Setari Cookie-uri

Cum iesim din starea de depresie??????

Am 28 ani nu am prieten, iubesc pe cineva casatorit si nu am loc de munca.......Ce e de facut????????
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:12
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:12:20Am 28 ani nu am prieten, iubesc pe cineva casatorit si nu am loc de munca.......Ce e de facut????????


m.am deprimat si eu acum...
l_diana_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:15
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:12:20Am 28 ani nu am prieten, iubesc pe cineva casatorit si nu am loc de munca.......Ce e de facut????????


Pai... ...stai asa putin ... crezi ca esti singura? Lumea din ziua de azi se confrunta cu cancer, sida...boli necrutatoare...copii fara un acoperis deasupra capului...nu e un capat de tara ca ai 28 de ani si n-ai un job. Presupun ca ai avut la un moment dat. Ai rabdare...persevereaza...continua-ti studiile...fa altele in plus...solutii exista. Bine ca nu esti una dintre multele care muncesc zi de zi pe un salariu care nu le permite nici plata abonamentului pe mijlocul de transport in comun. Daca tot ai timp liber , apuca-te de ceva ce iti face placere, fa sport (te va ajuta sa iti recapeti increderea in tine si vei vedea ca nu e totul asa de sumbru pe cum crezi), cauta o activitate de voluntariat...nu te da batuta asa usor...! Iar referitor la iubitul tau casatorit, te sfatuiesc sa il lasi in pace cu tot cu familia lui...nu te baga unde nu-i loc de tine...

mrskattousa
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:27
studii am superioare,diplome vre-o trei in diferite domenii fac sport ies din cand in cand cu prietenii ....sa-l las usor de zis greu de facut.......nu ma bag in familia lui n-are copiii e pe cale de a divorta nu din vina mea erau in divort inainte sa-l cunosc este barbatul pe care l-am mi l-am dorit o viata si totusi.......pana cand nu este pronuntat divortul nu ma bag in viata lui adica nu-l caut nu-l vad prea des .....dar exista un dar
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:39
cine vrea o portocala?
l_diana_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:41
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:39:42studii am superioare,diplome vre-o trei in diferite domenii fac sport ies din cand in cand cu prietenii ....sa-l las usor de zis greu de facut.......nu ma bag in familia lui n-are copiii e pe cale de a divorta nu din vina mea erau in divort inainte sa-l cunosc este barbatul pe care l-am mi l-am dorit o viata si totusi.......pana cand nu este pronuntat divortul nu ma bag in viata lui adica nu-l caut nu-l vad prea des .....dar exista un dar

intotdeauna va exista un dar trebuie doar sa ai incredere in tine
yumy
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:43
ma scoate din depresie?
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:43
rau n.are cum sa.ti faca. poftim!
l_diana_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:45
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:39:42studii am superioare,diplome vre-o trei in diferite domenii fac sport ies din cand in cand cu prietenii ....sa-l las usor de zis greu de facut.......nu ma bag in familia lui n-are copiii e pe cale de a divorta nu din vina mea erau in divort inainte sa-l cunosc este barbatul pe care l-am mi l-am dorit o viata si totusi.......pana cand nu este pronuntat divortul nu ma bag in viata lui adica nu-l caut nu-l vad prea des .....dar exista un dar


esti sigura ca divorteaza??deci u acum esti amanta lui....(pana la urma e bine ca nu are copii...insa el si sotia lui formau o familie oricum....)
daca zici ca erau in divort inainte sa il cunosti...intrebarea mea e...dc pana acum nu au divortat?s-au l-ai cunoscut la scurt timp....?
no_name27
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:45
De la: qte20criss, la data 2009-04-14 19:45:44
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:39:42studii am superioare,diplome vre-o trei in diferite domenii fac sport ies din cand in cand cu prietenii ....sa-l las usor de zis greu de facut.......nu ma bag in familia lui n-are copiii e pe cale de a divorta nu din vina mea erau in divort inainte sa-l cunosc este barbatul pe care l-am mi l-am dorit o viata si totusi.......pana cand nu este pronuntat divortul nu ma bag in viata lui adica nu-l caut nu-l vad prea des .....dar exista un dar


esti sigura ca divorteaza??deci u acum esti amanta lui....(pana la urma e bine ca nu are copii...insa el si sotia lui formau o familie oricum....)
daca zici ca erau in divort inainte sa il cunosti...intrebarea mea e...dc pana acum nu au divortat?s-au l-ai cunoscut la scurt timp....?



