Setari Cookie-uri

O PARERE,UN SFAT

am avut o relatie de 4 ani cu un baiat....un an am stat despartit dupa care ne-am despartit si ne-am reimpacat si am mai lungit-o aproape un an.Aceasta relatie s-a rupt din cauza mea pentru ca eu aveam 18 ani cand am inceput relatia cu respectivul si am fost tinuta din scurt pentru ca era gelos,posesiv,nu ma lasa sa es cu prietenii,in baruri,cam niciunde....era f gelos dar niciodata violent,am prins gustul distractiei pe la 21-22 ani si........am inceput sa-l indepartez,eram indiferenta,nu mai vroiam sa stau mult timp langa el,ca inainte,eu la inceput eram f geloasa,egoista,nu-l lasam cu prietenii,il vroiam cat mai mult langa mine dar el se certa cu mine din cauza prietenilor,ma facea sa ma simt prost,ma ignora,...iar eu incepusem sa ma satur.Eu i-am spus dupa 4 ani ca nu mai vreau sa mai fim impreuna,el vazandu-ma dupa o saptamana sau doua de la despartirea noastra cu un alt baiat.A fost f dezamagit,mentionez ca era mai mare cu 10 ani decat mine,respectiv are 34 ani.Dupa ce ne-am despartit,am avut relatii esuate,urate,numai cu lucruri urate,certuri,scandaluri,m-au schimbat mult cei barbati......dar dupa un an m-am impacat cu cel cu care statusem 4 ani.Nu a mai fost ca inainte,a trebuit sa indur multe reprosuri din partea lui,m-a acuzat ca l-am inselat,ca mi-am batut joc,ca imi plac barbatii si ca vreau decat distractii si multi barbati.Am fost mereu curtata si cautata de barbati,ca si acum,nu-mi lipseste nimic dar nu inteleg de ce nu pot gasi un barbat care sa ma iubeasca asa cum sunt,sa ma inteleaga si sa-mi acorde atentie.Dupa ce ne-am despartit definitiv inainte de pasti cu 3 zile.......am inceput sa ma complac in fel si fel de situatii cu diversi barbati care vor decat distractii nu ceva serios.....eu asta vreau din tot sufletul.Din pacate am dat de un barbat ;a care tin f mult dar.....este insurat si copii,sufar f mult pentru ca ar fii berbatul meu ideal......Ma doare f mult faptul ca nu sunt capabila sa ma indragostesc de cineva care sa merite si sa fie singur......ma simt frustrata,singura si nu mai stiu ce sa fac...... Cu un barbat insurat stiu ca nu voi putea sa am ce imi doresc...sufleteste.....financiar nu ma intereseaza,chiar daca respectivul barbat insurat are tot ce-i trebuie poate si mai mult decat ar merita......... Ce parere aveti? ce ati face daca ati trece prin asa ceva?
este greu si dureros cand cauti atentie si cersesti iubire
pusycat2605
Postat pe 17 Iunie 2009 16:48
eu cred ca ar trebui sa incerci sa-l uiti pe acest barbat insurat pentru ca in viata ajungi sa platesti toate greselile facute...si sa destrami o familie e o greseala imensa.Daca acel barbat renunta la sotia sa(aceasta fiind o relatie serioasa) ,in orice moment te poti astepta la acelasi tratament din partea lui,sa te paraseasca pentru o "alta".Incearca sa astepti pana apare barbatul potrivit si fii sigura ca undeva exista acel barbat care te poate face fericita si evita sa ai incredere in persoane care nu merita .
Cred ca stii si tu ca dragostea apare cand te astepti mai putin si o sa apara si la tine.Profita de viata,iesi cu prietenii,cunoaste cat mai multe persoane ,distreaza-te ,ai grija de tine si incearca sa le arati barbatilor ca esti speciala si prin personalitatea ta ,nu numai prin felul cum arati.Iti spun din proprie experienta ca o femeie catalogata "buna" atrage foarte multi barbati interesati de aventuri si de asta dupa ce le-ai captat interesul arata-le ca esti mai mult decat o femeie care arata bine,si poate printre ei o sa isi faca aparitia si un barbat care sa-ti ofere iubirea de care ai nevoie si pe care o merita orice femeie.
Nu uita ca cel mai important este sa fii optimista si sa profiti de viata si la un moment dat va aparea si barbatul pe care il astepti.
pissy_22
Postat pe 17 Iunie 2009 17:45
cred ca deja ai avut si relati sexuale cu el,dar gandestete ca are copii,are o familie,fugi acum cat mai ai timp,si nu e pre tarziu,esti tanar si meriti mai mult,u esti cea care poate opri asta,mai devreme s'au mai tarziu te va parasi,si vei avea de suferit,nu vreau sa te critic,cred cu tarie ca exista cineva si pentru tine,iti doresc sa ei decizia cea mai buna,si sa'ti fie bine,bafta
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 18:03
iubita mea ,eu am avut o relatie cu un barbat insurat 8 ani,dupa ce am divortata si tin sa iti spun ca te inteleg perfect.Fugi din acest cerc vicios ,nu e ptr tine wel doar se distreaza si tu iti pierzi timpul.La familie nu va renunta niciodata,ptr tine.Esti doar o distractie ptr el,cauta-ti un barbat singur si nu dispera daca nu il gasesti repede,va aparea cand te vei astepta mai putin,la mine asa s-a intamplat.Curaj si lasa-l in plata Domnului
rain75
Postat pe 25 Iunie 2009 14:45
n-am astazi.
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 14:56
De la: greierash, la data 2009-06-25 14:56:45n-am astazi.


