Setari Cookie-uri

buna..

De ceva timp va urmaresc discutiile,unele fiind chiar interesante existand printre voi si oameni capabili sa ofere raspunsuri concrete,de valoare.Asadar..am si eu o intrebare..M'am sarutat pentru prima data in urma cu aproximativ o luna(eu avand 18 ani)cu o persoana deosebita..la care tin intr'o oarecare masura..dar..pot spune ca nu am simtit nimic.absolut nimic.Toata lumea vorbeste despre cat de placut,de emotionant este un sarut dar eu de cate ori ma sarut nu simt nici cel mai minim fior..si nu pot spune ca nu's atrasa de persoana in cauza,din contra..Ma intreb: ce este in neregula cu mine..?!El imi spune ca frumusetea ma face rece,incapabila de a simti un astfel de gest..dat fiind ca el nu este o persoana cu o frumusete observabila ci mai degraba o frumusete stranie..bineinteles ca mi se pare total aiurea..dar..in fine..astept cu nerabdare raspunsurile voastre..
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 01:12
pai e bine si mai tarziu decat deloc....ce pot sa spun sunt socata, avand in vedere ca eu m-am sarutat prima data la 14 ani.
Povestile astea legate de primul sarut, prima noapte sunt bancuri, parerea mea....depinde foarte mult de cealalta persoana, spui ca esti atrasa de el....insa nu esti nici tu foarte sigura, s-ar putea sa-ti placa altceva la el...cum ar fi modul de-a gandi, muzica pe care-o asculta...etc, si chiar daca aveti multe in comun asta nu inseamna ca el va reusii sa te si fascineze.

Incearca sa-ti raspunzi tu singura.....cat de mult te atrage?, eu nu cred ca tu esti "problema".....

Si ai dreptate...un sarut este egal cu zero daca nu exista persoana potrivita...
gargaritamica
Postat pe 30 Iunie 2009 01:29
mai..lucruri in comun n'as spune ca avem..suntem doua firi destul de diferite..iar el are 28 de ani.. ..fizic simt ca ma atrage,simt vibratia trupului cand ma apropii de el..dar cand ne sarutam..nu reusesc sa simt nimic..si cred sincer ca as avea o oarecare problema..in schimb ador atunci cand este putin mai bruta,l cand ma strange tare in brate...
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 01:34
....esti absolut normala...si eu nu cred sa ai vre-o asa zisa "problema".....mai degraba, iti lipseste experienta.

E foarte bine ca simti acele vibratii....imi era teama initial ca nici astea nu sunt.....referitor la sarutul propriu-zis....nici eu nu pot spune ca simt ceva foarte deosebit.....fizic.....sunt momente si momente.....cel mai frumos pentru mine este sentimentul pe care-l am cand sarut o anumita persoana...nu ceea ce tine de sarutul propriu-zis...e adevarat sunt persoane care saruta mai bine sau mai putin bine...insa nici asta nu-i o adevarata problema.

Faptul ca-ti place "duritatea" lui ...este absolut normal.....femeile sunt atrase de masculinitatea barbatilor.....e normal sa nu te atraga un barbat care mai degraba se poarta ca o femeie...(pentru ca slava Domnului sunt si deastia).........
gargaritamica
Postat pe 30 Iunie 2009 01:57
merci mult pentru raspunsul tau..imi este de mare ajutor..de sarutat,cred ca saruta bine,dat fiind ca are destula experienta in domeniu..dar drept sa spun n'am cum sa fac o diferenta din moment ce nu m'am mai sarutat cu nimeni inafara de el.. oricum..noi avem o "relatie"neconventionala..ambii suntem spirite libere asa ca incerc sa nu investesc multe sentimente in el..
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 02:08
foarte bine faci.....e bine macar ca gandesti asa....desi niciodata nu se stie, oricum pentru binele tau incearca sa fii precauta, iar in irivinta sarutului, vei avea timp sa faci si diferente....incearca sa nu-ti mai faci atatea griji cu lucruri marunte(dupa parerea mea...insa nu generalizez), cu trecerea timpului vei acumula experienta, si altfel vei privi lucrurile!

