Setari Cookie-uri

Va rog, ajutati-ma


Nu stiu daca e normal sau nu dar eu nu mai pot. Sunt o persoana sanatoasa, dau toxinele afara fara probleme dar transpir la subrat non stop, ideea e ca sunt mereu uda si senzatia de discomfort e f mare. Nu miros urat, sunt numai uda. In rest nu pot spune ca transpir in exces, nici la picioare nici prin alte parti. Oricum nu am chef sa ies nicaieri pentru ca pur si simplu nu mai suport, e un chin pentru mine. Poate ca o sa ziceti ca exagerez dar cele care sunt in situatia mea, sigur ma inteleg. Ma gandeam sa fac operatie. Habar n-am cat costa ( ma refer la operatia aia care consta in injectarea cu botox daca nu ma insel) desi presupun ca nu e prea mult. Daca stiti leacuri babesti, va rog spuneti-mi, as incerca orice. Scuze daca a mai fost dezbatut topicul asta.
Gazelle
Postat pe 3 Iulie 2009 00:47
Si eu am pb asta si stiu cat de nasol poate fii ca terbuie sa port doar bluze pe care nu se vede si sa merg destul de des la baie sa ma sterg sub brat. Totusi am incercat antiperspirantul stick de la vichy si e mult mai bine decat cu altele. E putin mai scump dar sa stii ca merita sa il incerci macar. Iti recomand ca inainte de a te gandi la operatie sa incerci diferite produse cosmetice pt asta.
teolaladora
Postat pe 7 Iulie 2009 14:38
Incearca deodorantul Maxim, il gasesti pe net, te costa vreo 70 de lei cu transport, dar merita. http://www.bluebridge.ro/ Am avut aceeasi problema, si acum sunt foarte bine.
Mepapadee
Postat pe 14 Iulie 2009 15:39
Injectarea e injectare, nu e nici o operatie. Si de ce n-ai face-o?
Daca tu spui ca anti-transpirantele nu functioneaza... Incearca Dove crema... Nu-sh, zau
Dor_a
Postat pe 14 Iulie 2009 15:54
De la: Dor_a, la data 2009-07-14 15:54:38Injectarea e injectare, nu e nici o operatie. Si de ce n-ai face-o?
Daca tu spui ca anti-transpirantele nu functioneaza... Incearca Dove crema... Nu-sh, zau


