Setari Cookie-uri

eu , Tu .. si EI

Ultimul tunet,ultimul fulger..cel mai puternic,ultima lacrima si ultima faramita din dragostea mea sau poate si a ta ,sper sa vezi si tu cum plange cerul, nu , nu ploua ! ci plange cerul  , plange pt mn sau pt tine, poate chiar pt noi doi . ma intreb oare am fost vreodata noi do? A existat iubirea in relatia noastra?poate ca a fost doar din partea mea, tiam dat`o si tie , dar nu ai acceptat`o, acum poate e prea tarziu, iti cer doar 2 lucruri: 1 atunci cand va ploua, sa te uiti pe cer , ai sa vezi cum mii de fulgere strabat cerul , asculta tunetele… (uite cum plange cerul pt ce numeam o data noi doi . te doare??da iti spun eu, acum te doare , niciodata nu te`a durut asa, decat acum . m`ai distrus, si continui incontinuare sa ma distrugi prin indiferenta. Te doare, nu stii dc … pt ca o data am fost noi doi, dar asa zisi tai prieteni te`au convins ca nu te doare , ca nu te intereseaza , ca… asta`I una dintre cele mai mari greseli ale tale. Te doare?? Hai fi si tu o data sincer , lasa`I pe ei, nu au cum sa inteleaga adevarata dragoste care a fost intre noi doi. Zimi asa`I ?? te doare nu? Da te doare! Chiar daca tu nu vei recunoaste niciodata .) si ultimul lucru adica 2 iti cer sa ma uiti si sa nu ma mai cauti niciodata (pt ca ai sa ma distrugi definitiv. Pt ca daca ma vei cauta eu te voi ierta din nou …. )    

ktnutza
Postat pe 18 Iunie 2009 11:55
De la: ktnutza, la data 2009-06-18 11:55:41 Ultimul tunet,ultimul fulger..cel mai puternic,ultima lacrima si ultima faramita din dragostea mea sau poate si a ta ,sper sa vezi si tu cum plange cerul, nu , nu ploua ! ci plange cerul  , plange pt mn sau pt tine, poate chiar pt noi doi . ma intreb oare am fost vreodata noi do? A existat iubirea in relatia noastra?poate ca a fost doar din partea mea, tiam dat`o si tie , dar nu ai acceptat`o, acum poate e prea tarziu, iti cer doar 2 lucruri: 1 atunci cand va ploua, sa te uiti pe cer , ai sa vezi cum mii de fulgere strabat cerul , asculta tunetele… (uite cum plange cerul pt ce numeam o data noi doi . te doare??da iti spun eu, acum te doare , niciodata nu te`a durut asa, decat acum . m`ai distrus, si continui incontinuare sa ma distrugi prin indiferenta. Te doare, nu stii dc … pt ca o data am fost noi doi, dar asa zisi tai prieteni te`au convins ca nu te doare , ca nu te intereseaza , ca… asta`I una dintre cele mai mari greseli ale tale. Te doare?? Hai fi si tu o data sincer , lasa`I pe ei, nu au cum sa inteleaga adevarata dragoste care a fost intre noi doi. Zimi asa`I ?? te doare nu? Da te doare! Chiar daca tu nu vei recunoaste niciodata .) si ultimul lucru adica 2 iti cer sa ma uiti si sa nu ma mai cauti niciodata (pt ca ai sa ma distrugi definitiv. Pt ca daca ma vei cauta eu te voi ierta din nou …. )    



