Setari Cookie-uri

S.O.S.

Buna! Am o problema si am senzatia ca o iau razna din cauza asta...

Am gandaci mari si negri in casa... si nu stiu ce sa mai fac... Adica totul este nou, renovat, curat... si totusi... Am gandaci!! Mi-e frica sa mai ies din camera si sa merg pana la baie... Am dat cu spray, am lipit toate gurelele si nu stiu de unde mai apar.
Help meee ca innebunesc aici!!
simonikool
Postat pe 26 Iunie 2009 13:26
De la: simonikool, la data 2009-06-26 13:26:37Buna! Am o problema si am senzatia ca o iau razna din cauza asta...

Am gandaci mari si negri in casa... si nu stiu ce sa mai fac... Adica totul este nou, renovat, curat... si totusi... Am gandaci!! Mi-e frica sa mai ies din camera si sa merg pana la baie... Am dat cu spray, am lipit toate gurelele si nu stiu de unde mai apar.
Help meee ca innebunesc aici!!

Nu m-am putut abtine
"Se intalnesc doi prieteni pe strada, accidental. Fiindca unul dintre ei parea foarte suparat celalalt il intreaba:
- Ce-ai patit?
- Mai sunt suparat rau deoarece mi-au invadat gandacii bucataria!
- Stai mai linistit, spune celalalt. Si eu am patit acelasi lucru dar acum totul sa-a rezolvat!
- Cum? replica prietenul.
- Pai intr-o dimineata m-am dus in bucatarie si am spus: soldati...alinierea. Va vorbeste comandantul. Bucataria vecinului o vom cuceri.! Si toti gandacii m-au ascultat si astfel am scapat de ei.
Multumit de solutia aflata, prietenul decide sa o puna in aplicare.
Dupa o saptamana prietenii se intalnesc din nou.
- Ce-ai facut mai?
- Pai ce sa fac...exact ceea ce mi-ai spus tu, iar a doua zi de dimineata cand am intrat in bucatarie aceasta era plina ochi de gandaci. Comandantul gandacilor a facut un pas inainte si mi-a spus: permiteti sa raportez: Misiune indeplinita. Am cucerit bucataria vecinului si am adus cu noi prizonierii!
e posibil ca gandacii sa vina de la vecini ,daca zici ca e renovat totul.
cheama o echipa de la deratizare,poate asa vei scapa de ei
R_F
Postat pe 26 Iunie 2009 13:31
te duci la la un magazin pt animale..si iei o solutie numita regent..este o fiola mica...o dizolvi in 2 litri de apa ..si o pulverizezi prin casa si eventual dai si pe peretii exteriori de pe hol..
ai grija sa te speli pe maini bine si grija mare sa daca ai copii sau animale..ca solutia asta pe pereti sau tocarie are efect vreo 6 luni..
suces
coffeeta
Postat pe 26 Iunie 2009 13:32
asa am avut si yo,am renovat au disparut un timp,si au reaparut,yo am vandut casa respectiva,nou proprieter a spus ca,a chemat nu stiu ce echipa de a scapat de ei
scorpyoW
Postat pe 27 Iunie 2009 15:23
De la: R_F, la data 2009-06-26 13:31:38
De la: simonikool, la data 2009-06-26 13:26:37Buna! Am o problema si am senzatia ca o iau razna din cauza asta...

Am gandaci mari si negri in casa... si nu stiu ce sa mai fac... Adica totul este nou, renovat, curat... si totusi... Am gandaci!! Mi-e frica sa mai ies din camera si sa merg pana la baie... Am dat cu spray, am lipit toate gurelele si nu stiu de unde mai apar.
Help meee ca innebunesc aici!!

Nu m-am putut abtine
"Se intalnesc doi prieteni pe strada, accidental. Fiindca unul dintre ei parea foarte suparat celalalt il intreaba:
- Ce-ai patit?
- Mai sunt suparat rau deoarece mi-au invadat gandacii bucataria!
- Stai mai linistit, spune celalalt. Si eu am patit acelasi lucru dar acum totul sa-a rezolvat!
- Cum? replica prietenul.
- Pai intr-o dimineata m-am dus in bucatarie si am spus: soldati...alinierea. Va vorbeste comandantul. Bucataria vecinului o vom cuceri.! Si toti gandacii m-au ascultat si astfel am scapat de ei.
Multumit de solutia aflata, prietenul decide sa o puna in aplicare.
Dupa o saptamana prietenii se intalnesc din nou.
- Ce-ai facut mai?
- Pai ce sa fac...exact ceea ce mi-ai spus tu, iar a doua zi de dimineata cand am intrat in bucatarie aceasta era plina ochi de gandaci. Comandantul gandacilor a facut un pas inainte si mi-a spus: permiteti sa raportez: Misiune indeplinita. Am cucerit bucataria vecinului si am adus cu noi prizonierii!
e posibil ca gandacii sa vina de la vecini ,daca zici ca e renovat totul.
cheama o echipa de la deratizare,poate asa vei scapa de ei


demential!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 15:26
De la: simonikool, la data 2009-06-26 13:26:37Buna! Am o problema si am senzatia ca o iau razna din cauza asta...

Am gandaci mari si negri in casa... si nu stiu ce sa mai fac... Adica totul este nou, renovat, curat... si totusi... Am gandaci!! Mi-e frica sa mai ies din camera si sa merg pana la baie... Am dat cu spray, am lipit toate gurelele si nu stiu de unde mai apar.
Help meee ca innebunesc aici!!



Paiia vezi tu unde gasesti zilnic, sau dimneata mizerie mici negre? adica excrementele??? de acolo ies gandacii..dar poate sa vina depe scara, pe la fereastra.......:(( ia un antigandaci, se pune in priza si emana un mic zgomot....ca un greiere ) ...stiu ca o prietena de-a mea avea din asta........

Postat pe 3 Iulie 2009 17:02
De la: simonikool, la data 2009-06-26 13:26:37Buna! Am o problema si am senzatia ca o iau razna din cauza asta...

Am gandaci mari si negri in casa... si nu stiu ce sa mai fac... Adica totul este nou, renovat, curat... si totusi... Am gandaci!! Mi-e frica sa mai ies din camera si sa merg pana la baie... Am dat cu spray, am lipit toate gurelele si nu stiu de unde mai apar.
Help meee ca innebunesc aici!!


misiune indeplinita gandaci isi fac treaba ...........................ai luat-o razna!
BBFluturas
Postat pe 3 Iulie 2009 17:05
Ia-ti o pisicuta, o sa prinda ea toti gandacii si nu or sa te mai deranjeze !!
diana1981
Postat pe 14 Iulie 2009 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs!!! 5 De la: tzoile 16 Iulie 2015 10:12
ajutati-ma va rog, 9 De la: Summer_ 11 Octombrie 2009 00:50
va rog ajuta`ti ma sa imvat shi eu limba germana 7 De la: miha1307 14 Martie 2011 14:28
petitie/semnaturi/petitie_impotriva_si_pentru_abolirea_legii_nr_298/2008l 1 De la: hera 23 Ianuarie 2009 09:54
Buna! 4 De la: guru_ion 20 Noiembrie 2011 18:43