Setari Cookie-uri

PRO ACTIV

As vrea si eu niste pareri, de la persoanele care au folosit PRO ACTIV, despre aceste produse...sunt bune, nu sunt....?! sunt intr o situatie disperata..nu mai stiu ce sa fac sa scap de acnee..am probleme de 8-9 ani ...am incercat o multitudine de produse ..dar fara rezultat! :( Dar despre Acnezine ce parere aveti? desi va spun sincer as prefera sa nu mai iau pastile...m au dat peste cap toate pe care le am luat pana acum.....Va multumesc si sper sa ma puteti ajuta
Deutza_Deyu
Postat pe 29 Iunie 2009 14:42
Da sunt foarte bune.Prietenul meu le foloseste si are probleme cu acneea de la pubertate , acum are 36 de ani si spune ca sunt foarte bune.Eu sunt cosmeticiana si sincer abia l-am convins sa le foloseasca , iar acum este incantat de rezultate.Poti sa folosesti dupa ce scapi de pustule, scrub Clean&Clear cel cu albastru sau verde transparent si sa-ti aplici doar masca Refining Mask de la proactiv, dar asta in timp dupa ce scapi de pustule, pentru intretinere.Eu te sfatuiesc sa folosesti produsele Proactiv si sa-mi spui daca esti multumita.Cred ca in jur de 200 lei costa Kit-ul, eu l-am comandat pe internet.Ai mare grija si la alimentatie,evita ciocolata, prajelile,mancarurile cu condimente, schimba in fiecare seara fata de perna sau pune un prosop pe care sa-l schimbi in fiecare zi, Prindeti parul asfel incat sa nu ajunga pe fata pentru ca se stie ca parrul capteaza impuritati, incearca pe cat posibil sa nu atingi fata.Mai poti sa folosesti daca ai deja infectie, triamcinolon crema pe care il aplici pe fata si lasi peste noapte,iar pentru cicatrici poti folosi reviken sau cutaden aplicat in strat subtire , dar sa nu devina obisnuinta ca poate face mai rau in timp.Nu in ultimul rand daca nu ai facut-o inca mergi la un Dermatolog !. Iti doresc succes in lupta cu acnea.
anda0
Postat pe 8 Iulie 2009 11:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
APLIC GENE FALSE DIN PAR NATURAL,EPILAT SI PENSAT 1 De la: daniela1487 27 Iulie 2010 17:07
Produse cosmetice organice Charme d'Orient 1 De la: tabanroxana 7 Septembrie 2009 11:19
Lotiune plaja 1 De la: m__ela 18 Septembrie 2013 14:51
Care sunt produsele cosmetice preferate? 28 De la: mikky09 7 Octombrie 2016 20:05
Fard DIOR si CHANEL- de vanzare 4 De la: kudika096649 27 Iulie 2010 16:11