frumoasa poezie
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 23:13
a fost sau nu a fost?
yumy
Postat pe 20 Iunie 2009 06:16
si mai este si aia cu a venit si a plecat de intors nu se mai intoarce
yumy
Postat pe 20 Iunie 2009 06:17
De la: ktnutza, la data 2009-06-18 11:55:41 Ultimul tunet,ultimul fulger..cel mai puternic,ultima lacrima si ultima faramita din dragostea mea sau poate si a ta ,sper sa vezi si tu cum plange cerul, nu , nu ploua ! ci plange cerul  , plange pt mn sau pt tine, poate chiar pt noi doi . ma intreb oare am fost vreodata noi do? A existat iubirea in relatia noastra?poate ca a fost doar din partea mea, tiam dat`o si tie , dar nu ai acceptat`o, acum poate e prea tarziu, iti cer doar 2 lucruri: 1 atunci cand va ploua, sa te uiti pe cer , ai sa vezi cum mii de fulgere strabat cerul , asculta tunetele… (uite cum plange cerul pt ce numeam o data noi doi . te doare??da iti spun eu, acum te doare , niciodata nu te`a durut asa, decat acum . m`ai distrus, si continui incontinuare sa ma distrugi prin indiferenta. Te doare, nu stii dc … pt ca o data am fost noi doi, dar asa zisi tai prieteni te`au convins ca nu te doare , ca nu te intereseaza , ca… asta`I una dintre cele mai mari greseli ale tale. Te doare?? Hai fi si tu o data sincer , lasa`I pe ei, nu au cum sa inteleaga adevarata dragoste care a fost intre noi doi. Zimi asa`I ?? te doare nu? Da te doare! Chiar daca tu nu vei recunoaste niciodata .) si ultimul lucru adica 2 iti cer sa ma uiti si sa nu ma mai cauti niciodata (pt ca ai sa ma distrugi definitiv. Pt ca daca ma vei cauta eu te voi ierta din nou …. )    

Scrii o carte????, vezi ca nu ai introducere....
valivieru96
Postat pe 22 Iunie 2009 01:29
....misto poezie....dar cred ca reflecta realitatea ta cruda...o realitate in care din pacate ma regasesc si eu....vreau un final la ce ao scris....
papusik_bad
Postat pe 30 Iunie 2009 01:01
da.. din pacate reflecat realitatea, realitatea mea ehh ... aqm nu am nimic de facut decat sa privesc inainte, sa nu mai rascolesc trecutul, ptr ca nu cred ca mai are sens (oricum era intre noi si distanta si lumea cre mereu si mereu se implica si se va implica... oricum e o poveste lunga.. mult de povestit..)cu toate ca eu nu stiu ce sa cred acum.. ptr ca baiatul respectiva inca ma mai cauta , pe fostul nr(nr care el il stia) imi da sms`uri... poate ca ii pare rau sau, vrea sa 'isi bata joc' eu nu stiu ce sa mai cred acum.. ar trebui sa le pun cap la cap.. oricum o recunosc am fost si eu de vina(si de aceea cred ca incearca sa`mi faca rau...)
ktnutza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 20:07
dha.. as vrea sa scriu o carte.. despre mine :) .. realitate, iubire - VIATA - ar fii frumos , pentru ca unele intamplari se pot repeta si altor pers.. si ..e bine sa inveti si sa uric cat mai sus , sa nu te las doborat , ptr ca pur si simplu asta`i viata cu suisuri si coborasuri.. (la cate aminiri am , unele scrise pe caiete , unele chiar in mintea mea, si.. stii cateodata imi vine pur si simplu pe moment o idee... ) si introducerea... ma rog... cum am mai spus e o poveste lunga
ktnutza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 20:11
De la: yumalai, la data 2009-06-20 06:16:46a fost sau nu a fost?
intamplarea? ei bine.. da , da a fost adv , e adv , asta`i realitatea`n care traiesc
ktnutza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 20:12
De la: papusik_bad, la data 2009-06-30 01:01:54....misto poezie....dar cred ca reflecta realitatea ta cruda...o realitate in care din pacate ma regasesc si eu....vreau un final la ce ao scris....
ma rog... nu`i chiar o poezie, e o poveste... n`ui toata dar deh.. un final cel putin unul in cre m`as regasi eu.. (acum ca baiatul resp imi da sms ma cauta, ma suna si etc,, hmm.. ar fii..



