terminat emisiunea?
a ramas radu cu ochii in soare!?

mi-a placut la inceput, prin unicitatea si caracterul ei, da' dupa aia s-a transformat in lacrimogenie.
ma uitam la ea mai mult de dragu' sotiei, care-si sufla nasu' la fiecare emisiune. plus ca trebuia sa cumpar cate un set de servetele in fiecare marti!
geo_x
Postat pe 22 Mai 2009 09:28
De la: geo_x, la data 2009-05-22 09:28:53adica s-a terminat emisiunea?
a ramas radu cu ochii in soare!?

mi-a placut la inceput, prin unicitatea si caracterul ei, da' dupa aia s-a transformat in lacrimogenie.
ma uitam la ea mai mult de dragu' sotiei, care-si sufla nasu' la fiecare emisiune. plus ca trebuia sa cumpar cate un set de servetele in fiecare marti!


nus ce sa-ti spun ca io vedeam numa ochii frumosului aluia mai, mai sa-l pun pe al meu sa mearga acolo sa-mi ceara iertare pentru ce n-a facut saracu,dehhhhhhhhhh ce ti-e si cu muierile astea cand vor sa vada ceva live da acu mi-a trecut next
donttouch
Postat pe 22 Mai 2009 09:35
Daca nu poti sa dormi seara, iesi la vanat.Poti gasi ceva dragut care sa miroasa a femeie si pe care poti sa o ascunzi printre cuverturi.Fii atent.Zici ca discutati impreuna si ca ea face crize de sentimente la distanta, ca din apropiere are vertij.Cand mai vorbesti cu ea, spunei ca ai cunoscut o fata mai tanara care este moarta dupa tine si care te iubeste atat de mult, incat vrea sa se marite cu tine.Tu fiind insa un baiat finut, nu ai luat nici-o decizie, dorind sa asculti si opinia ei.Si vezi ce se intampla.Daca te vrea, vine inapoi.Daca nu te vrea, iti transmite sa fii fericit.Parerea mea este ca ar trebui sa te ocupi de aceasta fericire pentru a o transforma din ipoteza intr-o realitate, asta daca nu esti masochist.
kudika023770
Postat pe 23 Mai 2009 08:14
neatza looooomeeee......

ce faceti?
onutza_kiss2001
Postat pe 23 Mai 2009 08:50
mai Tobitza, poate vrea sa se marite fata si tu n-ai cerut-o...ati staaaaaaaaat asa cinci ani fara sa discutati treaba asta??..zici ca o iubesti la nebunie , am priceput ca erati prea tineri cand ati decis sa fiti impreuna, dar n-ai avut timp sa te hotarasti?..zice si eu ca omul prost o parere...daca fata e asa faina poate se simte ofensata ca inca nu vrei s-o iei de tot..altfel de ce ar iesi cu altii cand zice ca te iubeste pe tine??...nu cumva strange paie cu ciocul pentru cuibar?..trebuie neaparat sa lamuresti situatia cat mai repede caci nu e corect pentru nimeni ce e acum...hai sa ai noroc!
fleurdecocous
Postat pe 23 Mai 2009 10:49
incearca un tradati in dragoste
yumy
Postat pe 23 Mai 2009 10:52
onutza_kiss2001
Postat pe 23 Mai 2009 10:55
De la: dragos_quicki, la data 2009-02-07 13:49:33
De la: geo_tz, la data 2009-01-19 16:29:56cu mircea radu ai vorbit!?



Geo, eu zic ca daca faci pe "desteptu' " nu vei fi mai apreciat de catre prietenele tale kudice si nici de catre nenea. Punct.
Cat despre confesiunea de mai sus....eu zic ca ai gresit site-ul. Iti doresc insa mult succes in a o recupera. Parerea mea e ca tu duci o relatie plina de obsesie si nu de iubire....parererea mea.
Ca posibila solutie poti lua in considerare statistica care spune ca raportul femei la barbati este de 7 la 1.

Succese nebanuite!


Geo, tu stii ca esti si ramai favoritul nostru

Revenind la topic, si eu cred ca in 5 ani ar fi trebuit sa o ceara de sotie deja. Chiar daca ar fi aranjat ca nunta sa fie ma tarziu, intr-un an, doi....
Dor_a
Postat pe 23 Mai 2009 11:24
De la: Dor_a, la data 2009-05-23 11:24:26
De la: dragos_quicki, la data 2009-02-07 13:49:33
De la: geo_tz, la data 2009-01-19 16:29:56cu mircea radu ai vorbit!?



Geo, eu zic ca daca faci pe "desteptu' " nu vei fi mai apreciat de catre prietenele tale kudice si nici de catre nenea. Punct.
Cat despre confesiunea de mai sus....eu zic ca ai gresit site-ul. Iti doresc insa mult succes in a o recupera. Parerea mea e ca tu duci o relatie plina de obsesie si nu de iubire....parererea mea.
Ca posibila solutie poti lua in considerare statistica care spune ca raportul femei la barbati este de 7 la 1.