Oricum tin sa-ti spun ca apreciez fetele care nu sunt "grabite".....fetele care mai au si alte preocupari in afara sexului, relatiilor...cumparaturilor(in conditiile in care unele nu si-au facut nici macar buletinul)...etc
gargaritamica
Postat pe 30 Iunie 2009 03:02
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 03:03
greierash ce ti se pare in neregula..vorbeste..de fapt scrie..;))ca nu prea inteleg limbajul asta pe care il utilizezi
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 03:11
nu pricep problema...adica de ce ar fi o problema. si io cand m-am sarutat prima data ...pfaaaa nici nu vreau sa-mi amintesc...oribil..cand m-am "polenizat" la fel...si? am inghitit in sec si am mers mai departe! si cu timpul am avut si eu experientele halucinante de care se tot vorbeste! ce-i cu atata drama???
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 03:16
gargaritamica:merci scumpo da..sunt o fiinta "cu picioarele pe pamant"si vreau sa fac fiecare lucru la timpul lui..nu'i nici o graba,am toata viata inainte..stiu bine despre ce vb..cunosc astfel de fetiscane care nu stiu nici macar sa vb cooerent dar sunt preocupate de shopping,cluburi si alte cele.. :
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 03:17
nu'i nici o drama..vroiam doar sa stiu daca este totul in regula la a mea"mansarada"atata tot si nu vad unde este drama..n'am expus problema intr'un mod dramatic,cel putin asa cred..doar ca,dupa cum observi,n'am deloc experienta in astfel de chestiuni si cred ca e normal sa am anumite nedumeriri..
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 03:20
Ce nedumeriri ti-au ramas?
roxana_marius
Postat pe 30 Iunie 2009 03:22
De la: arckangelo, la data 2009-06-30 03:20:34nu'i nici o drama..vroiam doar sa stiu daca este totul in regula la a mea"mansarada"atata tot si nu vad unde este drama..n'am expus problema intr'un mod dramatic,cel putin asa cred..doar ca,dupa cum observi,n'am deloc experienta in astfel de chestiuni si cred ca e normal sa am anumite nedumeriri..


acu mai ai nedumeriri? mai am io una insa...daca "din auzite" tie nu ti se intampla ce li se intampla altora inseamna ca ai o problema?
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 03:24
pai deocamdata atat a fost..voi vb altadata despre celelalte probleme,deocamdata nu's pregatita..eu sunt o persoana introvertita si..imi este destul de greu sa vb si despre alte "chestii " mai intime..
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 03:26
Poate iti e mai usor pe privat...
roxana_marius
Postat pe 30 Iunie 2009 03:32
De la: greierash, la data 2009-06-30 03:24:54
De la: arckangelo, la data 2009-06-30 03:20:34nu'i nici o drama..vroiam doar sa stiu daca este totul in regula la a mea"mansarada"atata tot si nu vad unde este drama..n'am expus problema intr'un mod dramatic,cel putin asa cred..doar ca,dupa cum observi,n'am deloc experienta in astfel de chestiuni si cred ca e normal sa am anumite nedumeriri..


acu mai ai nedumeriri? mai am io una insa...daca "din auzite" tie nu ti se intampla ce li se intampla altora inseamna ca ai o problema?
aparent nu..dar din moment ce toti vb despre sentimentul inaltator pe care ti'l ofera un sarut nu e normal sa ti doresti si tu sa experimentezi acelasi lucru..?!si din moment ce eu nu reusesc sa simt absolut nimic am presupus ca este ceva in neregula cu mine..dar vad ca a te saruta nu este un act atat de"wow"nici pt voi asa ca m'am lamurit ca nu's un sloi de gheata precum credeam initial..
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 03:32
De la: roxana_marius, la data 2009-06-30 03:32:20Poate iti e mai usor pe privat...
poate..dar nu acum..is prea obosita si reusesc sa ma dedic doar conversatiilor banale nicidecum celor care implica o seriozitate aparte..
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 03:36
scumpa mea!!!!!!!! nu "nu este"..."nu a fost"...prima data..sau ma rog..este normal sa-ti doresti asta..iar tu ai folosit foarte bine cuvantul :sa" experimentezi!!!". adica saruti multi broscoi, inainte de print ca sa zic asa. ca poate tu stii sa saruti, dar daca el confunda capul cu sugativa de wc....deci! exercitiu! in orice! si n-o sa mai ai nedumeriri!
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 03:38
mai vorbim bye!
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 03:39
De la: greierash, la data 2009-06-30 03:38:44scumpa mea!!!!!!!! nu "nu este"..."nu a fost"...prima data..sau ma rog..este normal sa-ti doresti asta..iar tu ai folosit foarte bine cuvantul :sa" experimentezi!!!". adica saruti multi broscoi, inainte de print ca sa zic asa. ca poate tu stii sa saruti, dar daca el confunda capul cu sugativa de wc....deci! exercitiu! in orice! si n-o sa mai ai nedumeriri!
mai..el saruta destul de senzual,si nu"nu confunda capul cu sugativa de wc" merci mult pt raspunsuri..am sa mai reflectez un pic asupra situatiei..nighty-night
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 03:43
cum am mai spus.....ma bucur mult ca mai sunt inca si astfel de discutii, si chiar te apreciez ca ai ales sa nu grabesti lucrurile....intradevar toate au vremea lor, desi prin randul ultimelor generatii nu se mai intalneste...ba chiar esti ciudat daca nu esti in rand cu restul pipitelor ce nu stiu decat sa "frece manganu"

La inceput am fost uimita....pentru ca in acelasi timp nu-i nimic rau sa incerci si acest gen de sarut la o varsta mai mica....si cei drept am presupus ca exista un motiv intemeiat ce a determinat aceasta oarecare intarziere, insa cum ai observat nu prea ai pierdut nimic ...