' ... mda.. acum ma cauti, incerci sa`mi vorbesti, sau poate sa ma ranesti... eu n`am de unde sa stiu , defapt n`am stiut niciodata, niciodata nu am stiut ce`i in mintea ta, decat atunci cand te priveam in ochii.. atunci stiam cu adevarat ce vruiai sa`mi spui.. insa acum.. acum nu stiu ce sa cred, nu stiu ce sa fac.?!.. nu stiu , nu cred ca`ti pare rau.. k te doare, k ti`ai dat si tu intr-adevar seama ca ... ce ai facut ...nu a fost atat de' ok 'cum spuneau EI...cum spunea lumea...bine ca si eu am gresit si sincer imi pare enorm de rau, ENORM, ti`am spus mereu asta, si ti`o spun si acum cu jumatate de gura, cu un glas sfaseiat, cu...o lacrima care se lasa usor pe obrazul meu, pe gatul meu si... incep din nou.. mi si mii de lacrimi..ii amutesc gandul printre lacrimi..si...si... ma pierd , ma pierd din nou in amintiri, amintiri care imi prec prin fata ochilor ca o banda de film... ... offf... cate zile obositoare si nopti nedormite, cate lacrimi varsate si zambete nedorite si false...cat de falsa sunt acum!!! parca as fii intr`o piesa de teatru , iar pe fata mea nostalgie sta o masca care ironic zambeste.. zambeste... si ptr un moment mi`am zis GATA ! gata,vreau sa fiu eu.. eu cea din urma , copilul nebun si zapacit care radea din orice... si aud des 'ochiicare nu se vad se uita' (cum pot zice acele pers asa ceva ?! cumm?! caci eu nu te pot uita.. oare tu poti, ai putut? .. nu stiu! nu stiu, numai stiu nimic.. ) sau vorbe precum 'profita!o singura viata ai! (da o viata am ... viata asta ..stii.. ne`o planuiam impreuna, deja dupa primele 2-3 intalniri .. noi ne vedeam mire si ireasa, ne vedeam amn2 intr`o casa mica , dar extraordinar de calma, si minunata, numai vibranta admosfera de dragoste se simtea.. atat. ) imi pare rau... . dai dovada ca si tie iti pare rau.. dar nimic numai poate fii ce`a fost, asta`i crudul adevar si cruda realitate... asta e ai gresit si tu, si eu , si ...toti cei care s`au bagat undeva unde... nu au putut patrunde niciodata, nu au putut avea niciodata : IUBIRE adevarata.
iar acum prin asta inchei totul , sa te doara asa cum m`a durut si pe mine sa suferi, cum am suferit si eu.. (imi pare rau enorm de rau ca`ti fac asata, niciodata n`am vrut sa fac pe cineva sa sufere sau cel putin sa intristez pe cineva, dar tu... o meriti! te doare nu?? ! ha.. te doare! ti`o spun eu , tu nu ai puterea , nu ai... curajul.. sau cel putin bunul simt sa recunosti) sa nu uiti dragul meu.. 'te`am iubit mereu , n`ai stiut sa pretuiesti asta.. te`ai luat dupa toti, si toate, te voi iubi mereu .. cu toate ca voi trai doar din amintiri, iar in acel EL din viata mea vei fii doar TU..mi pare enorm de rau cu toate ca n`ar tr sa`mi para dar am decis.. o decizie extrem de importanta si`mi schimb si viata radical, nu uita.. : ramai cu EI, cu aceea EA cre va aparea in viata ta, te vei multumi s`o ai , cu toate ca in ochii ei ai sa ma vezi pe mine, cu toate ca ea nu va fii asa , nu te va iubi asa(nimeni nu te va iubi cum te`am iubit eu! ) ramai cu bine , iubitule(mai tii minte cand te alintam asa? cat de mult iti placea.. ah..) nu ma uita caci nici eu n`o voi face..
Adio, dar..te iubesc! '


acesta ar fii finalul... si app prima parte, inspiratia din acea parte, mi`a venit intr`o zii cnd veneam de la scoala , intr`o zii foarte innorata, furtunoasa.. am scris asta e telefonul mobil in drum spre casa multumesc celor care au citit si... le`a placut
ktnutza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine stie mai multe despre scorpioni?? 6 De la: Sabrina_Nede 8 Decembrie 2009 22:12
Barbatul 6 De la: Ame_ly 23 Ianuarie 2011 15:21
JOC NOU PATRU LITERE= A DOUA INCERCARE= 4058 De la: cotyca 14 Ianuarie 2011 13:10
animalute de casa 7 De la: monaram 7 Mai 2009 14:06
JOCUL DOI 125 De la: kudika_10590 6 Iulie 2012 08:06