Setari Cookie-uri

Am invatzat multe lucruri

Am invatzat ca nu conteaza CE ai in viatza, ci PE CINE ai in viata.
Am invatzat ca poate Dumnezeu doreste ca tu sa cunosti multe persoane rele inainte de a cunoaste persoana cea buna, in scopul de a fi recunoscator cand, in sfarsit o vei cunoaste.
Am invatzat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca…ci cu ceea ce potzi sa faci tu.
Am invatzat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor…ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a-i ajuta.
Am invatzat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate…
Am invatzat ca oricum ai taia…orice lucru are doua fetze.
Am invatzat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde…caci s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi…
Am invatzat ca potzi continua inca mult timp…dupa ce ai spus: “NU MAI POT!”
Am invatzat ca ocaziile sunt facute ca sa profiti de ele…niciodata nu vei primi aceeasi sansa de mai multe ori, cel putin nu va mai fi la fel ca prima data…
Am invatzat ca poate, pentru lume, tu esti numai o persoana, dar pentru anumite persoane, tu esti lumea toata!
Am invatzat ca nu potzi face pe cineva sa te iubeasca…tot ce potzi face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invazat sa nu plang pentru ca ceva s-a terminat, ci sa zambesc pentru ca acesta s-a intamplat…
Am invatzat ca daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc.
Am invazat sa nu alerg prea mult spre ceva, lucrurile cele mai bune se inatmpla atunci cand le astepti cel mai putin…
Am invatzat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu…nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatzat ca nu este intotdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii…cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi.
Am invatzat ca nimeni nu merita lacrimile tale, si acela care le merita, sigur nu te va face sa plangi…
Am invatzat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta.
Am invatzat ca doi oameni pot privi acelasi lucru, si pot vedea ceva cu totul si cu totul diferit.
Am invatzat ca nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete…
Am invatzat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea…dar ca esti responsabil pentru ceea ce devii!
Am invatzat ca cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa ea si sa stii ca nu va fi niciodata a ta.
Am invazat ca exista tot timpul o perosana care sa ma critice, dar continui sa am incredere, fiind atent in cine voi putea avea incredere de doua ori…
Am invatzat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul.
Am invatzat ca daca vrei sa ai ceva, trebuie sa luptzi shi sa mergi inainte fara sa te uitzi inapoi, fara sa ceri aprobarea celor din jur.
Am invatzat ca pentru a te descurca itzi e de folos farmecul circa 15 min, dupa aceea insa ar fi bine sa stii ceva…
Am invaztat ca indiferent de consecinte, cei care sunt cinstiti cu ei insisi, ajung mai departe in viata.
Am invatzat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.
Am invatzat ca chiar si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat, cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatzat sa inving lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare…
Am invatzat sa ma bucur de fiecare zi ca shi cum ar fi ultima.
Am invatzat ca nu trebuie niciodata sa incetezi sa zambesti, chiar si atunci cand esti trist, pentru ca tu nu stii cine s-ar putea indragostii de zambetul tau…
Am invazat ca tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!!!
Am invatzat ca scrisul, ca si vorbitul, pot linisti durerile sufletesti…
O viata intreaga invetzi ca sa ajungi ceva, si cand crezi ca ai terminat, iar trebuie sa invetzi. Si daca mereu invetzi, cand te opresti, tot nimic nu esti. Si atunci iti aduci aminte ca ai uitat sa fi copil! De ce? FIINDCA INVATZAI!
ktnutza
Postat pe 18 Iunie 2009 11:54
nu-ti ajunge o viata sa poti invata ...TOTUL!
mereu ai ceva de descoperit............in fiecare zi totul se schimba ,chiar si oamenii............
heaven_2906
Postat pe 18 Iunie 2009 11:56
mda ai dreptate..


cand voi mai invatza din nou .. voi mai adauga
ktnutza
Postat pe 18 Iunie 2009 12:00
Nu ai invatat mai nimic, mai ai de invatat muuuullllttteeeeeeeee
no_more
Postat pe 18 Iunie 2009 12:00
lucrurile in viata nu le inveti de pe o lista ci pe parcurs
inna_1688
Postat pe 18 Iunie 2009 16:31
De la: no_more, la data 2009-06-18 12:00:40Nu ai invatat mai nimic, mai ai de invatat muuuullllttteeeeeeeee


felicitari
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 23:11
Super ce ai scris ktnutza .Odata cu trecerea timpului ajungem sa invatam ceea ce ai scris ,alteori ne perfectionam stilul ,sau ne reamintim de ceea ce am invatat candva ...........in orice caz ,ce ai scris este un mare adevar in toate.Cand dai de un necaz ,unele din aceste invataminte iti vin in ajutor ,in ati ridica moralul si ati da incredere in tine ....
''Am invatzat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate…
Am invatzat ca oricum ai taia…orice lucru are doua fetze.
Am invatzat ca nu potzi face pe cineva sa te iubeasca…tot ce potzi face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invazat sa nu plang pentru ca ceva s-a terminat, ci sa zambesc pentru ca acesta s-a intamplat…
Am invatzat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea…dar ca esti responsabil pentru ceea ce devii!
si multe altele din cate ai scris sunt bine a nu se uita


O zi buna tuturor !
alinutza1985
Postat pe 18 August 2009 11:57

Am invatat ca in viata ...persoanele nu se judeca....nici dupa religie .....nici dupa culoare....nici dupa ....nimik....Persoanele ..... trebuie sa inveti....sa le cunosti....si abia dupa ce te-ai judecat .....pe tine...judeca-le :*

Daca taci nu inseamna ca nu ai un raspuns,sau ca esti prost!!!cand vedeti pe cineva ca tace nu judecati ci admirati,putini stiu sa taca.

A fii umil nu inseamna a te lasa calcat in picioare!!

http://hi5.com/friend/profile/displayScrapbook.do?userid=150195964&offset=20&page=next Aici gasiti o parte din invataturile mele,care acum dupa un an aproape 2 recitindu-le ma impresioaneaza si ma emotioneaza.
Ele_ely
Postat pe 18 August 2009 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Need Help 7 De la: yumalai 26 Mai 2009 08:52
iubirea in comuniune cu natura 5 De la: selket 25 Iunie 2009 21:32
INVITATIE 2 De la: tina87 27 Martie 2008 13:45
diploma facultate 40 De la: kudika_926887 5 Iulie 2013 22:17
Chiar existã un conflict între generaþii? 11 De la: 4 Iulie 2013 07:54