Setari Cookie-uri

Cum vi s-a parut crema crema NIVEA VISAGE Q10 PLUS Light ?

Am recomandat crema NIVEA VISAGE Q10 PLUS Light catorva cititoare fidele kudika si le-am rugat sa o foloseasca. Le invit acum sa ne spuna ce parere au avut despre crema.
OanaTrifu
Postat pe 23 Iunie 2009 14:08
salutare tuturora.
trebuie sa va povestesc despre noua crema de la Nivea de care eu una m am indragostit.
e speciala pentru ten grasdoar ca spre deosebire de alte creme care au aceasta pretentie aceasta chiar se potriveste unui astfel de ten. ce inseamna asta? intra extrem de repede in piele, nu lasa tenul uleios dar il hidrateaza, nu se scurge machiajul din cauza ei , si nu astupa porii.
mai mult decat orice actioneaza toata ziua ca o bariera impotriva razelor UV, si tenul isi pastreaza aspectul tanar si fresh. si mai si miroase super fain
recomand sincer pentru toate reprezentantele sexului frumos ce au fost izestrate cu un ten gras sa foloseasca aceasta crema si nu vor fi dezamagite
multumesc mult pentru recomandare Kudika.
bebebeatrice
Postat pe 23 Iunie 2009 18:19
salut ,crema antirid NIVEEA Q 10 PLUS LIGTH este foarte buna ,are un continut fin si regenereaza pielea ,am fost la servici si mi-au zis colegii; doamne ce bine arati, ce fata fina ai.Intra in piele repede si miroase super .La fel de bune si parfumate sunt lotiunile de plaja de la nivea cu factor de protectie impotriva uv ,se absorb rapid si nu iti dau senzatia de gras .Vi le recomand CU DRAG si va spun ca sunt foarte multumita ,pupici
danutzza_stefi
Postat pe 23 Iunie 2009 19:29
hello
pot spune ca eu sunt mare fan Nivea, de la cunoscuta crema simpla, sampon, spuma de baie, lapte de corp, lotiune de plaja pana la cremele de fatza, toate avand efectele asteptate. Eu una folosesc Mattifying pentru ca am tenul accneic si se ingrasa excesiv in zona T; insa Q10 Plus este intr-adevar o crema cu efect WAW , i-am luat-o cu ceva vreme in urma mamei mele si e extraordinar de multumita de ea. Nu numai ca se absoarbe rapid si e usoara, dar ii face tenul foarte luminos si curat, parca o intinereste astfel ca o complimentez in aproape fiecare zi . Chiar merita
mira_blue
Postat pe 23 Iunie 2009 22:52
salutari fetelor!....cosmetice si iar cosmetice...de parca am putea trai fara ele......
am avut ocazia,datorita recomandarii facute de kudika sa folosesc crema NIVEA VISAGE ANTI-WRINKLE Q10 PLUS LIGHT.Am un ten mixt...sper dificil...insa am ramas placut surprinsa sa observ ca nu-mi incarca tenul si in plus are o textura usoara..care iti da o senzatie de racorire.
Bine bine....o sa spuneti....anti-rid la 19 ani? eih da.....atentie e pentru prevenirea formarii lor..si in plus...chiar si asa efectele se vad...am observat ca pana si micile semne, de la cosuri ....sunt aproape invizibile acum.Sunt foarte incantata de crema..o recomand si sunt 100% sigura ca nu veti regreta.
In rest sa aveti grija de voi si daruiti tenului vostru ce e mai bun,de la o alimentatie sanatoasa,demachiere zilnica si neaparat o crema buna!Sanatate multa
sally
Postat pe 24 Iunie 2009 15:09

Buna!
Dupa cum ti-am zis, eu i-am dat-o mamei mele sa o foloseasca... si pana acum mi-a spus ca a avut efect de mentiere si hidratare a pielii :) si in acelasi timp i-a conferit si luminozitate (ea avand tenul putin mai inchis).
In mare este multumita de ea si a spus ca o sa continue sa foloseasca aceasta crema, fiind mai ok fata de cele folosite pana acum (si a folosit destul de multe).
Numai bine!
mihaela_yi
Postat pe 24 Iunie 2009 15:13
cand am inceput sa folosesc creme pt fata , trebuie sa recunosc k nu au fost din gama NIVEA, dar avand o sora geamana foarte grijulie ku mine , care mi-a facut cadou un set NIVEA (SI AICI TREBUIE SA MENTIONEZ K ERAU ADUSE DIN ITALIA) am ajuns akum sa fiu dependenta nu numai de Q10 -cum ii spun eu - dar si de toate produsele de ingrijire corporala de la NIVEA.Oricand mi-ai lua gentuta personala la control in ea ai gasi un Q10 (pe care il port ku mine peste tot), o lotiune pt corp NIVEA, un demachiant NIVEA si ce imi place mie cel mai mult este lotiunea tonifianta pt ten NIVEA-cred k asa-i zice si la noi pt k trebuie sa marturisesc k nu le cumpar din tara ci mi le trimite sora mea din ITALIA.
ASA K DOAMNELOR, DOMNISOARELOR SI CHIAR DOMNILOR ( PT K MAI NOU SI SOTULUI MEU II PLAC PRODUSELE NIVEA )VA RECOMAND KU CALDURA ACESTE PRODUSE CARE NE RASFATA SI NE FAC SA NE PASTRAM TINERETEA .
pop_flr
Postat pe 29 Iunie 2009 07:28
Legat de crema ce pot sa zic..Este foarte buna, tenul meu este mai catifelat, mai ferm...Desi am avut prea putin timp ca sa o testez pot spune ca este foarte buna si o recomand tuturor..Imi place textura cremei si felul in care se absoarbe extrem de rapid in piele. Nu imi ofera senzatia de piele grasa si nici nu astept 3 ore ca sa intre in piele.Ceea ce imi place foarte mult este ca poate fi folosita ca o baza de machiaj cu brio, nu este grasa, nu incarca fata si ofera pielii un aspect tonifiat.
_dulcik_
Postat pe 29 Iunie 2009 19:11
Crema asta pentru ce tip de ten este ? si este cumva o crema anti-rid pentru ca astea se folosesc dupa 30 de ani .... daca ma poate lamuri cineva pls ?
Lorena26
Postat pe 1 Iulie 2009 01:09
si io vreau sa stiu....
greierash_is_back
Postat pe 1 Iulie 2009 02:14
este super
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 10:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A incercat cineva din voi Proactiv? 1 De la: sweety25 24 Aprilie 2010 22:59
praf lava vulcanica? 3 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:41
Ajutor! Caut "crema coloranta de fatza" 9 De la: gildap 11 Martie 2010 12:11
Ten gras - top preferinte - apa termala / crema hidratanta pt ten acneic 5 De la: Laurelin 28 Aprilie 2010 00:03
cum skpam de porii negri?stie cineva? 35 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:35