Setari Cookie-uri

Nu pot sa cred! Chiar a murit Michael Jackson?

Unele site-uri spun ca a murit asta seara dar la televizor spune ca a suferit un atac de cord,inca este in viata dar in stare foarte grava, in plus are nevoie de un transplant de plaman.Stiam ca programase un turneu de concerte in Anglia... Mi-ar parea rau daca intradevar a murit ...Mie mi-a placut mereu ca artist! Este o legenda a muzicii si a dansului in toata lumea!!
lil_devil
Postat pe 26 Iunie 2009 01:49
De la: lil_devil, la data 2009-06-26 01:49:14Unele site-uri spun ca a murit asta seara dar la televizor spune ca a suferit un atac de cord,inca este in viata dar in stare foarte grava, in plus are nevoie de un transplant de plaman.Stiam ca programase un turneu de concerte in Anglia... Mi-ar parea rau daca intradevar a murit ...Mie mi-a placut mereu ca artist! Este o legenda a muzicii si a dansului in toata lumea!!

se pare ca da http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/LifeStar/135162/LA-Times-Michael-Jackson-a-incetat-din-viata.html
R_F
Postat pe 26 Iunie 2009 02:21
Din pacate e adevarat!Azi noapte am vazut stirea la cald cum se spune in timp ce ma uitam p CNN.Am fost socata,imi pare nespus de rau,iubeam muzica lui!Regele insa nu a murit in inimile noastre ,muzica lui va ramane vesnica ,iar versurile lui ne vor bucura in continuare.
luyyzz
Postat pe 26 Iunie 2009 14:56
si eu am crescut cu Michael...aveam o droaie de casete ... postere pe pereti...sa doarma in pace
_oktober_
Postat pe 28 Iunie 2009 10:18
nu e chiar incredibil multi au spus ca era f bolnav si era de asteptat sa moara
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 10:20
Cum adica "chiar a murit", mai copii? Pai deja e tzeapan de cateva zile!

Da, sa se odihneasca in pace. Asa controversat si excentric cum a fost, a fost totusi un deschizator de drumuri. Sa-i fie tzarana usoara.
Dor_a
Postat pe 28 Iunie 2009 10:21
De la: yumalai, la data 2009-06-28 10:20:24nu e chiar incredibil multi au spus ca era f bolnav si era de asteptat sa moara


s-a zis ca era mai sanatos decat parea la exterior... te contrazic, si ca s-ar putea sa fi murit din cauza supradozei de medicamente

oricum a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!

Postat pe 28 Iunie 2009 10:24
da e "tzeapan" dar tot moarte se cheama Dumnezeu sa-l odihneasca
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 10:24
De la: katwoman, la data 2009-06-28 10:24:23
De la: yumalai, la data 2009-06-28 10:20:24nu e chiar incredibil multi au spus ca era f bolnav si era de asteptat sa moara


s-a zis ca era mai sanatos decat parea la exterior... te contrazic, si ca s-ar putea sa fi murit din cauza supradozei de medicamente

oricum a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!

ideea ca inca din 90 s-a spus ca suferea de o boala de piele
era sanatos pt ca facea multa miscare dar avea pb si cu spatele da si supradoza dar el le lua pt a-si alina durerile
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 10:26
De la: yumalai, la data 2009-06-28 10:26:03
De la: katwoman, la data 2009-06-28 10:24:23
De la: yumalai, la data 2009-06-28 10:20:24nu e chiar incredibil multi au spus ca era f bolnav si era de asteptat sa moara


s-a zis ca era mai sanatos decat parea la exterior... te contrazic, si ca s-ar putea sa fi murit din cauza supradozei de medicamente

oricum a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!

ideea ca inca din 90 s-a spus ca suferea de o boala de piele
era sanatos pt ca facea multa miscare dar avea pb si cu spatele da si supradoza dar el le lua pt a-si alina durerile



Da , suferea de boala aceea de piele care se numeste "Vitiligo" .Aceasta boala depigmenteaza pielea formand pete albe neregulate .Multi cred ca Michael Jackson a vrut el sa devina alb, am auzit povesti cum ca si-ar fi facut translant de piele pe tot corpul ceea ce este imposibil. Michael nu si-a dorit sa devina alb, era mandru sa fie negru. Si niciodata nu a fost complet alb,pe toata suprafata corpului.Stiu lucrurile astea dintr-un documentar despre el vazut acum cativa ani, in care Michael afirma lucrurile astea,si era sustinut de medici care justificau schimbarea culorii pielii lui. Asculati filmuletule acesta despre boala lui Michael si o intelegeti cum a devenit alb :

http://www.youtube.com/watch?v=lQ6b7kHGsSg

http://www.youtube.com/watch?v=X7F3calBvRY

L-am apreciat intotdeauna ca artist,si iubesc muzica lui, dar imi pare rau cand aud persoane care inca il desconsidera dand crezare unor povesti rautacioase...
Intr-o mare parte, gura rea a lumii l-au distrus moral acuzadu-l ,de lucruri rusinoase, de care nu ar fi capabil sa le faca.Si asta numai ca sa castige bani de pe urma lui. Michael era o persoana puternica pe ecrane pt ca asa si-a dorit sa transmita lumii ,putere si optimism,dar in realitate se pare ca era f fragil si bolnavicios,dependent de multe pastile pt dureri. Sper din tot sufletul ca acum sa se odihneasca in pace!!!! Respect Pt Michael Jackson!!!



lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 15:30
a murit
ASA CUM MOR TOTI
ASTA E
DUMNEZEU SA-L IERTE.
CICA EL LUA MULTE CALMANTE
CRED CA ,DIN CAUZA OPERATIILOR, FACUSE CANCER DE PIELE
motroc_raluca
Postat pe 7 Iulie 2009 08:35
a murit pentru a incepe o noua viata..alaturi de dumnezeu si pentru a-i incanta si pe ei cu muzica lui ...pacat..Odihneasca-se in pace
issa12
Postat pe 7 Iulie 2009 23:47
a fost un artist, cantaret, compozitor, dansator, show-man, entertainer si actor extraordinar...a excelat in tot ce a facut.....si cu toate astea nu a uitat niciodata de unde a plecat, a ramas modest si cu bun simt, nu i s-a urcat celebritatea la cap, si cel mai important a fost un om sensibil caruia i-a pasat de problemele cu care omenirea se confrunta, chiar a vrut sa faca o lume mai buna
vreau sa cred ca a reusit, ca prin mesajele cantecelor ne-a dat de gandit la actiunile noastre
este o veste foarte trista...sper ca a ajuns intr-un loc mai bun...REST IN PEACE MICHAEL!...THE REAL FANS WILL ALWAYS LOVE YOU!
badkitty
Postat pe 18 Septembrie 2009 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de radio si televiziune acreditate 2 De la: GYPSI 4 Aprilie 2010 22:10
pitiriazis rozat gilbert!!!! 1 De la: kudika345628 29 Decembrie 2010 19:15
O mana de ajutor pt mine si una pt tine ! 8 De la: Dontyyy 8 Aprilie 2010 15:36
sa vb despre operatii 5 De la: lil_devil 18 Martie 2009 00:49
just married 1 De la: kika25 27 Septembrie 2009 23:21