Setari Cookie-uri

Hai sa vorbim despre snobi si snobism.

''SNOB, SNOÁBÃ, snobi, snoabe s.m. ºi f., adj. (Persoanã) care admirã ºi adoptã fãrã discernãmânt ºi cu orice preþ tot ce este la modã''... Oare nu ati observat voi ca in ultimul timp s-a umplut lumea de specimene de genul asta?.
eugabi
Postat pe 1 Iulie 2009 10:20
”Hai fata ca ochelarii aia de soare sunt pe trend” sau “fara s-a deschis un club nou de fite hai sa mergem” sau “fata ai vazut ce cool e sa porti roz?hai sa purtam roz!”..In concluzie,sunt scarbita de lumea asta plina de snobi si snoabe.Si acum o sa mi sara in cap toti snobi si snoavele

Postat pe 1 Iulie 2009 10:59
acele persoane ma amuza si ma si distreaza...cand vad cat de idioate sunt ma bufneste rasul....nu zic sa nu porti ce e la moda dar cand deja ajungi peste limita deja esti distrus/a rau
_dulcik_
Postat pe 1 Iulie 2009 11:22
De la: cri_stina, la data 2009-07-01 10:59:53”Hai fata ca ochelarii aia de soare sunt pe trend” sau “fara s-a deschis un club nou de fite hai sa mergem” sau “fata ai vazut ce cool e sa porti roz?hai sa purtam roz!”..In concluzie,sunt scarbita de lumea asta plina de snobi si snoabe.Si acum o sa mi sara in cap toti snobi si snoavele


prea tare
_dulcik_
Postat pe 1 Iulie 2009 11:22
Cristina eu am deschis subiectu ..deci pe mine ma injura primu..
eugabi
Postat pe 1 Iulie 2009 13:27
Imi place sa ma port la moda dar nu preiau fara discernamant totul...ci numai ce mi se potriveste...Nu ma consider extravaganta decat uneori( cand ma pierd si dau 160 ron pe carti...sau cand gasesc nuanta de ruj preferata si dau cat se cere,numa` sa-l am...)In principiu nu ma simt snoaba....
Cred ca tine si de educatie ,la urma urmei....de bunul gust...
P.S. Pentru initiatorul topicului
e_v_a
Postat pe 1 Iulie 2009 13:41
De la: eugabi, la data 2009-07-01 13:27:05 Cristina eu am deschis subiectu ..deci pe mine ma injura primu..

Cu siguranta nu vei fi injurat ca au de-a face cu mine
e_v_a
Postat pe 1 Iulie 2009 13:42
unele pers sunt mult prea obsedate de moda indiferent ca le sta bine sau nu
_dulcik_
Postat pe 2 Iulie 2009 10:43
Eugabi... dc zici ca vei fi injurat?Ai spus un adevar,care poate supara multe persoane numai daca isi dau seama cat de snobi sunt...dar cum sunt snobi si cu nasul pe sus ca ei au "haur"si altele incat trb sa le etaleze pe toate odata ...crezi ca vor pierde timpul pe site-ul asta?Cand au atatea de etalat si trb sa tipe in gura mare ca ei/ele sunt cei/cele mai tari...
Parerea mea e ca un pic de decenta nu ar strica nimanui...

dodora
Postat pe 3 Iulie 2009 22:40
De la: eugabi, la data 2009-07-01 10:20:51''SNOB, SNOÁBÃ, snobi, snoabe s.m. ºi f., adj. (Persoanã) care admirã ºi adoptã fãrã discernãmânt ºi cu orice preþ tot ce este la modã''... Oare nu ati observat voi ca in ultimul timp s-a umplut lumea de specimene de genul asta?.


lumea s-a umplut ...ma intreb cand o sa se goleasca... grea treaba asta...cu golitu'....

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Iulie 2009 22:47
un laxativ recomand
heaven_2906
Postat pe 3 Iulie 2009 22:48
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-03 22:47:12
De la: eugabi, la data 2009-07-01 10:20:51''SNOB, SNOÁBÃ, snobi, snoabe s.m. ºi f., adj. (Persoanã) care admirã ºi adoptã fãrã discernãmânt ºi cu orice preþ tot ce este la modã''... Oare nu ati observat voi ca in ultimul timp s-a umplut lumea de specimene de genul asta?.


lumea s-a umplut ...ma intreb cand o sa se goleasca... grea treaba asta...cu golitu'....



