Setari Cookie-uri

vreau un amant

De la: FRANNNCE, la data 2009-06-24 11:07:28
De la: blue07scorpion, la data 2009-06-24 11:04:10pupici , laura , dora l, france , donty roses si cine mai e pe aici
pupici si tie ...............;ce faci? venisi sa-i faci lui vasi concurenta?


hai mai Frannce ca Blue nu-mi face concurenta
noi participam la categorii diferite
_fantoma_
Postat pe 24 Iunie 2009 14:23
bruneeeeeeeeeeeeeeeeeeee....fata ...no ca vreau si eu un amant acum...ce numai tu herghelie
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 14:23
De la: pamela_1, la data 2009-06-24 14:23:49bruneeeeeeeeeeeeeeeeeeee....fata ...no ca vreau si eu un amant acum...ce numai tu herghelie

ei amant...cu ce crezi k e mai bun decat un iubit sau sot??? eu zic k tot mai buna e o herghelie...
bruneagra25
Postat pe 24 Iunie 2009 14:25
bine ramin pe mina ta...vroiam sa stiu ce fac ...lasa ca vin la timisoara....sa vezi atunci
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 14:29
De la: a_delade, la data 2009-06-21 21:40:53 Buna tuturor,
am ajuns la concluzia ca vreau un amant. De ce? 1. deoarece astfel, imi reglez viata sexuala; 2. deoarece poate schimb ceva in relatia sexuala cu prietenul meu;3. poata inteleg in sf daca e bine sa continui relatia cu el sau nu.
dar, nu am curaj! exact, nu am ! Cum ar trebui sa reactionez!? mi-a teama ca o sa il ia-u peste picioar cand o sa imi raspunda la usoarele avansuri si farmece ...Sunt cu prietenul meu de 8 ani. imi e destul de greu sa reactionez fizic, pentru altcineva, dar... trebuie altfel nu o sa inteleg daca e timpul sa treminam relatia asta..trebuie sa vad ce simt.
Mai e o problema...nu prea cred ca o sa il gasesc repede....si timpl este un dusman in situatia asta
voi , ce ziceti? ce s-a intamplat, dupa...



nu ai cum sa iti reglezi viata sexuala...este in continuu dorinta...poti doar sa te satisfaci asa cum vrei. Dar sa nu fi sigura ca celalalt te va satisface.sunt o gramada care un nr le dureaza 5 minute, 10 ....dar daca vrei eu zic sa incerci.daca asta simti eu zic sa o faci....

Postat pe 25 Iunie 2009 15:51
si cum ramine cu amantul la gasit sau nu?
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 15:56
vai mie de sinceritate! Da , asa este , asa am scris: vreau un amant - si nu - caut amant pe kudika-

uf de ce ma justific?

toate bune
a_delade
Postat pe 28 Iunie 2009 16:53
sal all
andreigabrielp
Postat pe 28 Iunie 2009 17:10
De la: andreigabrielp, la data 2009-06-28 17:10:26sal all

sall cf?
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 17:12
De la: a_delade, la data 2009-06-28 16:53:10 vai mie de sinceritate! Da , asa este , asa am scris: vreau un amant - si nu - caut amant pe kudika-

uf de ce ma justific?

toate bune

poate te justifici pt ca ai indoieli in privinta ganduriilor tale, sa fim seriosi.. ai venit pe un forum si ai spus altora ca vrei sa iti inseli iubitul, clar e ceva in neregula in viata ta personala, cum nu faci fata pareriilor altor persoane care te critica si fugi, pa, sincer eu nu cred ca o sa ai tupeu sa iti cauti un amant, poate o sa dea unul peste tine si o sa te "impiedici" ca sa nu zica lumea nici ca esti tarfa, nici ca esti proasta :)
felixcat
Postat pe 28 Iunie 2009 17:35
De la: a_delade, la data 2009-06-28 16:53:10 vai mie de sinceritate! Da , asa este , asa am scris: vreau un amant - si nu - caut amant pe kudika-

uf de ce ma justific?

toate bune


Mda... deci tu crezi ca sinceritatea e problema, a?
Dragutzo, noi ne-am batut deshtele de pomana. Nu SINCERITATEA (CU NOI, NISTE STRAINI care nu te stim sau te vom sti vreodata) e problema. Problema e INSELACIUNEA. Il inseli pe el, te inseli pe tine. De ce?
Pentru ca nu ai destul curaj sa faci ceea ce e de facut. Terminat o relatie si asteptat alta... Dar... de! Tu, saracutza de tine, SINCERA, si noi, zbirii. Daca esti asa sincera si te cainezi de una singura... De ce nu esti sincera cu el, cel de-acasa. Nu incognito, pe un forum.