Nu stiu de ce, insa ceva ma ingrijoreaza la tine, daca simti nevoia vreodata sa te descarci te astept pe privat....clar tu ai alta nedumerire, iar "problema" asta cu sarutul...nici tu nu prea o crezi..

gargaritamica
Postat pe 30 Iunie 2009 09:16
Toate pb se discuta aici!
Chestia cu sarutul e universal valabila, la orice varsta o persoana care arata ff bine te poate saruta si tu sa nu simti nimic,chiar si altceva si tu sa nu simti prea mult, e vb de chimie,de placut sau de neplacut,asta e,perfect normal.

Postat pe 10 Iulie 2009 13:14
De la: arckangelo, la data 2009-06-30 01:12:57De ceva timp va urmaresc discutiile,unele fiind chiar interesante existand printre voi si oameni capabili sa ofere raspunsuri concrete,de valoare.Asadar..am si eu o intrebare..M'am sarutat pentru prima data in urma cu aproximativ o luna(eu avand 18 ani)cu o persoana deosebita..la care tin intr'o oarecare masura..dar..pot spune ca nu am simtit nimic.absolut nimic.Toata lumea vorbeste despre cat de placut,de emotionant este un sarut dar eu de cate ori ma sarut nu simt nici cel mai minim fior..si nu pot spune ca nu's atrasa de persoana in cauza,din contra..Ma intreb: ce este in neregula cu mine..?!El imi spune ca frumusetea ma face rece,incapabila de a simti un astfel de gest..dat fiind ca el nu este o persoana cu o frumusete observabila ci mai degraba o frumusete stranie..bineinteles ca mi se pare total aiurea..dar..in fine..astept cu nerabdare raspunsurile voastre..



Nu simti atractie fizica pentru el.

Esti in defensiva.

Nu ai experienta in a saruta si de asta nici nu iti place.


Mai experimenteaza
AndreiD
Postat pe 10 Iulie 2009 13:18
De la: arckangelo, la data 2009-06-30 01:12:57De ceva timp va urmaresc discutiile,unele fiind chiar interesante existand printre voi si oameni capabili sa ofere raspunsuri concrete,de valoare.Asadar..am si eu o intrebare..M'am sarutat pentru prima data in urma cu aproximativ o luna(eu avand 18 ani)cu o persoana deosebita..la care tin intr'o oarecare masura..dar..pot spune ca nu am simtit nimic.absolut nimic.Toata lumea vorbeste despre cat de placut,de emotionant este un sarut dar eu de cate ori ma sarut nu simt nici cel mai minim fior..si nu pot spune ca nu's atrasa de persoana in cauza,din contra..Ma intreb: ce este in neregula cu mine..?!El imi spune ca frumusetea ma face rece,incapabila de a simti un astfel de gest..dat fiind ca el nu este o persoana cu o frumusete observabila ci mai degraba o frumusete stranie..bineinteles ca mi se pare total aiurea..dar..in fine..astept cu nerabdare raspunsurile voastre..

i fi fost emotionatapoate daca te sarutai pe la 13-14 ani, oricum nu te lua dupa toate povestiile frumoase cu stelute si sclipici, realitatea e diferita, depinde de tine cum o interpretezi mai incolo.
felixcat
Postat pe 10 Iulie 2009 13:20
:))=))
mihaelagabriela77
Postat pe 10 Iulie 2009 13:22
@arckangelo

Singurul lucru care e în neregulã cu tine este cã eºti imaturã. În sensul bun al cuvântului. Ai rãbdare cu tine ºi vei descoperi lucruri frumoase în timp. Cu actualul prieten, cu altul, cu alta - de ce nu? ;;)), nu conteazã. Vorbim peste câþiva ani!
inger99lasuta
Postat pe 11 Iulie 2009 00:09
Nu-l iubesti,nu-l doresti,asta e.Poate ,cu trecerea timpului,cunoscandu-va mai bine,sentimentele tale vor deveni mai puternice fata de el....dak nu se va intampla asta,schimbare de decor ! poti ramane vesnic langa un barbat fata de care nu simti nimic?
lumimari
Postat pe 16 Iulie 2009 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
copii intr-o relatie 11 De la: eka 19 Iunie 2009 15:32
De ce esti pe forum 13 De la: Mike_Dex 17 August 2014 13:52
Vise premonitorii 16 De la: Like_rockStaR 14 Ianuarie 2013 15:27
Help ! Cum sa procedeze prietena mea ? 16 De la: Cristian_Popescu_1 16 Aprilie 2012 17:58
Relatia perfecta=sarcina imposibila 7 De la: NAMASTE 29 Iulie 2008 01:32