scz d am gresit..sau*
no_name27
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:48
cine vrea portocala? suculenta, dulce si foarte putin acrisoara.MMMMM!!!!!
l_diana_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:52
Amanta nu stiu daca e bine zis......nu cred ca e cuvantul corect;sau poate....???????Oricum e prima data cund sunt intr-o astfel de situatie deci nu prea stiu daca ma incadrez in aceasta categorie.........L-am cunoscut cand erau depuse actele de divort......
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:56
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:56:37Amanta nu stiu daca e bine zis......nu cred ca e cuvantul corect;sau poate....???????Oricum e prima data cund sunt intr-o astfel de situatie deci nu prea stiu daca ma incadrez in aceasta categorie.........L-am cunoscut cand erau depuse actele de divort......

eu cred ca trebuie sa ai rabdare timpul va decide ce se va intampla
yumy
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:00
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:56:37Amanta nu stiu daca e bine zis......nu cred ca e cuvantul corect;sau poate....???????Oricum e prima data cund sunt intr-o astfel de situatie deci nu prea stiu daca ma incadrez in aceasta categorie.........L-am cunoscut cand erau depuse actele de divort......



deci eu nu te judec...si nici nu te critic...nimeni nu e in masura sa faca asa ceva
tot ce pot sa zic e sa ai gr sa nu fie vrajala...faza cu divortul...am vazut multe cazuri....si mult succes...sper sa-ti gasesti si un job ;)
no_name27
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:00
Stiu asta,stiu ca tb sa am rabdare ca timpul le aseaza pe toate dar simt ca o iau razna cate odata........As vrea sa pot ceva ;poate daca as gasi un job as reusi sa numai stau tot timpul sa ma gandesc la el credNumai stu cum sa-mi umplu timpul sa nu-l sun sa nu-l caut as vrea sa reusesc sa stau departe de el pana isi rezolva el pb...,.dar nu prea pot...
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:09
de fapt cum inveti sa ai rabdare??????????
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:12
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:01
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:39:42studii am superioare,diplome vre-o trei in diferite domenii fac sport ies din cand in cand cu prietenii ....sa-l las usor de zis greu de facut.......nu ma bag in familia lui n-are copiii e pe cale de a divorta nu din vina mea erau in divort inainte sa-l cunosc este barbatul pe care l-am mi l-am dorit o viata si totusi.......pana cand nu este pronuntat divortul nu ma bag in viata lui adica nu-l caut nu-l vad prea des .....dar exista un dar


Si totusi nu stii sa scrii romaneste .... ce diplome oi avea, ma-ntreb.
Kathara
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:22
De la: Kathara, la data 2009-04-14 22:22:45
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:39:42studii am superioare,diplome vre-o trei in diferite domenii fac sport ies din cand in cand cu prietenii ....sa-l las usor de zis greu de facut.......nu ma bag in familia lui n-are copiii e pe cale de a divorta nu din vina mea erau in divort inainte sa-l cunosc este barbatul pe care l-am mi l-am dorit o viata si totusi.......pana cand nu este pronuntat divortul nu ma bag in viata lui adica nu-l caut nu-l vad prea des .....dar exista un dar