Draga mea, valorile tale sunt contorsionate rrrau de tot.
Dor_a
Postat pe 28 Iunie 2009 18:33
De la: Dor_a, la data 2009-06-28 18:33:09
De la: a_delade, la data 2009-06-28 16:53:10 vai mie de sinceritate! Da , asa este , asa am scris: vreau un amant - si nu - caut amant pe kudika-

uf de ce ma justific?

toate bune


Mda... deci tu crezi ca sinceritatea e problema, a?
Dragutzo, noi ne-am batut deshtele de pomana. Nu SINCERITATEA (CU NOI, NISTE STRAINI care nu te stim sau te vom sti vreodata) e problema. Problema e INSELACIUNEA. Il inseli pe el, te inseli pe tine. De ce?
Pentru ca nu ai destul curaj sa faci ceea ce e de facut. Terminat o relatie si asteptat alta... Dar... de! Tu, saracutza de tine, SINCERA, si noi, zbirii. Daca esti asa sincera si te cainezi de una singura... De ce nu esti sincera cu el, cel de-acasa. Nu incognito, pe un forum.

Draga mea, valorile tale sunt contorsionate rrrau de tot.

nu sunt incortorsionate ci sunt pierdute pe vecie
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 18:35
De la: a_delade, la data 2009-06-21 21:40:53 Buna tuturor,
am ajuns la concluzia ca vreau un amant. De ce? 1. deoarece astfel, imi reglez viata sexuala; 2. deoarece poate schimb ceva in relatia sexuala cu prietenul meu;3. poata inteleg in sf daca e bine sa continui relatia cu el sau nu.
dar, nu am curaj! exact, nu am ! Cum ar trebui sa reactionez!? mi-a teama ca o sa il ia-u peste picioar cand o sa imi raspunda la usoarele avansuri si farmece ...Sunt cu prietenul meu de 8 ani. imi e destul de greu sa reactionez fizic, pentru altcineva, dar... trebuie altfel nu o sa inteleg daca e timpul sa treminam relatia asta..trebuie sa vad ce simt.
Mai e o problema...nu prea cred ca o sa il gasesc repede....si timpl este un dusman in situatia asta
voi , ce ziceti? ce s-a intamplat, dupa...


daca tu nu intelegi, cina sa inteleaga? sugestie: tu amant, el amanta si o faceti in 4 si atunci reg(u)lezi toootttttul
no_more
Postat pe 28 Iunie 2009 19:02
cred ca gresesti ,mai bine lasa amantul si discuta cu prietenul problemele care te framanta,totusi 8 ani e ceva timp .de ce nu incerci sa vb cu el asa cum ai vb cu noi ?te cred ,e greu dar poate gasesti o solutie .,faza cu amantul mi se pare cam aiurea ,de ce ?pentru ca de cele mai multe ori se intampla sa mai vrei odata ,si ina odata si uite asa incepi sa acumulezi si sentimente .....si e ca naiba ,crede-ma ca stiu ce spun .
mult succes
gugulina74
Postat pe 28 Iunie 2009 20:21
mdaaaaaaaaa ,stiu si eu cum e cu sentimente se lasa pan la urma...
placereintensa
Postat pe 29 Iunie 2009 18:55
De la: a_delade, la data 2009-06-21 21:40:53 Buna tuturor,
am ajuns la concluzia ca vreau un amant. De ce? 1. deoarece astfel, imi reglez viata sexuala; 2. deoarece poate schimb ceva in relatia sexuala cu prietenul meu;3. poata inteleg in sf daca e bine sa continui relatia cu el sau nu.
dar, nu am curaj! exact, nu am ! Cum ar trebui sa reactionez!? mi-a teama ca o sa il ia-u peste picioar cand o sa imi raspunda la usoarele avansuri si farmece ...Sunt cu prietenul meu de 8 ani. imi e destul de greu sa reactionez fizic, pentru altcineva, dar... trebuie altfel nu o sa inteleg daca e timpul sa treminam relatia asta..trebuie sa vad ce simt.
Mai e o problema...nu prea cred ca o sa il gasesc repede....si timpl este un dusman in situatia asta
voi , ce ziceti? ce s-a intamplat, dupa...


