Setari Cookie-uri

love strikes again

Sunt indragostita de un baiat cu 7 ani mai mare ca mine(eu am 14 ani el are 21) si sunt foarte trista deoarece stiu ca nu am nici o sansa sa am o relatie cu pentru ca ne deosebesc prea multe lucruri cum ar fi ca el este de etnie rroma si rudele mele care nici macar nu vor vrea sa auda de o relatie de genul asta.Totusi credeti ca ar trebui sa acord o sansa acestei relatii in ciuda diferentelor?(nu sunt sigura daca si lui ii place de mine)
nanaGirl
Postat pe 28 Iunie 2009 00:57
esti mica se vede ac nu intelegi multe e tzigan
si mai mult daca vrei cu un tzigan trebuei sa stii ca vei suferii mult tzigani au o alta mentalitate(ca si musulmanii) o sa papi bataie angro(pt ei bataie e rupta din rai si va trebuie sa faci o droaie de copii si doamne iarta-ma ai doar 14 ani ti s-a terminat viata si baietii?
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 08:09
Va despart multe diferente culturale si sapte ani diferenta de varsta,familia ta are dreptate !Iar tu trebuie sa-ti faci un scpo in viata de a-ti face un rost prin propriile puteri,nu sa te ,, legi la ca fara sa te doara" si sa depinzi financiar o viata intrega de un barbat,indiferent din ce etnie face parte.Acum mai bine e sa acorzi mai multa importanta scolii si mai putina baietilor,sau mai rau barbatilor,pt ca nu stiu daca esti pregatita psihic sau chiar fizic pt o relatie cum ti-o doresti tu, cu un om de varsta lui.
lumimari
Postat pe 8 Iulie 2009 06:43
Ha?? CE relatie? La 14 ani?
Fata, tu abia ai terminat generala anul asta si te si mananca? Nici sanii nu ti-au crescut si tu vorbesti de relatii? Te pomenesti ca nici virgina nu mai esti de vreo doi ani...
Bai, ce sa mai, fara comentarii.
Dor_a
Postat pe 8 Iulie 2009 08:20
mare tampenie la 14 ani ar trebui sa te gandesti la altceva deabea de la 18 19 ani ar trebui sa ai o relatie ce o sa faci la 19 ani o sa ai sani pana la genunchi si nu o sa te mai placa nimeni si ai sa te intrebi unde ai gresit mai gandeste fetito viata este lunga nu e bine sa ne batem joc de ia
DON_LUCIANO
Postat pe 8 Iulie 2009 08:31
sincer nu conteza ca e tigan sau nu...conteaza sa nu isi bata joc de tine iar chestia ca el e mai mare la fel nu conteaza ...insa tu ar trebui sa te gandesti mai mult la tine...ai toata viata inainte....la varsta asta nici nu poti sa spui ca sti sa iubesti cu adevarat....sincer am avut o relatie care a durat 3 ani...eu acum am 17 ani...si sincer abia dupa 3 ani am invatat ce inseamna defapt sa iubesti sau sa risti totul pt persoana iubita...ar trebui sa te mai gandesti......tot ce iti pot spune este sa ai gija sa nu se foloseasca de tine si sa nu isi bata joc.....pentru ca daca patesti asa vei fi foarte dezamagita mai ales daca mai pui si suflet ;)
alexandra1907
Postat pe 8 Iulie 2009 08:41
De la: Alexandra1907, la data 2009-07-08 08:41:58sincer nu conteza ca e tigan sau nu...conteaza sa nu isi bata joc de tine iar chestia ca el e mai mare la fel nu conteaza ...insa tu ar trebui sa te gandesti mai mult la tine...ai toata viata inainte....la varsta asta nici nu poti sa spui ca sti sa iubesti cu adevarat....sincer am avut o relatie care a durat 3 ani...eu acum am 17 ani...si sincer abia dupa 3 ani am invatat ce inseamna defapt sa iubesti sau sa risti totul pt persoana iubita...ar trebui sa te mai gandesti......tot ce iti pot spune este sa ai gija sa nu se foloseasca de tine si sa nu isi bata joc.....pentru ca daca patesti asa vei fi foarte dezamagita mai ales daca mai pui si suflet ;) [/quote
corect gandeste de 2 ori fao o data
DON_LUCIANO
Postat pe 8 Iulie 2009 08:44
De la: nanaGirl, la data 2009-06-28 00:57:34Sunt indragostita de un baiat cu 7 ani mai mare ca mine(eu am 14 ani el are 21) si sunt foarte trista deoarece stiu ca nu am nici o sansa sa am o relatie cu pentru ca ne deosebesc prea multe lucruri cum ar fi ca el este de etnie rroma si rudele mele care nici macar nu vor vrea sa auda de o relatie de genul asta.Totusi credeti ca ar trebui sa acord o sansa acestei relatii in ciuda diferentelor?(nu sunt sigura daca si lui ii place de mine)

