Setari Cookie-uri

Imi doresc....

nu prea stiu cu ce sa incep...asa-i k noi femeile ne dorim sa fim laudate atunci cand meritam,sa ni se zica cuvinte frumoase,sa ne simtim...nu stiu....am o relatie de aproape un an,ne iubim foarte mult desi exista si cam multe certuri,iar aici,apar mereu reprosurile....unul dintre acestea care pe mine ma macina e faptul k ii reprosez mereu prietenului meu k nu mi`a zis niciodata ce bine iti sta cu tricoul asta,ce misto miroase parfumu asta,ce frumoasa esti azi....el zice ceva in genu:moama da ce parfumata esti azi,da ce machiaj nou ai azi....pe mine ma nerveaza lucrurile astea,simt nevoia sa imi zica altfel sa ma aprecieze k doar pt el fac totul;....si e normal k eiu sa ii zic de nenumarate ori k imi doresc acest lucrtu iar el sa nu priceapa si sa ramana la fel...ba mai mult la ultima cearta,mi`a zis k el nu zice lucrurile astea la comanda k dk el vrea le zice si punct.K nu numai asa imi arata el k ma iubeste...dar totusi stiu k noi simtim aceasta nevoie asa`i?? ce sa mai fac,cum sa`i mai zic????sunt eu prea pretentioasa....mama mi`a zis k face parte din categoria barbatilor care nu zic pt k au impresia k ne`o luam in cap si bla.....dar deja sunt ff nervoasa pe el...
glumeatza
Postat pe 15 Iunie 2009 13:25
De la: glumeatza, la data 2009-06-15 13:25:40nu prea stiu cu ce sa incep...asa-i k noi femeile ne dorim sa fim laudate atunci cand meritam,sa ni se zica cuvinte frumoase,sa ne simtim...nu stiu....am o relatie de aproape un an,ne iubim foarte mult desi exista si cam multe certuri,iar aici,apar mereu reprosurile....unul dintre acestea care pe mine ma macina e faptul k ii reprosez mereu prietenului meu k nu mi`a zis niciodata ce bine iti sta cu tricoul asta,ce misto miroase parfumu asta,ce frumoasa esti azi....el zice ceva in genu:moama da ce parfumata esti azi,da ce machiaj nou ai azi....pe mine ma nerveaza lucrurile astea,simt nevoia sa imi zica altfel sa ma aprecieze k doar pt el fac totul;....si e normal k eiu sa ii zic de nenumarate ori k imi doresc acest lucrtu iar el sa nu priceapa si sa ramana la fel...ba mai mult la ultima cearta,mi`a zis k el nu zice lucrurile astea la comanda k dk el vrea le zice si punct.K nu numai asa imi arata el k ma iubeste...dar totusi stiu k noi simtim aceasta nevoie asa`i?? ce sa mai fac,cum sa`i mai zic????sunt eu prea pretentioasa....mama mi`a zis k face parte din categoria barbatilor care nu zic pt k au impresia k ne`o luam in cap si bla.....dar deja sunt ff nervoasa pe el...



mama sa vezi ce de nevoi am eu
donttouch
Postat pe 15 Iunie 2009 13:38
De la: donttouch, la data 2009-06-15 13:38:15
De la: glumeatza, la data 2009-06-15 13:25:40nu prea stiu cu ce sa incep...asa-i k noi femeile ne dorim sa fim laudate atunci cand meritam,sa ni se zica cuvinte frumoase,sa ne simtim...nu stiu....am o relatie de aproape un an,ne iubim foarte mult desi exista si cam multe certuri,iar aici,apar mereu reprosurile....unul dintre acestea care pe mine ma macina e faptul k ii reprosez mereu prietenului meu k nu mi`a zis niciodata ce bine iti sta cu tricoul asta,ce misto miroase parfumu asta,ce frumoasa esti azi....el zice ceva in genu:moama da ce parfumata esti azi,da ce machiaj nou ai azi....pe mine ma nerveaza lucrurile astea,simt nevoia sa imi zica altfel sa ma aprecieze k doar pt el fac totul;....si e normal k eiu sa ii zic de nenumarate ori k imi doresc acest lucrtu iar el sa nu priceapa si sa ramana la fel...ba mai mult la ultima cearta,mi`a zis k el nu zice lucrurile astea la comanda k dk el vrea le zice si punct.K nu numai asa imi arata el k ma iubeste...dar totusi stiu k noi simtim aceasta nevoie asa`i?? ce sa mai fac,cum sa`i mai zic????sunt eu prea pretentioasa....mama mi`a zis k face parte din categoria barbatilor care nu zic pt k au impresia k ne`o luam in cap si bla.....dar deja sunt ff nervoasa pe el...



