Setari Cookie-uri

Cosuri

fetelor, am o problema cu cosurile! stiu k pare banala problema, dar epntru mine nu e! eu n-am avut cosuri in viata mea decat pana acu-s cateva luni. ma machiez zilnic de ani intregi si n-am avut probleme, dar de cateva luni incoace am incontinuu.....acuma sunt si foarte stresata cu invatatul, poate fi din cauza asta? sau ar trebui sa stau mai mult la soare? am folosit normaderm de la vichy, si la inceput era super, apoi park mai rau mi-a facut.....si acuma dupa fiecare cos sors sau uscat ramane o pata! stiu ca pare banal, dar pt mine e foarte ciudat sa patesc asta tocmai acuma si nu stiu ce sa fac, n-am avut niciodata.....ce sa fac?:((
bebe_bala
Postat pe 21 Iunie 2009 22:09
De la: bebe_bala, la data 2009-06-21 22:09:15fetelor, am o problema cu cosurile! stiu k pare banala problema, dar epntru mine nu e! eu n-am avut cosuri in viata mea decat pana acu-s cateva luni. ma machiez zilnic de ani intregi si n-am avut probleme, dar de cateva luni incoace am incontinuu.....acuma sunt si foarte stresata cu invatatul, poate fi din cauza asta? sau ar trebui sa stau mai mult la soare? am folosit normaderm de la vichy, si la inceput era super, apoi park mai rau mi-a facut.....si acuma dupa fiecare cos sors sau uscat ramane o pata! stiu ca pare banal, dar pt mine e foarte ciudat sa patesc asta tocmai acuma si nu stiu ce sa fac, n-am avut niciodata.....ce sa fac?:((


sex sex,fffffffffff mult sex
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 19:38
De la: MeDeeaA_BeLLa, la data 2009-06-22 19:57:05
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 19:38:37
De la: bebe_bala, la data 2009-06-21 22:09:15fetelor, am o problema cu cosurile! stiu k pare banala problema, dar epntru mine nu e! eu n-am avut cosuri in viata mea decat pana acu-s cateva luni. ma machiez zilnic de ani intregi si n-am avut probleme, dar de cateva luni incoace am incontinuu.....acuma sunt si foarte stresata cu invatatul, poate fi din cauza asta? sau ar trebui sa stau mai mult la soare? am folosit normaderm de la vichy, si la inceput era super, apoi park mai rau mi-a facut.....si acuma dupa fiecare cos sors sau uscat ramane o pata! stiu ca pare banal, dar pt mine e foarte ciudat sa patesc asta tocmai acuma si nu stiu ce sa fac, n-am avut niciodata.....ce sa fac?:((


sex sex,fffffffffff mult sex



scorpyoW,bine ar fi sa fie asta rezolvarea !!!
Crede-ma ca aplic acest tratament si nu da niciun rezultat !!! Depinde de tenul fiecaruia ...


hai ca esti draguta,pup
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 20:00
De la: bebe_bala, la data 2009-06-21 22:09:15fetelor, am o problema cu cosurile! stiu k pare banala problema, dar epntru mine nu e! eu n-am avut cosuri in viata mea decat pana acu-s cateva luni. ma machiez zilnic de ani intregi si n-am avut probleme, dar de cateva luni incoace am incontinuu.....acuma sunt si foarte stresata cu invatatul, poate fi din cauza asta? sau ar trebui sa stau mai mult la soare? am folosit normaderm de la vichy, si la inceput era super, apoi park mai rau mi-a facut.....si acuma dupa fiecare cos sors sau uscat ramane o pata! stiu ca pare banal, dar pt mine e foarte ciudat sa patesc asta tocmai acuma si nu stiu ce sa fac, n-am avut niciodata.....ce sa fac?:((


este foarte posibil sa fie de la stres sau sunt niste schimbari hormonale, normale de altfel dupa ce ai implinit 20 de ani. Cel mai bine e sa vezi un dermatolog pentru a-ti recomanda tratamentul potrivit
kitty_krieger
Postat pe 22 Iunie 2009 20:05
dar la transpiratie nu va ganditi???
s'au nu e posibil?
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 20:10
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 20:10:47dar la transpiratie nu va ganditi???
s'au nu e posibil?


