Setari Cookie-uri

oare..mai exista viata?

Am observat ca lumea nu mai stie sa zambeasca.Pe strada,vad numai fete ingrijorate.Chipul lor este palid,nu mai exprima nici un sentiment,poate doar sentimentul de tristete.Zambetul..s'a ascuns ,adanc,in suflet si nu mai poate iesi la suprafata.Uita sa mai traiasca,totul devine mecanic.Se gandesc la ziua de maine si nu mai tine nimeni cont de prezent.Toti se intreaba"Dar maine..eu ce fac"?Viata e scurta!!Din ce in ce mai scurta.Poate dura pana in urmatoarea secunda..si apoi..realizezi ca nu mai detii nimic.
Multe probleme apasa sufletul omului,aproape ca il lasa fara grai si fara respiratie.Increderea in cei de langa ei,a disparut.S'a pierdut..odata cu zambetul.
Este chiar asa de greu sa lasi probleme departe de viata ta?Este chiar atat de greu sa ierti,sa risti,sa iubesti,sa ajuti,sa oferi sprijin??


Tind sa cred ca devine din ce in ce mai greu sa'ti traiesti viata,asa cum e ea,cu bune..cu rele..


Postat pe 1 Aprilie 2009 12:23
la care sa raspind la asta?....................sau la celalat deschis pe aceeasi tema
donttouch
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:28
De la: donttouch, la data 2009-04-01 12:28:03la care sa raspind la asta?....................sau la celalat deschis pe aceeasi tema


intreabare este..daca e atat de greu sa treci peste toate probleme cu zambetul pe buze....daca este atat de greu sa ajuti pe cel de langa tine..
Pentru ca..eu cel putin..nu prea mai intalnesc asa persoane.

Postat pe 1 Aprilie 2009 12:41
De la: donttouch, la data 2009-04-01 12:28:03la care sa raspind la asta?....................sau la celalat deschis pe aceeasi tema


si la asta.k laura venii cu partzul si io cu bricheta..asa k mai repede raspunde ca il bombardam si pe asta.
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vrei sa castigi 1 De la: gabcristi 3 Februarie 2009 12:19
Un sfat care merita ascultat! 8 De la: touch_me 8 Iunie 2010 15:00
femeia pesti cu barbatul scorpion 41 De la: justwater 5 Mai 2009 22:40
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sincere, chiar am nevoie! 2 De la: VeVe_CaMyTzA 6 Ianuarie 2013 14:17
Prietenie inselatoare... 11 De la: frenchiegirl 12 Aprilie 2011 11:08