Setari Cookie-uri

Amandoi capricorni

Buna !
Ce parere aveti despre o relatie intre doi capricorni? Pana una alta ne intelegem din priviri, reusim sa vorbim aceeasi limba, scanteile sunt scantei....ce stiti, suntem compatibili ca zodie?
andutzy
Postat pe 23 Iunie 2009 11:53
Nu aveti nici o sansa... va fi un esec total
Diavolyta_
Postat pe 23 Iunie 2009 11:59
Dar ce spuneti de un "capricorn"...si un rac?
kudika039034
Postat pe 6 Iulie 2009 19:47
Esec total. Capricornii sunt destinati sa moara singuri.
Kathara
Postat pe 6 Iulie 2009 20:06
Capricorn capricorn (si asta spun din experienta) este o relatie care poate sa mearga fie foarte bine fie foarte rau. Aici nu exista nuante de gri.

Si ca sa ii raspund si lui kudika039034, pentru mine perechea cea mai buna atunci cand e vorba de o relatie e o tipa din rac (eu sunt capricorn )
AndreiD
Postat pe 6 Iulie 2009 20:12
De la: Kathara, la data 2009-07-06 20:06:55Esec total. Capricornii sunt destinati sa moara singuri.

O sa mor singura?
Eu sunt de acord cu cineva care a raspuns inaintea mea: poate fi doar f bine sau doar f rau.. Cea mai buna prietena a mea e capricorn.. si un fost iubit ( 2 ani jumatate ) e capricorn.. Depinde..
kudi_onutsa
Postat pe 7 Iulie 2009 07:59
capricorn-capricorn esec...iti spun din proprie experienta. la fel ca si capricorn-rac...cred ca au dreptate fetele...capricornii mor singuri, traiesc asta pe pielea mea de 1 an de zile..,.:((
coroian_eugenia
Postat pe 7 Iulie 2009 11:18
Nu te inteleg.In loc sa te bucuri de relatia ta cu el si sa fii fericita ca ai gasit pe cinvea cu care te intelegi din priviri si unde exista si scanteie,de prea mult bine probabil ,tu stai si iti pui problema daca esti compatibila la zodie.Si daca erai compatibila acolo sa vedem daca suntem compatibili la ascendent.Dupa parerea mea zodiile schiteaza temperamentul omului in linii mari ,dar la compatibiliatate nu pot controla sa spunem 'scanteile.Asa ca ai de ales :sau ii dai papucii ca nu sunteti compatibili la zodii,sau te bucuri de relatie.'
alisson
Postat pe 7 Iulie 2009 11:26
bunnnnn!!!!!capricorn-balanta?pareri plizzzzzzzzzz
kudika030058
Postat pe 7 Iulie 2009 11:29
caqpricornii se potrivesc foarte bine..impreuna pot cladi o relatie de durata armonioasa.
am fost cu un tip 2 ani jumatate...amandoi capricorni si ne-am inteles foart bine. au aparut anumite neintelegeri... oricum relatia pute4a sa dureze.. depinde si de persoana. nu e chiar un tipar..
Sasha_maya
Postat pe 8 Iulie 2009 14:07
Deci, din puctul meu de vedere subiectul este inchis. NU am aflat nimic in timpul asta de barbatii capricorni si nici nu vreau sa generalizez. dar in cazul asta nu a mers combinatia. multumesc tuturor!
andutzy
Postat pe 9 Iulie 2009 14:09
barbatii capricorni sunt foarte orgoliosi si incapatanati.cei nascuti in decembrie sunt mai usor de "supus" si de schimbat;in schimb cei nascuti in ianuarie tind sa faca pe sefii (nu accepta nici macar sa fie contrazisi).
cu sexul stau bine in cea mai mare masura, asta pt ca le place foarte mult.cei din decembrie iubesc femeia, iar cei din ianuarie iubesc pur si simplu sa faca sex(nu s-ar vedea traind fara sex).
eu sunt capricorn.ma inteleg foarte bine cu barbatii capricorn, insa ii prefer pe cei nascuti in decembrie(cu ei ma inteleg cum spunea andutzy "din priviri").
sunt foarte selectivi, si intra foarte greu intr-o relatie.datorita orgoliului e foarte greu sa iti spuna ceea ce simt cu adevarat, si le este frica(chiar dak nu ar recunoaste nici cu pistolul la tampla) sa se indragosteasca.e foarte greu sa scoti o vb dulce de la ei.
