Setari Cookie-uri

Cum as putea sa imi dau seama ce mai imi doresc de la un barbat...

Ei..oameni buni sunt intr-o mare dilema deja de o jumatate de an. Am avut o expereienta cu cineva de prea lunga durata, acest cineva m-a dezamagit ne-am despartit de comun acord , am ramas foarte buni prieteni poate prea buni prieteni , iar acuma nu ma mai pot apropia de nici un alt barbat nici macar cu minimele de sentimente necesare intr-o relatie. Oare ce mai caut eu? de ce nu mai pot fi impreuna cu cineva pentru mai mult de 1 saptamana?
nicoletutamea
Postat pe 28 Iunie 2009 11:49
doi iubiti trebuie sa stie sa fie si doi prieteni buni....nu-i nimic rau in asta
Baiat_Rezervat
Postat pe 28 Iunie 2009 11:55
cautam chestii diferite...noi n avem d unde sti ce iti doresti tu.,..
afla!....pe parcurs
morticia_adams
Postat pe 28 Iunie 2009 22:59
pey incerci sa vorbesti cu el sa-l cunosti si singura trebuie sa iti dai seama daca el e ceea ce iti doresti
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:22
Important e sa-ti placa de el, sa stie sa te faca sa te simti bine , sa te respecte, sa te iubeasca, sa stie cand sa fie tandru si cand sa fie " feroce"
MarseVintila
Postat pe 14 Iulie 2009 18:59
cred ca ai sa-ti dai seama cand o sa-l intalnesti
MarseVintila
Postat pe 14 Iulie 2009 18:59
Stai linistita.Inca esti speriata si dezamagita de relatia care a esuat,de aceea nu reusesti sa te apropii de altcineva.Lasa timpul sa vindece ranile si intr-o zi o sa gasesti pe altcineva care o sa te atraga.La unii procesul de vindecare dureaza mai mult la altii mai putin.Ai rabdare si intre timp distreaza-te cu prietenii,bucurate de "burlacie" .
diana1981
Postat pe 14 Iulie 2009 19:01
De la: nicoletutamea, la data 2009-06-28 11:49:42Ei..oameni buni sunt intr-o mare dilema deja de o jumatate de an. Am avut o expereienta cu cineva de prea lunga durata, acest cineva m-a dezamagit ne-am despartit de comun acord , am ramas foarte buni prieteni poate prea buni prieteni , iar acuma nu ma mai pot apropia de nici un alt barbat nici macar cu minimele de sentimente necesare intr-o relatie. Oare ce mai caut eu? de ce nu mai pot fi impreuna cu cineva pentru mai mult de 1 saptamana?

si ce daca , cand o sa gasesti pe cineva mai interesant o sa dureze mai mult , doua saptamani , don't wory be happy
SweetDadyD
Postat pe 15 Iulie 2009 13:41
O vorba inteleapta..cea legata de ratiune..
nicoletutamea
Postat pe 17 Iulie 2009 18:36
Marse Vintina ....exista oare un asa "mascul" sa indeplineasca toate acele lucruri spuse de tine?
nicoletutamea
Postat pe 17 Iulie 2009 18:39
Diana1981 ,cu siguranta ai dreptate si cel mai probabil vorbeste supararea din mine dar pana sa soseasca acea zi (despre care vorbesti tu)....pe care tare departeeee o vad , o sa mai sufere si alti baieti din cauza unuia ;)
nicoletutamea
Postat pe 17 Iulie 2009 18:43
Sweet deady..acuma de ce esti "rau"? :D
Sa inteleg ca traiesti si tu o astfel de realitate? tu cum vezi lucrurile?
nicoletutamea
Postat pe 17 Iulie 2009 18:45
De la: nicoletutamea, la data 2009-06-28 11:49:42Ei..oameni buni sunt intr-o mare dilema deja de o jumatate de an. Am avut o expereienta cu cineva de prea lunga durata, acest cineva m-a dezamagit ne-am despartit de comun acord , am ramas foarte buni prieteni poate prea buni prieteni , iar acuma nu ma mai pot apropia de nici un alt barbat nici macar cu minimele de sentimente necesare intr-o relatie. Oare ce mai caut eu? de ce nu mai pot fi impreuna cu cineva pentru mai mult de 1 saptamana?


Si cam ce faci tu in saptamana aia?
AndreiD
Postat pe 17 Iulie 2009 19:50
De la: AndreiD, la data 2009-07-17 19:50:19
De la: nicoletutamea, la data 2009-06-28 11:49:42Ei..oameni buni sunt intr-o mare dilema deja de o jumatate de an. Am avut o expereienta cu cineva de prea lunga durata, acest cineva m-a dezamagit ne-am despartit de comun acord , am ramas foarte buni prieteni poate prea buni prieteni , iar acuma nu ma mai pot apropia de nici un alt barbat nici macar cu minimele de sentimente necesare intr-o relatie. Oare ce mai caut eu? de ce nu mai pot fi impreuna cu cineva pentru mai mult de 1 saptamana?