Se spune ca uneori o infidelitate salveaza relatia de cuplu.... sau o da cu totul peste cap. Daca simti nevoia sa "iei aer" eu zic sa faci pasul asta si vezi pe urma ce e de facut. Altfel vei ramane cu gandul : ce ar fi fost daca. Nu sunt adeptul zicalei "traieste-ti viata", nici pe departe, pentru ca in viata trebuie sa fii responsabil pentru deciziile pe care le iei, si daca iei o decizie aiurea va trebui sa te suporti pana la sfrsitul vietii cu presupusa greseala. Insa in iubire uneori apar momente de cumpana, fiecare sa faca cum il duce capul, sigur problemele din cuplul tau nu pot fi explicate pe un site de genul, nici nu vreau sa stiu, sunt destul de abatut cu problemele mele ca sa ii inteleg si pe altii, insa eu atat pot spune: fa ce iti spune inima. Vei simti imediat daca e bine ce faci sau nu, daca te caracterizeaza sau nu. Plafonarea intr-o relatie ucide iubirea. Nu te plafona. Asta e sfatul unui tip de 26 de ani, cu o gramada de probleme sentimentale, probabil e unul prost...

Postat pe 29 Iunie 2009 19:48
De la: placereintensa, la data 2009-06-29 18:55:23mdaaaaaaaaa ,stiu si eu cum e cu sentimente se lasa pan la urma...



De obicei o astfel de discutie este foarte riscanta. Asta daca p[artenerul crede ca in relatia de cuplu totul merge aproape perfect. De multe ori astfel de discutii duc la o racire a relatiei. Acum fiecare pe riscul sau, cu viata sa.

Postat pe 29 Iunie 2009 19:50
De la: Flx, la data 2009-06-29 19:50:50
De la: placereintensa, la data 2009-06-29 18:55:23mdaaaaaaaaa ,stiu si eu cum e cu sentimente se lasa pan la urma...



De obicei o astfel de discutie este foarte riscanta. Asta daca p[artenerul crede ca in relatia de cuplu totul merge aproape perfect. De multe ori astfel de discutii duc la o racire a relatiei. Acum fiecare pe riscul sau, cu viata sa.


daaa, fiecare pe riscul sau ,dar cineva va fi ranit pana la urma...
placereintensa
Postat pe 30 Iunie 2009 15:55
Si eu
kudika046333
Postat pe 30 Iunie 2009 16:06
doar atit?
ali_alina
Postat pe 30 Iunie 2009 23:03
si-a gasit amant?
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 23:11
totul este posibil
ali_alina
Postat pe 30 Iunie 2009 23:16
De la: a_delade, la data 2009-06-28 16:53:10 vai mie de sinceritate! Da , asa este , asa am scris: vreau un amant - si nu - caut amant pe kudika-

uf de ce ma justific?

toate bune

hai lasa sinceritatea si justificarea si zi ai gasit sau nu amant???
bruneagra25
Postat pe 2 Iulie 2009 08:16
neata tuturor
DON_LUCIANO
Postat pe 2 Iulie 2009 08:34
De la: kudika033243, la data 2009-07-02 08:34:40neata tuturor



buna dimineata......
nicol1510
Postat pe 2 Iulie 2009 08:35
parerea mea e ca oricat vrem sa credem ca exista relatii serioase ca n povesti cu fidelitate pana la adanci batraneti...., astea sunt basme , poti sa vezicum e cu un amant , poate te lecuiesti si te trezesti la realitate, oricare ar fi acea realitate.
angel4ever
Postat pe 9 Iulie 2009 12:50
k, thx , celor care mi-ati raspuns.
si le-am analizat pe cele care au venit din experiente asemanatoare
- cred ca de pe treapta urmatoare voi putea arunca si eu cu pietre
a_delade
Postat pe 11 Iulie 2009 23:17
Si eu ma lovesc de aceasi dilema!numai ca invers.....adica am o prietena de 5 ani.........eu sunt din Buc daca vrei putem sa ne ompartasim cateva idei.....paote intelegem mai bine asa.!
kudika066156
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:52
buna sunt si eu in situatia ta......sunt din buc ,cum putem sa luam legatura?
Stroieflorin2007
Postat pe 19 August 2010 19:36
Ce de oferte aici!
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PSIHOTERAPIE 2 De la: andreea1976 15 August 2009 23:38
iubitul meu vrea sa mergem la mare fara sa iau lenjerie la mine 126 De la: deenissa93 21 Noiembrie 2014 13:36
ce sa fac? 18 De la: alyblue 30 Aprilie 2010 18:35
Ati merge la un workshop pt relatii 7 De la: Leya7 26 Octombrie 2013 18:07
testul vederii culorilor 1 De la: kudika326402 27 Iunie 2011 11:07