Setari Cookie-uri

Crema autobronzanta

Salut ! Ati folosit creme autobronzante? Ceva pareri?! Am auzit de la cineva ca se murdaresc hainele de la ele atunci cand transpiri...E adevarat? As vrea sa folosesc si eu... Am o nunta in cateva saptamani si nu am cum sa ma bronzez pana atunci...
Andreea_Zanfir
Postat pe 19 Mai 2009 18:00
De la: Andreea_Zanfir, la data 2009-05-19 18:00:00Salut ! Ati folosit creme autobronzante? Ceva pareri?! Am auzit de la cineva ca se murdaresc hainele de la ele atunci cand transpiri...E adevarat? As vrea sa folosesc si eu... Am o nunta in cateva saptamani si nu am cum sa ma bronzez pana atunci...
mai bine te duci la solar ca nu's bune cremele autobronzante
yumy
Postat pe 19 Mai 2009 18:02
mai bine nu folosi..e greu sa te autobronezizi..eu am folosit...trebuie sa te dai dupa ce faci dus...pe corp te dai cu lotiune si o intinzi foaaaaarte bine si pe fata cu crema speciala de fata autobronzanta...si trebuie sa stai dezbracata sa intre in piele sa se usuce bine....dar are un miros urat....eu am luat de la nivea, si de la dove ...dar nu mi-au placut eram prea neagra la 3 aplicari.....si apoi cand mi se lua, se vedeau pete pe fata

Postat pe 20 Mai 2009 16:17
Da, si la solar sa faca cancer de piele:)) eu prefer bronzarea organica in salon cu pistol, este naturala si arata f bine/.
Dorina1
Postat pe 21 Mai 2009 11:24
Eu folosesc numai creme autobronzante Refuz total sa merg la solar
Pe pielea mea aceste creme se comporta foarte bine, daca sti cum sa le aplici nu lasa nici urme, nici pete, nici miros.
Laura_cute
Postat pe 21 Mai 2009 11:38
e destul de greu de aplicat ..sunt multe etape ca sa ai rezultate bune,mai intai trebuie sa iti exfoliezi pielea si sa intinzi bine crema,astfel risti sa ai numai ureme ...mai bine te duci la un salon decat s-o aplici acasa.
roz5blue6lila7
Postat pe 21 Mai 2009 11:42
Nu e asa greu! Iti exfoliezi pielea si iti pui o crema hidratanta, cum fac toate femeile banuiesc. Apoi iti aplici crema autobronzanta, stai asa vreo 15 minute si gata! Eu o aplic dupa dusul de seara, astfel ma trezesc bronzata si complet ''uscata''. Crema trebuie intinsa foarte bine. La dusul urmator te speli usor, nu exfoliezi din nou . Repeti aplicarea si a 2-a zi deja vei avea un bronz accentuat. Eu asa procedez de vreo 2 ani. Si va recomand L'oreal. Am incercat o multitudine creme de firme renumite dar L'oreal si Nivea sunt cele mai bune.
Laura_cute
Postat pe 21 Mai 2009 11:51
Buna . Am folosit o singura data crema autobronzata si m-am jurat ca nu mai fac greseala asta. Mi-au ramas numai pete pe piele, pe palma eram foarte maro si mi-am murdarit intr-adevar hainele, inclusiv rochita mea de banchet :(. Sfatul meu e sa mergi la solar. Si eu am o nunta la sf lunii iunie si cam de 2 luni merg la solar. Acolo au creme speciale pentru a te bronza mai repede si pentru diferite tipuri de piele. La mine s-a vazut diferenta imediat si sunt foarte multumita. Eu acum merg doar la intretinere. Iti las si un nr de telefon 021 312 96 44, salonul se numeste SunLounge si e in Amzei. Te pup
ancutzik_c_18
Postat pe 21 Mai 2009 12:23
De la: ancutzik_c_18, la data 2009-05-21 12:23:12Buna . Am folosit o singura data crema autobronzata si m-am jurat ca nu mai fac greseala asta. Mi-au ramas numai pete pe piele, pe palma eram foarte maro si mi-am murdarit intr-adevar hainele, inclusiv rochita mea de banchet :(. Sfatul meu e sa mergi la solar. Si eu am o nunta la sf lunii iunie si cam de 2 luni merg la solar. Acolo au creme speciale pentru a te bronza mai repede si pentru diferite tipuri de piele. La mine s-a vazut diferenta imediat si sunt foarte multumita. Eu acum merg doar la intretinere. Iti las si un nr de telefon 021 312 96 44, salonul se numeste SunLounge si e in Amzei. Te pup


Cremele alea au pana si instructiuni fata mea!! Si scrie foarte clar sa te speli pe mana dupa ce aplici.
Laura_cute
Postat pe 21 Mai 2009 12:29
hi.. vreau sa stiu si eu cate zile de aplicare a cremei este necesara pentru a avea un bronz placut la vedere..astept raspunsurile voastre .Va multumesc!
Alexander_Alex_1
Postat pe 3 Martie 2011 21:40
Buna Andreea! Nu iti recomand cremele autobronzante. Am incercat mai multe si din experienta iti spun ca un bronz ca cel din crema arata foarte urat si nu are aceeasi culoare ca cel natural. Daca trebuie sa fii bronzata neaparat si nu poti merge la strand/plaja atunci iti recomand sa faci cateva sedinte de solar sau sa incerci bronzarea cu DHA. Tot cam acelasi pret il vei platii.Sper ca te-am ajutat. Cat despre cele care spun ca solarul este foarte nociv. Da. Chiar este, sunt in totalitate de acord insa are acest efect cand este folosit IN EXCES. Este foarte importanta sa nu mergi la solar mai mult de 3 ori pe saptamana !Bineinteles cu pauze de o zi intre sedinte!
kudika_11002
Postat pe 1 Iulie 2012 16:07
Sunt toxice, contin chimicale carcinogene (etanolamine - DEA, MEA, TEA) introduse cu scopul de a mentine nivelul pH-ului din piele; expunerea in exces la astfel de chimicale poate determina aparitia cancerului hepatic sau renal! Tot mai vreti bronz articial?!
rondina
Postat pe 1 Iulie 2012 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
20 de proceduri ptr un corp armonios si sanatos 1 De la: Vanda_Jianu_1 18 August 2012 14:22
Este cineva? 5 De la: LiveFromHell 12 Februarie 2013 17:38
As putea gasii o solutie? 5 De la: monica_daciana 23 Martie 2010 16:09
unghii false!! 2 De la: maduta050471 19 Septembrie 2009 14:02
produse profesionale ptr celulita 1 De la: afrodita_shop 2 Septembrie 2009 14:21