e posibil daca nu te speli (glumesc)
oricum cosurile de la transpiratie nu dureaza luni de zile
kitty_krieger
Postat pe 22 Iunie 2009 20:32
Buna! Si eu am avut o problema asemanatoare si am incercat creme si dupa ce incetam folosirea imi reaparea si m-am hotarat sa merg la un cabinet particular unde am intalnit-o pe doamna doctor Aurelia Ionescu,pe care o recomand cu caldura, este intr-adevar profesionista. Eu am mers la cateva sedinte tratament am avut si creme si acum am un ten foarte frumos. Cred ca este foarte important sa mergi la un medic pentru a face tratamente faciale caci ajuta foarte mult, in plus ti se da un tratament personalizat,specific tenului tau.
kudika044281
Postat pe 25 Iunie 2009 21:44
folositi spuma de fatza de la seba med seara dupa demachiere iar apoi aplicati crema dermazin pe zonele unde avetzi cosuri ...
la mine a functionat ...
bb_sunshine
Postat pe 15 Iulie 2009 23:32
Buna!
eu zic k ar trebui sa mergi la un doctor..si sa incerci si la un ginecolog..
si eu aveam probleme cu tenul si am incercat toate tratamentele..pana am fost la ginecolog si am aflat k am chist p un ovar..m-am tratat si acum am tenul frumos si folosesc unguent cu extract d galbenele dak-mi mai apare kte unul..Mult succes si multa sanatate!
Ast un rasp sa vad dak ai rez cv! t pup:*
gargaritzaa
Postat pe 19 Iulie 2009 13:40
daca ar fi sexul bun pentru tratarea cosurilor crek as face dragoste cu iubitul meu non stop..dar nu asta e rezolvarea...fiecare om are din diferite cauze,pe baza hormonala,pe baza d stres..sunt multe cauze..asa ca cel mai bine e sa consultati un dermatolog inainte sa folositi si sa va cheltuiti niste bani aiurea.
kudikroxy
Postat pe 27 Iulie 2009 23:59
Ceea ce au spus toti mai sus este complet adevarat...aparitia acneei nu are o singura cauza ci mai multe:stres,alimentatie,dereglari hormonale,transpiratie,praf,produse cosmetice,cauze de ordin ginecologic,diversi virusi de la animale (cazul meu) etc.
Cel mai important este sa NU LE STORCI ca vin si eu si iti spun ceea ce am citit mai sus,ramai cu cicatrici de iti plangi apoi de mila.Plus,risti sa infectezi si zonele fara probleme.
Nu te spala pe fata cu sapun,incearca alte geluri si parageluri pentru acest scop(desi eu am incercat si nu a mers),sau spuma de ras (mi-au recomandat toti dermatologii).Spala-te si cu ceai de galbenele.
Schimba-ti prosopul de fata o data pe zi ,iar fata de perna o data la 2 zile.Pare ridicol dar n-ai idee cati microbi se strang pe acolo!
Daca decizi sa urmezi un tratament nu te duce la un singur dermatolog,incearca la mai multi si vezi ce zice fiecare.Am invatat ca mai intai trebuie tratata cauza si apoi efectul,deci fa-ti pana si analize de sange daca e nevoie ! gargaritzaa,am fost si eu la ginecolog sa vad daca nu cumva asta ar fi cauza.Eroare,nu era!
Ar fi ideal sa nu te mai machezi,sa lasi tenul sa respire,ca asa tu il astupi cu pudra sau fond de ten si asta nu face decat sa favorizeze aparitia cosurilor.Si mie mi-a fost greu,nu aveam curajul sa ies pe strada nemacheata ca imi ramaneau pete rosii in urma stoarcerii.Asta iti vor spune toti dermatologii.Aa,e musai sa renunti la ciocolata,mancare picanta si sucuri acidulate!N-ai idee ce rau pot face!
Nu iti expune fata la soare!E cea mai mare greseala,ai impresia ca le arde,dar in toamna iti vor aparea de nu stii ce ai facut,nu pot sa-ti explic in termeni dermatologici ce se intampla de fapt ca e foarte neplacut (a se citit scarbos).Nu e bun soarele!
Apoi poti urma tratamente incepand cu exteriorul de la creme,la spume la retin a,zinerit, pana la interior cu anticonceptionale si roaccutane.Eu le-am incercat pe toate,doar roaccutane a dat rezultate vizibile.Evident,depinde de ten si de forma acneei.
Depinde de tine,du-te acum la un dermatolog pana nu va fi prea tarziu (cicatrici!)Scuze ca am scris atata,dar mie imi pare rau ca nu a avut cine sa ma indrume la timp,poate o fac eu pentru altii.
kudika052871
Postat pe 28 Iulie 2009 17:22
Iti zic eu cum am scapat: am mers la endocrinolog, am luat Roacutane, anticonceptionale si am folosit cremele de la YON-KA Paris NATURALE: Creme 15, Emulsion Pure si Juvenil, in combinatie cu RETIN A , rezultatele au fost extraordinare. Pielea trebuie curatata foarte bine din cauza excesului de sebum, daca porii nu respira se infecteaza, cremele acestea te vor ajuta sa-ti cureti tenul . Organismul trebuie ajutat atat pe interior cat si pe exterior.Un sfat: NU ATINGE COSURILE SUB NICIO FORMA. Du-te la un tratament YON-KA pentru a calma pielea, vei fi surprinsa.
kudika055879
Postat pe 30 Iulie 2009 12:36
si eu m-am confruntat cu probleme destull de urate legate de acnee si am facut un tratament facial la un salon din bucuresti unde am descoprit si produsele care ma ajuta sa tin din frau acneea.folosesc de mult timp produsele bruno vassari pentru ten gras si mixt care au efect si impotriva acneei.sincer sunt foarte bune si sunt profesionale pentru ca le iau de la salon sau de la targul de la romexpo care se tine pe fiecare toamna.vi le recomand celor care stiti ca nu ati gasit inca remediul bun pentru acnee
andreutza33
Postat pe 6 August 2009 12:29
servus!!

