S.O.S.

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

simonikool Avatarul lui simonikool

10 mesaje

Buna! Am o problema si am senzatia ca o iau razna din cauza asta...

Am gandaci mari si negri in casa... si nu stiu ce sa mai fac... Adica totul este nou, renovat, curat... si totusi... Am gandaci!! Mi-e frica sa mai ies din camera si sa merg pana la baie... Am dat cu spray, am lipit toate gurelele si nu stiu de unde mai apar.
Help meee ca innebunesc aici!!
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: simonikool, la data 2009-06-26 13:26:37Buna! Am o problema si am senzatia ca o iau razna din cauza asta...

Am gandaci mari si negri in casa... si nu stiu ce sa mai fac... Adica totul este nou, renovat, curat... si totusi... Am gandaci!! Mi-e frica sa mai ies din camera si sa merg pana la baie... Am dat cu spray, am lipit toate gurelele si nu stiu de unde mai apar.

Nu m-am putut abtine
"Se intalnesc doi prieteni pe strada, accidental. Fiindca unul dintre ei parea foarte suparat celalalt il intreaba:
- Ce-ai patit?
- Mai sunt suparat rau deoarece mi-au invadat gandacii bucataria!
- Stai mai linistit, spune celalalt. Si eu am patit acelasi lucru dar acum totul sa-a rezolvat!
- Cum? replica prietenul.
- Pai intr-o dimineata m-am dus in bucatarie si am spus: soldati...alinierea. Va vorbeste comandantul. Bucataria vecinului o vom cuceri.! Si toti gandacii m-au ascultat si astfel am scapat de ei.
Multumit de solutia aflata, prietenul decide sa o puna in aplicare.
Dupa o saptamana prietenii se intalnesc din nou.
- Ce-ai facut mai?
- Pai ce sa fac...exact ceea ce mi-ai spus tu, iar a doua zi de dimineata cand am intrat in bucatarie aceasta era plina ochi de gandaci. Comandantul gandacilor a facut un pas inainte si mi-a spus: permiteti sa raportez: Misiune indeplinita. Am cucerit bucataria vecinului si am adus cu noi prizonierii!
e posibil ca gandacii sa vina de la vecini ,daca zici ca e renovat totul.
cheama o echipa de la deratizare,poate asa vei scapa de ei
ICS si 0
Fosta membra Kudika.ro
te duci la la un magazin pt animale..si iei o solutie numita regent..este o fiola mica...o dizolvi in 2 litri de apa ..si o pulverizezi prin casa si eventual dai si pe peretii exteriori de pe hol..
ai grija sa te speli pe maini bine si grija mare sa daca ai copii sau animale..ca solutia asta pe pereti sau tocarie are efect vreo 6 luni..
suces
Cand sunt buna sunt foarte buna,dar cand sunt scorpie sunt...PERFECTA!!!!
scorpyoW Avatarul lui scorpyoW

2054 mesaje

asa am avut si yo,am renovat au disparut un timp,si au reaparut,yo am vandut casa respectiva,nou proprieter a spus ca,a chemat nu stiu ce echipa de a scapat de ei
am fost si voi ramane acelasi baiat cuminte cu o minte nu prea cuminte...
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: R_F, la data 2009-06-26 13:31:38
De la: simonikool, la data 2009-06-26 13:26:37Buna! Am o problema si am senzatia ca o iau razna din cauza asta...

Nu m-am putut abtine
"Se intalnesc doi prieteni pe strada, accidental. Fiindca unul dintre ei parea foarte suparat celalalt il intreaba:
- Ce-ai patit?
- Mai sunt suparat rau deoarece mi-au invadat gandacii bucataria!
- Stai mai linistit, spune celalalt. Si eu am patit acelasi lucru dar acum totul sa-a rezolvat!
- Cum? replica prietenul.
- Pai intr-o dimineata m-am dus in bucatarie si am spus: soldati...alinierea. Va vorbeste comandantul. Bucataria vecinului o vom cuceri.! Si toti gandacii m-au ascultat si astfel am scapat de ei.
Multumit de solutia aflata, prietenul decide sa o puna in aplicare.
Dupa o saptamana prietenii se intalnesc din nou.
- Ce-ai facut mai?
- Pai ce sa fac...exact ceea ce mi-ai spus tu, iar a doua zi de dimineata cand am intrat in bucatarie aceasta era plina ochi de gandaci. Comandantul gandacilor a facut un pas inainte si mi-a spus: permiteti sa raportez: Misiune indeplinita. Am cucerit bucataria vecinului si am adus cu noi prizonierii!
e posibil ca gandacii sa vina de la vecini ,daca zici ca e renovat totul.
cheama o echipa de la deratizare,poate asa vei scapa de ei

demential!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
necunoscut Avatarul lui necunoscut

118 mesaje

Paiia vezi tu unde gasesti zilnic, sau dimneata mizerie mici negre? adica excrementele??? de acolo ies gandacii..dar poate sa vina depe scara, pe la fereastra.......:(( ia un antigandaci, se pune in priza si emana un mic zgomot....ca un greiere ) ...stiu ca o prietena de-a mea avea din asta........
Fosta membra Kudika.ro

misiune indeplinita gandaci isi fac treaba ...........................ai luat-o razna!
diana1981 Avatarul lui diana1981

388 mesaje
Oras: bucuresti

Ia-ti o pisicuta, o sa prinda ea toti gandacii si nu or sa te mai deranjeze !!