mama sa vezi ce de nevoi am eu

ia dezvolta donty
coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 13:40
decat sa postati la misto mai bine nu mai postati,ok? era pur si simplu un subiect care vroiam sa il dezbat cu fetele....nu inteleg de ce va apucati sa scrieti fara voi?
glumeatza
Postat pe 15 Iunie 2009 17:30
E bine ca vede ca ai un machiaj nou ,simte ca esti parfumata , bine ca vede ceva pentru ca sunt si barbati care nu vad ca nevestele lor si-au schimbat culoarea la par de 2 saptamani sau ca s-au tuns.Asa ca sfatul meu este sa elimini acest motiv de cearta sa-ti ramana mai putine.
valivieru96
Postat pe 15 Iunie 2009 17:43
Scumpa, e absolut normal ce iti doresti, este un lucru pe care orice femeie simte nevoia sa-l primeasca. Problema e insa ca nu toti barbatii exprima la fel; altii deloc. Asta e si cazul meu, tot de un an si ceva ma chinui sa il invat sa-mi faca complimente, si-mi face numai cand ii aduc eu aminte...in rest, foarte rar si tot in genul "ce rochita ai!".
Ideea e sa inveti sa vezi la el, modul in care te apreciaza. Ii poti sesiza privirile admirative, emotia ascunsa sub mandria cu care te duce de brat, si chiar, de fata cu el, sa dai curs aprecierilor fetelor sau baietilor legate de rochia ta (ca tot vbeam de asta).
In tot cazul, asta nu e motiv sa-l ingropi. Desi rare, complimentele facute de el imi fac inimia sa tresalte mai mult decat daca ar fi un lucru des intalnit.
Priveste dincolo de formalitati...asta m-a invatat barbatul de langa mine...Daca-i vezi inima...e tot ce conteaza...
anadenisa
Postat pe 22 Iunie 2009 12:21
De la: glumeatza, la data 2009-06-15 17:30:43decat sa postati la misto mai bine nu mai postati,ok? era pur si simplu un subiect care vroiam sa il dezbat cu fetele....nu inteleg de ce va apucati sa scrieti fara voi?


pai poate si ele sunt tot fete.... nu stiu daca ai observat.... au alte gusturi.... car-i baiu'????

dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 14:32
imi place anadenisa!
shoeshine
Postat pe 14 Septembrie 2009 19:58
De la: whynot, la data 2009-09-14 19:58:37 imi place anadenisa!


matracucu
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:01
nu prea stie matracucu din ce cauza m-am amorezat?

"Ideea e sa inveti sa vezi la el, modul in care te apreciaza. Ii poti sesiza privirile admirative, emotia ascunsa sub mandria cu care te duce de brat
Desi rare, complimentele facute de el imi fac inimia sa tresalte mai mult decat daca ar fi un lucru des intalnit.
Priveste dincolo de formalitati...asta m-a invatat barbatul de langa mine...Daca-i vezi inima...e tot ce conteaza... "



cea mai faina chestie pe care am citit-o pe forumurile pacii:))

si prietenul meu ii tot asa ...si chiar daca uneori simtzi nevoia disperata ca sentimentele lui sa se materializeze cat mai concret in vorbe, faptele si gesturile lui pot face mult mai multe
de multe ori cuvintele sunt inselatoare si nu pot exprima cu exactitate ceea ce vrea el sa transmita

ACTIONS SPEAK LOUDER THAN WORDS
shoeshine
Postat pe 8 Noiembrie 2009 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sondaje de opinie online 21 De la: kudika295951 9 Septembrie 2014 20:45
Recuperare bani din strainatate 2 De la: deeatya 20 Mai 2014 11:32
cafea 4 De la: Valy90 26 Mai 2011 15:23
te rog ajuta-ma...!!!! 3 De la: freakbabe 3 Februarie 2010 19:13
e vara .... fetelor...va recomand pudra epilatoare ... practic, ieftic si ff eficient 24 De la: touray 12 Mai 2012 17:39