Dora...tu mai gasesti Dove crema?.....si eu tot pe ala il foloseam si era foarte multumita, dar in ultima perioada nu l-am mai gasit....cineva spunea parca ca nu se mai fabrica....:(((
popici
gargaritamica
Postat pe 14 Iulie 2009 16:01
Am fost recent in Sua si am gasit gilette cu clorhidrat de aluminiu care acolo a functionat de minune, eram uscata la subrat tot timpul. Cand m-am intors in Bogota (locuiesc in Columbia acum) am transpirat si mai rau. Ma gandeam ca o fi si de la clima. Am sa vad cand voi veni in Romania daca Gilette functioneaza, daca nu voi incerca ce mi-ati recomandat. De unde frate atata transpiratie ca sunt o mana de om, am 53 kg la 1.72 inaltime, nu sufar cu glanda. NU stiu ce sa mai zic. Oricum va multumesc pentru sfaturi.
Gazelle
Postat pe 15 Iulie 2009 17:54
Nu apela la medic, ci tine minte ca transpiratia nu miroase, ci doar bacteriile care sunt atrase acolo. Remediul este apa si sapun, iar apoi deodorant, eventual +pudra de talc mentolata sau cu aroma de capsuni, portocala, etc, de la farmacie sau magazinele cu produse naturiste. Sa ai mereu in poseta o astfel de pudra, sa o poti aplica la nevoie. Se poate folosi si un sapun intim, e deja parfumat, si in zonele mai intime. In rest, capul sus si zambetul pe buze. Asta pentru ca mimica fetei, muschii faciali, influenteaza subconstientul, putand contribui la o transpiratie excesiva! Deja ma bucur la gandul ca vei fi atat de frumos mirositoare indata ce-ti va intra in reflex apa, sapunul, pudra! Sa fii mereu iubita si fericita!
kudika044610
Postat pe 20 Iulie 2009 14:23
Exista un pulverizator care e creat din extracte de plante. Pentru mai multe detalii mail: klarisuk@yahoo.com
klarisuk
Postat pe 20 Iulie 2009 15:12
De la: kudika044610, la data 2009-07-20 14:23:08Nu apela la medic, ci tine minte ca transpiratia nu miroase, ci doar bacteriile care sunt atrase acolo. Remediul este apa si sapun, iar apoi deodorant, eventual +pudra de talc mentolata sau cu aroma de capsuni, portocala, etc, de la farmacie sau magazinele cu produse naturiste. Sa ai mereu in poseta o astfel de pudra, sa o poti aplica la nevoie. Se poate folosi si un sapun intim, e deja parfumat, si in zonele mai intime. In rest, capul sus si zambetul pe buze. Asta pentru ca mimica fetei, muschii faciali, influenteaza subconstientul, putand contribui la o transpiratie excesiva! Deja ma bucur la gandul ca vei fi atat de frumos mirositoare indata ce-ti va intra in reflex apa, sapunul, pudra! Sa fii mereu iubita si fericita!
Gazelle
Postat pe 21 Iulie 2009 20:01
DRaga mea dupa cum am spus nu miros iar din mesajul tau trag concluzia ca ma jignesti insinuand ca nu ma spal. Curata sunt si am fost mereu si cum transpir la subrat asa de des ma spal de fffffffffffff multe pe ori pe zi. Mersi de sfaturi oricum dar am incercat ce zici tu. Eu iti dau un sfat, nu mai fi asa de acida, nu te prinde.
Gazelle
Postat pe 21 Iulie 2009 20:03
Ar putea ajuta roll-onul de la Amway - in unele cazuri are drept efect inclusiv strangerea porilor pielii responsabili cu transpiratia abundenta, dar in mod garantat ajuta la combaterea mirosului de transpiratie.
Durata de eficacitate este de minim 24 si poate ajunge chiar pana la 48 de ore.

Poti vedea si raspunsul care l-am dat Postat pe: 13 August 2009, ora 16:30 & ora 16:50, pe topicul:

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/25323/Ajutor.html

Reamintesc adresa de mail la care ma puteti contacta pentru comenzi sau informatii relativ la produsele Amway, ginacarmen4u@yahoo.com sau Yahoomessenger : ginacarmen4u .
Liteon
Postat pe 13 August 2009 17:13
iti recomand cosmeticele de la Zepter sunt fabricate in ELvetia eu personal sunt f multumita de ele inclusiv farduri creme geluri etc....detalii stan.ralucapaula@yahoo.com
carin09
Postat pe 27 August 2009 21:21
INCEARCA SA IEI MAGNEZIU .ESTE FF BUN PENTRU PERSOANELE CARE TRANSPIRA ABUNDENT. CUNOSC PE CINEVA CARE A LUAT CATE O CAPSULA DE MAGNEZIU LA 2-3-4 ZILE SI PE TIMPUL VERII ABIA MAI TRANSPIRA ASA CA...AI PUTEA INCERCA !
mihaela_1985
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:44
Da, neplacut , dra ar trebuie sa fie o rezolvare.Trebuie consultat un doctor,desi nici eu nu stiu mereu c e c el mai bine d facut,dar uneori ...pt o poroblema mare exista o rezolvare simpla.Exista o companie Body series...au produsul in forma...spray,stick and roll on.Inceraca prin distribuitorii Amway.cel spray p care ti-l recomand,costa in alte tari euro 3.80, nu stiu cat e in patria mea.M-as bucura tare d un rezultat pozitiv.Succes !Marian O.
Marian_O_
Postat pe 21 Decembrie 2009 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna tuturor, va rog am nevoie de un sfat... 6 De la: Shhh 27 Ianuarie 2010 20:55
Vand LEG MAGIC in stare perfecta, aproape nefolosit 2 De la: strepsils 4 Iulie 2010 18:32
Tratament anticelulitic 2 De la: kudika_957816 30 Iunie 2014 14:36
Vreau o piele fina!!!! 37 De la: Inna30 26 Februarie 2010 17:23
Va rog, ajutati-ma 14 De la: Marian_O_ 21 Decembrie 2009 21:13