Succese nebanuite!


Geo, tu stii ca esti si ramai favoritul nostru

Revenind la topic, si eu cred ca in 5 ani ar fi trebuit sa o ceara de sotie deja. Chiar daca ar fi aranjat ca nunta sa fie ma tarziu, intr-un an, doi....


Da chiar asa,dora Eu am o vorba....boala lunga...moarte sigura.
andreea1976
Postat pe 23 Mai 2009 11:40
shhtt....ca a absolvit bac-ul
deelisha
Postat pe 23 Mai 2009 12:06
De la: andreea1976, la data 2009-05-23 11:40:53
De la: Dor_a, la data 2009-05-23 11:24:26
De la: dragos_quicki, la data 2009-02-07 13:49:33
De la: geo_tz, la data 2009-01-19 16:29:56cu mircea radu ai vorbit!?



Geo, eu zic ca daca faci pe "desteptu' " nu vei fi mai apreciat de catre prietenele tale kudice si nici de catre nenea. Punct.
Cat despre confesiunea de mai sus....eu zic ca ai gresit site-ul. Iti doresc insa mult succes in a o recupera. Parerea mea e ca tu duci o relatie plina de obsesie si nu de iubire....parererea mea.
Ca posibila solutie poti lua in considerare statistica care spune ca raportul femei la barbati este de 7 la 1.

Succese nebanuite!


Geo, tu stii ca esti si ramai favoritul nostru

Revenind la topic, si eu cred ca in 5 ani ar fi trebuit sa o ceara de sotie deja. Chiar daca ar fi aranjat ca nunta sa fie ma tarziu, intr-un an, doi....


Da chiar asa,dora Eu am o vorba....boala lunga...moarte sigura.


'Neatza, Andreea...

Sa stii ca ai dreptate, in general relatiile astea foaarte lungi nu se termina in casatorie, ci in despartire.... O relatie de peste trei ani (in general, zic; evident sunt si exceptii), daca nu are un "suflu" nou, nu "creste", nu se dezvolta catre ceva, un tzel comun, daca partenerii nu decid sa aiba o viata impreuna.... Cam acolo se termina...
Dor_a
Postat pe 23 Mai 2009 12:11
De la: deelisha, la data 2009-05-23 12:06:23shhtt....ca a absolvit bac-ul


Ba a dat si la Drept! Veezi? daca nu esti atenta

( )
Dor_a
Postat pe 23 Mai 2009 12:12
ce'i aia "saru-ma" ?
Diavolyta_
Postat pe 23 Mai 2009 12:24
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-23 12:24:03ce'i aia "saru-ma" ?

folosesteti imaginatia! eu zic ca poate si alt ceva ca nu avem doar o mana sa....
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Mai 2009 12:28
pe ea o flateaza ca inca umbli dupa ea... dar nu are intentia sa reia relatia cu tine.
te tine in sah doar pentru ca ii place situatia.
tie iti place?
daca nu, atunci ia masuri.
x_tina90
Postat pe 23 Mai 2009 13:03
leilaxx11
Postat pe 23 Mai 2009 13:40
Il tine in sah, pentru ca stie sah.O sa-si dea seama cand va fi mat.
kudika023770
Postat pe 23 Mai 2009 22:54
De la: leilaxx11, la data 2009-05-23 13:40:05


ia nu mai bate din palme, ca strici atmosfera!
geo_x
Postat pe 23 Mai 2009 22:57
De la: kudika023770, la data 2009-05-23 22:54:03Il tine in sah, pentru ca stie sah.O sa-si dea seama cand va fi mat.


si crezi k ar trebui sa astepte k ea sa-i dea mat ?
x_tina90
Postat pe 24 Mai 2009 14:16
desi nici treaba cu pariul nu suna prea bine doar nu era cal de curse...
x_tina90
Postat pe 24 Mai 2009 14:22
De la: floryna_90, la data 2009-05-24 14:22:31desi nici treaba cu pariul nu suna prea bine doar nu era cal de curse...


ce mai conteaza,ca s'au despartit
conteaza ca a castigat pariu
scorpyoW
Postat pe 24 Mai 2009 14:37
De la: scorpyow, la data 2009-05-24 14:37:52
De la: floryna_90, la data 2009-05-24 14:22:31desi nici treaba cu pariul nu suna prea bine doar nu era cal de curse...


ce mai conteaza,ca s'au despartit
conteaza ca a castigat pariu



eventual o mai fi facut unul cum ca ar putea s-o recupereze
x_tina90
Postat pe 24 Mai 2009 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara 6 De la: kudika_12704 24 Iulie 2012 08:33
Plotter ieftin pentru rola si rigid 2 De la: minooo 14 Februarie 2012 17:27
Studii universitare in strainatate 3 De la: arina_rbk 24 Mai 2009 04:59
Lucrare licenta 6 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:39
ce se intampla cu mine?? 18 De la: corinutza83 26 August 2009 10:00