mare dreptate ai.....nu cred se va mai goli vreodata
dodora
Postat pe 3 Iulie 2009 22:50
am asistat de curand la o faza
o tipa, de treaba in rest, a zis, din senin: "nimic din ce am pe mine nu e cumparat din Romania"

who the.... cares???
kitty_krieger
Postat pe 3 Iulie 2009 22:53
nu am nimic cu moda... am cu oglizile sparte cand trece vreuna imbracata ca o paiata si se sparg bietele oglinzi de ciuda "ca fata e bunoaca"....
am ce am cu o coafura care sta pe capul posesoarei precum o claie de fan plina de maracini
am ce am cu hainele multicolore si acesoriile care arata asolut execrabil langa o tinuta cat de cat... ok
am ce am cu fustele atat de scurte incat pana si pantalonii scurti ..aia foarte scurti , par totusi chiloti cu manecuta in comparatie cu respectivele fuste... luati-va frate direct lenjeria intima la purtare ,asa nu se mai oboseste masculu' sa se aplece ca prostu sa vada si el ceva....

am ce am cu tzatzele scoase din decolteu si stranse in niste sutiene cu vreo 3 numere mai mici doar ca sa vada cocalarii ca ai si tu ce arata.... cand colo ce sa vezi ...s-a iventat minunea numita push-up... am ce am cu bluze albe si sutiene multicolore... si la vedere... goood... prost gust evident ca daca vrea careva sa-ti vada lenjeria... are destula rabdare sa te si dezbrace, nu tre sa faci parada ca ti-ai luat jolidonu' tocmai azi... sa-mi oripilezi mie retina...
ooo si mai am un ghiont impotriva telefoanelor care urla din rarunchi manele in autobuzul plin.... fratieeee s-a inventat "hands free" ...stereooooo ca sa nu-mi freci mie ridichea cu muzica ta ... infecta sau nu...

ooof si mai am in gusa o gramada dar ma opresc aici... deocamdata...

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Iulie 2009 22:58
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-03 22:53:54am asistat de curand la o faza
o tipa, de treaba in rest, a zis, din senin: "nimic din ce am pe mine nu e cumparat din Romania"

who the.... cares???


pai n-o fii cumparat din romania da tot made in china scrie pe ele.... asa i-am spus unuia cu fitze si cu haine de firma....

apropo asta cu moda e ca faza de mai jos...

sasa cai frumosi...

http://www.youtube.com/watch?v=Z7zpSVmQ94M
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Iulie 2009 23:39
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-03 23:39:51
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-03 22:53:54am asistat de curand la o faza
o tipa, de treaba in rest, a zis, din senin: "nimic din ce am pe mine nu e cumparat din Romania"

who the.... cares???


pai n-o fii cumparat din romania da tot made in china scrie pe ele.... asa i-am spus unuia cu fitze si cu haine de firma....

apropo asta cu moda e ca faza de mai jos...

sasa cai frumosi...

http://www.youtube.com/watch?v=Z7zpSVmQ94M

kitty_krieger
Postat pe 3 Iulie 2009 23:50
pai doar china e mama hainelor ..deci are dreptate cand spune ca, nu sunt din romania ..
eugabi
Postat pe 4 Iulie 2009 09:43
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-03 22:58:14nu am nimic cu moda... am cu oglizile sparte cand trece vreuna imbracata ca o paiata si se sparg bietele oglinzi de ciuda "ca fata e bunoaca"....
am ce am cu o coafura care sta pe capul posesoarei precum o claie de fan plina de maracini
am ce am cu hainele multicolore si acesoriile care arata asolut execrabil langa o tinuta cat de cat... ok
am ce am cu fustele atat de scurte incat pana si pantalonii scurti ..aia foarte scurti , par totusi chiloti cu manecuta in comparatie cu respectivele fuste... luati-va frate direct lenjeria intima la purtare ,asa nu se mai oboseste masculu' sa se aplece ca prostu sa vada si el ceva....

am ce am cu tzatzele scoase din decolteu si stranse in niste sutiene cu vreo 3 numere mai mici doar ca sa vada cocalarii ca ai si tu ce arata.... cand colo ce sa vezi ...s-a iventat minunea numita push-up... am ce am cu bluze albe si sutiene multicolore... si la vedere... goood... prost gust evident ca daca vrea careva sa-ti vada lenjeria... are destula rabdare sa te si dezbrace, nu tre sa faci parada ca ti-ai luat jolidonu' tocmai azi... sa-mi oripilezi mie retina...
ooo si mai am un ghiont impotriva telefoanelor care urla din rarunchi manele in autobuzul plin.... fratieeee s-a inventat "hands free" ...stereooooo ca sa nu-mi freci mie ridichea cu muzica ta ... infecta sau nu...

ooof si mai am in gusa o gramada dar ma opresc aici... deocamdata...