nu au incredere in nimeni ,decat in ei.e foarte greu sa ii faci sa aiba incredere, mai ales ca pt ei vorbele toate trebuiesc demonstrate.
au o memorie foarte buna,uita doar ce vor :)) si cand vor.
daca esti intr-o relatie cu un capricorn,nu ii pune la incercare rabdarea.are foarte multa, insa cand se satura e foarte greu sa acorde o a doua sansa.
sunt persoane dificile(chiar dak in aparenta lasa impresia k ar fi ca o carte deschisa).sunt pragmatici si nu poti sa te folosesti de sentimentele lor, pt ca pe ei ratiunea ii impiedica sa se lase condusi de sentimente.
sunt persoane speciale,hotarate, buni prieteni atunci knd ai nevoie de ei,si de cele mai mule ori stiu cum sa te faca sa fii mandra de ei...insa,cei mai multi, sunt moartea romantismului
mult succes cu capricornii vostri (si nu numai), si nu uitati sa ii apreciati pt ceea ce sunt.
cocco
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:03
Cocco multumesc pentru ceea ce ai scris.Am aflat lucuri pe care le observam,dar nu intotdeauna le admiteam.
Si eu sunt cu un capricorn.E intradevar din ``epoca celor nascuti in ianuarie`` si imi da batai d ecap,plus ca e si mai mic decat mine.Tinem unul la altul,iar relatia noastra e activa de un an si jumatate si sper sa dureze insa au un talent capricronii sa isi etapele firea incapatanata ceva de seriat.
E placut sa stai langa un capricorn.Am invatat multe,am trecut prin multe.Mi se par extrem de egoisti,poate e si firea lor.Au senzatia ca li se cuvine totul.Dar au acel ceva care te face sa stai langa ei.
Dar nu pt sa zic ca eu cunosc vreun baiat capricorn din perioada decembrie ca sa pot compara,dar astia din ianuarie adora sexul si asta imi e clar.Atentie sa nu iubeasca prea mult ca la al meu a avut o tentativa de outsider si s`a potolit la timp.Ca si eu sunt capricorn si capricornii sunt razbunatorii in timp,iar eu daca am ``horoarea`` de a`l prinde cu alta ii voi taia instrumentul``muzical``.
Legat de relatia dintre un capricorn si un rac,am trecut si eu ca fata prin faza asta.Depinde de rac,exista o atractie intre ei si asta iti zic din experienta.Te face sa simti tot felul de lucruri frumoase,pasionale la fel ca in cazul balantei.
Si totusi nu trebuie sa uitam de povestea cu perechea perfecta..ei bine exista,doar ca nu e perfecta.Am cunoscut si iubirea imposibila care e innebunitoare,placuta,dulce,te orbeste si iti umple trupul si sufletul cu un afrodisiac care devine drog.Taurii is genial la faze din astea.Tandrii,stiu sa aibe grija de un capricorn oferindu`le rasfat.
Sagetatorii sunt precum sapunul.
Totusi ca o concluzie ca la tot ce am aberat mai sus e ca depinde de noi sa facem relatia frumoasa.Sa fim respectuosi,rabdatori,sinceri,intelegatori,blanzi si diplomati a si sa nu uit sa va iubiti mult indiferent d zodie.
verde_1987
Postat pe 20 Aprilie 2010 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodiacul Geloziei ---Vi se potriveste? 17 De la: delicacy 16 Mai 2010 11:11
femeia gemeni 131 De la: copilfrumos 21 Aprilie 2014 14:27
eu scorpie, el taur 9 De la: kudika076489 23 Octombrie 2009 13:54
ce faci atunci cand traesti cu un barbat de 5 ani ai si un copil si nul mai iubesti 42 De la: uatikeij 4 Noiembrie 2011 12:43
BARBATII SI FEMEILE DIN ZODIA GEMEI SAU CU ASCENDENT IN GEMENI SUNT CEI MAI SUPERFICIALI 56 De la: constantadaniela 27 Decembrie 2015 08:25