Si cam ce faci tu in saptamana aia?

analizeaza sentimente,nu e clar?ce intrebare mai pui si tu
wanda_love_you
Postat pe 18 Iulie 2009 07:08
De la: wanda_love_you, la data 2009-07-18 07:08:44
De la: AndreiD, la data 2009-07-17 19:50:19
De la: nicoletutamea, la data 2009-06-28 11:49:42Ei..oameni buni sunt intr-o mare dilema deja de o jumatate de an. Am avut o expereienta cu cineva de prea lunga durata, acest cineva m-a dezamagit ne-am despartit de comun acord , am ramas foarte buni prieteni poate prea buni prieteni , iar acuma nu ma mai pot apropia de nici un alt barbat nici macar cu minimele de sentimente necesare intr-o relatie. Oare ce mai caut eu? de ce nu mai pot fi impreuna cu cineva pentru mai mult de 1 saptamana?


Si cam ce faci tu in saptamana aia?

analizeaza sentimente,nu e clar?ce intrebare mai pui si tu



ce tare esti da nu fac prea multe intr-o saptamna. De analizat sentimente in nici un caz...ca n-am de unde. In acea saptamana ma minunez de cate poate gandi "rasa masculina" si apoi o iau la fuga
nicoletutamea
Postat pe 20 Iulie 2009 13:22
inca nu ai trecut peste prima relatie...iti este frica ....lasa timpul sa decida....
cristiana_cris
Postat pe 20 Iulie 2009 13:25
De la: cristiana_cris, la data 2009-07-20 13:25:27inca nu ai trecut peste prima relatie...iti este frica ....lasa timpul sa decida....



eu las timpul sa decida numa e prea indulgent cu mine din cate vad
nicoletutamea
Postat pe 20 Iulie 2009 13:36
Nu te mai zbate .Cand va veni omul potrivit tie vei ramane langa el mult mai mult de o saptamana .Numai sa ai rabdare .Esti foarte tanara ,ai tot timpul sa-l astepti.Si incheie-ti socotelile cu trecutul.In ce priveste "rasa masculina" e mare gradina si multi ca ei in ea.

Postat pe 20 Iulie 2009 14:11
De la: scorpio67, la data 2009-07-20 14:11:51Nu te mai zbate .Cand va veni omul potrivit tie vei ramane langa el mult mai mult de o saptamana .Numai sa ai rabdare .Esti foarte tanara ,ai tot timpul sa-l astepti.Si incheie-ti socotelile cu trecutul.In ce priveste "rasa masculina" e mare gradina si multi ca ei in ea.




E intradevar mare gradina domnului...dar cred ca cea mai mare problema la mine e ca nu imi pot incheia socoteliile cu trecutul datorita faptului ca fostul.. e mai tot timpul in preajma mea...si nu sunt lasata sa imi pot reface viata multumesc frumos pt sfaturi...
nicoletutamea
Postat pe 20 Iulie 2009 19:04
De la: nicoletutamea, la data 2009-07-20 19:04:21
De la: scorpio67, la data 2009-07-20 14:11:51Nu te mai zbate .Cand va veni omul potrivit tie vei ramane langa el mult mai mult de o saptamana .Numai sa ai rabdare .Esti foarte tanara ,ai tot timpul sa-l astepti.Si incheie-ti socotelile cu trecutul.In ce priveste "rasa masculina" e mare gradina si multi ca ei in ea.




E intradevar mare gradina domnului...dar cred ca cea mai mare problema la mine e ca nu imi pot incheia socoteliile cu trecutul datorita faptului ca fostul.. e mai tot timpul in preajma mea...si nu sunt lasata sa imi pot reface viata multumesc frumos pt sfaturi...


Fa un efort si rupe-te de el sau indeparteaza-l cumva de tine.Mie fostul a incercat sa-mi strice relatia de acum dar sotul meu l-a cam pus pe fuga si de atunci ma lasa in pace.Tu in schimb apara-te singura de el .Cred si crede si tu ca esti destul de puternica s-o faci.

Postat pe 21 Iulie 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poveste de viata! pliz hepl 24 De la: kudika_992055 12 August 2015 18:52
buna 38 De la: inna_1688 3 Decembrie 2010 18:24
hmm fantezii... 26 De la: greierash_is_back 30 Octombrie 2009 20:43
Experientele unui tanar ,devenit inger acum.. 0 De la: 9 Martie 2012 15:54
Posibila sarcina 36 De la: Shhh 19 Februarie 2010 18:56