la 14 ani te manca in scorbura deja???? stai fata pe curu tau si joacate cu papusile lasa telenovelele pt Pro-tv si Acasa tu vezi-ti de copilarie!!! sa sti k in realitate rromii nu sunt asa k in Regina
bruneagra25
Postat pe 8 Iulie 2009 08:46
piticule, sfatul meu este sa incerci sa te tii departe de astfel de ganduri, macar vreo 2 ani de acum incolo... daca trecem peste varsta ta (esti prea mica! ), faptul ca e tigan te va face foarte mult sa suferi... ia gandeste-te, peste cativa ani, cand o sa ai copii si o sa fii la casa ta, iti va face placere sa iesi cu el pe strada? si inca ceva, daca vrei sa te tii de scoala (si ar trebui s-o faci, daca vrei sa ajungi cineva) el sigur nu te va lasa... ce viitor ai alaturi de el? cat despre parinti, ei iti vor numai binele, eu am aflat asta dupa ce am mai crescut... gandeste-te mai mult la scoala si la viitorul tau si lasa baietii mai la sfarsit, vei avea destul timp si pentru ei...
crissa_909
Postat pe 15 Iulie 2009 09:32
De la: nanaGirl, la data 2009-06-28 00:57:34Sunt indragostita de un baiat cu 7 ani mai mare ca mine(eu am 14 ani el are 21) si sunt foarte trista deoarece stiu ca nu am nici o sansa sa am o relatie cu pentru ca ne deosebesc prea multe lucruri cum ar fi ca el este de etnie rroma si rudele mele care nici macar nu vor vrea sa auda de o relatie de genul asta.Totusi credeti ca ar trebui sa acord o sansa acestei relatii in ciuda diferentelor?(nu sunt sigura daca si lui ii place de mine)


In tarile civilizate ar fi fost la puscarie don juan. Da-l in papuci de tigan, cum ti-o placea sa puna mana pe tine unul cu pielea negru-violet nu stiu. Plus ca esti MULT, MULT prea mica.

Daca era fata mea ti-as fi tras o mama de bataie.

Stiu, noi nu intelegem, tu esti prima care a descoperit dragostea.
Kathara
Postat pe 15 Iulie 2009 09:45
De la: crissa_909, la data 2009-07-15 09:32:13piticule, sfatul meu este sa incerci sa te tii departe de astfel de ganduri, macar vreo 2 ani de acum incolo... daca trecem peste varsta ta (esti prea mica! ), faptul ca e tigan te va face foarte mult sa suferi... ia gandeste-te, peste cativa ani, cand o sa ai copii si o sa fii la casa ta, iti va face placere sa iesi cu el pe strada? si inca ceva, daca vrei sa te tii de scoala (si ar trebui s-o faci, daca vrei sa ajungi cineva) el sigur nu te va lasa... ce viitor ai alaturi de el? cat despre parinti, ei iti vor numai binele, eu am aflat asta dupa ce am mai crescut... gandeste-te mai mult la scoala si la viitorul tau si lasa baietii mai la sfarsit, vei avea destul timp si pentru ei...


Cum ce viitor va avea alaturi de el ? Iti spun eu :

STIIIICLE GOALE CUMPARAAAAAMMM !!!!
CUUUUUMPPPPAAARRRR FIIIIIEEEEEERRRRR !!!!

Asta este viata pe care o va avea; sa nu mai pun la socoteala ca are doar 14 si o s-o f.uta ala de o sa-i iasa ochii din cap, si la 20 ani probabil va avea deja 3-4 copii ; si ca sa pun capat povestii pe la 22 ani va zice : Doamne cu ce am gresit de m-ai napastuit asa?

