Setari Cookie-uri

Par gras,rar,varfuri despicate....nu mai suport !

Buna !!

Am probleme cu parul..si poate puteti sa ma ajutati
Tin sa mentionez de la inceput ca am 16 ani
Parul mi se ingrasa cam la 2 zile si fiindca nu suport sa stau cu el asa trebuie sa-l spal.Am tot schimbat sampoane in speranta ca o sa gasesc unul potrivit..coafeza imi spunea de nivea baby sau unu de la hofigal..

O alta "chestie" e ca il am si rar..

..si..folosesc placa destul de des si mi-e frica de faptul ca am sa-l deteriorez..stiti vreun produs cu care sa-l protejez de caldura sau remedii pentru toate problemele mele ??? adica un sampon bun si un tratament,cv care sa-l faca mai des ? vaa rog imi pun toata speranta in voi

o da..si vreau sa-mi creasca mai repede..
nu sunt probleme care sa fi aparut de curand..mereu a fost asa..inafara de placa..

so...
nu-l mai suport asa...
whisperinthe_wind
Postat pe 21 Iunie 2009 18:47
De la: whisperinthe_wind, la data 2009-06-21 18:47:08Buna !!

Am probleme cu parul..si poate puteti sa ma ajutati
Tin sa mentionez de la inceput ca am 16 ani
Parul mi se ingrasa cam la 2 zile si fiindca nu suport sa stau cu el asa trebuie sa-l spal.Am tot schimbat sampoane in speranta ca o sa gasesc unul potrivit..coafeza imi spunea de nivea baby sau unu de la hofigal..

O alta "chestie" e ca il am si rar..

..si..folosesc placa destul de des si mi-e frica de faptul ca am sa-l deteriorez..stiti vreun produs cu care sa-l protejez de caldura sau remedii pentru toate problemele mele ??? adica un sampon bun si un tratament,cv care sa-l faca mai des ? vaa rog imi pun toata speranta in voi

o da..si vreau sa-mi creasca mai repede..
nu sunt probleme care sa fi aparut de curand..mereu a fost asa..inafara de placa..

so...
nu-l mai suport asa...


mai sunt topicuri pe aceasta tema
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 19:16
Renunta la placa.
Kathara
Postat pe 22 Iunie 2009 19:26
buna pentru parul gras eu folosesc niste produse profesionale care dau rezultate excelente inca de la prima ultizare.sunt foarte incantata de ele.iti lasa parul moale. iti da volum si il mentine curat mai mult timp.nu stiu daca ai azuit de ele .se numesc label.m de la tony&guy sunt de ceva vreme in romania si sincer sunt cele mai bune din cate am folosit:)
iulyana30
Postat pe 27 Iunie 2009 13:17
pfffoai! deci daca nici n-am auzit de ele , sunt foarte scumpe. Clear rules!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 14:12
mergi la dermatolog....ca sa-ti dea ceva sampon pt parul gras....tunde-te...si pt protectie termica este ceva spray pt protectie termica de la wella
Katte02
Postat pe 27 Iunie 2009 14:13
nu sunt avizata in acest domeniu insa am facut cateva cercetari in acest sens si in primul rand iti recomand sa renunti o perioada la placa.indiferent daca folosesti protectie sau nu aceasta este daunatoare. intr-adevar in prima faza o sa ai impresia ca parul este foarte ciufulit si ne-la-locul lui insa cam dupa 1 saptamna o sa ti se aranjeze singur si natural . dupa aceea pentru a obtine un par mai des iti recomand cu caldura urmatoarea masca , e migaloasa dar are si efecte : Intr-o sticluta amesteca in cantitati egale : ulei de ricin, ulei de masline extravirgin , vitamina A si B si orice alcool peste 50 de grade sau gaz alb daca gasesti. aplica aceasta masca inainte de spalare si stai maxim jumatate de ora dupa aceea te speli cu un sampon degresant ( dupa NU aplici balsam) il clatesti in prealabil si la ultima clatire incalzeste niste ceai de tei , musetel si menta si imbiba un prosop il el .infasoara parul in acel prosop fierbinte si tine-l pana se raceste. de preferat e ca dupa aceea sa nu il usuci nici cu feonul si nici sa bagi placa in el . o masca din asta 1 data pe saptamana te va ajuta foarte mult , este eco si nu este costisitoare! sper s iti fie de folos sfatul dat!
BLACKGlamour
Postat pe 30 Iunie 2009 21:48
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 19:16:15
De la: whisperinthe_wind, la data 2009-06-21 18:47:08Buna !!

Am probleme cu parul..si poate puteti sa ma ajutati
Tin sa mentionez de la inceput ca am 16 ani
Parul mi se ingrasa cam la 2 zile si fiindca nu suport sa stau cu el asa trebuie sa-l spal.Am tot schimbat sampoane in speranta ca o sa gasesc unul potrivit..coafeza imi spunea de nivea baby sau unu de la hofigal..

O alta "chestie" e ca il am si rar..