mergi la dermatolog si la ginecolog!!

si eu m-am confruntat in ultima perioada exact cu aceeasi problema... pana acu cateva luni nu aveam nici un cos , machiaj zilnic, toate cremele posibile etc .. de cateva luni mi-a aparut o acnee urata. la inceput am incercat cu tratament naturist cu capsule de brusture dar nu a functionat , am mers la demato si de 2 luni iau antibiotice si ma dau cu niste creme ce mi le-a dat doctorul, foatre bune .. mi-a disparut acneea aproape in totalitate!! dar trebuie sa ai rabdare multa.
dereglare hormonala pe baza de stres, asa mi-a spus mie doctorul.

micuta_daria
Postat pe 7 August 2009 12:53
azi am fost la ginecolog si totul e ok :d sapt viitoare o sa ma duc la dermatolog sa vad ce zice el....ma regasesc in descrierea ta, daria, sper sa fie asa si scap:d va tin la curent fetelor:D
bebe_bala
Postat pe 7 August 2009 21:07
trebuie sa incerci , de la bioderma , un fel de sapun lichid cu care te speli de doua ori pe zi . usuca cosurile .nu mai tin minte cum se numeste dar era un lichid albastru, sticla transparenta .... daca doresti sa incerci ma pot interesa cum se numeste
outoflife
Postat pe 12 August 2009 18:44
da anna, te rog......am primit de la dermatolog ceva crema de fata si zinc si a zis k in trei sapt trece, da totusi imi trebuie ca sa mentin tenul curat mai incolo ms;) :D
bebe_bala
Postat pe 13 August 2009 19:24
Buna! vreau sa va povestesc si eu experienta mea..
apropo de recomandarea catre doamna doctor aurelia ionescu, eu nu as trimite niciodata pe cineva la dumneaei. asta in principal pentru ca mi-a recomandat roaccutane (medicament toxic pentru ficat) inainte de a verifica daca organismul meu il tolereaza si inainte de a incerca alte tratamente mai usoare.