PPPffff....mi-e lehamite de pustimea din ziua de azi
_fantoma_
Postat pe 15 Iulie 2009 09:49
Iti doresc din toata inima sa fie doar un foc de paie si sa-ti revii cat mai repede posibil.E prematur sa te gandesti la o relatie avand varsta pe care o ai La 14 ani bateam maidanul jucand noua pietre,tara-tara vrem ostasi,citeam de rupeam,ca deh...........programe la tv erau doar doua ore pe seara si imi fauream vise.Se pare ca visele tale se rezuma doar la acest individ.Patetic,ce sa-ti zic.................Nu ca ar conta tare mult ca e de etnie roma si fac o paranteza-am cunoscut persoane de etnie roma de o reala valoare umana,dar esti boboc.............Mai ai rabdare ca n-au intrat anii in sac.Vei avea timp suficient sa te indragostesti,sa ai o relatie,sa daruiesti si sa primesti.Daca e un ''smecher'' care roade seminte la coltul strazii,injura de mama focului si mai si imparte intr-un mod generos pumni in stanga si in dreapta,eu zic sa stai potolita.Macho de maidan sunt la tot pasul.Poate nu o fi asa,poate o fi un studios pe care l-ai intalnit in biblioteca si atunci datele problemei se schimba.Dar chiar si asa mai ai de asteptat ceva vreme.Ce naiba vei face daca vei incepe o relatie sexuala,asta in cazul in care nu ti-ai inceput viata sexuala(si atunci ar fi destul de grav) si te vei trezi ca abandonezi scoala si mai ramai si insarcinata? Te vei uita cu jind la fostele colege care isi vor trai adolescenta,care se vor bucura din plin de ea,iar tu vei sta in casa,probabil si cu un ochi vanat si cu amintirea unor injuraturi recente.Eh....................cum ti se pare scenariul? Mai reflecteaza nitel,daca ai ceva materie cenusie...Fiica-mea la 14 ani stia deja ce vrea sa faca referitor la viitorul ei,dar,deh............nu toti copii sunt la fel!
messalinda
Postat pe 15 Iulie 2009 10:26
De la: vas25, la data 2009-07-15 09:49:49
De la: crissa_909, la data 2009-07-15 09:32:13piticule, sfatul meu este sa incerci sa te tii departe de astfel de ganduri, macar vreo 2 ani de acum incolo... daca trecem peste varsta ta (esti prea mica! ), faptul ca e tigan te va face foarte mult sa suferi... ia gandeste-te, peste cativa ani, cand o sa ai copii si o sa fii la casa ta, iti va face placere sa iesi cu el pe strada? si inca ceva, daca vrei sa te tii de scoala (si ar trebui s-o faci, daca vrei sa ajungi cineva) el sigur nu te va lasa... ce viitor ai alaturi de el? cat despre parinti, ei iti vor numai binele, eu am aflat asta dupa ce am mai crescut... gandeste-te mai mult la scoala si la viitorul tau si lasa baietii mai la sfarsit, vei avea destul timp si pentru ei...


Cum ce viitor va avea alaturi de el ? Iti spun eu :

STIIIICLE GOALE CUMPARAAAAAMMM !!!!
CUUUUUMPPPPAAARRRR FIIIIIEEEEEERRRRR !!!!

Asta este viata pe care o va avea; sa nu mai pun la socoteala ca are doar 14 si o s-o f.uta ala de o sa-i iasa ochii din cap, si la 20 ani probabil va avea deja 3-4 copii ; si ca sa pun capat povestii pe la 22 ani va zice : Doamne cu ce am gresit de m-ai napastuit asa?

PPPffff....mi-e lehamite de pustimea din ziua de azi

era o intrebare retorica... si eu stiu foarte bine ce viata ar avea...dar daca toti ii raspundeti de parca ar fi handicapata si de parca toti ati fi asi in ale iubirii, tot ce veti reusi sa faceti e s-o scarbiti. chiar cred ca trebuia sa primeasca niste sfaturi care sa nu contina cuvinte gen f.utut, gen esti Proasta, sau mai stiu eu ce... daca ii sariti in cap, nu o ajutati cu nimic...
crissa_909
Postat pe 15 Iulie 2009 16:28
De la: nanaGirl, la data 2009-06-28 00:57:34Sunt indragostita de un baiat cu 7 ani mai mare ca mine(eu am 14 ani el are 21) si sunt foarte trista deoarece stiu ca nu am nici o sansa sa am o relatie cu pentru ca ne deosebesc prea multe lucruri cum ar fi ca el este de etnie rroma si rudele mele care nici macar nu vor vrea sa auda de o relatie de genul asta.Totusi credeti ca ar trebui sa acord o sansa acestei relatii in ciuda diferentelor?(nu sunt sigura daca si lui ii place de mine)