..si..folosesc placa destul de des si mi-e frica de faptul ca am sa-l deteriorez..stiti vreun produs cu care sa-l protejez de caldura sau remedii pentru toate problemele mele ??? adica un sampon bun si un tratament,cv care sa-l faca mai des ? vaa rog imi pun toata speranta in voi

o da..si vreau sa-mi creasca mai repede..
nu sunt probleme care sa fi aparut de curand..mereu a fost asa..inafara de placa..

so...
nu-l mai suport asa...


mai sunt topicuri pe aceasta tema
kudika044576
Postat pe 8 Iulie 2009 20:14
scumpa ... eu am folosit clear pentru aceeasi problema... acum depinde si de organism... un singur lucru vreau sa iti mai spun.. las-o mai usor cu placa deoarece caldura de la placa face ca sa ti se ingrase parull mai repede pentru a se proteja si iti distruge varfurile. varfurile trebuie taiate maxim o data la 2 luni...
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 9 Iulie 2009 08:08
Buna, nu vreau sa fac reclama insa foloseste Revalid, tot setul de la sampon, tratament de par pana la balsam si dupa un timp sper sa te bucuri de rezultate.
Elyss
Postat pe 9 Iulie 2009 09:38
Buna!
Si eu am problema parului gras si cam rar....nu exagerat, dar suficient cat sa imi fac probleme.
Am incercat, la fel ca tine, cam tot ce este in comert in materie de haircare si am ajuns la urmatoarea concluzie: nimic din ceea ce inseamna produse comerciale (le vedem in reclame la tv) nu este ok pt. parul cu probleme. Dupa parerea mea, cine are parul ok poate sa foloseasca orice ca nu-i strica, dar cine are parul dificil trebuie sa caute produse nenocive si necomerciale. Eu am incercat sa folosesc produse ceva mai naturale...........am gasit in magazinele Plafar (www.plafar.ro) produse cu review-uri bune si pe internet; acum am un sampon Mon Platin cu minerale de la Marea Moarta cu care ma inteleg f. bine. In paralel folosesc o masca de par de la Kalos pt. par gras. Preturile celor doua produse sunt f. ok...pt. un buget mediu. Imi spal parul de cate ori e nevoie, il usuc cu foenul dar nu il intind cu placa.....sa stii ca poti sa iti usuci parul cu foenul si o perie cilindrica si obtii cam acelasi efect ca si cum l-ai intinde cu placa, numai ca nu-l deteriorezi asa mult.
Sa stii ca am incercat si alte produse muuult mai scumpe din farmacii si din gamele profesionale si nu am avut niciun rezultat.....doar efecte trecatoare. Am citit de internet ca gama asta Mon Platin e ok si cred ca voi continua tot cu ea in materie de sampoane.
Numai bine !
o_pisika
Postat pe 9 Iulie 2009 14:33
spalati parul de 2 ori pe saptamana.http://www.ro-online.ro/ruby09-28037.html
kudika018164
Postat pe 9 Iulie 2009 16:05
fetelor va recomand bain divalent de la kerastase
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 9 Iulie 2009 16:10
deci dupa cum cred ca stii placa arde paru deci renunta la placa eu am sa ti spun cu ce mi am tratat paru eram exact ca si tine dei mergi la farmacie si ceri PETROL HAN SOLUTIE este nemaipomenit de bun trebuie sa te faci la radacina parului sa ti legi capu cu ceva si sa stai vreo 20 de minute dupa care sa te speli pe cap vei vedea ce rezultate bune vei avea cu ingrasatu parului nu ti face probleme este din cauza ca ai tenul gras cu aceasta problema ma confrunt si eu este cand ma spal zilnic pe cap dar daca ai un par sanatos nu este o problema de cate ori te speli pe cap deci dupa ce faci tratamentu vreo 2 saptamani deci te faci cu el ori de cate ori simti nevoia sa te speli pe cap vei vedea cum t i se va indesa paru iti doresc mult succes si eu zic ca merita sa incerci
claudiakiss59
Postat pe 9 Iulie 2009 23:37
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-07-09 16:10:46fetelor va recomand bain divalent de la kerastase


de unde se poate cumpara?
Kathara
Postat pe 10 Iulie 2009 09:52
buna,

mie clear mi se pare f. acid .. incearca sa nu folosesti gamele comerciale de produse!
sfatul meu e sa renunti la placa - las-o doar pt ocazii speciale si incearca sa faci asta doar la salon (au uleiuri speciale pt a nu arde firul de par, stiu exact cat sa stea pe fiecare suvita, etc).
la mine a functionat revalid - dar foloseste intreaga gama: pastile, sambon si crema tratament!
pt varfurile despicate iti recomand foarfeca, mergi la un salon si tunde varfurile. probabil ca pt ca ai parul gras, sampoanele foarte acide pe care le folosesti iti usuca varfurile ..

are sens sa te uiti putin si la alimentatie - masi putin junk food, mai multa apa, etc!

la un salon de coafura cere-le sfaturi despre produse, evenjtual iti pot vinde chiar ei ceva si solicita un tratament pt par gras pe care sa ti-l aplice chiar ei. daca vrei iti recomand un salon cu stlisti buni in amzei, sun lounge. eu sunt multumita de ei. iar ca si produse eu folosesc wella - sampon si tratament.

succes
kudika050455
Postat pe 10 Iulie 2009 10:28
Buna ziua, eu am folosit samponul K-9 (de la Rueber) impreuna cu lotiunea tonica si fiolele K-20. Rezultatul a fost imediat.
andreea_ihair
Postat pe 17 Noiembrie 2014 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EPILARE DEFINITIVA PIATA ROMANA MAGHERU 1 De la: ANGELIC_STUDIO 27 Martie 2011 12:12
michael jackson 2 De la: yumalai 27 Iunie 2009 09:16
buna 1 De la: lollyta_10 7 Mai 2011 00:14
ce ai dori sa schimbi la partenerul de viata? 37 De la: Calandrinon 27 Noiembrie 2009 23:24
cadera parului~ 47 De la: claudia_popescu1984 17 Mai 2018 12:37