am renuntat sa mai merg la tratamente acolo si am mers la un doctor endocrinolog. am ovare chistice si acum urmez tratament cu anticonceptionale.prin urmare tratamentul cu roaccutane nu ar fi facut decat sa imi cauzeze si alte probleme. bineinteles ca asta nu inseamna ca dr. aurelia ionescu nu ar putea ajuta pe nimeni, dar va spun si parerea mea

V-am pupat
hanina
Postat pe 28 August 2009 11:54
poti sa-mi sp si mie cum s num sapunul si kt costa dak ai aflat??ms mult:* t pup!
gargaritzaa
Postat pe 28 August 2009 16:17
uite cred ca asta este
http://www.efarma.ro/products.php?id=1714
hanina
Postat pe 28 August 2009 18:05
se cheama sebium gel spumant...si este cu pompita...ce e pe site-ul efarma e solutia pt demachiat
andrapirontea
Postat pe 30 August 2009 12:01
Puteti incerca produsul asta, evident, dupa ce va mai documentati. Este produs in America, este natural, nu are efecte secundare, ce sa va mai zic....Multa sanatate!!!

Best Hyaluronic Acid cu BioCell Collagen ll si Chondroitin Sulfate 60 cap

Complex proteic colagenic 1900 mg

Contine BioCell Colagen II brevetat. BioCell Colagenul II este obtinut din sternul de pui si ofera biodisponibilitate si absorbtie foarte usoara si rapida.
In 2-3 luni uiti de cosuri, puncte negre, riduri,artrita,coxartroza,dureri de articulatii, etc...
Eu il folosesc si este foarte eficient....prietenii imi zic ca am intinerit :) E luat din Cluj si e mai ieftin decat oriunde si mai concentrat.
EX_TAZ
Postat pe 22 Septembrie 2009 18:20
nu mai luati tot feluri de produse fara sa aveti un raspuns concret de la un dermatolog.prietenul meu a fost la dermatolog si avea un microb sub piele care ii facea sa apara tot timpul cosuri,pana i-a dat un tratament.l-a costat 100 RON,tratamentul e super.dar am zis . intai un consult la dermatolog...nu ia mult timp.succes!
kudikroxy
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:25
buna tuturor eu am 22 ani si eu ma confrunt cu astfel de cazuri ca toti dintre noi cred ca am ajuns sa folosim multe produse pt a elimina cosurile eu am folosit detoate aproape inafara de anticonceptionale (si nici nu am sa folosesc) doresc sa va spun ca am avut de mica probleme cu cosurile dar anu trecut am avut un chist pe ovar am fost operata pt ca sa agravat si dupa operatie sa intors totul peste cap am ajuns sa am foarte multi cosi si am ajuns super complexata de acea mam dus sa imi fac analize si sa ma duc cu ele la un dermatolog .acnea pe care o aveam era extinsa pe fata si corp ,ma analizat sa uitat peste analize si mia dat o crema si unele tablete si mia spus ca sa folosesc avene cu apa termala pt ca sa imi hidrateze fata .un produs avene este cam in jur de 50 de lei .toate cheltuielile pe la medic si analize plus crema (isotrexin) ma dat in faliment.am folosit crema isotrexin cam 2 zile si ghici? mia ars fata de ma durea pielea eram la pamant . am mers inapoi si mia dat de calmare o crema super grasa la consistenta deci" super "pt tenul meu a trebuit sa stau cu comprese pe fata deci am ajuns de unde am plecat . de atunci am decis ca medici nu te ajuta intodfeuna si am mers la un naturis mia dat o crema facut de el cu care mam dat numai pe cosuri mia spus sa beau ceai de URZICA pt curatarea oragnismului si sa nu mai mananc carne de porc tot ce contin grasimi si fara e-uri .nu mia fost atat de greu insa nici usor .mia mai trecut dar nici crema dat data de naturist nu ma ajutat pt ca nu aveam rabdare si am folosit cosmetice dupa ce mia mai trecut .
ACUM am inceput un tratament de curatare cu AVENE si folosesc de o saptamana si se vad deja schimbarile pe mine ma ajuta si imi reface epiderma ca era foarte afectata apa termala chiar ajuta si recomant tuturor celor care au tenul sensibil mai ales si inca ceva acum ca tenul este mai curat si mai luminos nu am nevoie nici de cosmetice dar nu am folosit nici in timpul tratamentului.
mult succes tutor.
sstefania
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:52
scuze pt greselile de scriere mam grabit
sstefania
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:56
Si eu ma confrunt q aceasi problema...d ani d zile..am acnee...si incerk in tot felul s scap d ea..am fst la dermatolog am faqt tratament q laser...creme...pastile...dar degeaba..apoi..asta vara..am inceput s ma dau q albus de ou...sau q castravete..am observat k...fata incepe sa mi se lumineze...am intrerupt tratamentu asta " natura;" si au inceput iar sa`mi apara..iar aqm..d 4 zile ma dau q Putra de argila..si pot spune k niciodata n`am fst m multumita k aqm e super buna dak te dai exact qm iti este prescris ( 7 zile o data pe zi..iar dupa aceste 7 zile...te dai de 2 ori pe sapt) ...bafta:X sa dea dumnezeu s scap si eu si sa scapati si voi d probemele astea :((...
kudika077708
Postat pe 28 Octombrie 2009 23:25
De la: kudika077708, la data 2009-10-28 23:25:49Si eu ma confrunt q aceasi problema...d ani d zile..am acnee...si incerk in tot felul s scap d ea..am fst la dermatolog am faqt tratament q laser...creme...pastile...dar degeaba..apoi..asta vara..am inceput s ma dau q albus de ou...sau q castravete..am observat k...fata incepe sa mi se lumineze...am intrerupt tratamentu asta " natura;" si au inceput iar sa`mi apara..iar aqm..d 4 zile ma dau q Putra de argila..si pot spune k niciodata n`am fst m multumita k aqm e super buna dak te dai exact qm iti este prescris ( 7 zile o data pe zi..iar dupa aceste 7 zile...te dai de 2 ori pe sapt) ...bafta:X sa dea dumnezeu s scap si eu si sa scapati si voi d probemele astea :((...


