Setari Cookie-uri

Am o curiozitate in legatura cu parerile voastre.....

Am locuit 4 ani in Italia si ma simteam tanara si cu mult timp in fata pentru a-mi intemeia propria familie pt a parcurge etapele vietii intr-un ritm oarecum normal.
Intoarsa in Romania ma confrunt cu un stil si ritm de viata frenetic si desi ma vad inca tanara ma simt amenintata de faptul ca daca nu o sa ard toate etapele repede de la cariera la a-mi intemeia o familie voi pierde trenul cel bun,asta in Romania.O cariera mi-o fac,dar in legatura cu familia,am o mare indoiala pt ca toti barbati din jurul meu.ori sufera de sindromul "Peter pan",ori sunt insurati,ori vor doar s.x asa ca daca acum imi e greu peste 3 ani cum imi va fii?Ce fel de barbati voi intalni atunci?Oare pt Romania sunt deja batrana?
Ele_ely
Postat pe 2 Iulie 2009 20:04
De la: Ele_ely, la data 2009-07-02 20:04:27Am locuit 4 ani in Italia si ma simteam tanara si cu mult timp in fata pentru a-mi intemeia propria familie pt a parcurge etapele vieti intr-un ritm oarecum norma.
Intoarsa in Romania ma confrunt cu un stil si ritm de viata frenetic si desi ma vad inca tanara ma simt amenintata de faptul ca daca nu o sa ard toate etapele repede de la cariera la a-mi intemeia o familie voi pierde trenul cel bun,asta in Romania.O cariera mi-o fac,dar in legatura cu familia,am o mare indoiala pt ca toti barbati din jurul meu.ori sufera de sindromul "Peter pan",ori sunt insurati,ori vor doar s.x asa ca daca acum imi e greu peste 3 ani cum imi va fii?Ce fel de barbati voi intalni atunci?Oare pt Romania sunt deja batrana?


daca tu la 25 de ani te consideri batrana... eu la 31 ce sa spun ca sunt???? bunicuta????

te reobisnuiesti cu ritmul de viata, iti creezi un anturaj in compania caruia iti place sa ptreci si uite asa o sa te trezesti cand te astepti mai putin ca ti-ai gasit pe cineva... ai putina incredere in tine ... nu strica.
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 20:09
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-02 20:09:15
De la: Ele_ely, la data 2009-07-02 20:04:27Am locuit 4 ani in Italia si ma simteam tanara si cu mult timp in fata pentru a-mi intemeia propria familie pt a parcurge etapele vieti intr-un ritm oarecum norma.
Intoarsa in Romania ma confrunt cu un stil si ritm de viata frenetic si desi ma vad inca tanara ma simt amenintata de faptul ca daca nu o sa ard toate etapele repede de la cariera la a-mi intemeia o familie voi pierde trenul cel bun,asta in Romania.O cariera mi-o fac,dar in legatura cu familia,am o mare indoiala pt ca toti barbati din jurul meu.ori sufera de sindromul "Peter pan",ori sunt insurati,ori vor doar s.x asa ca daca acum imi e greu peste 3 ani cum imi va fii?Ce fel de barbati voi intalni atunci?Oare pt Romania sunt deja batrana?


daca tu la 25 de ani te consideri batrana... eu la 31 ce sa spun ca sunt???? bunicuta????

te reobisnuiesti cu ritmul de viata, iti creezi un anturaj in compania caruia iti place sa ptreci si uite asa o sa te trezesti cand te astepti mai putin ca ti-ai gasit pe cineva... ai putina incredere in tine ... nu strica.


Nu ma simt batrana ci doar putin timorata ca cei din jur ma considera ,batrana sau cu ceva "probleme"...pt ca nu am o viata ca cea pe care o au majoritatea.Eu interbam doar daca sunt batrana pt Romania.Merci de incurajare:)
Ele_ely
Postat pe 2 Iulie 2009 20:18
fetita...zau...ce aveti? bantuie geria pe aici?
daca la varsta ta...deja iti faci pb ca ai fi imbatranit...restu` care mai sunt pe aici si...isi cauta perechea de ceva vreme...ce naiba sa mai faca?
sa se impushte?
hai sa incercam sa capatam putina incredere in ceea ce suntem si...sa incercam sa gastigam prietenia cuiva ce merita asta!!
apoi...mai evaluam daca ceea ce descoperim...ne satisface si e deja putin catre ceea ce tindem noi!
si...uite asa...cate putin...putem sa ne conturam ca fiind si insemnand cineva intr-un mediu social!
cred ca se poate!
ovidiu_42
Postat pe 2 Iulie 2009 20:18
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma 36 De la: one_size 30 Martie 2010 10:23
activitate fizica 4 De la: m_geani 3 Noiembrie 2009 18:06
as vrea sa stiu si eu 16 De la: Iulikmik10 5 Iunie 2010 15:36
increderea 4 De la: paullina 11 Mai 2010 07:16
ajutati-ma va rog... 1 De la: roxanika1990 5 Septembrie 2009 14:36