nu-i nimic revin-o maine poate gasesti pana atunci
donttouch
Postat pe 25 Iunie 2009 14:57


P.S. revino e fara cratima
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 15:06
De la: greierash, la data 2009-06-25 15:06:48

P.S. revino e fara cratima


mai conteaza? fata asteapta inca sfatul
donttouch
Postat pe 25 Iunie 2009 15:07
De la: donttouch, la data 2009-06-25 15:07:59
De la: greierash, la data 2009-06-25 15:06:48

P.S. revino e fara cratima


mai conteaza? fata asteapta inca sfatul


asta e...maine deschid magazinu...maine o ajut!daca intreba la 14:00 era alta treaba...

p.s. ma bucur ca nu te-ai atacat
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 15:10
De la: greierash, la data 2009-06-25 15:10:16
De la: donttouch, la data 2009-06-25 15:07:59
De la: greierash, la data 2009-06-25 15:06:48

P.S. revino e fara cratima


mai conteaza? fata asteapta inca sfatul


asta e...maine deschid magazinu...maine o ajut!daca intreba la 14:00 era alta treaba...

p.s. ma bucur ca nu te-ai atacat


trebuia sa ma atac? sa nu uitzi sa-i spui si pretzurile pe care le practici poate i se pare scump
p.s.nu-s asa a draqu pe cum ma considera lumea
donttouch
Postat pe 25 Iunie 2009 15:12
cheers!!!
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 15:16
De la: pusycat2605, la data 2009-06-17 16:48:36am avut o relatie de 4 ani cu un baiat....un an am stat despartit dupa care ne-am despartit si ne-am reimpacat si am mai lungit-o aproape un an.Aceasta relatie s-a rupt din cauza mea pentru ca eu aveam 18 ani cand am inceput relatia cu respectivul si am fost tinuta din scurt pentru ca era gelos,posesiv,nu ma lasa sa es cu prietenii,in baruri,cam niciunde....era f gelos dar niciodata violent,am prins gustul distractiei pe la 21-22 ani si........am inceput sa-l indepartez,eram indiferenta,nu mai vroiam sa stau mult timp langa el,ca inainte,eu la inceput eram f geloasa,egoista,nu-l lasam cu prietenii,il vroiam cat mai mult langa mine dar el se certa cu mine din cauza prietenilor,ma facea sa ma simt prost,ma ignora,...iar eu incepusem sa ma satur.Eu i-am spus dupa 4 ani ca nu mai vreau sa mai fim impreuna,el vazandu-ma dupa o saptamana sau doua de la despartirea noastra cu un alt baiat.A fost f dezamagit,mentionez ca era mai mare cu 10 ani decat mine,respectiv are 34 ani.Dupa ce ne-am despartit,am avut relatii esuate,urate,numai cu lucruri urate,certuri,scandaluri,m-au schimbat mult cei barbati......dar dupa un an m-am impacat cu cel cu care statusem 4 ani.Nu a mai fost ca inainte,a trebuit sa indur multe reprosuri din partea lui,m-a acuzat ca l-am inselat,ca mi-am batut joc,ca imi plac barbatii si ca vreau decat distractii si multi barbati.Am fost mereu curtata si cautata de barbati,ca si acum,nu-mi lipseste nimic dar nu inteleg de ce nu pot gasi un barbat care sa ma iubeasca asa cum sunt,sa ma inteleaga si sa-mi acorde atentie.Dupa ce ne-am despartit definitiv inainte de pasti cu 3 zile.......am inceput sa ma complac in fel si fel de situatii cu diversi barbati care vor decat distractii nu ceva serios.....eu asta vreau din tot sufletul.Din pacate am dat de un barbat ;a care tin f mult dar.....este insurat si copii,sufar f mult pentru ca ar fii berbatul meu ideal......Ma doare f mult faptul ca nu sunt capabila sa ma indragostesc de cineva care sa merite si sa fie singur......ma simt frustrata,singura si nu mai stiu ce sa fac...... Cu un barbat insurat stiu ca nu voi putea sa am ce imi doresc...sufleteste.....financiar nu ma intereseaza,chiar daca respectivul barbat insurat are tot ce-i trebuie poate si mai mult decat ar merita......... Ce parere aveti? ce ati face daca ati trece prin asa ceva?
este greu si dureros cand cauti atentie si cersesti iubire


nu am citit tot k nu am chef de povesti da prima ta greseala e k teai impacat cu el dupa un an...tine minte odata ce te-ai despartit de cineva pt o perioada de timp dupa ce te impaci cu el nu o sa mai fie cum a fost prima data