galbenus de ou?fara nimic altceva? iti puneai castravete pe fata sau cum?te rog spune-mi si mie
geoveo
Postat pe 28 Octombrie 2009 23:47
si eu am probleme cu acneea...........................nu dintotdeauna ........din clasa a VIII de cand mi-a venit menstruatia au inceput sa imi apara forte multe cosuri..............pana atunci nu aveam deloc cosuri.......................am fata foarte rosie si am foarte multe cosuri mai ales pe frunte,la tample,pe nas.........................................nu am posibilitatea sa incerc foarte multe produse.........mama mi-z zis sa imi dau cu crema de rostopasca sau de galbenele dar nu sa intamplat nimic........................am mai incercat si o lotiune tonica de la nivea.....................................dar nu se inmtampla nimic..............fetele care ati fost la dermatolog...............cat va costat??? si daca stiti niste remedii naturiste care la voi au avut efect.....................pls
geoveo
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:02
scuze pentru greseli..........sunt cam somnoroasa
geoveo
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:04
Eu am un gel antiacneic de la Gerocossen, cu zinc si extract de iris. E adevarat ca ingredientele sunt mai putin obsnuite, dar pe mine ma ajuta produsul asta. In plus, nici nu e foarte scump.
ira09
Postat pe 29 Octombrie 2009 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cosulete ascunse..gata sa explodeze :( 7 De la: kudika_1043366 22 Aprilie 2022 01:14
Cele mai eficiente tratamente faciale! 1 De la: kudika_21695 21 Noiembrie 2012 00:29
MARY COHR TRATAMENT RAPID PENTRU COSURI 1 De la: Inna30 8 Martie 2010 14:53
Produse Naturiste - Naturo.ro - Traieste sanatos! 1 De la: skeeto 4 Aprilie 2011 19:30
Help! 3 De la: no_more 19 Iunie 2009 12:17