La 14 ani ar trebui sa te preocupe scoala nicidecum relatiile(si mai ales cu tigani)Mama ai???Ce face?? Doarme-n papuci?
wanda_love_you
Postat pe 16 Iulie 2009 08:19
http://pozamea.eu/Geonika_499.html
Georgiana77
Postat pe 16 Iulie 2009 09:36
ESTI UN COPIL! NU LASA PE NIMENI SA-TI STRICE COPILARIA . MAI AI DE COPILARIT . BUCURA-TE DE LIBERTATE CAT MAI MULT. ACESTI INDIVIZI SUNT PERICULOSI , TE ADEMENESC SI S-AR PUTEA SA AJUNGI UNDEVA DE UNDE NU VEI MAI PUTEA SCAPA. E O ATRACTIE DE MOMENT, E NORMAL LA VARSTA TA DAR MAI UITA-TE CATE SE INTAMPLA CU FETE DE VARSTA TA, NAIVE SI CREDULE. AR FI PACAT . SI ASA VIATA FEMEII ESTE FOARTE GREA -CASNICIE, COPII, SOT, TREBURI-. TE ROG SA TE MAI GANDESTI-E UN SFAT DE LA CINEVA CARE AR PUTEA SA-TI FIE MAMA PT. CA EU AM UN BAIAT DE 14 ANI-NU TE LASA PACALITA.
GABYTA13
Postat pe 16 Iulie 2009 10:19
voi cele fitzoase , la varsta ei , ati fost sfinte, fata va cerut un sfat , iar voi deja aruncati cu vorbe intepatoare, cum va este felul, luati exmplu de la GABYTA13, care are totusi un copil si e mama, nu de la KHATARA care nici nu stie ce inseamna cuvantul mama, posibil ea a fost sfanta la varsta de 14 ani, fetita eu te sfatuiesc sa stai de vb cu mama si cu tatal tau , sigandestete bine ca dragostea asta la 14 ani este trecatoare, ai o viata frumoasa care te asteapta dar fara EL,DECI VORBESTE SI CU PARINTI TAI CA MAMA ITI EST SI PRIETENA DAR SI MAMA, mult curaj si mult noroc
mihaelatrincu
Postat pe 16 Iulie 2009 10:32
De la: nanaGirl, la data 2009-06-28 00:57:34Sunt indragostita de un baiat cu 7 ani mai mare ca mine(eu am 14 ani el are 21) si sunt foarte trista deoarece stiu ca nu am nici o sansa sa am o relatie cu pentru ca ne deosebesc prea multe lucruri cum ar fi ca el este de etnie rroma si rudele mele care nici macar nu vor vrea sa auda de o relatie de genul asta.Totusi credeti ca ar trebui sa acord o sansa acestei relatii in ciuda diferentelor?(nu sunt sigura daca si lui ii place de mine)


1-esti indragostita de un tip mai mare ca tine cu 7 ani,asa si?! poti avea e relatie ,nu te impiedica nimeni,dar acum depinde de relatia pe care vrei s-o aveti impreuna.......totusi esti mik......
2-el e de etnie rroma...........so what?! de cand conteaza etnia cand iubesti?
si persoanele de etnie rroma stiu sa aprecieze o femeie......stiu sa iubeasca......fie el italian,rus.....etc....
nu conteaza etnia ci persoana .......lui
3- nu stii daca lui ii place de tine.....si dc vrei un raspuns de la noi,tu trebuie sa il intrebi.......si apoi vezi daca veti fi impreuna sau nu......
si repet diferenta de varsta nu conteaza .....ci doar voua sa va fie bine
dar asta daca veti fi impreuna......ca de fapt nu e nimic intre voi..............
heaven_2906
Postat pe 16 Iulie 2009 10:38
De la: nanaGirl, la data 2009-06-28 00:57:34Sunt indragostita de un baiat cu 7 ani mai mare ca mine(eu am 14 ani el are 21) si sunt foarte trista deoarece stiu ca nu am nici o sansa sa am o relatie cu pentru ca ne deosebesc prea multe lucruri cum ar fi ca el este de etnie rroma si rudele mele care nici macar nu vor vrea sa auda de o relatie de genul asta.Totusi credeti ca ar trebui sa acord o sansa acestei relatii in ciuda diferentelor?(nu sunt sigura daca si lui ii place de mine)


Iti sugerez sa urmaresti pe National Tv emisiunea ; ,,Consilier de urgenta " si vei gasi raspunsul ,,framantarilor tale "...
lumimari
Postat pe 24 Iulie 2009 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA! 5 De la: kudika104517 15 Ianuarie 2010 19:38
WHITNEY HOUSTON ... 31 De la: MissRainbow 13 Februarie 2012 14:03
apropo de noua tehnica de scriere a teribilistilor 13 De la: copacelul 2 Mai 2009 17:17
papistasii sau catolicii? 2 De la: iiiiiiiiio 12 Martie 2014 19:21
love strikes again 19 De la: lumimari 24 Iulie 2009 20:49