Postat pe 25 Iunie 2009 15:18
nu stiu ce as face, nici nu ma pot pune in locul tau t ca doar tu traiesti asa cum spui...Trebuie sa te gandesti inainte ce preferi?....sa stai cu el chiar daca are sotie si sti ca el doarmea cu ea, in timp ce tu esti langa el doar cand e el disponibil, dau sa pui punct si sa gasesti altul care e mai bun decat asta.Acum tu trebuie sa te hotarasti pt ca e mai bine mai devreme deact mai tarziu, asa iubirea ta va creste si iti va fi mult mai greu.sau, daca vrei toata viata sa ramai amanta, este treaba ta.

Postat pe 25 Iunie 2009 15:19
ce e asa greu sa va gasiti altu parca nu ati avea de unde alege ... dak nu reusiti sal uitati incercati asta

Postat pe 25 Iunie 2009 15:20
atit spun...detest femeile care umbla cu barbati insurat.....trebuie sa ai rabdare intr-o zi il gasesti si pe cel dorit...insa nu strica o casnicie
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 16:02
lasa-ti mai fetelor barbatii altor femeii ca sunt milioane de barbatii pe lumea asta,gendeste-te ca intr-o zi te vei merita si tu si ai sa patesti acelasi lucru!
angelxxx2010
Postat pe 13 Octombrie 2009 23:56
De la: pusycat2605, la data 2009-06-17 16:48:36am avut o relatie de 4 ani cu un baiat....un an am stat despartit dupa care ne-am despartit si ne-am reimpacat si am mai lungit-o aproape un an.Aceasta relatie s-a rupt din cauza mea pentru ca eu aveam 18 ani cand am inceput relatia cu respectivul si am fost tinuta din scurt pentru ca era gelos,posesiv,nu ma lasa sa es cu prietenii,in baruri,cam niciunde....era f gelos dar niciodata violent,am prins gustul distractiei pe la 21-22 ani si........am inceput sa-l indepartez,eram indiferenta,nu mai vroiam sa stau mult timp langa el,ca inainte,eu la inceput eram f geloasa,egoista,nu-l lasam cu prietenii,il vroiam cat mai mult langa mine dar el se certa cu mine din cauza prietenilor,ma facea sa ma simt prost,ma ignora,...iar eu incepusem sa ma satur.Eu i-am spus dupa 4 ani ca nu mai vreau sa mai fim impreuna,el vazandu-ma dupa o saptamana sau doua de la despartirea noastra cu un alt baiat.A fost f dezamagit,mentionez ca era mai mare cu 10 ani decat mine,respectiv are 34 ani.Dupa ce ne-am despartit,am avut relatii esuate,urate,numai cu lucruri urate,certuri,scandaluri,m-au schimbat mult cei barbati......dar dupa un an m-am impacat cu cel cu care statusem 4 ani.Nu a mai fost ca inainte,a trebuit sa indur multe reprosuri din partea lui,m-a acuzat ca l-am inselat,ca mi-am batut joc,ca imi plac barbatii si ca vreau decat distractii si multi barbati.Am fost mereu curtata si cautata de barbati,ca si acum,nu-mi lipseste nimic dar nu inteleg de ce nu pot gasi un barbat care sa ma iubeasca asa cum sunt,sa ma inteleaga si sa-mi acorde atentie.Dupa ce ne-am despartit definitiv inainte de pasti cu 3 zile.......am inceput sa ma complac in fel si fel de situatii cu diversi barbati care vor decat distractii nu ceva serios.....eu asta vreau din tot sufletul.Din pacate am dat de un barbat ;a care tin f mult dar.....este insurat si copii,sufar f mult pentru ca ar fii berbatul meu ideal......Ma doare f mult faptul ca nu sunt capabila sa ma indragostesc de cineva care sa merite si sa fie singur......ma simt frustrata,singura si nu mai stiu ce sa fac...... Cu un barbat insurat stiu ca nu voi putea sa am ce imi doresc...sufleteste.....financiar nu ma intereseaza,chiar daca respectivul barbat insurat are tot ce-i trebuie poate si mai mult decat ar merita......... Ce parere aveti? ce ati face daca ati trece prin asa ceva?
este greu si dureros cand cauti atentie si cersesti iubire

esti tinara...este pacat sa devii amanta..nu crezi?
ai atita timp sa te indragostesti si sa fi iubita...insa de un barbat care nu are obligatii...intelegi?
cristiana_cris
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna all 11 De la: zinaceabunasinebuna 31 Ianuarie 2012 08:32
oare? 7 De la: Gelico 4 Septembrie 2011 14:48
oare de ce ma doare? 37 De la: kudika035470 13 August 2009 23:11
Cel mai ciudat/interesant/incitant/ loc unde ati facut sex 16 De la: yumalai 14 Mai 2009 20:56
Despre relatii sexuale 47 De la: kudika502356 31 Ianuarie 2012 18:24