Sunt intru totul de acord cu tine...cat despre tel cu manele .
Pana la urma...era o vorba "cere-i prostului ce nu are"...
Din puctul meu de vdr e mai important sa fi imbracat curat,la moda sau nu...dar cel mai important...nu ii oripila pe ceilalti cu modul tau de a te imbraca...si nu le zgaria retina ca vrei tu sa fi la moda da nu prea intelegi ce presupune asta si iesi pe str ca o paiata.
Andre_Ioana
Postat pe 4 Iulie 2009 09:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-03 22:58:14nu am nimic cu moda... am cu oglizile sparte cand trece vreuna imbracata ca o paiata si se sparg bietele oglinzi de ciuda "ca fata e bunoaca"....
am ce am cu o coafura care sta pe capul posesoarei precum o claie de fan plina de maracini
am ce am cu hainele multicolore si acesoriile care arata asolut execrabil langa o tinuta cat de cat... ok
am ce am cu fustele atat de scurte incat pana si pantalonii scurti ..aia foarte scurti , par totusi chiloti cu manecuta in comparatie cu respectivele fuste... luati-va frate direct lenjeria intima la purtare ,asa nu se mai oboseste masculu' sa se aplece ca prostu sa vada si el ceva....

am ce am cu tzatzele scoase din decolteu si stranse in niste sutiene cu vreo 3 numere mai mici doar ca sa vada cocalarii ca ai si tu ce arata.... cand colo ce sa vezi ...s-a iventat minunea numita push-up... am ce am cu bluze albe si sutiene multicolore... si la vedere... goood... prost gust evident ca daca vrea careva sa-ti vada lenjeria... are destula rabdare sa te si dezbrace, nu tre sa faci parada ca ti-ai luat jolidonu' tocmai azi... sa-mi oripilezi mie retina...
ooo si mai am un ghiont impotriva telefoanelor care urla din rarunchi manele in autobuzul plin.... fratieeee s-a inventat "hands free" ...stereooooo ca sa nu-mi freci mie ridichea cu muzica ta ... infecta sau nu...

ooof si mai am in gusa o gramada dar ma opresc aici... deocamdata...



ok.......ai ce arata.......ti-a dat mama-natura tot ce trebuie...............dar arata asta intr-un mod placut si elegant si cu bun simt...............
black3kobra
Postat pe 4 Iulie 2009 10:04
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 11:10
tare topicul asta...
cristiana_cris
Postat pe 14 August 2009 10:49
De la: eugabi, la data 2009-07-01 10:20:51''SNOB, SNOÁBÃ, snobi, snoabe s.m. ºi f., adj. (Persoanã) care admirã ºi adoptã fãrã discernãmânt ºi cu orice preþ tot ce este la modã''... Oare nu ati observat voi ca in ultimul timp s-a umplut lumea de specimene de genul asta?.

de acord ..insa sa nu uitam ca degeaba este la moda ceva anume si nu ne sta bine...trebuie sa ne purtam cu ce ne sta bine...nu neaparat ca asa este moda hop si noi....sa fim la fel....totul depinde de fiecare....
cristiana_cris
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:02
E absolut normal sa te preocupe moda,ca doar n-o sa porti rochita bunicai din 1940, ne place sa fim in trend tuturor sa nu ne mintitm...atata timp cat nu exageram devenind extravagante si tipatoare e ok...Cat despre roz...numai de bine :))
gina_beton
Postat pe 14 Octombrie 2009 13:54
De la: eugabi, la data 2009-07-01 13:27:05 Cristina eu am deschis subiectu ..deci pe mine ma injura primu..

EU NU TE INJUR DRAGA...UITE TE
cristiana_cris
Postat pe 25 Noiembrie 2009 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fata leu si baiatul scorpion 2 De la: crysa_tm 16 Iulie 2010 09:51
Sfaturi pentru cresterea in inaltime!!! plsss 3 De la: rOxY1 6 Martie 2010 16:54
eu pesti ...el rac 25 De la: Diavolyta_ 28 August 2009 00:08
buna fetele 4 De la: geo_sh 8 Februarie 2009 13:52
oare? 23 De la: Kathhy 17 Aprilie 2009 14:08