Si totusi nu stii sa scrii romaneste .... ce diplome oi avea, ma-ntreb.
Reaoooo ce esti! eu ma intreb care e treaba cu divortul tipului................ca un divort fara copii se incheie la primul termen........maxim o luna de zile!.........dar cum nasul meu de vulpe batrina miroase altceva .........trebuie sa ajut fata sa iasa din depresie! MAI FETITO.............eu cred ca depresia a inceput odata cu tipul insurat!deci lasa omul linistit cu nevasta lui..........nu mai visa la cai verzi pe pereti! cauta de lucru orice sa cistigi banutii tai ca nu vine nimeni sa te angajeze pe tine director! cunosc fete cu STUDII care lucreaza croitorese.........deci nu e o rusine sa muncesti ............e o rusine sa cauti atentie si sa victimizezi pe forum!
FRANNNCE
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:37
merci mult dar nu cred ca am nevoie de cineva care sa ma critice!!!!!
1.Bietului om nu-i fac nimic......el vine
2.Am muncit pana in noembrie de mi-au sarit capacele uneori 7zile din 7 mai mult de 12 ore pe zi
3.Eu ma sustin financiar in nici un caz el....
Dar merci mult pt sfaturi cred ca ai multe 'prietene'
Nu am nevoi de compatimirea nimanui
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:44
Orice om greseste cu sau fara diplome!!!!!
Haideti sa nu fim rautacioase!!!!!!!!!
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:45
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:01
De la: dolceK, la data 2009-04-14 22:44:30merci mult dar nu cred ca am nevoie de cineva care sa ma critice!!!!!
1.Bietului om nu-i fac nimic......el vine
2.Am muncit pana in noembrie de mi-au sarit capacele uneori 7zile din 7 mai mult de 12 ore pe zi
3.Eu ma sustin financiar in nici un caz el....
Dar merci mult pt sfaturi cred ca ai multe 'prietene'
Nu am nevoi de compatimirea nimanui
daca ceea ce descrii tu este adevarat ..........unde este draga mea depresia?..............cred ca te cam plictisesti in asteptarea divortului si ai hotarit deschiderea unui topic! cu privire la pareri este normal sa fie impartite..........in legatura cu prietenii........prefer putin si de calitate decit mult si prost si fara rost! acu fie vorba intre noi :cind nu spargi case si esti decenta e normal sa ai o viata de familie,copii,prieteni etc...........cind nu iti vezi de treba .......stai si plingi pe forum.......oare unde sint prietenii?
FRANNNCE
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:03
Sa inteleg ca ai familie, copiii si prieteni si stai pe forum.??????????De ce??????/
Da am prieteni!!!!!!Dar prefer sa aud pareri de la oameni care nu ma cunosc....Astept o parere nicidecum sa fiu criticata.Sa critici este usor
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:16
explicatie:unii "muncim"frecam menta pe bani!!!!!!!!! succes si tie!
FRANNNCE
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:26
Ma asteptam la altceva de la o femeie de 35 ani.sau poate ti-e frica sa fie vre-o amanta pe langa sotul sau prietenul pe care il ai si nu stii?
dolceK
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:31
De la: dolceK, la data 2009-04-14 23:31:34Ma asteptam la altceva de la o femeie de 35 ani.sau poate ti-e frica sa fie vre-o amanta pe langa sotul sau prietenul pe care il ai si nu stii?


Tu chiar te crezi interesanta in postura de amanta?? pentru ca oricat ai nega tot amanta esti..ai inceput deprimata acest topic si acum ...........urat!!
miha00
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:28
De la: dolceK, la data 2009-04-14 23:31:34Ma asteptam la altceva de la o femeie de 35 ani.sau poate ti-e frica sa fie vre-o amanta pe langa sotul sau prietenul pe care il ai si nu stii?
draguta................stai tu linistita ca stiu eu ce barbat am linga linga mine.......unul care nu s-ar spurca cu una ca tine!............pina la urma te-am provocat intentionat sa vada fetele cine esti ca unele credeau ce spui si chiar iti plingeau de mila!............in alta ordine de idei un om bolnav de depresie(ceea ce nu e cazul tau ) nu trebuie sa il compatimesti si sa spui ca el deoarece il adincesti in starea depresiva!..........dar ce stiu eu la virsta mea? acu pe bune sfat practic(chiatr daca nu sufar amantele):cauta fetito de lucru,cauta un barbat liber liber care sa te puna pe primul loc in viata lui .........nu sa fi a cincea roata la caruta........respecta-te pe tine insuti si iesi din noroiul in care ai intrat! tipul daca prin absurd va divorta(ceea ce nu prea se intimpla)va face si cu tine la fel cum a facut cu actuala nevasta ......imediat ce una va ridica coada! succes!
FRANNNCE
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:18
Vezi ca se poate si un sfat!Asteptam doar o parere nu sa ma compatieasca cineva.
MERCI MULT!
O zi buna
dolceK
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:37
De la: dolceK, la data 2009-04-14 19:12:20Am 28 ani nu am prieten, iubesc pe cineva casatorit si nu am loc de munca.......Ce e de facut????????


aoleooo
crissa_909
Postat pe 8 Iunie 2009 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PLANETA MOLDOVA 230 De la: kudika141011 18 Ianuarie 2011 09:40
se mai gaseste o perecke potrivita? 1 De la: Raducu_Ionut_Dobre_1 12 Iunie 2012 15:31
Moartea lui Mohamed 1 De la: kudika_991915 24 Octombrie 2015 09:10
Zen??? sau doar bun simtz? 5 De la: liza24_84 13 Februarie 2009 15:51
INVITATIE 2 De la: tina87 27 Martie 2008 13:45